fbpx

Kokias plyteles rinktis mažai voniai?

Iveta Peteraitytė: Kokias plyteles rinktis mažai voniai?Parašė: Iveta Peteraitytė

2023-02-10
Kokias plyteles rinktis mažai voniai?

Įsirenginėti vonios kambarį didelis malonumas, nes čia galima improvizuoti tiek, kiek širdis geidžia. Dažnai vonios kambariai būna kiek kitokie, nei bendras namų interjeras, lyg atskira oazė, kur tik įžengus norisi sulaikyti kvėpavimą. Kodėl taip yra? Nes vonios kambaryje, nepaisant kokio jis būtų dydžio, galima žaisti su įvairiais plytelių raštais, tekstūromis ir reljefais, taip pat drąsiai improvizuoti su akcentais ir dekoru. Maži vonios kambariai, kurie turi vos 3 ar 5 kv. metrus savo erdve nenusileidžia dideliems vonios kambariams. Čia lygiai taip pat galima susikurti „wow” efektą ir erdvę paversti nedidele prabangia SPA oaze. Jeigu įsirenginėjant namus kyla klausimas „kokias plyteles rinktis mažai voniai?” – mes tuoj į jį atsakysime ir pabersime vertingų patarimų.

Mažos vonios plytelės: raštų kerai ir visagalės spalvos

Jau seniai pasikeitusi nuomonė, jog plytelės mažai voniai turi būti tik šviesios arba baltos spalvos. Taip tiesa, toks pasirinkimas visada didins erdvę ir suteiks jai gaivos pojūtį, bet naudojant tamsesnius atspalvius ir raštus galima lygiai taip pat išgauti norimą didesnės erdvės efektą. Viskas priklauso nuo suderintų spalvų, tekstūrų bei plytelių dydžio. Tai kokias plyteles rinktis mažai voniai? Mažose vonios erdvėse svarbiausia nenaudoti daugiau nei trijų skirtingų plytelių dizainų. Sienos turėtų būti vieno dizaino, grindys per daug nesiskirti nuo sienų, taip pat galima įvesti ir akcentinę plytelę. Viskas turėtų būti to paties arba panašaus atspalvio. Per daug dideli kontrastai dar labiau sumažins vonios kambarį ir vargins akis. Taigi galime drąsiai teigti, jog mažos vonios plytelės tai tokios plytelės, kurios yra suderintos atsakingai ir saikingai.

#1 Baltos spalvos harmonija

Šviesios spalvos, tokios kaip balta, pieno ar dramblio kaulo visada vonios kambariui suteiks jaukumo ir šviesos. Visi balti atspalviai puikiai dera su įvairiais interjero stiliais, prie jų galima labai nesunkiai priderinti įvairius baldus ir kitas vonios detales. Bet verta paminėti, jog su balta spalva galima ir persistengti. Nenaudokite visur tik jos, nes interjeras atrodys per daug šaltas. Tad, jei galvojate, kokias plyteles rinktis mažai voniai ir galvojate apie baltus tonus, įneškite gyvasties su tam tikrais elementais ir akcentais, kurie būtų kitų atspalvių.

#2 Karamelės saldėsiai

Su smėlio, kremine, kapučino ar karamelės spalvomis sukursite tikrų tikriausią saldžią atsipalaidavimo oazę. Tokie atspalviai visada maloniai žiūrisi ir juose norisi paskęsti. Jaukumas garantuotas, švelnumas – taip pat. Šie šilti atspalviai atpalaiduos visą kūną ir sielą ir nuteiks gerai nuotaikai.

#3 Juoda magija

Galvojate, kokias plyteles rinktis mažai voniai ir svarstote juodus tonus? Mes sakome – tikrai taip. Vizualiai tai vos susiaurina erdvę, bet užtai kompensuoja savo prabangą, magiją ir eleganciją. Nebūtinai nutamsinti viską ką įmanoma, galima pasirinkti tik vieną sieną, kurią paversti akcentine, o kitas palikti šviesesnes. Juodos grindys taip pat atrodys solidžiai, estetiškai ir prabangiai. Tokioje vonioje pabuvus ilgiau protas ir mintys nurims, ir pasiduos paslaptingai magijos versmei.

#4 Pilki ramūs potėpiai

Tie, kurie neapsisprendžia tarp šviesios ir tamsios spalvų paletės, kompromisui gali rinktis pilkus atspalvius. Pilka spalva suteikia ramybę ir estetiką, o juolab, kad pilkų atspalvių plytelių yra tiek daug, jog galima sukurti beveik bet ką, ką sumąstysite. Pilka spalva dera prie bet kurio interjero ir nesikandžioja su jokiomis medžiagomis. Ji tobulai dera tiek su medžiu ir stiklu, tiek su sendintu pintu dekoru. 

Plytelės mažai voniai ir jų dizaino galimybės

Siekiant atsakyti į klausimą, kokias plyteles rinktis mažai voniai, verta paminėti, jog čia svarbu ne tik estetika, bet ir praktiškumas. Kadangi vonios plytelės keičiamos retai, todėl svarbu pasirinkti tokias medžiagas ir spalvas, kurios ilgainiui neerzintų ir būtų tikrai ilgaamžės. Gan populiaru sienoms rinktis šviesesnes spalvas, o grindims kiek tamsesnes. Sena taisyklė, jog didesnės plytelės sukurs didesnės erdvės pojūtį, bet vėl gi – taisyklės yra laužomos, nes jos priklauso nuo daug niuansų.

Akmens masės plytelės. Tai populiariausias variantas grindų apdailai. Akmens masės plytelė yra tokia pati kaip keraminė, bet daug tvirtesnė ir atsparesnė.

Keraminės plytelės. Sienų apdailai tai pats populiariausias ir praktiškiausias pasirinkimas. Jų gausa leis išsirinkti būtent tai, kas labiausiai tiks Jūsų vonios kambariui. Tokios plytelės suteiks vonios kambariui lengvą eleganciją. Galima rinktis blizgų arba matinį paviršių, taip pat įvairius raštus ir 3D plyteles, kurie priduos autentiškumo. Keramines plyteles labai lengva prižiūrėti ir valyti, jos nebijo drėgmės.

Mozaikinės plytelės. Tokios plytelės vėl užkariauja daugumos širdį, nes būtent su jomis galima pagyvinti visą interjerą ir suteikti jam pikantiškų prieskonių.

Travertinas. Tai šilto kreminio atspalvio akmens imitacijos plytelė, kuri suteikia daug prabangaus jaukumo. Tokios plytelės pasižymi gamtos suformuotais raštais ir savo išskirtinumu. Ši išskirtinio grožio plytelė vonios kambariuose populiarėja žaibišku greičiu.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.