fbpx

Vonios kambario įrengimas: patarimai, idėjos ir dažniausios klaidos

dalia: Vonios kambario įrengimas: patarimai, idėjos ir dažniausios klaidosParašė: dalia

2022-03-02
Vonios kambario įrengimas: patarimai, idėjos ir dažniausios klaidos

Vonios kambario įrengimas gali būti viena iš sudėtingiausių užduočių įsirenginėjant ar renovuojant namus. Daug techninių ir dizaino detalių, biudžeto aspektai, o kur dar derinimasis tarpusavyje su antra puse ar kitais šeimos nariais.  Žemiau aptarsime, kokius namų darbus reikia pasiruošti norint išvengti klaidų ar bent sumažinti jų kiekį. Patarsime, į ką atkreipti dėmesį renkantis plyteles, kaip nesuklysti planuojant vonios kambarį, kur galite pataupyti, o kur nereikėtų pagailėti pinigų. Pasiruošus iš anksto, jausitės tvirčiau ir galėsite lengviau priimti sprendimus. Tokioje gausoje pasiūlos labai lengva pasiklysti ir pamesti savo pradinį vonios interjero planą.

prabangios vonios interjeras_Vonios kambario įrengimas

Nusistatyti teisingą biudžetą

Įsirenginėjant vonios kambarį labai lengva „paslysti“ ir nustebsite, kaip greitai biudžetas gali pakilti iki netikėtų aukštumų. Pasiskirstykite biudžetą į kelias pagrindines išlaidų sritis: santechnika, plytelės, darbų kaina. Norint apsidrausti ir išvengti nusivylimų, prie kiekvienos biudžeto dalies pridėkite papildomai 20 procentų. Taip būsite pasiruošę visokiems netikėtumams. Sunkiausia dalis – laikytis ir sekti savo biudžetą, tai labiausiai darys įtaką tam, kiek kainuos įsirengti vonios kambarį. Sėkmės! 😊

vonios plyteles_Vonios kambario įrengimas  

Įsivertinti savo lūkesčius

Pradėkite nuo paprasto pamąstymo, kuris padės nuspręsti, kaip įsirengti vonios kambarį – paklauskite savęs, kas naudosis šiuo vonios kambariu? Įsivertinkite, ar tai bus vonios kambarys dviem, o gal tai bus šeimos vonios kambarys, kuriam bus reikalinga daug erdvės ir vietos susidėti įvairiems vonios žaislams? Prieš įsirengdami vonios kambarį, pasvarstykite, kas galėtų būti geriau nei dabar. Galbūt prisiminsite atostogose naudotus vonios kambarius, ar SPA centre Jums patikusį dušą ir mažais žingsneliais galėsite susikurti Jums geriausiai tinkantį vonios kambarį tiek iš dizaino, tiek iš funkcinės pusės. Ir, žinoma, nepamirškime interneto – peržiūrėkite įvairias vonių dizaino idėjas. Tokiu būdu galėsite suprasti, kas Jums patinka, ir atmesti, kas yra svetima.

  prabangios vonios dizainas_Vonios kambario įrengimas

Išsimatuoti savo erdvę

Tikslus vonios kambario planas su visais matmenimis bei aukščiais labai pagelbės tiek renkantis santechniką, tiek plyteles. Taip pat šiuos planus panaudokite vonios planavimui, nes jie padės įsivertinti, ar Jums reikalingas dušas, vonia, kokio pločio praustuvas telpa, ar turėsite kur statyti skalbimo mašiną. Kad vonios kambario įrengimas atitiktų visus jūsų lūkesčius, išbandykite visus galimus išdėstymo variantus ir išsirinksite Jums geriausiai tinkantį. Taip pat įsivaizduokite, ar bus pakankamai vietos judėti erdvėje ne tik Jums, bet ir kitam šeimos nariui vienu metu. 😊

oginalus vonios dizainas_Vonios kambario įrengimas    

Nebijokite klausti profesionalų, kaip įsirengti vonios kambarį

Pasiruošę visus namų darbus su tiksliais vonios kambario išmatavimais, dizaino idėjomis ir biudžetu, drąsiai galite pradėti parduotuvių ir salonų lankymą. Dirbantys su santechnika ir plytelėmis profesionalai Jums mielai padės, pakonsultuos. Jie kiekvieną dieną susiduria su įvairaus pobūdžio problemomis, tad patarti Jums bus lengva, o ir Jūs jausitės tvirčiau. Pasidomėkite naujausiomis technologijomis ir tendencijomis santechnikos ir plytelių pasaulyje. Dizaineriai, dirbantys su vonios plytelių dizainu, tikėtina pagelbės ir patars renkantis plytelių dydį, spalvas ir raštus, kad vonios plytelių išdėstymas ir vaizdas derėtų prie bendro namų dizaino.

moderni vonia_vonios kambario irengimas    

Įvertinkite saugumą ir praktiškumą

Vonios grindų įrengimas – labai svarbus etapas. Apsvarstykite, jog plytelės, esančios ant grindų, turi būti neslidžios. Šlapios vonios kambario zonos reikalauja ypatingo dėmesio, jos reikalaus daugiau priežiūros, o ir paslysti ant plytelių nesinori. Rekomendacija grindims naudoti neslidžią plytelių dangą, t. y. plyteles matiniu paviršiumi, specialiu ANTISLIP paviršiumi arba mozaiką. Norintiems turėti blizgias grindų plyteles reikia įsivertinti rizikas ir tarkime, jei tai yra dušo zona, joje naudoti matines plyteles arba rinktis mozaikines plyteles. Renkantis plyteles sienoms, reiktų atkreipti dėmesį į kitus dalykus. Įsivertinkite, kokios Jūsų asmeninės savybės – ant matinių sienų plytelių mažiau viskas matysis, ant blizgių labiau matosi įvairūs lašeliai, tačiau blizgaus paviršiaus plytelės plečia erdvę, suteikia jai prabangos jausmo. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį i plytelių dydį – kuo didesnės, tuo mažiau bus glaisto tarpelių, kas automatiškai reiškia mažiau priežiūros. Plytelės yra ilgaamžė medžiaga, kuri nebijo drėgmės, braižymų ir net cheminių medžiagų, tad jos visada laimės prieš dažomas sienas. Jei norite nesirūpinti sienų perdažymu kas 2- 3 metus, rinkitės plyteles.

marmuro imitacijos plyteles_vonios kambario irengimas  

Bendri patarimai į ką atkreipti dėmesį

  • Gera vonios kambario ventiliacija – tinkama rekuperacinė sistema, nes, vis dėlto, tai yra erdvė, kurioje pastoviai bus drėgna.
  • Atsižvelkite į tinkamą vonios hidroizoliaciją – tai yra visa ko pagrindas.
  • Renkantis plytelių siūlių glaistą, rinkitės kuo panašesnį į plytelės spalvą. Išimtis taikoma tik tuo atveju, jei plytelės forma yra įdomesnė ir norite ją išryškinti.
  • Taip pat atsižvelkite į glaistų pasirinkimą – rekomenduojame rinktis epoksidinį glaistą, jo eksploatacinės savybės yra puikios – nepelys, nekeis spalvos.

margos grindu plyteles voniai  

Planuokite savo laiką

Statybose labai svarbus laiko planavimas. Vonios kambario įrengimas – ne išimtis. Įsivertinkite, kiek laiko Jums reikės planams bei vonios dizainui sukurti. Tuomet analogų ieškojimas mūsų rinkoje, prekių rinkimasis ir vėlgi biudžeto dėliojimas – visas planavimas reikalauja daug pastangų ir laiko, kurias turite įvertinti. Tuomet prekių užsakinėjimas – jei tai užsakomos prekės, įsivertinkite, ką galėsite pasidaryti namuose iki gaunant plyteles ir santechniką. Taip pat labai aktualus aspektas yra meistro paieškos ir jo laiko rezervavimas. Visa tai reikalauja nemažai laiko planavimo įgūdžių. O ir padės Jums išvengti netikėtumų, ypač šiais laikais, kai viskas gali pasikeisti per parą.

moderni tamsi vonia  

Tai keli patarimai iš darbo patirties, kurie gali padėti planuojant vonios kambario įsirengimą. Suprantame, kaip sunku pasiklysti tokioje gausoje prekių, tad kviečiame peržvelgti mūsų dizaino projektų galeriją. Jei jums reikės pagalbos pasirenkant plyteles ir planuojant savo vonios kambarį, drąsiai kreipkitės į mūsų dizainerių komandą, mielai padėsime tiek, kiek tik galėsime. Galiausiai noriu Jus patikinti – išgyvensite visą šitą sunkų etapą, svarbu, kad galutiniai sprendimai džiugintų, nes tai yra ilgalaikis įsipareigojimas, tad leiskite sau išsirinkti tai, kas tikrai patiktų. 😊

Daugiau įkvėpimų ieškokite mūsų socialinėse paskyrose – Instagram, Pinterest, Facebook.

 

 

 

daliaParašė: dalia