fbpx

Mažo vonios kambario idėjos. Profesionalų patarimai

dalia: Mažo vonios kambario idėjos. Profesionalų patarimaiParašė: dalia

2022-06-21
Mažo vonios kambario idėjos. Profesionalų patarimai

Mažas vonios kambarys yra dažna problema daugiabučiuose. Tačiau net ir šiuos 3-4 kv. pilnai įmanoma paversti komforto ir atsipalaidavimo oaze. Pasirinkę tinkamą apdailą, santechniką ir baldus, pamatysite, kad priežasties „niekas netelpa“ buvo visai ne mažas plotas, o tik neteisingas daiktų išdėstymas. Tikimės, jog mūsų rekomendacijos padės ištaisyti klaidas ir užtikrinti, kad net ir maža vonia būtų patogi bei funkcionali!

Mažo vonios kambario pertvarkymas. Nuo ko pradėti?

Pirmas dalykas, kurį turite nuspręsti šiame etape – sujungti arba atskirti vonios kambarį.

Nuėmę pertvarą tarp tualeto ir vonios kambario, galite šiek tiek išplėsti plotą ir sutaupyti apdailos medžiagų. Bet, pirma, tam reikės specialių institucijų leidimo.

Antra, pertvaroje gali būti svarbios komunikacijos (vandentiekio ar kanalizacijos vamzdžiai, vėdinimo kanalai, elektros instaliacija).

Ir trečia, didelei šeimai vienas bendras vonios kambarys gali būti labai nepatogus praktiniu požiūriu.

Kalbant apie atskirą vonios kambarį, tokiu atveju vienintelis trūkumas bus tas, kad abu kambariai dažnai būna labai maži, o tualete tiesiog neliks vietos atskiram praustuvui. Tokiu atveju galėsite naudoti kompaktišką kriauklę, pastatant ją, pavyzdžiui, kampe.

Taip pat galite pridėti šiek tiek papildomų „kvadratų” į savo mažą vonios kambarį, sumažindami prieškambarį ar koridorių.

Mažos vonios interjeras ir dizaino sprendimai atrodys stilingai ir patraukliai, jei vonios kambarį išlaikysite neapkrautą ir rinksitės minimalistinį stilių, kuris yra vertinamas ne tik dėl savo puikaus dizaino, bet ir dėl universalaus funkcionalumo.

Vonios kambario apdaila ir naudojamos medžiagos

Maudydamiesi vonioje ar duše kiekvienas gali pastebėti, kiek ore susidaro garų ir kondensato. Tai reiškia, kad absoliučiai visos mažo vonios kambario apdailos medžiagos turi būti atsparios vandeniui ir atsparios temperatūros pokyčiams.

Grindys

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad vonioje pakanka iškloti plytelėmis betoninį pagrindą ir su remontu bus baigta. Bet toli gražu taip nėra – nepakenktų prieš dedant plyteles atlikti tam tikrus darbus. Šildomų grindų sistema užtikrins komfortišką temperatūrą, o tankus hidroizoliacijos sluoksnis išgelbės netikėtų potvynio atveju.

Kalbant apie vonios grindų plyteles, tam puikiai tiks akmens masės plytelės, kurių raštai ir spalvinė gama stebina savo pasirinkimu.

Sienos

Kad mažas vonios kambarys būtų funkcionalus, praktiškas ir stilingas, jo sienų apdailai puikiai tiks keramikinės plytelės, kurių gausa užsukus į mūsų Apdailos Namų saloną Vilniuje nustebins savo didžiuliu pasirinkimu. Atvykę ne tik rasite didžiulį plytelių pasirinkimą, bet ir turėsite galimybę pasikonsultuoti su savo srities žinovais – dizaineriais, kurie savo sritį išmano visu 100%.

Taip pat tiek grindims, tiek sienoms gali būti naudojamos tos pačios plytelės, tačiau tokiam variantui geriau rinktis – akmens masės plyteles. Ir tikrai neverta mažo vonios kambario asocijuoti su mažo formato plytelėmis, nes didelio formato plytelės išties harmoningai ir gražiai atrodo mažame vonios kambaryje.

Lubos

Geriausias pasirinkimas mažame vonios kambaryje – įtempiamos lubos. Būtent tokios lubos yra absoliučiai atsparios vandens garams (tik retkarčiais reikia nušluostyti kempine).

Vonia ar dušas – ką pasirinkti, kad mažas vonios kambarys taptų patogesnis?

Mažame vonios kambaryje, kur sunku atrasti vietos erdviai voniai, pirmenybę tikrai turėtumėte teikti dušui.

Dušas sutaupys ne tik vietos, bet ir sumažins vandens sąnaudas. Atsižvelgiant į didėjančius mokesčius už komunalines paslaugas, tai yra didelis privalumas.

Virš dušo esanti ventiliacija greitai pašalins drėgmę ir sumažins kondensato patekimą į vonios kambario apdailą.

O jei vis tiek norite mėgautis vonios malonumais, tuomet mažų vonios kambarių savininkai turėtų atkreipti dėmesį į kampines ir lenktas vonias.

Maža vonia reikalauja gerai pagalvoti, kaip turi būti išdėstyti vonios baldai ir buitinė technika

Apgalvotas santechnikos ir baldų išdėstymas net ir mažiausią vonios kambarį pavers patogiu ir praktišku.

Kriauklė ir tualetas

Norint sutaupyti vietos, praustuvą patartina rinktis ne pusapvalį, o nedidelį stačiakampį ar kvadratinį, bet aukštais kraštais. Tokia kriauklė gali būti montuojama spintelėje.

Jei įmanoma, tualeto bakelį reikia paslėpti sienoje, paliekant išorėje tik nuleidimo mygtuką. Taip maža vonia vizualiai taps erdvesnė.

Skalbimo mašina

Kompaktiška skalbimo mašina gali būti įmontuota į bet kurią laisvą nišą: po kriaukle, boileriu, vonios kambario kampe. Ją taip pat galima paslėpti, spinta, užveriamomis durimis.

MAZAVONIA17

Mažas vonios kambarys ir apšvietimas

Mažame vonios kambaryje galite apsieiti su vienu ar keliais šviesos šaltiniais, tačiau jokiu būdu tai neturėtų būti pakabinamas šviestuvas.

Taip pat verta atsisakyti įprastų kaitrinių lempų – eksploatacijos metu jos labai įkaista, o aptaškytos vandeniu gali sprogti. Pagal šiuos kriterijus geriausiai tinka LED lempos.

Patarimai atrodo banalūs, tačiau juos pritaikius, net mažą vonios kambarį galima paverti labai funkcionalia ir patogia erdve. Nepamirškite, kad minimalizmas nedideliame vonios kambaryje yra racionaliausias ir estetiškiausias sprendimas.

Daugiau patarimų apie vonios interjerą galite rasti šiame mūsų straipsnyje.

O jeigu reikia profesionalų patarimo? Užsukite į svečius!

Daugiau idėjų ir įkvėpimų galite rasti mūsų Instagram ir Pinterest paskyrose.

daliaParašė: dalia