fbpx

Vonios interjeras

Vonios kambario interjero idėjos. Profesionalų patarimai

Vonios interjeras yra neatsiejama namų interjero dalis. Svarbu pastebėti, jog kuriant vonios kambario dizainą galioja daug skirtingų patarimų bei dizaino taisyklių, kuriomis remiantis galėsite sukurti išskirtinį vonios kambario interjerą. Paruošėme dizaino taisykles, kurių laikantis gražus ir modernus, ne vienerius metus aktualus vonios interjeras bus garantuotas.

Vonios plytelių dizaino idėjos

Nors namų įsigijimas yra džiuginantis procesas, bet pats kambarių įrengimas tikrai reikalauja visko - ir kantrybės, ir laiko, ir, žinoma, investicijų. Tai procesas, kuris apima visas nuotaikas, nuo malonumų iki pasimetimų ir išsekimo. Norint gražiai, kokybiškai ir estetiškai įrengti vonią tam reikia įdėti nemažai pastangų. Vonios interjeras stipriai priklausomas nuo to, koks bus pasirinktas vonios plytelių dizainas. Tai lyg kambario širdis. Plytelės gali padėti sukurti kambariui išskirtinę atmosferą, arba priešingai - ją sugadinti. Dėl to, vonios kambario plytelių dizainas buvo, yra ir vis dar lieka svarbia dedamąja dalimi viso kambario interjero kūrime.

2024 m. tendencija - travertino plytelės

Natūralumas ir harmonija grįžta! Išgyvenę margų, spalvotų plytelių erą, atsigręžiame į ramius tonus, gamtos sukurtus raštus ir natūralaus akmens tekstūrą. Būtent tai, geriausiai apibūdintų vienas žodis - travertinas. Travertino plytelės vis dažniau atkreipia naujakūrių dėmesį, o naujos galimybės leidžia plyteles klijuoti beveik be siūlių.

Skandinaviško stiliaus vonios interjero idėjos

Vonios kambarys yra ta vieta, kuri dažnu atveju būna tamsiausia ir niūriausia. Nuo senų laikų vonia būdavo be langų, nedidelė ir ankšta. Šiais laikais įpročiai keičiasi, voniai skiriama vis daugiau dėmesio, vietos ir erdvės. Viskas priklauso nuo kitų kambarių išplanavimo ir namo galimybių, atsitinka ir taip, kad net labai norint, vonios kambario nepavyksta padaryti didelio ir itin šviesaus. Dėl šios priežasties įrenginėjant nedidelio vonios kambario interjerą labai svarbu viso kambario per daug nenutamsinti, interjerą rinktis šviesų, nes jis vizualiai didina erdvę ir suteikia gaivumo jausmą. Skandinaviškas vonios interjeras yra puikus pasirinkimas, jeigu norisi erdvę paversti jaukia. Tinkamai parinktos detalės ir akcentai vonios kambarį pavers išskirtiniu, taip pat atspindės buto šeimininkų charakterį bei poreikius.

Klasikinis vonios kambario interjeras

Nuo to, kaip įrengtas vonios kambarys priklausys visa šios patalpos atmosfera. Jeigu kambarys bus estetiškas, viskas gražiai suderinta ir skoninga, tai tokioje erdvėje bus gera ir malonu. Kambarys skatins atsipalaiduoti, nurimti. Jeigu priešingai - vonia bus be temos, per daug marga arba neskoninga, tai tokia erdvė kels ir atitinkamus jausmus. Klasikinis vonios kambario interjeras yra nesenstantis ir laikui nepavaldus interjero stilius. Kuriant klasikinį interjerą, nepaisant tai būtų vonia ar svetainė - galite būti ramūs. Toks interjeras retai pabosta ar pradeda varginti. Klasika visada lieka klasika. Tie, kurie ją myli ir brangina, visada ją vertins ir džiaugsis.

Idėjos baltam vonios kambariui

Nors šiais laikais vonios kambaryje galima sutikti pačių įvairiausių spalvų, dizainų, raštų ir temų, tačiau baltas vonios interjeras vis tiek skina populiarumo viršūnes. Balta spalva - klasika. Ji retai nusibosta, ji netrikdo, neslegia ir svarbiausia - ji tinka prie visko. Puikiai atrodo dramblio kaulo, kreminiai, gelsvi atspalviai. Prie baltos spalvos dera absoliučiai viskas. Tai lyg balta drobė ant kurios galima nutapyti bet kokį norimą paveikslą. Čia vyrauja laisvė kūrybai, reikia tik pasirinkti norimą interjero stilių ir jį sukurti. Daug plėtotis apie baltos spalvos teigiamas savybės turbūt nereikėtų. Baltas interjeras visada suteiks daugiau erdvės, šviežio oro pojūtį, švaros jausmą. Baltas vonios kambarys taip pat lieka vienas populiariausių sprendimų tarp interjero dizainerių, nes ši spalva nekaprizinga, universali, ji atvers daug galimybių kūrybai ir saviraiškai. Taip pat tai saugi spalva, kada norima sukurti subtilų, paprastą baltą vonios kambarį ir lengvą interjerą.

Kaip išsirinkti plyteles dušo kabinai? Atsako plytelių ekspertai

Dušo kabina yra vienas populiariausių pasirinkimų nedidelėse vonios kambario patalpose. Žinoma, jei kambario plotas pakankamas, dažnu atveju išvysite ir šalia jos stovinčią vonią. Pradėjus projektuoti vonios interjerą iškyla daug papildomų klausimų. Kokias plyteles pasirinkti? Į ką reikėtų atsižvelgti renkantis plyteles dušo kabinai? Ar plytelės turi pranašumą prieš dušo kabinos padėklą? Kas atrodo estetiškiau? Kokio formato ir raštų plyteles pasirinkti? 

Kaip išvalyti vonios plyteles ir jų tarpus?

Vonios kambario švara šeimininkei yra itin svarbi, ypatingai daug dėmesio dažnai tenka skirti sienų  ir grindų plytelėms. Joms valyti dabar išties netrūksta buitinės chemijos, tačiau, o kodėl kartais nepabandžius ir liaudiškų metodų, be jokios chemijos? Kaip greitai išvalyti plyteles vonioje iki krištolo skaidrumo? Kaip išvalyti vonios plytelių tarpus bei pačias plyteles? Į šiuos klausimą pasistengsime atsakyti šiame straipsnyje. Pasidalinsime patarimais kaip valyti skirtingas plyteles, pradedant blizgiomis ir pabaigiant reljefinėmis. Taip pat papasakosime kokias priemones geriau naudoti, kad valant nepažeisti plytelių paviršiaus.

Vonios kambario spalvos, kurios išliks amžinai stilingos

Vonios kambarys labiausiai iš visų kitų kambarių reikalauja itin kruopštaus išplanavimo. Funkcionalumas čia atlieka labai svarbų vaidmenį. O jeigu kambarys nedidelis, tai tampa vienu pagrindinių kriterijų. Kas be ko, prie viso išplanavimo koja kojon žengia ir pats interjeras, kuris gali arba sugadinti visą vaizdą, arba priešingai - padaryti jį beprotiškai stilingu. Labai svarbu kokios bus vonios kambario spalvos, nes tai tiesiogiai įtakoja kokią nuotaiką norite sukurti. Dar prieš kelis metus vonios interjere stipriai dominavo visos pastelinės, lengvos ir šviesios spalvos. Šių dienų tendencijos kalba ką kitą. Vis labiau išdrįstama žaisti su spalvomis, įvairiomis tekstūromis, sukurti ką nors netikėto ir ekstravagantiško bei į kambarį įnešti daugiau namų šeimininkų charakterio. Būtent, kaip pasirinkti vonios kambario spalvą ir kas dominuoja šiomis dienomis mes straipsnyje ir aptarsime.

Kokias plyteles rinktis voniai? Atsako plytelių ekspertai

Vienas iš sudėtingiausių klausimų naujakuriams arba darantiems remontą yra - kokias plyteles rinktis vonios kambariui. Jeigu norisi standarto, paprastai, pigiai ir greitai, tai klausimų su tuo gali ir nekilti. Bet jei norisi vonios kambarį paversti nors truputį įdomesniu, kitokiu, savitu, šiuolaikišku, tai su šia tema tikrai teks šiek tiek padirbėti. Nesunkiai, smagiai, nes kurti juk visada įdomu, bet nepamirštant, jog tai - taip pat ir atsakinga bei laiko reikalaujanti užduotis. Norite sužinoti daugiau apie tai, kaip pasirinkti plyteles voniai? Skaitykite plačiau.

Kaip valyti vonios plyteles jų nepažeidžiant?

Švara namuose neatsiejama kasdienybė nuo kurios tiesiog neįmanoma pabėgti. Nors šiais laikais galima rasti valymo būdų, kurie atliekami robotų pagalba, bet sutiksite, kad niekas nesutvarkys ir neišvalys namų taip, kaip atsakinga žmogaus ranka. Atrodo, jog tikrai žinome kaip valyti vonios plyteles, bet ar iš tikro žinome kokios priemonės tinka ir kokios griežtai ne? Klasikinius būdus tokius, kaip tiesiog nuvalyti plyteles šlapiu vandeniu žinome visi, bet visos plytelės yra skirtingos savo dizainu ir paviršiumi, o tai jau reikalauja atidesnės priežiūros. Straipsnyje detaliai aptarsime, kaip valyti plyteles vonioje, nes yra įvairiausių metodų, o tinkama priežiūra padeda išlaikyti plytelių ilgaamžiškumą.

Kokias plyteles rinktis mažai voniai?

Įsirenginėti vonios kambarį didelis malonumas, nes čia galima improvizuoti tiek, kiek širdis geidžia. Dažnai vonios kambariai būna kiek kitokie, nei bendras namų interjeras, lyg atskira oazė, kur tik įžengus norisi sulaikyti kvėpavimą. Svarbu nepamiršti, kad maži vonios kambariai, kurie turi vos 3 ar 5 kv. metrus, savo erdve nenusileidžia dideliems vonios kambariams. Jeigu įsirenginėjant namus kyla klausimas „kokias plyteles rinktis mažai voniai?" - mes tuoj į jį atsakysime ir pabersime vertingų patarimų.

Vonios kambarys palėpėje - ką turiu žinoti?

Kiekvieno žmogaus siekiamybė yra jaukūs ir komfortiški namai, nepaisant kur jis gyvena ir koks interjero stilius dominuoja. Vienas patalpas įrengti lengviau, kitas šiek kiek sudėtingiau. Vienus namus statome nuo nulio - kitus renovuojame. Jeigu namuose turite palėpę arba dar tik ketinate tokią turėti, susidursite su tam tikrais klausimais, kuriuos reikia apgalvoti iš anksto, pavyzdžiui - vonios kambarys palėpėje. Deja čia standartiniai išplanavimai ir sprendimai ne visada tinka. Palėpė jau seniai nebėra tik vieta daiktams laikyti. Šiais laikais čia vyksta lygiai toks pats gyvenimas, kaip ir kituose namų kambariuose. O pasitelkus fantaziją galima sukurti neįtikėtinai stilingą interjerą ir erdvę paversti funkcionalia ir praktiška. Norite įsirengti vonios kambarį palėpėje? Žinoma, kodėl gi ne! Įdomu, gražu, praktiška ir originalu. Įrenginėti vonią palėpėje gal tapti labai įdomiu procesu, nes galutinis rezultatas dažnai pranoksta lūkesčius.

Kaip atrodo 3D grindys vonioje?

Juk ne viskas interjere visada turi būti lygu ir tobulai vientisa. O gal norisi šiek tiek įdomesnio prieskonio, įvairovės, formų, geometrijų, iškilimų? Šiais laikais su naujausiomis technologijomis galima sukurti labai dinamiškus sprendimus. Kaskart medžiagos tampa vis įvairesnės, įdomesnių formų ir raštų, o tai leidžia kurti interjerą pagal žmogaus gyvenimo būdą, jo poreikius ir estetikos suvokimą. Vonios kambarys ne išimtis. Nors su juo dar ne visi išdrįsta eksperimentuoti, bet pasitelkus fantaziją ir kūrybą vonios kambarys gali nepaskęsti bendroje visumoje, o priešingai - tapti akcentu. Su 3D sienų plytelėmis, kaip ir aišku, jų daugiau galima išvysti interjerų kataloguose, nors, žinoma, mes taip pat pateiksime keletą jų pavydžių. Bet ar teko pagalvoti, kaip galėtų atrodyti 3D grindys vonioje? Jeigu ne, mes čia tam ir esame - pažersime Jums patarimų ir idėjų.

Vonios grindų įrengimas: kokią dangą rinktis?

Jei įsirenginėjate naujus namus ar nusprendėte atnaujinti senąją grindų dangą, tikriausiai iškilo arba dar iškils klausimas - kokią grindų dangą vonios kambariui pasirinkti? Kokia apdailos medžiaga tinkamiausia vonios grindims? Interjeras vonios kambaryje išties atsakingas ir kruopštus dalykas, o pasiūla  išties labai didelė, tad tiesiogine ta žodžio prasme akys gali pasimesti gausoje. Kiekvienas gamintojas turi stipriąsias ir silpnąsias savo produkto puses, tačiau kaip nepasimesti ir išsirinkti nebrangią, patvarią ir gražią apdailos medžiagą, kuri tarnautų ilgus metus? Šiame straipsnyje aptarsime, kokios šiai dienai dažniausiai naudojamos grindų dangos vonios kambariuose, taip pat pakalbėsime apie kiekvienos rūšies dangų privalumus ir trūkumus.

Buto vonios interjero idėjos. Profesionalų patarimai

Gyvenimas mažoje erdvėje, dažnai atrodo sunkiai suvokiamas, nes daiktų daug, o vietos nėra. Ne paslaptis, kad pirmiausia vonios kambarys bute kenčia labiausiai. Jei Jūsų vonia yra visiškai mikro dydžio, tikriausiai ieškote nedidelio vonios kambario idėjų, kad galėtumėte šiek tiek patobulinti jo įvaizdį. O galbūt įsigijote tokį butą kuriame svarstote kaip viską sutalpinti ir sukurti jaukią vonios atmosferą? Tikrai tai įmanoma, nes mažo buto vonios interjeras  tikrai gali būti jaukus, prabangus ir netgi funkcionalus.

Modernaus vonios kambario idėjos. Profesionalų patarimai

Vonios kambarys šiais laikais yra ne tik patalpa, kur tik prausiamės ir atliekame kitus būtiniausius reikalus, bet taip pat ir erdvė, kurioje mes pailsime ir atsipalaiduojame. Kaip bebūtų, bet vonioje mes praleidžiame nemažą savo laiko dalį, dėl to svarbu, kad šis kambarys būtų ne tik patogus, bet taip pat ir gražus. Žinoma, jis turi teikti tik pačias maloniausias emocijas, o ne erzinti ir slėgti. Modernus vonios kambarys jau kelis metus iš eilės yra vienas iš populiariausių interjero stilių. Šiame stiliuje jis niekada neatrodys perkrautas, nuobodus ar varginantis. Modernus interjeras tiks tiems žmonėms, kas pirmoje vietoje visada renkasi švarą, minimalizmą ir praktiškumą. Šiai dienai galima rasti daugybę unikalių ir novatoriškų sprendimų, kurie patalpą pagyvins ir suteiks jai daug grožio ir patogumo. Be pačių būtiniausių patogumų modernus vonios kambarys neapsieis be dekoracijų, apšvietimo ir kitų tik šiam stiliui būdingų elementų. Šiuo straipsniu siekiame Jus įkvėpti ir skatiname atrasti naujų idėjų, kurias nesunkiai įgyvendinsite savo vonios kambaryje.

Mažas vonios kambarys su dušo kabina - misija įmanoma

Gražiai įrengti nedidelį plotą nėra taip paprasta, ypač kai kalbama apie vonios kambarį, kurio patogumas, kaip taisyklė, nėra derinamas su stiliumi. O apie kokį interjero dizainą galima kalbėti, jei nemaža dalis ir taip mažyčio kambario yra užgriozdinta pačios vonios? Optimalus sprendimas - mažas vonios kambarys su dušo kabina. Erdvės ankštumas nereiškia, kad reikia apsiriboti ir komfortu - dizaineriai siūlo daugybę variantų stilingai ir šiuolaikiškai sutvarkyti vonios kambarį, kad galėtumėte patogiai mėgautis vandens procedūras.

Mažo vonios kambario idėjos. Profesionalų patarimai

Mažas vonios kambarys yra dažna problema daugiabučiuose. Tačiau net ir šiuos 3-4 kv. pilnai įmanoma paversti komforto ir atsipalaidavimo oaze. Pasirinkę tinkamą apdailą, santechniką ir baldus, pamatysite, kad priežasties „niekas netelpa“ buvo visai ne mažas plotas, o tik neteisingas daiktų išdėstymas.

Vonios kambario interjero idėjos. Profesionalų patarimai

Vonios interjeras yra neatsiejama namų interjero dalis. Svarbu pastebėti, jog kuriant vonios kambario dizainą galioja daug skirtingų patarimų bei dizaino taisyklių, kuriomis remiantis galėsite sukurti išskirtinį vonios kambario interjerą. Paruošėme dizaino taisykles, kurių laikantis gražus ir modernus, ne vienerius metus aktualus vonios interjeras bus garantuotas.

Vonios kambario įrengimas: patarimai, idėjos ir dažniausios klaidos

Vonios kambario įrengimas gali būti viena iš sudėtingiausių užduočių įsirenginėjant ar renovuojant namus. Daug techninių ir dizaino detalių, biudžeto aspektai, o kur dar derinimasis tarpusavyje su antra puse ar kitais šeimos nariais.  Žemiau aptarsime, kokius namų darbus reikia pasiruošti norint išvengti klaidų ar bent sumažinti jų kiekį. Patarsime, į ką atkreipti dėmesį renkantis vonios plyteles, kaip nesuklysti planuojant vonios kambarį, kur galite pataupyti, o kur nereikėtų pagailėti pinigų.