fbpx

Skandinaviško stiliaus vonios interjero idėjos

Iveta Peteraitytė: Skandinaviško stiliaus vonios interjero idėjosParašė: Iveta Peteraitytė

2023-10-02
Skandinaviško stiliaus vonios interjero idėjos

Vonios kambarys yra ta vieta, kuri dažnu atveju būna tamsiausia ir niūriausia. Nuo senų laikų vonia būdavo be langų, nedidelė ir ankšta. Šiais laikais įpročiai keičiasi, voniai skiriama vis daugiau dėmesio, vietos ir erdvės. Viskas priklauso nuo kitų kambarių išplanavimo ir namo galimybių, atsitinka ir taip, kad net labai norint, vonios kambario nepavyksta padaryti didelio ir itin šviesaus. Dėl šios priežasties įrenginėjant nedidelio vonios kambario interjerą labai svarbu viso kambario per daug nenutamsinti, interjerą rinktis šviesų, nes jis vizualiai didina erdvę ir suteikia gaivumo jausmą. Skandinaviškas vonios interjeras yra puikus pasirinkimas, jeigu norisi erdvę paversti jaukia. Tinkamai parinktos detalės ir akcentai vonios kambarį pavers išskirtiniu, taip pat atspindės buto šeimininkų charakterį bei poreikius.

Skandinaviška vonia – kokia ji?

Vonia yra tokia vieta, kuri turėtų skatinti atsipalaidavimą ir ramybę. Joje nemažai laiko leidžiame prieš pat miegą, dėl to labai svarbu, kad vonios kambaryje jaustumėtės atsipalaidavę ir nurimę. Skandinaviškas stilius savo spalvomis, charakteriu ir nuotaikomis kuria būtent tokius jausmus. Skandinaviško stiliaus vonios kambarys tinka bet kokio dydžio ir išplanavimo kambariui, net ir patalpai, kuri turi mažai apšvietimo. Baltos sienos ir medienos akcentai yra vienas pagrindinių šio interjero bruožų. Nepriekaištingai švarios ir aiškios linijos įneša tvarkos, saugumo jausmą. Balta spalva simbolizuoja aiškumą, be kurios skandinaviškas vonios interjeras tikrai neapseitų.

Daug grožio ir naudos baltuose atspalviuose slypi tame, kad derinti juos tarpusavyje ar su kitomis detalėmis yra itin lengva. Tai universali spalva, kuri tinka absoliučiai prie visko. Lengvai galima suderinti visus aksesuarus ir kitas detales, svarbiausia laikytis taisyklės – visko neperkrauti, o toliau viskas pagal skonį ir norus. Balta spalva lieka kaip pagrindas, kaip bazė viso interjero, prie kurios tobulai nugula visi rudi, pilki, žemės spalvos atspalviai. Visi medienos atspalviai kartu su baltais tonais tampa lyg šeimos nariai, kuriuos išskyrus prarandamas interjero žavesys. Metalas šiame interjero stiliuje taip pat labai dera ir įneša šiuolaikiškumo prieskonio. Rinkitės ne tik akinamai baltą spalvą, žaiskite su jos atspalviais. Paletėje galima rasti daug baltai spalvai giminingų tonų, kurie gali įnešti dar daugiau gyvumo ir žaismingumo, nei tradicinė šalta balta. Taip pat, jeigu pritrūksta spalvų, visada galima atkreipti dėmesį į pastelinę žalią, švelniai geltoną ar melsvą spalvas, taip pat bordo ar kakavinius tonus.

Balta – juoda deriniai

Skandinaviška vonia gali pasižymėti kontrastingumu. Estetiškai atrodo visi priešingų atspalvių deriniai, bet vieni gražiausių ir populiariausių, tai juoda – balta akcentai. Akcentais galima paversti praktiškai bet ką. Vonios baldų ir įrangos detales, aksesuarus, šviestuvus ar net veidrodžių rėmus. Nebijokite eksperimentuoti.

Kiti naudingi patarimai kuriant skandinavišką vonią

Pateiksime kelis naudingus patarimus, kurių laikantis skandinaviškas vonios interjeras taps tikra namų poilsio oaze, bus stilingas ir visada džiugins namiškių akis.

1. Rinkitės šviesias grindis. Visi šio stiliaus kampai simbolizuoja švarą ir erdvę – grindys ne išimtis. Šviesi spalva visai patalpai suteiks vientisumo jausmo. Rinkitės šviesių atspalvių skandinaviškas grindų plyteles, kurių pasiūla Apdailos Namuose išties didelė ir plati.

2. Grafiniai elementai. Jei norisi orginalumo ir daugiau sodrumo – naudokite ornamentus. Čia labai svarbus saiko jausmas. Skandinaviškas stilius pasižymi minimalizmu ir estetika, dėl to ornamentais papuoškite tik tam tikrą akcentuojamą vietą – sieną, spintelę, kilimėlį ar kabančias užuolaidas.

3. Formos. Skandinavišam interjerui būdingos formos, linijos ir griežtumas. Skandinaviško stiliaus vonios kambarys, lygiai taip pat kaip ir visi kiti kambariai turėtų būti funkcionalus. Baldai pradžiai atlieka funkciją, o tuomet suteikia grožio. Daiktų pertekliaus čia nėra, viskas apskaičiuota ir apgalvota. Baldai su tiesiais rėmais, bet jiems į draugiją galima priderinti ir ovalių ar apvalių formų akcentus, kurie visam interjerui suteikia minkštumo.

4. Spalvų akcentai. Norint interjerui suteikti nuotaikingumo jausmą pagyvinkite erdvę spalvotomis dekoracijomis. Įdomių spalvų muilinėmis ar vazomis, išskirtinių raštų sienų plytelėmis, įdomesnių formų šviestuvais, kurie gali būti net samanų spalvos. Visi akcentai skandinaviškame stiliuje jį tik papildys.

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.