fbpx

Kokias plyteles rinktis voniai? Atsako plytelių ekspertai

Iveta Peteraitytė: Kokias plyteles rinktis voniai? Atsako plytelių ekspertaiParašė: Iveta Peteraitytė

2023-04-13
Kokias plyteles rinktis voniai? Atsako plytelių ekspertai

Vienas iš sudėtingiausių klausimų naujakuriams arba darantiems remontą yra – kokias plyteles rinktis vonios kambariui. Jeigu norisi standarto, paprastai, pigiai ir greitai, tai klausimų su tuo gali ir nekilti. Bet jei norisi vonios kambarį paversti nors truputį įdomesniu, kitokiu, savitu, šiuolaikišku, tai su šia tema tikrai teks šiek tiek padirbėti. Nesunkiai, smagiai, nes kurti juk visada įdomu, bet nepamirštant, jog tai – taip pat ir atsakinga bei laiko reikalaujanti užduotis. Kai atsiranda klausimas, kokias plyteles rinktis voniai, paprastai sunkumų iškyla tuomet, kai pasirenkama ne viena, bet kelios plytelių spalvos. Jas reikia stilingai suderinti, kad viena su kita nesipjautų. O dar didesnis iššūkis, kai pasirenkamos skirtingų matmenų vonios plytelės. Suderinti stačiakampes plyteles su šešiakampėmis ar kvadratinėmis tikrai nėra pats lengviausias sprendimas, bet sukurti nuostabūs rezultatai kalba patys už save. Maišant skirtingas formas svarbu naudoti panašią spalvų gamą, kad bendra visuma susijungtų į vientisą harmoniją. Laikantis tam tikrų taisyklių tikrai galima nesunkiai sukurti gražų ir stilingą, skoningai suderintą vonios interjerą. Yra daug įvairių vonios plytelių variantų, nuo keraminių, akmens masės iki marmurinių. Taigi, kuris variantas yra geriausias Jūsų vonios kambariui? Norite sužinoti daugiau apie tai, kaip pasirinkti plyteles voniai? Skaitykite toliau.

Kokios plytelės atrodo gražiausiai?

Visos vonios plytelės yra skirtingos, o tai daro jas savitas ir unikalias. Deja, dėl to netampa paprasčiau nuspręsti, kokias plyteles rinktis voniai. Kiekviena medžiaga atrodo vis kitaip ir kuria išskirtinį interjerą. Labai svarbu pasirinkti tinkamą vonios plytelių tipą. Turite atsižvelgti į savo vonios kambario stilių, dydį ir jo funkciją. Sutikite, jog vonios kambarys yra vienas iš svarbiausių kambarių visuose namuose, nes jame lankomės dažnai ir pastoviai. Todėl verta jį sukurti tokį, kad visuomet būtų gera užeiti ir nebesinorėtų išeiti. Rinkoje galima rasti daugybę skirtingų plytelių tipų, dėl to labai svarbu tinkamai pasirinkti tiek medžiagą, tiek gamintoją. Renkantis vonios plyteles dėmesį svarbu kreipti ne tik į estetiką, bet ir į plytelės kokybę, kas turi tiesioginį poveikį ilgaamžiškumui.

Patys populiariausi plytelių tipai yra šie:

Keraminės plytelės. Sienų apdailai tai pats populiariausias ir praktiškiausias pasirinkimas. Galima rinktis blizgų arba matinį paviršių, taip pat įvairius raštus ir 3D reljefus, kurie priduos autentiškumo.

Akmens masės plytelės. Tai populiariausias variantas grindų apdailai. Akmens masės plytelė yra tokia pati kaip keraminė, bet daug tvirtesnė ir atsparesnė.

Mozaikinės plytelės. Tokios plytelės vėl užkariauja daugumos širdį, nes būtent su jomis galima pagyvinti visą interjerą ir suteikti jam pikantiškų prieskonių.

Stiklo plytelės. Tai mini mozaikinės plytelės pagamintos iš didelio tankio stiklo pluošto. Kiekvienas plytelės kvadratėlis atspindi šviesą ir suteikia malonius prabangos pojūčius.

Kokias plyteles rinktis voniai?

Vienas pagrindinių kriterijų renkantis vonios plyteles yra nuspręsti kokią išvaizdą norite matyti galutiniame rezultate. Tai yra lyg rėmai, kuriuose bus piešiamas bendras vonios paveikslas. Norisi tradicinio vaizdo ar ko nors modernesnio? Lygių paviršių, o galbūt raštų, 3D reljefų? Nuoširdūs atsakymai padės suprasti, kaip pasirinkti plyteles voniai, kuriomis džiaugsitės ne vienerius metus!

APSVARSTYKITE PLYTELIŲ FUNKCIONALUMĄ

Kitas svarbus aspektas, kuris labai svarbus svarstant, kokias plyteles rinktis voniai, tai plytelių funkcionalumas. Jeigu planuojate plyteles dėti duše, įsitikinkite, kad jos yra atsparios slydimui ir bus nesunkiai valomos. Jeigu vonios kambaryje bus dažnai maudomasi, nerekomenduojame dėti blizgių grindų plytelių, nes nuo drėgmės jos bus dar slidesnės.

VONIOS PLYTELIŲ TEKSTŪRA

Renkantis vonios plyteles, reikia atsižvelgti ne tik į spalvą, bet ir į tekstūrą. Plytelių tekstūra atlieka itin svarbų vaidmenį, nes patalpai ji gali suteikti gyvumo bei gylio. Šiais laikais rinkoje yra daug įvairių reljefinių vonios plytelių tipų. Galite rinktis iš grubių, 3D efekto plytelių, marmurinių ar mozaikinių plytelių. Visada svarbu apgalvoti kaip plytelė jausis po kojomis, kokio jausmo labiausiai siekiate. Jei turite didesnį vonios kambarį, galite naudoti daugiau tekstūruotų plytelių, tai suteiks erdvei išskirtinumo ir subtilaus šarmo.

PLYTELIŲ IŠDĖSTYMO SVARBA

Renkantis plyteles voniai, taip pat svarbu suplanuoti ir jų išdėstymą. Tai turi būti daroma vienu metu, nes dažnu atveju nuo jų išdėstymo priklauso kokia plytelė tiks. Taip pat nuo išdėstymo priklauso visa bendra vonios kambario išvaizda. Yra keletą patarimų, kuriais vadovaujantis sukursite geriausią išdėstymo sprendimą.

1) Jei turite nedidelį vonios kambarį, nenaudokite per daug skirtingų plytelių raštų. Nes kitaip erdvė atrodys labai pilka ir netvarkinga. Vietoj to, laikykitės vieno ar dviejų skirtingų plytelių modelių. Nedidelėse voniose puikiai atrodys akcentinės plytelės, kurios sukurs susidomėjimo jausmą.

2) Jei turite didelį vonios kambarį, galite sau leisti daugiau. Daugiau eksperimentuoti, jungti keletą skirtingų dydžių ir raštų. Rinkitės išskirtines formas ir raštus. Nebijokite tamsių atspalvių, kurios kuria prabangos ir mistikos jausmą. Labai svarbi taisyklė, kurios verta laikytis – nenaudokite daugiau nei 3 skirtingas spalvas ar tekstūras.

APSVARSTYKITE SAVO BIUDŽETĄ

Galiausiai, rinkdamiesi vonios plyteles atsižvelkite į savo realų biudžetą. Vonios kambario remontas gali būti brangus malonumas, todėl turėtumėte įsitikinti, kad pasirinkote plyteles, kurios atitinka Jūsų biudžetą ir kurių kokybė yra pripažinta rinkoje.

Tikimės, jog padėjome atsakyti į klausimą – kokias plyteles rinktis vonios kambariui, o jeigu dar turite klausimų arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

 

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.