fbpx

Vonios kambario spalvos, kurios išliks amžinai stilingos

Iveta Peteraitytė: Vonios kambario spalvos, kurios išliks amžinai stilingosParašė: Iveta Peteraitytė

2023-06-01
Vonios kambario spalvos, kurios išliks amžinai stilingos

Vonios kambarys labiausiai iš visų kitų kambarių reikalauja itin kruopštaus išplanavimo. Funkcionalumas čia atlieka labai svarbų vaidmenį. O jeigu kambarys nedidelis, tai tampa vienu pagrindinių kriterijų. Kas be ko, šalia išplanavimo koja kojon žengia ir pats interjeras, kuris gali arba sugadinti visą vaizdą, arba priešingai, – padaryti jį beprotiškai stilingu. Labai svarbu, kokios bus vonios kambario spalvos, nes tai tiesiogiai daro įtaką nuotaikai, kurią norite sukurti. Dar prieš kelis metus vonios interjere stipriai dominavo visos pastelinės, ramaus tono ir šviesios spalvos. Šių dienų tendencijos kalba ką kita. Vis labiau išdrįstama eksperimentuoti su spalvomis, įvairiomis tekstūromis, sukurti ką nors netikėto ir ekstravagantiško bei į kambarį įnešti daugiau šeimininkų charakterio ir įpročių. Būtent apie tai, kaip pasirinkti vonios kambario spalvą ir kas dominuoja šiomis dienomis, straipsnyje ir aptarsime.

Pradėkime nuo neutralumo – lengvi pilki atspalviai

Visi švelniai pilki atspalviai yra puikus variantas, norint vonios kambariui suteikti neutralumo, bet kartu pridėti ir žiupsnelį žavesio. Tai raminantys atspalviai, kurie savyje turi vėsesnio pojūčio, nei visi balti tonai. Dėl to, siekiant interjerui suteikti šiltumo jausmą, prie pilkos spalvos idealiai tinka visi šviesaus arba tamsaus medžio baldai ir dekoro elementai. Stengiantis sukurti daugiau modernumo, galite įnešti daugiau spindinčių akcentų, tokių kaip chromas ar žalvaris.

Pilka spalva leis nevaržyti savo fantazijos. Dėl savo suderinamumo, ji tinka praktiškai prie visko, visur ir visada. Tik nuo detalių, baldų, raštų ir kitų elementų priklauso galutinis vaizdas ir pasirinkto interjero stiliaus užbaigtumas. Kuo vonios kambario spalvos bus tamsesnės, tuo kambarys taps mistiškesnis ir gilesnis. Labai svarbu išsigryninti, kokio efekto ir jausmo norisi, tik įėjus į vonios patalpą. Pilkos spalvos vonios kambaryje tampa vis populiaresnės. Manome, jog iš nuotraukų tikrai nebekils klausimų, kodėl taip yra. Rezultatai išties įspūdingi.

Vonios kambario spalvos, esančios arčiau gamtos – žali ir smaragdiniai tonai

Visi dekoro elementai, kurie savyje turi žalių atspalvių, mus, tarsi, priartina prie gamtos. Tokios vonios kambario spalvos yra puikus sprendimas tiems, kas jaučia stiprų ryšį su augalais ir visais kitais gyvais organizmais. Žalios spalvos atspalviai ramina, padeda erdvei suteikti vėsos jausmą, netgi įneša gaivumo pojūčius. Žalia spalva savyje turi ir linksmumo bei pozityvumo emociją suteikiančius jausmus. Juk ne be reikalo SPA zonose taip stipriai dominuoja žali dekoro elementai. Žalia spalva asocijuojasi su ramybės, privatumo ir poilsio erdvėmis.

Ši spalva puikiai dera ir su kitais žemės tonais, netgi visiškai kontrastingais. Žalia ir ruda – puikus duetas vonios interjerui. Galite kurti elegantišką, rafinuotą aplinką, arba priešingai – žemiškesnę ir subtilesnę. Žalios spalvos atspalviai gali būti pačių įvairiausių spalvų – smaragdiniai, pistacijų, mėtų. Spalvų gausa ir įvairovė skatina kūrybiškumą, o jis čia tikrai labai vertingas.

Ko nors šiek tiek įdomiau? Balta ir tamsiai ruda

Neprisiriškite prie vienos spalvos vonios kambaryje. Pasivaikščiokite gamtoje, nueikite į muziejų ar į svečius – pamatysite, kiek spalvų kombinacijų mes dažnai net nepastebime, jos išties įspūdingos. Derinant kelias spalvas vienu metu galima išgauti labai unikalių kompozicijų ir kambariui suteikti tai, kas jį pagyvins ar padarys visiškai unikaliu ir savitu. Baltos ir rudos spalvos derinys vonios kambariui suteiks prabangos pojūčius. Galite derinti akinančią baltą ir raudonmedžio spalvos baldus. Taip pat geru pasirinkimu taps viena siena su baltomis plytelėmis, o kita su rudomis. Šiandien plytelių pasirinkimas išties platus, o idėjų yra daug. Tamsesnius tonus galite naudoti vonios rankšluosčiams, kilimėliams, muilinėms, žvakėms ar veidrodžių rėmams, šie daiktai lengvai pakeičiami, jei laikui bėgant nusibosta spalvinis koloritas ar pats daikto formos dizainas. Gražu, paprasta, tuo pačiu paslaptinga.

Spalvos vonios kambaryje – žaiskite su detalėmis

Norint į vonios kambarį įnešti spalvų, nebūtina jas kurti pagrindinėse kambario detalėse, tokiose kaip baldai, sienos ar grindys. Lygiai tokį patį efektą galima išgauti priešingu variantu – sienas ir grindis palikus neutralias, o spalvas sukurti su tam tikrais dekoro elementais. Patikėkite, rezultatas išties gali nustebinti. Be to, tokiu principu kuriamas interjeras niekada nepabos, nes rankšluostį pakeisti tikrai lengviau nei sienų plyteles. Vonios kambario spalvos gali būti miksuojamos tarpusavyje, derinamos pagal sezoną, šventes ar net nuotaiką. Jeigu nuspręsite išbandyti šį variantą, pradėkite nuo mažiausių dekoro elementų ir kambario aksesuarų. Taip galėsite iš lėto derinti ir suvokti, kas labiausiai tinka ir ko norisi. Padėkite ryškesnių spalvų muilines, prie jų priderinkite rankšluosčius. Galiausiai keliaukite prie kilimų. Taip pat vazelių ar vazonų. Tuomet derinkite įvairias matomas dežutes, indelius ir kitus vonios interjero aksesuarus. Galiausiai reikės išsirinkti užuolaidas, jeigu tokias numatėte kabinti. Taip pat nepamirškite ir šviestuvų. Svarbu, kad viskas derėtų tarpusavyje, nebijokite eksperimentuoti, nes tai gali sukurti pačius netikėčiausius sprendimus. Svarbu, kad tokioje patalpoje gerai jaustumėtės, kad ji jus ramintų, atpalaiduotų, o ne vargintų ir slėgtų.

Tikimės, jog padėjome atsakyti į klausimą – kaip pasirinkti vonios kambario spalvas, o jeigu kilo papildomų klausimų arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.