fbpx

Plytelių klijavimas

Gidas: Plytelių klijavimas - pasidaryk pats

Grindų plytelių klijavimas savo jėgomis tampa vis dažnesniu planuojamu darbu imantis remonto darbų. Be abejonės kyla daugybė klausimų – kaip jas reikėtų teisingai suklijuoti ir ar iš viso tai įmanoma pasidaryti pačiam? Taip pat dažnai neaišku kaip apskaičiuoti plytelių kvadratūrą? Plytelių klijavimas, nesvarbu kur klijuosite plyteles: vonioje, virtuvėje, ant sienos ar grindų, yra įgūdžių reikalaujantis darbas, tačiau žinant pagrindines klijavimo taisykles šį darbą galima atlikti pačiam, tokiu būdu sutaupant tiek laiko (nelaukiant kol atsilaisvins meistrai), tiek lėšų.

Didelių plytelių klijavimas - ką verta žinoti?

Didelės plytelės naudojamos vis dažniau ir dažniau. Suklotos ant sienų ir grindų, jos sukuria vientisą, lygų ir akiai malonų estetinį vaizdą. Tokias plyteles labai mėgsta modernaus, modernios klasikos stiliaus mylėtojai. Bet kurių plytelių klijavimas reikalauja kruopštaus pasiruošimo. Pradžiai svarbu surinkti tikslingos informacijos, o paskui įsigyti medžiagų ir kibti į darbus. Didelio formato plytelių klijavimas tampa vienas populiariausių metodų, bet dėl jų dydžio dažnai pridaroma klaidų. Dėl to, toks klijavimo metodas reikalauja dar didesnio pasiruošimo nei klijuojant mažas plyteles.

Kaip klijuoti plyteles be tarpų? Pasidaryk pats

Atrodo dar visai neseniai visi naudojome tik neutralias plytelių spalvas, o apie įdomesnius variantus net minčių nebūdavo. Įrenginėjant namus ir žengiant koja kojon su naujausiomis technologijomis vis didėja reikalavimai patikimumui, estetikai ir ilgaamžiškumui. Ieškoma naujesnių statybos būdų, paprastesnių montavimo sprendimų ir įdomesnių vizualinių variantų. Mokslo ir technologijų pažanga nuolat daro didžiulius postūmius, tik spėk viską susekti. Vienas iš tokių variantų - itin estetiškai atrodančios plytelės be tarpų, kurias vis dažniau galima pamatyti šiuolaikiniuose moderniuose namuose.

Mozaikinių plytelių klijavimas

Vis dažniau savo namuose norime sukurti tokią atmosferą, kuri mus ne tik atpalaiduotų, ramintų, bet ir įkvėptų ir džiugintų. To pasekoje ieškome neįprastų variantų, į interjerą bandome įnešti ką nors savito ir tinkamo būtent mums. Tai gali būti mėgstami atspalviai arba net formos. Mozaikinės plytelės tampa vis dažnesniu pasirinkimu tiek virtuvės apdailai, tiek vonios kambariui.

Kaip klijuoti plyteles ant gipso kartono?

Plytelės dar vis lieka labai populiari apdaila ne tik vonios ar virtuvės kambariuose, bet taip pat ir kitose patalpose, tokiose kaip garažas, sandėliukai ir pirties zonos. Nenuostabu, nes tai pats praktiškiausias ir patogiausias būdas kur pastoviai kaupiasi drėgmė ir vyrauja temperatūrų šuoliai. Bet tuomet kyla natūralus klausimas - ar plytelių klijavimas galimas ant visų paviršių? Mes atsakom - dažniausiai taip. Reikia tik žinoti visus klijuojamo paviršiaus niuansus, jį tinkamai paruošti ir laikytis visų instrukcijų. Plytelių klijavimas ant gipso kartono taip pat įmanomas ir nėra labai sudėtingas.

Plytelių siūlių glaistymo patarimai

Dažniausiai jokie plytelių darbai nepasibaigs, jeigu neužglaistysime tarpų tarp plytelių. Tai itin svarbus paskutinis darbų etapas, kurio praleisti tikrai nevalia. Tik gražiai ir kruopščiai atlikus siūlių glaistymą bus galima džiaugtis ir gėrėtis sudėtomis plytelėmis. Plytelių siūlių glaistymas tikrai nėra sudėtingas ar brangus darbas, priešingai - tai gali padaryti kone kiekvienas, svarbu žinoti šio proceso etapus ir jų laikytis. Taip pat esminis šio proceso dalykas - tinkamai parinktos darbo priemonės. Tik kokybiški ir patikimi produktai suteiks estetišką ir ilgaamžį efektą. Žinoma, kruopštumo čia reikės. Straipsnyje supažindinsime, kas yra plytelių tarpų užpildymas, pateiksime naudingus patarimus apie glaistymo laiką bei galiausiai aptarsime, kaip išvalyti plytelių glaistą.

Kaip išsirinkti korio formos plyteles? Atsako plytelių ekspertai

Korio formos plytelės arba šešiakampės plytelės - niekada neišeinančios iš mados ir niekada nenusibostančios. Kodėl taip drąsiai teigiame? Nes to padaryti neleidžia itin didelė stilių ir raštų pasiūla. Šiais laikais galima rasti tiek daug skirtingų dizainų, jog net galva sukasi nuo spalvų, formų ir tekstūrų įvairovės. Jos visada atrodo šiuolaikiškai ir dera prie visų interjero stilių. Jos elegantiškos ir traukia akį, nes šios mozaikinės plytelės visuomet tampa dėmesį kaustančiu akcentu - nesvarbu puošite grindis ar sienas.

Tinkamas plytelių ir laminato sujungimas. Pasidaryk pats

Jeigu šiuo metu įsirenginėjat namus arba dar tik ruošiatės tai daryti, ir svarstote apie įdomesnius grindų variantus, apie plytelių ir laminato duetą, tuomet tikrai susidursite su klausimu, kaip sujungti šias visiškai skirtingas grindų dangas taip, kad siūlės atrodytų estetiškai ir tvarkingai. Sujungimas tarp plytelių ir laminato nėra sudėtingas procesas, reikia tik žinoti tam tikrus niuansus. Šiame straipsnyje pateiksime kelis sujungimų būdus tarp plytelių ir laminato, o Jūs jau patys nuspręsite kas tinka ir patinka.

Kaip klijuoti plyteles eglute?

Visos nestandartinio formato plytelės interjerui suteikia žaismingumo, šarmo ir originalumo. Ir visai nesvarbu koks stilius vyrauja namuose - tokios grindys tikrai neliks nepastebėtos. Grindų akcentas stipriai prisideda prie bendro namų interjero formavimo, nuotaikos kūrimo. Grindims pasirinkus įvairius raštus, dydžius, formas ir tekstūras galima sukurti nuostabių, nestandartinių sprendimų. Grindų plytelės eglute tinka visiems interjero stiliams ir vis dar yra itin populiarus tarp visų klojimo variantų. Eglutės raštas tinka tiems žmonėms, kurie nebenori tradicinių raštų ir linijų, o priešingai, nori savo namus paversti charakteringais ir įdomiais.

Plytelių mozaika grindims - stilingas pasirinkimas

Elegantiška ir itin traukianti akį. Praktiška, nes tinka visuose interjero stiliuose. Mozaika interjere - tai lyg iš praeities atklydę aidai, senomis istorijomis apipintos paslaptys. Mozaika grindims sukuria prabangos, originalumo vingius. Tai savitumas ir neblėstantis žavesys. Mozaikos raštus naudojo jau senosios Afrikos, Australijos, Meksikos ir Naujosios Zelandijos tautos. Tai jau kelis tūkstančius metų naudojama technika, kuri niekada neišeina iš mados su nesenstančia istorija ir savitu originalumu. Seniau grindų mozaika buvo naudojama puošiant šventyklas, vienuolynus ir dvarus, dabar ryškiai ir spalvingai puošiame savo namų kambarius. Įdomūs raštai, suderintos spalvos ir įvairūs ornamentai sukuria savitą istoriją.

Kaip klijuoti plyteles ant senų plytelių?

Plytelių klijavimas ant senų plytelių - yra greitas būdas, nereikalaujantis atlikti demontavimo dulkėtų darbų. Daugelis šį būdą renkasi dėl laiko taupymo arba tam, kad kuo greičiau atnaujinti seną vonios patalpą. Šiuolaikinės statybinės medžiagos leidžia rinktis tokį plytelių klijavimo būdą, tačiau reikėtų atsižvelgti į kai kuriuos niuansus. Taip pat labai svarbu užtikrinti tinkamą plytelių paruošimą, pasirinkti tinkamas medžiagas ir laikytis mūro technologijos. Šiame straipsnyje papasakosime, kaip klijuoti plyteles ant senų plytelių, kokiu atveju tai daryti nerekomenduojama, kaip tinkamai paruošti plyteles naujai dangai ir kokie yra plytelės ant plytelės metodo privalumai ir trūkumai.

Kaip atrodo grindys eglute ir kaip tinkamai klijuoti?

Kiekvienas  žingsnis žengtas namuose būna kuom nors apsuptas - kasdienybės darbais, svajonių realizavimais, ramybės ritualais, įvairių darbų narpliojimais. Ne mažesnę reikšmę neša ir tie mažiau juntami dalykai, kaip netikėtai užplūstantys įkvėpimai, gaivus švaros jausmas, mažų detalių pakutenimai, įvairių spalvų ir raštų įtaka. Visos geometrinės detalės, tokios kaip linijos, dryžiai, taškai, visada visur suteikia įdomumo, gyvumo, svajingumo jausmą, nesvarbu tai drabužiai, pagalvėles ar grindys. Geometrija mūsų kasdienybėje yra labai svarbi. Grindys eglute naudojamos jau nuo senų laikų, tai laikui nepavaldus klasikinis klojimo raštas, kuris padeda sukurti tiek klasikinį, tiek modernų interjerą.

Kaip apskaičiuoti, kiek reikia plytelių?

Plytelių kiekio apskaičiavimas yra labai svarbus aspektas. Tai lems dalį Jūsų biudžeto ir žinoma darbų trukmę. Norint užsakyti ar nusipirkti plyteles reikia įsivertinti kiekius: per didelis kiekis - piniginis nuostolis, per mažas - darbų stabdymas. Atskleisiu kelis palengvinimus, kurie gali pagelbėti skaičiuojant plyteles patiems. Kitu atveju žinoma rekomenduojama kreiptis į profesionalus: dizainerius, meistrus ar mus.

Gidas: Plytelių klijavimas - pasidaryk pats

Grindų plytelių klijavimas savo jėgomis tampa vis dažnesniu planuojamu darbu imantis remonto darbų. Be abejonės kyla daugybė klausimų – kaip jas reikėtų teisingai suklijuoti ir ar iš viso tai įmanoma pasidaryti pačiam? Taip pat dažnai neaišku kaip apskaičiuoti plytelių kvadratūrą? Plytelių klijavimas, nesvarbu kur klijuosite plyteles: vonioje, virtuvėje, ant sienos ar grindų, yra įgūdžių reikalaujantis darbas, tačiau žinant pagrindines klijavimo taisykles šį darbą galima atlikti pačiam, tokiu būdu sutaupant tiek laiko (nelaukiant kol atsilaisvins meistrai), tiek lėšų.