fbpx

2024 m. tendencija - travertino plytelės

2024-02-27
2024 m. tendencija - travertino plytelės

Natūralumas ir harmonija grįžta! Išgyvenę margų, spalvotų plytelių erą, atsigręžiame į ramius tonus, gamtos sukurtus raštus ir natūralaus akmens tekstūrą. Būtent tai, geriausiai apibūdintų vienas žodis – travertinas. Travertino plytelės vis dažniau atkreipia naujakūrių dėmesį, o naujos galimybės leidžia plyteles klijuoti beveik be siūlių.

Kodėl travertino plytelės skelbiamos vienu patraukliausių 2024 metų pasirinkimu?

Nors travertino akmuo nėra naujovė, tačiau tobulėjant panaudojimo galimybėms, šis akmuo ir jo tekstūra sparčiai grįžta į madą. Travertino plytelės puikiai tinka tiek moderniems, tiek klasikai būdingiems namams dėl travertino raštą supančių unikalių estetinių savybių, dydžių, formų ar atspalvių pasirinkimo gausos. 

Travertino akmens imitacija ar natūralus akmuo mėgstamas dizainerių ir dėl pasiūlos bei suderinamumo gausos. Iš šio akmens gali būti gaminami valgomojo ar kavos staliukai, travertino imitacijos plytelės, stalviršiai, praustuvai ar kiti sienų dekoro elementai.

Kas yra travertinas ir kokiomis savybėmis pasižymi travertiną imituojančios plytelės?

Travertinas yra nuosėdinio akmens tipo kalkakmenis. Travertino akmuo kilęs iš mineralinių telkinių ir natūralių šaltinių. Pagrindinis travertiną sudarantis mineralas kalcitas yra baltas, bet dėl įvairių priemaišų šis akmuo gali tapti įvairių spalvų: rusvos, raudonos, geltonos, oranžinės ar smėlio.

Dėka pažangiausių technologijų, šiais laikais turime itin panašią travertino akmenį imituojančią plytelių tekstūrą. Norint sienas dekoruoti natūraliu travertino akmeniu, teks paskirti nemažą biudžetą, ko daugelis, tikriausiai, sau leisti negalėtų. Tačiau, visgi, kiekvienas iš mūsų norime turėti jaukius bei skoningus namus. Pati geriausia išeitis – travertino plytelės, kurios prieinamos ne tik kainos skirtumu, tačiau ir dėl puikių priežiūros savybių.

Išskirtinės travertino plytelių dizaino galimybės

Travertino akmuo turi išskirtinę, dažniausiai tik šiam akmeniui būdingą savybę – korėtumą. Korėtumas suteikia akmeniui ir jo gaminiams natūralumo.

Minėtasis korėtumas svarbus ir kuriant dizainą namams. Galima rinktis iš dviejų tipų travertino apdirbimo galimybių- Vein Cut (pjautas lygiagrečiai pagal sluoksniavimąsi ir bus status) arba Cross Cut (pjautas skersai gyslų atžvilgiu). Šie du terminai apibūdina kuria kryptimi buvo pjautas pats akmuo. Priklausomai nuo pjovimo krypties, gausite du visiškai skirtingus variantus, tad svarbu į tai atkreipti dėmesį, norint išgauti estetiškai atrodančius namus!

Pati populiariausia ir natūraliausiai atrodanti Apdailos Namų travertino plytelių kolekcija yra Navona. Šioje kolekcijoje rasite viską – atspalvių, pjovimo krypties ir įvairiausių formatų pasirinkimą. 

Universalus praktiškumas ir lengvas pritaikymas įvairiame interjere

Nesvarbu, naudosite travertino plyteles ar travertino akmenį, panaudojimo galimybės tikrai plačios. Pavyzdžiui, plyteles galite klijuoti ne tik vonios kambaryje, tačiau ir virtuvėje – stalviršis ir sienelė iš travertino atrodys tikrai skoningai, nesimatys dėmių ar susikaupusių nešvarumų, kurie esant poreikiui, lengvai nusivalys drėgna šluoste. Ganėtinai neseniai pradėta plytelėmis dengti ir korpusinių baldų fasadus, tai puiki alternatyva pabodusiems vienspalviams dekorams. O jei norėsis sienų, kurios stovės lyg didelis akmens luitas – puikiai tiks XXL dydžio travertino plytelės, kurias taip pat galite naudoti židinio apdailai dekoruoti.

Kaip klijuoti ir prižiūrėti travertino plyteles?

Norint sėkmingai suklijuoti plyteles reikia turėti paruoštą plytelių klijavimo išklotinę, kurioje bus numatyta plytelių klijavimo pradžia, kryptis, kokio dydžio pjūviai bus reikalingi bei ar plytelių nuopjovas galima bus panaudoti toje pačioje patalpoje ar nuopjovos tiesiog bus išmetamos. Įvertinus visus šiuos aspektus bus galima tiksliai suskaičiuoti reikalingas plyteles vienetais bei susiplanuoti klijavimo darbus.

Tinkamai plokštumai paruošti, reikalingas gruntavimas, kuris garantuos klijuojamo ploto lygumą, kai gruntas išdžius, o sienos taps sausos, galima pradėti klijavimo darbus. Rekomenduojame plytelių klijus tepti ne tik ant klijuojamos vietos, tačiau ir ant pačios plytelės, kad sukibimas būtų kuo įmanoma tvirtesnis.

 

O kaip prižiūrėti travertino plyteles po suklijavimo?

Plytelės pasižymi išskirtinai lengva priežiūra. Akmens masės plytelių valymui tinka daugelis priemonių. Renkantis plytelių valiklį belieka atkreipti dėmesį, kad priemonė būtų kuo neutralesnė (tirpalo pH turėtų būti kuo artimesnė 7). Toks valiklis nekenks nei plytelėms, nei siūlių glaistui. Nereikėtų persistengti naudojant abrazyvinius šveitiklius ar metalinius šepečius – galite subraižyti plytelių paviršių.

Ieškote optimalaus kainos ir kokybės santykio? Užsukite į „Apdailos namus“!

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Jau ilgą laiką gyvenu interjero dizaino kūrimo ritmu. Nuolat kurti, atrasti ir įsijausti į kliento gyvenimo būdą man teikia džiaugsmą ir verčia tobulėti. Kaip interjero dizainerė, stengiuosi gilinti bei atnaujinti turimas žinias, domėtis naujovėmis ir jas pritaikyti kuriamuose interjeruose.

Susijusios kolekcijos