fbpx

Kaip išsirinkti plyteles dušo kabinai? Atsako plytelių ekspertai

2023-07-13
Kaip išsirinkti plyteles dušo kabinai? Atsako plytelių ekspertai

Dušo kabina yra vienas populiariausių pasirinkimų nedidelėse vonios kambario patalpose. Žinoma, jei kambario plotas pakankamas, dažnu atveju išvysite ir šalia jos stovinčią vonią. Pradėjus projektuoti vonios interjerą iškyla daug papildomų klausimų. Kokias plyteles pasirinkti? Į ką reikėtų atsižvelgti renkantis plyteles dušo kabinai? Ar plytelės turi pranašumą prieš dušo kabinos padą? Kas atrodo estetiškiau? Kokio formato ir raštų plyteles pasirinkti? Taigi, šiame straipsnyje pasistengsime atsakyti į visus iškilusius klausimus, susijusius su dušo kabinos įrengimu savo svajonių vonioje.

Dušo kabinos padas iš plytelių

Dušo kabinos įrengimas standartiniame miesto bute tampa vis aktualesne tema, leidžiančia persvarstyti turimą erdvę ir sukurti joje patogią, stilingą atmosferą. Modernus dizainas, panaikinantis tradicinę vonią, padeda padidinti vonios erdvę ir išplečia apdailos galimybes, sukuriant daugybę dizaino variantų. Tarp daugybės alternatyvių vonios kambario interjero apdailos variantų dizaineriai beveik visur dušo kabinos apdailai renkasi tradicines keramikines plyteles. Jos geriausiai apsaugo šią vietą nuo dažno ir ilgalaikio tiesioginio sąlyčio su vandeniu, yra praktiškos, lengvai prižiūrimos ir dėl spalvų bei formatų gausos neriboja savininkų fantazijos dizaino atžvilgiu. Dušo kabinos padas iš plytelių taip pat tampa vis dažniau pasirenkamas sprendimas, norint praktiškai ir stilingai įsirengti vonios kambarį.

Vonios kambario plytelės

Estetišką dizainą galima pasiekti  su įvairaus tipo plytelėmis – tiek su keramikinėmis, tiek su akmens masės plytelėmis. Pagrindinis reikalavimas renkantis apdailos medžiagą grindims yra jos neslystantis paviršius, kuris sumažina nelaimingų atsitikimų riziką. Grindų apdaila turi būti matinės arba reljefinės tekstūros, o projektuojant sienų apdailą, tokių apribojimų nėra, todėl čia galima sėkmingai panaudoti blizgius elementus. Kalbant apie dušo kabinos apdailą, ypač tinka rektifikuotos plytelės. Rektifikuotos plytelės – tai plytelės, kurios papildomai apipjaunamos gamykloje su statmena (aštresne) briauna, tikslesnio formato. Rektifikuotas plyteles galima klijuoti su minimalia glaisto siūle, kas suteikia ne tik grožio, bet ir praktiškumo.

Dušo kabinos interjero tendencijos

Šiuolaikinės mados tendencijos siūlo platų apdailos pasirinkimą, tačiau aktualiausios yra natūralių medžiagų imitacijos, faktūrinių elementų ir klasikinės natūralios spalvų paletės variantai. Dušo kabina dažniausiai išsiskiria savo dizainu, nors dažnai gali reprezentuoti vieną erdvę su likusia kambario dalimi. Išsamiau įvertinę interjero tendencijas, galime išskirti keletą stilingiausių dizaino derinių.

Viena erdvė

Paprasčiausias ir neabejotinas būdas suprojektuoti vonios kambarį su dušu – visos erdvės apdaila vienos rūšies plytelėmis. Vizualinių kraštinių nebuvimas kartu su dušo kabina iš plytelių, sumažina vizualinę apkrovą, kuri paprastai atrodo gerai ankštose erdvėse. Interjero vienybę geriausiai pabrėžia akmens masės plytelės. Moderniam interjero dizainui gražiausios yra paprastų, neutralių atspalvių plytelės.

Plytelių reljefo ypatybės

Įdomi ir aktuali erdvės dekoravimo technika, puikiai tinkanti tiek mažiems, tiek erdviems vonios kambariams su dušu – reljefinių plytelių panaudojimas akcentinei sienai. Tuo pačiu metu, pats pagrindas gali būti vienspalvis. Įvairios bangos, juostelės ir reljefiniai geometriniai raštai išplečia erdvę ir daro interjerą erdvesnį ir įdomesnį.

Mozaika

Mozaikinės plytelės dušo kabinai laikomos tradiciškiausiu būdu padengti bet kokią drėgną vietą, nesvarbu, ar tai būtų vonios kambarys, ar dušo kabina. Maži elementai vizualiai ištaiso kambario trūkumus ir padaro jį didesnį bei gilesnį. Siūlių gausa sukuria neslystantį efektą, todėl mozaikinę dangą galima sėkmingai panaudoti ir grindims.

Medžio imitacijos plytelės

Suteikti interjerui švelnumo ir komforto galima ir su medžio imitacijos plytelėmis. Reljefinė tekstūra, natūrali paletė ir ypatingas gamtos raštas puikiai atspindi šiuolaikišką žvilgsnį į dizainą, kurio neatsiejama dalis –  šiuolaikiškas ryšys su gamta. Medžio imitacijos plytelių pagalba galite išryškinti ne tik dušo kabiną, bet ir bet kurią funkcinę patalpos zoną, taip pat pagyvinti grindų dangą. Aktualiausios plytelių kolekcijos yra tos, kurios maksimaliai tiksliai atkartoja medienos tekstūrą.

Dušas su ryškiais akcentais

Stilingas, modernus ir elegantiškas klasikinis interjeras gali būti išgautas naudojant kontrastingas ryškias plyteles dušo zonoje. Akcentui puikiai tinka juodos ir baltos spalvos derinys, mozaikinės plytelės, o kartais, net ir ryškios spalvos. Ryškių spalvų plytelių naudojimas interjere reikalauja labiau apgalvoto ir patikrinto sprendimo. Norint sumažinti klaidų galimybę, tam yra puikus sprendimas – vonios kambario vizualizacijos. Apdailos Namų komanda paruošia vizualizacijas pagal tikslius patalpos išmatavimus, tokiu būdu galite pamatyti, kaip Jūsų svajonių vonia gali atrodyti realybėje.

Žaidimas su formatais

Kuriant vonios kambarį nereikėtų pamiršti apie įvairių formatų derinimo galimybes. Žaisdami su dydžiais, derindami įvairias formas, galite pasiekti įdomių optinių sprendimų, vizualiai padidinti plotą ar paslėpti išdėstymo trūkumus. Be modernių didelių plytelių, puikiai tiks mažo formato plytelės dušo kabinai. Neįprastų formų elementai nusipelno ypatingo dėmesio – trikampės plytelės, apvalios plytelės, šešiakampiai sprendimai ir kiti dizaino variantai.

Kilus klausimams ar pritrūkus įkvėpimui, drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Socialinių tinklų mentorė ir video kurėja. Baigiau VGTU komunikacijos studijas ir savo hobį, paverčiau mylimu darbu.