fbpx

Klasikinis vonios kambario interjeras

Iveta Peteraitytė: Klasikinis vonios kambario interjerasParašė: Iveta Peteraitytė

2023-07-31
Klasikinis vonios kambario interjeras

Nuo to, kaip įrengtas vonios kambario interjeras priklausys visa šios patalpos atmosfera. Jeigu kambarys bus estetiškas, viskas gražiai suderinta ir skoninga, tai tokioje erdvėje bus gera ir malonu. Kambarys skatins atsipalaiduoti, nurimti. Jeigu priešingai – vonia bus be temos, per daug marga arba neskoninga, tokia erdvė kels ir atitinkamus jausmus. Klasikinis vonios kambario interjeras yra nesenstantis ir laikui nepavaldus interjero stilius. Kuriant klasikinį interjerą, nepaisant tai būtų vonia ar svetainė – galite būti ramūs. Tokio stiliaus interjeras rečiausiai pabosta ir vargina. Klasika visada lieka klasika. Tie, kurie ją myli ir brangina, visada ją vertins ir džiaugsis. Klasikinis vonios interjeras pasižymi tvarka, elegancija ir harmonija. Tokiose erdvėse daug jausmo, kuris kalba apie prabangą, kokybę, simetriją, rafinuotumą. Čia daug detalių ir ornamentų, viskas išpuoselėta ir tinkamai priderinta. Sukurti klasikinį stilių nėra sudėtinga, svarbu dėmesį skirti kokybei.

Klasikinės vonios grindų plytelės

Grindų plytelės labai daug pasako apie patį vonios kambarį. Tik įėjus, dėmesys krenta ne tik į sienas, bet ir grindis. Klasikinės vonios plytelės dažniausiai būna prabangaus akmens dizaino. Tai gali būti marmuras, granitas arba kitos prabangiai atrodančios akmens imitacijos plytelės. Tokias plyteles labai lengva prižiūrėti, jos kokybiškos ir ilgai tarnauja, be to, jos vizualiai nesiskiria nuo tikro akmens. Jeigu mėgstate blizgesį – puiku. Klasikinės vonios plytelės turi blizgėti, blizgios plytelės vonios kambariui įneš solidaus elegancijos įspūdį. Jeigu norisi subtilesnio vaizdo, kuris būtų arčiau gamtos – rinkitės medžio imitacijos grindų plyteles. Jų taip pat beveik neišeis atskirti nuo tikrų medinių grindų, o vaizdas ir priežiūra itin praktiška, patogi ir greita. Klasikinis vonios kambarys tobulai atrodys su tamsaus ąžuolo, raudonmedžio ar šviesios medienos atspalviais. O jeigu grindų plytelės bus sudėtos eglutės rašto formatu, tai toks kambarys bus tikras klasikinis rojaus kampelis.

Klasikinės vonios kambario spalvos

Dėl savo neutralių, pastelinių ir lengvų spalvų, klasikinis interjeras yra nepavaldus laikui. Tokios spalvos nevargina, neslegia ir nepabosta. Visi švelnūs atspalviai lengvai susilieja su visu vonios kambario interjeru, viskas tampa vientisa ir harmoninga. Dažniausiai klasikinis vonios kambario interjeras būna šviesus ir lengvas. Retai čia pamatysime ryškias, akį rėžiančias spalvas. Tokiam interjerui tobulai tinka švelnūs, balti, rusvi, kreminiai ir pilkšvi spalvų tonai. Galima naudoti ir tamsesnius, juodus atspalvius. Bet tai daryti reikia itin atsakingai ir kruopščiai viską apgalvojus. Klasikai būdinga daug detalių, o apjungus visas spalvas ir raštus, galima nesunkiai sukurti perdėto ir varginančio interjero jausmą.

Klasikiniai vonios kambario baldai

Vonios baldai taip pat turi atspindėti klasikos jausmą. Šiais laikais jų galima rasti pačių įvairiausių – nuo kvepiančių senomis istorijomis iki šiuolaikinės klasikos modelių. Kiekvienas baldas vonios kambaryje prisideda prie autentiško stiliaus kūrimo. Didelis dėmesys skiriamas vonios praustuvams ir jų spintelėms. Galima pastatyti sendintas vintažinio stiliaus spinteles arba kabinti modernesnes spinteles. Taip pat puikiai tiks ir medienos imitacijos baldai. Svarbu baldus rinktis kokybiškus ir patikimus, nes tai labai gerai matoma vieta bendrame patalpos vaizde. Kokybė yra viena iš sudedamųjų klasikinio interjero dalių.

Formos ir kiti klasikiniai ypatumai

Norėdami klasikiniame vonios interjere įnešti savitumo, originalumo ar net namų šeimininko charakterio – priderinkite ryškesnius akcentus, įdomesnius daiktus ar net savo kūrybos elementus. Tai gali būti paveikslai, iš svetur atvežti vazonai ar įdomesni meno kūriniai. Klasikiname vonios interjere tiks visi kokybiški, unikalūs ir išskirtiniai daiktai bei dekoracijos. Pirmenybę teikite natūralioms medžiagoms, originaliems ornamentams. Visus turimus antikvarinius daiktus ir dekoracijas statykite ne tik svetainėje, vonia tam lygiai taip pat tinkama vieta. Tik svarbu gerai įvertinti kambario dydį ir drėgmės niuansus. Drąsiai naudokite ir medienos elementus. Jie gražiai dera prie akmens, pavyždžiui, marmuro. Kiekviena detalė ar dekoracija turi atspindėti klasikos jausmą. Klasikinis vonios kambarys gali kurti tiek karališką, tiek šiuolaikinį, subtilesnį klasikos jausmą. 

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.