fbpx

Kaip valyti vonios plyteles jų nepažeidžiant?

Iveta Peteraitytė: Kaip valyti vonios plyteles jų nepažeidžiant?Parašė: Iveta Peteraitytė

2023-03-20
Kaip valyti vonios plyteles jų nepažeidžiant?

Švara namuose neatsiejama kasdienybė nuo kurios tiesiog neįmanoma pabėgti. Nors šiais laikais galima rasti valymo būdų, kurie atliekami robotų pagalba, bet sutiksite, kad niekas nesutvarkys ir neišvalys namų taip, kaip atsakinga žmogaus ranka. Nors švarą mylime visi, bet tvarkytis deja patinka ne kiekvienam. Bet auksinė taisyklė, jog kasdien ar bent kas antrą minimaliai apsitvarkant, nušluostant, susilankstant, sušluojant ir pavalant galima turėti švarius namus be jokio didesnio vargo. Atrodo, jog tikrai žinome kaip valyti vonios plyteles, bet ar iš tikro žinome kokios priemonės tinka ir kokios griežtai ne? Klasikinius būdus tokius, kaip tiesiog nuvalyti plyteles šlapiu vandeniu žinome visi, bet visos plytelės yra skirtingos savo dizainu ir paviršiumi, o tai jau reikalauja atidesnės priežiūros. Straipsnyje detaliai aptarsime, kaip valyti plyteles vonioje, nes yra įvairiausių metodų, o tinkama priežiūra padeda išlaikyti plytelių ilgaamžiškumą.

Keraminių vonios plytelių valymas

Prieš pradėdami valyti keramines vonios sienų plyteles, lengvai perbraukite paviršių drėgna šluoste, kad pašalintumėte dulkes. Tuomet šiltu vandeniu ir mikropluošto šluoste nuvalykite didelius nešvarumus, dar galima įlašinti šiek tiek buitinio ploviklio. Tik įsitikinkite, kad priemonė neturi stiprių cheminių valiklių, nes laikui bėgant ji gali pažeisti plytelių paviršiaus glazūrą. Taip pat venkite priemonių, kuriuose yra amoniako, baliklio ir rūgščių. Galutiniame žingsnyje, kai keraminių plytelių nešvarumai bus nuvalyti dar kartą jas perbraukite sausa mikropluošto šluoste, kad nepaliktumėte vandens dėmių. Taip prižiūrėtos plytelės visada atrodys kaip naujos.

Grindų vonios plytelių valymas

O ar žinote, kaip valyti vonios plyteles, kai kalba pasisuka apie grindis? Pradžiai išsiurbkite visus kampus ir plyšius. Labai svarbu, kad prieš valant ant plytelių neliktų stambesnių akmenukų ar kitokio purvo, kuris gali braižyti grindų plytelės paviršių. Pasirinkite plytelių valymo valiklį, bet prieš valydami visas plyteles, pradžiai išbandykite priemonę nedideliame plytelės plotyje. Valymo priemonę užlašinkite ant drėgnos šluostės ir lengvais sukamaisiais judesiais pašalinkite dėmes ar purvą nuo plytelės paviršiaus.

Ar galima valyti vonios plyteles actu ir soda?

Tikrai taip, bet atsakingai ir atsargiai. Toks valymo būdas yra naudojamas nuo senų laikų ir yra efektyvus bei taupantis pinigus, be to, plytelės, išvalytos natūraliomis priemonėmis, atrodo taip pat gerai, kaip ir naudojant specialius valiklius! Pirmiausia nuo visų plytelių paviršiaus nuvalykite dulkes. Tuomet sumaišykite actą su soda ir užpylę ant mikropluošto šluostės labai lengvais sukamaisiais judesiais valykite plyteles. Paskutiniame žingsnyje nuplaukite viską šiltu vandeniu ir nusausinkite šluoste. Tokiu natūraliu būdu nepatariame valyti marmuro ir kitų natūralių akmenų.

Kaip nuvalyti kalkių nuosėdas nuo vonios plytelių?

Retas, kuris gali išvengti kalkių nuosėdų savo vonioje. Deja, bet kietas vanduo juos palieka visur, plytelės ne išimtis. Jeigu dažnai susiduriate su šia problema ir vis vargstate, pateiksime kelis veiksmingus būdus, kaip valyti vonios plyteles, kai ant jų nusėda kalkių nuosėdos. Su kalkėmis bet koks daiktas atrodo purvinas, pasenęs ir neprižiūrėtas, o plytelės tampa nuobodžios ir netvarkingos. Kalkių nuosėdoms pašalinti naudokite plytelėms specialiai pritaikytus valiklius, tai yra pats efektyviausias būdas pilnai pašalinti tai kas susikaupę ant plytelių. Taip pat galite išbandyti aukščiau pateiktą natūralų metodą naudodami actą ir kepimo sodą. Kitas natūralus būdas – tai citrinų rūgštis. Su citrinos rūgštimi galima pašalinti tiek kalkes, tiek pelėsį ar kitus nešvarumus. Tik patariame stipriai netrinti, geriausiai viską valyti lengvais švelnesniais judesiais. Geriausias būdas išvengti įsisenėjusių kalkių nuosėdų, kurias paskui gali būti sunku nuvalyti, tai reguliariai valyti visą vonios kambarį, taip pat ir plyteles. Kuo dažniau valysite, tuos bus lengviau paskui, nes pakaks tik greitai prabraukti be jokio trynimo. Kaip dažnai turėtumėte valyti vonios kambarį? Kad nešvarumai neįsisenėtų geriausiai valyti kas 1–2 savaites. Tobuliausiam variantui pasiekti siūlome kruopščiai nusausinti paviršius po kiekvieno apsilankymo duše ar vonioje.

Svarbu – ko nedaryti

Jeigu vonios kambaryje plytelės yra iš natūralaus akmens, tuomet jokiais būdais nenaudokite acto, citrinos rūgščių ar kitų natūralių stiprių priemonių, nes naudojant jas plytelėje gali atsirasti duobučių. Geriausias vonios plytelių valymas natūraliam akmeniui, tai švelnus muilas ir šiltas vanduo. Dar viena gan retai naudojama taisyklė, kaip valyti vonios plyteles – neleiskite plytelėms išdžiūti natūraliai, nes tokiu atveju rizikuojate, jog liks vandens dėmių. Baigus valyti plyteles drėgna šluoste, lengvai perbraukite jas ir su sausa. Tuomet liksite tikri, kad tikrai neliks vandens nuosėdų, kurios itin išryškėja prie natūralios saulės šviesos.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.