fbpx

Vonios grindų įrengimas: kokią dangą rinktis?

2022-11-14
Vonios grindų įrengimas: kokią dangą rinktis?

Jei įsirenginėjate naujus namus ar nusprendėte atnaujinti senąją grindų dangą, tikriausiai iškilo arba dar iškils klausimas – kokią grindų dangą vonios kambariui pasirinkti? Kokia apdailos medžiaga tinkamiausia vonios grindims? Tinkamas vonios grindų įrengimas yra išties atsakingas ir kruopštus dalykas, o pasiūla tokia didelė, tad tiesiogine ta žodžio prasme akys gali pasimesti gausoje. Kiekvienas gamintojas turi stipriąsias ir silpnąsias savo produkto puses, tačiau kaip nepasimesti ir išsirinkti nebrangią, patvarią ir gražią apdailos medžiagą, kuri tarnautų ilgus metus? Šiame straipsnyje aptarsime, kokios šiai dienai dažniausiai naudojamos grindų dangos vonios kambariuose, taip pat pakalbėsime apie kiekvienos rūšies dangų privalumus ir trūkumus. Taip pat šiame straipsnyje pasidalinsime grindų dangos pasirinkimo kriterijus, į kuriuos būtina atsižvelgti, norit sukurti savo svajonių vonios kambarį.

Vonios grindų įrengimas

Kad grindų danga tarnautų kuo ilgiau ir nesukeltų nepatogumų, reikia atsižvelgti į šiuos pagrindinius reikalavimus:

Atsparumas drėgmei. Medžiaga turėtų būti atspari dažniems drėgmės pokyčiams. Taip pat reikėtų atsižvelgti į dangos hidroizoliacines savybes.
Saugumas. Danga turėtų būti parinkta iš medžiagos, kuri nebūtų slidi.
Lengvas montavimas. Norint greitai ir nebrangiai sumontuoti dangą, geriau nenaudoti sudėtingų elektrinių įrankių ir prie jos praleisti daug laiko.
Atsparumas. Grindys turi atlaikyti mechaninę įtampą– nesuskilti nuo baldų svorio, atlaikyti krintančių sunkių daiktų smūgius.
Atsparumas drėgmei potvynio metu. Grindų danga turi būti atspari ir netyčiniam užliejimui.
Lengva priežiūra. Grindų danga turi būti atspari sąveikai su buitinėmis cheminėmis medžiagomis.
Grožis. Grindų danga turi būti ne tik funkcionali, bet ir maloni akiai, kurianti komforto atmosferą vonios kambaryje.

Kas gresia, jei vonios kambario grindų apdailai pasirinksime ne drėgmei atsparias medžiagas? Galbūt iš visų aukščiau išvardintų kriterijų vonios grindų dangoms svarbiausias yra atsparumas drėgmei. Radus net mikroskopinį tarpą, vanduo prasiskverbs pro grindų dangą, pateks į pagrindą ir ją sunaikins. Jei naudosime medienos pagrindo grindų dangas, prasisunkęs vanduo užplūs ne tik kaimynus – grindų danga gali visam laikui susigadinti, atsirasti pelėsis ar grybelis, o tai bus ne pats geriausias scenarijus. Tokiu atveju turėsite išardyti grindų dangą ir kruopščiai išdžiovinti pagrindą. Ilgas, sunkus, purvinas darbas, be to, remonto metu nebus galima naudotis vonia ar dušu.

Grindų danga vonios kambariui

Nepaisant plataus gamintojų siūlomų apdailos medžiagų asortimento, šiandien paklausiausios yra šios grindų dangos:
– akmens masės vonios grindų plytelės
– savaime išsilyginančios grindys
– drėgmei atsparus laminatas.

Akmens masės plytelės

Tarp visų galimų įsigyti apdailos medžiagų, mums jau pažįstama plytelė tvirtai laiko savo poziciją. Iš tiesų, tokio tipo grindys yra labai stiprios, o vonios grindų įrengimas naudojant akmens masės plyteles reiškia išskirtinį ilgaamžiškumą. To pasiekiama dėl aukštesnės temperatūros degimo metu ir slėgio, kuriuo vyksta technologinis procesas. Štai kokie yra pagrindiniai plytelių pranašumai:

  • vonios plyteles lengva valyti,
  • atsparios šiuolaikiniams plovikliams,
  • nesugeria drėgmės,
  • nepraleidžia elektros,
  • turi ilgą tarnavimo laiką,
  • puikiai išlaiko pirminę išvaizdą, nekeičia spalvos,
  • vonios kambario plytelių dizainas užtikrina didelį spalvų ir formatų pasirinkimą,
  • prieinama kaina.

Pirkdami plyteles grindims, turėtumėte laikytis šių rekomendacijų:

1. Pirmenybę teikite tik gerai žinomiems prekių ženklams, kurie jau seniai ir kokybiškai įsitvirtino rinkoje.
2. Pirkdami plyteles, įsigykite iš karto pakankamą kiekį, kad vėliau nereikėtų pirkti daugiau, nes skirtingų partijų plytelės gali turėti kiek skirtingą atspalvį.
3.  Jei įmanoma, rinkitės plytelę be blizgaus paviršiaus tam, kad išvengtumėt traumų, nes tokios plytelės yra daug slidesnės.

Savaime išsilyginančios grindys

Dar vienas gan populiarus grindų dangos pasirinkimas yra savaime išsilyginančios grindys. Tokį pavadinimą jos įgavo dėl dengimo būdo, kai dangos kompozicija tiesiog pilama ant iš anksto paruošto paviršiaus su iš anksto nustatyta hidroizoliacija. Visos savaime išsilyginančios grindys skiriasi savo sudėtimi, kuri turi įtakos ne tik išvaizdai, bet ir eksploatacinėms savybėms, tokioms kaip atsparumas mechaniniams pažeidimams, spalvos kintamumas, ilgaamžiškumas, atsparumas drėgmei, atsparumas dilimui. Poliuretano grindų danga yra nepretenzinga, tačiau tuo pat metu ji pasižymi dideliu mechaniniu stiprumu, ilgu tarnavimo laiku ir puikiu atsparumu dilimui. Poliuretano grindys nebijo ploviklių, nesugeria drėgmės ir nebijo mechaninių pažeidimų. Tokių grindų įrengimas reikalauja tam tikrų įgūdžių, todėl, jei jūsų pasirinkimas krito ant tokio tipo dangos, geriau kreiptis į specialistus, kurie jau turi tokio darbo patirties.

 

Drėgmei atsparus laminatas

Įprastas laminatas, kuris naudojamas sausų patalpų apdailai, deja vonios kambariams netinka. Pagamintos iš medienos plaušų plokštės,  jos nėra pakankamai atsparios drėgmės sugėrimui ir gali išsipūsti veikiamos vandens. Dėl to prarandama išvaizda ir reikia pakeisti sušlapusias plokštes. Skirtingai nuo įprasto laminato, drėgmei atsparus laminatas yra šiek tiek kitokios sudėties ir vietoj medienos lentos, turi pagrindą iš modernios medžiagos, vadinamos bioplastu. Drėgmei atsparaus laminato paviršinis sluoksnis taip pat atsparesnis trinčiai ir mažiau slidus. Toks laminatas gamybos metu yra padengiamas specialiu vašku, todėl jaučiasi tarsi išteptos riebalais.  PATARIMAS: Pirkdami drėgmei atsparų laminatą nagu perbraukite per jį – jei vaškas lengvai nusibraukia, vadinasi, medžiaga nėra kokybiška.

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Socialinių tinklų mentorė ir video kurėja. Baigiau VGTU komunikacijos studijas ir savo hobį, paverčiau mylimu darbu.