fbpx

Modernaus vonios kambario idėjos. Profesionalų patarimai

2022-09-08
Modernaus vonios kambario idėjos. Profesionalų patarimai

Vonios kambarys šiais laikais yra ne tik patalpa, kurioje prabundame rytais ir pasiruošiame poilsiui vakaro metu, bet taip pat ir erdvė, kurioje mes pailsime ir atsipalaiduojame. Kaip bebūtų, vonioje mes praleidžiame nemažą savo laiko dalį, dėl to svarbu, kad šis kambarys būtų ne tik patogus, bet taip pat ir kviečiantis pasilikti ilgesniam laikui. Žinoma, jis turi teikti tik pačias maloniausias emocijas, o ne erzinti ir slėgti. Modernus vonios kambarys jau kelis metus iš eilės yra vienas iš populiariausių interjero stilių. Šios stilistikos vonios kambariai neatrodo perkrauti, nuobodūs ar varginantys. Modernus interjeras tiks tiems žmonėms, kurie pirmoje vietoje visada renkasi švarą, minimalizmą ir praktiškumą. Šiai dienai galima rasti daugybę unikalių ir novatoriškų sprendimų, kurie patalpą pagyvins ir suteiks jai daug grožio ir patogumo, o vonios plytelės pasižymi itin plačiomis spalvų ir tekstūrų variacijomis. Be pačių būtiniausių patogumų modernus vonios kambarys neapsieis be dekoracijų, kitoniško apšvietimo ir kitų, tik šiam stiliui būdingų, elementų. Šiuo straipsniu siekiame Jus įkvėpti ir skatiname atrasti naujų idėjų, kurias nesunkiai įgyvendinsite savo vonios kambaryje.

Dušas vietoje vonios

Atsižvelgiant į vonios kambario dydį, gali kilti dilema, kas geriau – dušas ar vonia. Per daug nesiplečiant apie abiejų variantų pliusus ir minusus, galime pasiūlyti gerai apsvarstyti, kuria santechnikos priemone esate labiau linkę naudotis. Vieni mėgsta ilgai gulėti karštame vandenyje, o kiti, taupydami laiką, rytais bėga į dušą ir vos per keliolika minučių atlieka sau įprastus būtiniausius ritualus. Dar vienas dažnai pamirštamas niuansas yra tas, jog naudojantis dušu, sutaupome gerokai daugiau vandens, nei gulėdami vonioje. Tad tiems, kurie atidžiai stebi savo finansus ir nori sutaupyti, rekomenduojame apsvarstyti ir šį faktą. Jeigu projektuosite dušą, moderniame interjere jis turėtų būti vientisas su šalia esančia spalvų gama ir per daug neišsiskirti iš bendro vizualo. Leiskite jam lengvai susilieti su visuma, sukuriant harmoningą vaizdą. Taip šiuolaikiškas vonios interjeras įgaus daug žavesio ir jaukumo. Paskutiniu metu dušai daromi be grindų padėklų ir atskirų dušo kabinų. Dažnu atveju padaromas specialus nuolydis ir įrengiama atskira sienelė, kuri atskiria dušą nuo likusio vonios kambario. Toks variantas itin praktiškas, nes Jums niekada nepradės girgždėti dušo durelės, be to, bus mažiau ir valymo. Patogu, stilinga ir tikrai praktiška.

Modernus vonios kambarys ir jo dekoracijos

Joks šiuolaikiškas ir modernus vonios kambarys neapsieis be dekoracijų. Nebijokite įtraukti ir žaismingų spalvų. Šiuolaikiškas vonios interjeras tikrai neprivalo atrodyti niūriai, neutraliai ar šaltai. Įneškite akcentų naudojant žalias, rudas ar auksines spalvas. Jos puikiai dera prie pilkų ar kreminių vonios sienų. Įvairios vonios interjero dekoracijos kambariui suteiks gyvybingumo ir įvairesnės nuotaikos. Kilimėlių, užuolaidų, muilinių ir vazonų pagalba galima sukurti stulbinančius rezultatus, kurie ilgai ir maloniai džiugins akis. Taip pat žaiskite su paslėptu apšvietimu, kuris gali sukurti jaukaus SPA nuotaiką ir pojūčius. Jei, vis dėlto, pasirinksite visiškai baltą šiuolaikišką vonios interjerą, būtinai pridėkite spalvotų natų, kad suteiktumėte patalpai akcentinių spalvų. Galite naudoti juodą karkasą dušo stiklui įrėminti bei juodus vonios maišytuvus. Jie suteiks daugiau kontrasto ir įspūdžio visam interjerui, o jūsų modernus vonios kambarys pasižymės išskirtine elegancija. Jeigu vengiate juodos spalvos šviesiame interjere, prisiminkite, kad puikiu akcentu taps muilo, šampūno, kondicionieriaus ir dušo žėlė dekoratyvūs dozatoriai, kurie ne tik taps akcentu interjere, tačiau ir bus naudingi kasdieniame gyvenime.

Vonios interjere taip pat svarbų vaidmenį atlieka gyvi augalai. Nors vonia yra ta vieta, kuri tinka ne visiems augalams, tačiau pasidomėjus tikrai galima rasti augalų rūšis, kurios nebijo drėgmės, yra atsparios temperatūrų šuoliams bei nereikalauja daug natūralaus apšvietimo. Augalus statykite tiesiai ant grindų, tik rekomenduojame juos šiek tiek pakelti specialiais stovais, jeigu turite šildomas grindis. Taip pat galima kabinti ant sienos, pastatyti ant palangių ar spintelių.

Modernaus interjero „perliukai”

1. Moderniame interjere dominuoja natūralios medžiagos, aiškios linijos. Norėdami pabrėžti tvarką ir subtilumą, nebijokite derinti kontrastingų spalvų, venkite aptakumo. Netiesa, jog modernus interjeras yra šaltų, tamsių spalvų, priešingai, – modernus vonios kambarys, kaip skandinaviško stiliaus atšaka, turėtų pasižymėti natūralumu, žemiškomis spalvomis arba pagrindiniais spalvų gamos atspalviais. Rinkdamiesi plyteles, nepamirškite, kad jų spalvos turi harmoningai derėti tarpusavyje.

2. Sukurkite akcentinę sieną, kuri atrodys išraiškingai ir suteiks erdvei šarmo. Apšvietimas gali dar labiau ją išryškinti – nebijokite mąstyti kūrybiškai. Tai puikus būdas atskleisti čia gyvenančių šeimininkų mintis, charakterį ar ritualus.

3. Tualeto rėmą išnaudokite praktiškai. Virš įmontuojamo unitazo bakelio gali atsirasti keletas žvakidžių ar namų kvapų lazdelės.

4. Žaiskite su lygiomis, tačiau skirtingą mastelį turinčiomis formomis savo vonios kambaryje. Nebijokite pasirinkti vieną didelį apvalų veidrodį, kuris apims dviejų praustuvų plotį. Veidrodis gali būti įdomesnių formų ar dizaino. Taip pat pakabinkite įdomesnių raštų, formų arba skirtingų dydžių paveikslus. Nepamirškite, kad modernus vonios kambarys labai myli inovatyvius, neįprastus, bet kartu labai žavingus ir aiškius sprendimus.

5. Jeigu tam yra erdvės – vonioje gali atsirasti vietos kitiems užsiėmimams. Vonios kambaryje puikiai pasitarnaus kosmetinis staliukas ar krėslas.

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Esu Interjero dizainerė. Baigiau VTDK kolegija, interjero dizaino specialybę. Tikiu kad namai tai vieta, kur žmonės kuria savo istoriją.