fbpx

Vonios kambario interjero idėjos. Profesionalų patarimai

2022-06-21
Vonios kambario interjero idėjos. Profesionalų patarimai

Vonios interjeras yra neatsiejama namų interjero dalis. Svarbu pastebėti, jog kuriant vonios kambario dizainą galioja daug skirtingų patarimų bei dizaino taisyklių, kuriomis remiantis galėsite sukurti išskirtinį vonios kambario interjerą. Paruošėme dizaino taisykles, kurių laikantis gražus ir modernus, ne vienerius metus aktualus vonios interjeras bus garantuotas.

Išties, 2022 metų interjero tendencijos itin prieinamos daugelio žmonių skoniui: paprastumas, natūralumas, balansas, neutralios spalvos. Tai ta situacija, kuomet sekti madą išties lengva.

Dabar išsamiai išanalizuosime, kaip vonios kambario dizaino idėjas paversti realybe.  Vonios kambario dizainas kuriamas keliais aspektais: vonios plytelių pasirinkimas, santechnikos prietaisų išdėstymas bei santechnikos prekių pasirinkimas. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime juos visus. Dabar išsamiai išanalizuosime, kaip idėją paversti realybe.

 

Ką svarbu žinoti įsirenginėjant vonios kambarį?

Vienas svarbiausių aspektų įrenginėjant vonios kambarį yra tikslingas ir funkcionalus jo išplanavimas. Taip pat svarbu iš anksto apsispręsti, ar vonios ir tualeto kambarys bus bendras ar atskiras. Dažniausias pasirinkimas –  bendras vonios ir tualeto kambarys.

Ką svarbu žinoti įsirenginėjant vonios kambarį su tualetu:

 1. Nebijokite miksuoti plytelių tarpusavyje. Be abejonės galite pasirinkti vienodas plyteles tiek grindims, tiek sienoms, bet jeigu šis variantas atrodo jums nuobodus, rinkitės pagal savo norus.
 2. Jei norite tamsių plytelių, tada jas geriausia naudoti zonose, kur vanduo tiesiogiai jų nepasiekia. Kodėl? Nes aplink praustuvą ir vonią kaupiasi vandens purslai, kurie išdžiuvę palieka nuosėdų dėmes.
 3. Pakabinamas unitazas su įmontuota nuleidimo sistema. Pastatomi unitazai yra pigesni, bet visais kitais atžvilgiais pralaimi pakabinamiems.
 4. Daugiau vietos daiktų laikymui: nišos, lentynos, stalčiai. Daugelis vonios kambario interjerų nuotraukose atrodo išties šauniai, o realiame gyvenime – dėl nepaslėptų higienos reikmenų ir nereikalingų daiktų, paliktų matomoje vietoje, sukelia chaosą ir netvarką.
 5. Jei nesate didžiulis vonios mėgėjas, verta pagalvoti apie dušą.

Vonios kambario durys

Būtinai atkreipkite dėmesį į plytelių suderinamumą su durimis. Jei vonios kambaryje sumontuosite paprasčiausias duris ir derinsite jas su moderniomis ir vizualiai brangiomis plytelėmis, vonios kambarys atrodys keistai, išties keistai. Spalvų suderinamumas taip pat turi būti išlaikytas.

Laisvai pastatomas ar įmontuojamas praustuvas?

Įsirenginėjant vonios kambarį kyla daugybė klausimų – tačiau klausimas, kokį praustuvą rinktis – pastatomą ar įleidžiamą – yra apsvarstomas kiekvienuose namuose.  Abu praustuvo tipai turi tiek privalumų, tiek trūkumų, todėl geriausia įvertinti abiejų savybes ir nuspręsti, kuris sprendimas yra tinkamiausias jūsų vonios kambaryje.

Pastatomas praustuvas leidžia efektyviau išnaudoti stalviršio zoną, kuri puikiai tiks laikyti kosmetines priemones ar vonios aksesuarus. Efektyvesnis stalviršio išnaudojimas yra itin didelis privalumas mažame vonios kambaryje.  Taip pat toks praustuvas tampa ir vonios dizaino akcentu bei pats vonios kambario interjeras atrodo elegantiškesnis bei mažiau buitinis.

Vertinant pastatomų praustuvo minusus – dažniausiai įvardijama problema, kad tai mažiau praktiškas sprendimas.

Įmontuojami praustuvai – vienas iš dažniausių pasirinkimų vonios interjeruose. Tai itin praktiškas ir racionalus sprendimas. Įmontuojamus praustuvus lengva nuvalyti, apnašos nesikaupia ant stalviršio, tačiau šie praustuvai turi mažiau dizaino pasirinkimų bei nėra tokie unikalūs.

Modernūs įmontuojami praustuvai

Stalviršyje įmontuotas praustuvas + modernus maišytuvas yra puikus pasirinkimas.  Būtent šis derinys suteikia vonios kambariui modernaus stiliaus pojūtį bei neabejotinai yra labai praktiškas pasirinkimas. 

 

Viską keliame nuo grindų ir kabiname. Kodėl?

Mūsų akis vertina kambario plotą atsižvelgiant į laisvo ploto (neužkrauto) santykį su užkrautu. Daugiau neužkrauto grindų ploto reiškia daugiau laisvės. Todėl pastarųjų metų tendencija – kabinti spinteles ir tualetą.

Mada nėra visada adekvati. Tačiau pakabinimo idėja tikrai daro vonios kambarį modernų ir praktišką. Po baldais nelieka tamsios, siauros erdvės, po kuria nuolat renkasi nešvarumai, o tuo pačiu dėl kojelių tuos nešvarumus sunku pasiekti.

Po spintele galima sumontuoti LED apšvietimą, tokiu būdu grindų plotas atrodys dar didesnis ir vonios kambario interjeras taps erdvesnis.

Uždaros sandėliavimo zonos

Bet kuriame vonios kambaryje galime rasti didžiulį kiekį šampūnų, gelių, kremų ir kitų higienos priemonių. Visa tai atrodo neestetiškai ir netvarkingai, todėl norisi paslėpti. 

Galite įrengti vonios kambarį, kiek norite moderniai ir šiuolaikiškai, tačiau amžina netvarka dėl nesuderintų stiklainių ir buteliukų viską sugadins.

Dažniausiai iš daiktų sandėliavimo sistemų vonioje būna tik stalčiai spintelėje. Tačiau jų dažniausiai neužtenka ir beveik visada daugelis buteliukų ar higienos priemonių išlieka matomoje visiems vietoje. Išeitis yra – siaura vertikali pakabinama ar pastatoma (nuo grindų iki lubų) spintelė. Joje telpa didžiulis daiktų kiekis, tuo tarpu ji neužima daug vietos. Spalvą rinkitės pagal jau suformuotą vonios kambario stilistiką – jums nereikia, kad spintelė išsiskirtų.

Vonios pakeitimas dušu

Šiuolaikiniame pasaulyje laikas yra pats vertingiausias dalykas. O pagal funkcionalų naudojimą dušas laimi prieš vonią.

Vonia kaip sprendimas gali būti renkamasis tuomet, jei esate gerbėjas būtent šio atsipalaidavimo būdo. Priešingu atveju, dušas optimaliausias sprendimas.

Mada yra prieštaringa, ypač projektuojant vonios kambarius. Interjero mada nėra ta sritis, kurioje priešakyje yra kažkokie beprotiški dalykai ar kičas. Paprastumas, natūralios medžiagos ir funkcionalumas – vargu ar tai greitai taps neaktualu.

vonios kambario interjero idejos profesionalu patarimai 37

Vonios interjeras ir plytelės – kaip išsirinkti teisingai?

Aspektai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis vonios plytelių dizainą:

 • Šviesios plytelės yra daug praktiškesnės nei tamsios. Ant tamsių plytelių nuosėdos pasimato daug greičiau. Nebent rinktumėtės tamsias, tačiau margesnio dizaino plyteles.
 • Kuo didesnis vonios plytelės formatas, tuo jis geriau atrodo vonios interjere. Vonia tampa vientisesnė ir vizualiai atrodo didesnė.
 • Labai įmantrūs dekorai, apvadai, piešiniai ir gėlės ant plytelių jau yra tikra atgyvena.
 • Plytelių glaisto pasirinkimas išties yra svarbus, nes nuo jo taip pat priklauso vizualus vonios kambario vaizdas, nors tai yra tik maža smulkmena.
 • Teisingas plytelių išdėstymas vonios kambario zonoje yra taip pat labai svarbus etapas, įrenginėjant vonios kambarį.

Kokias plyteles rinktis vonios kambariui?

 • Marmuro, betono, medžio imitacijos plytelės visuomet atrodys stilingai.
 • Nebijokite ryškių spalvų, jas suderinus teisingai arba sukūrus akcentinę sieną, vaizdas išties gali atrodyti įspūdingai. Tačiau labai svarbu nepersistengti ir spalvotą dekorą daryti tik, pavyzdžiui, ant vienos sienos.
 • Taip pat nebijokite derinti skirtingų raštų ir faktūrų plyteles, kurios tarpusavyje gali sukurti išskirtinį interjero dizainą jūsų vonioje.
 • Tiek grindims, tiek sienoms galite rinktis vienodas plyteles, tik tam geriausiai tiks akmens masės plytelės, kurių pasirinkimas yra tikrai didelis.

Kaip išsirinkti ir neprašauti? Visais šiais klausimais padės mūsų Apdailos Namų profesionalų pagalba.

Niekada neįsivaizduokite galutinio vonios dizaino kaip plikos apdailos. Iš karto įsivaizduokite tikrą kambarį, kaip jis atrodys po persikraustymo su daiktais, tekstile ir aksesuarais. Tada sumažės tikimybė persistengti su apdailos intensyvumu.

Apšvietimas vonios kambaryje

Vonios kambaryje labai svarbu pasirinkti tinkamą apšvietimą ir teisingai ji išdėstyti, nes nuo to labai priklauso bendras vonios dizainas ir šios patalpos atmosfera. 

Nors daugelis dėl langų trūkumo vonios kambariuose mieliau montuoja šviestuvus su ryškiai balta šviesa, tačiau „minkštas“ apšvietimas prisideda prie didesnio komforto aplinkoje, nuo kurio nepavargsta akys.

Ypatingą jaukumą vonios kambaryje sukuria skirtingų vonios zonų apšvietimas. Jis ne tik formuoja akcentus ant svarbiausių interjero objektų, bet ir papildo pagrindinį šviesos šaltinį ten, kur jo neužtenka. Taip vonios interjeras tampa ne tik stilingas, bet ir praktiškas bei patogus.

Mažame vonios kambaryje su dušu apšvietimo trūkumą galima kompensuoti nukreipiant šviesos šaltinį tiesiai į dušą. Pastaruoju metu toks apšvietimo sprendimas yra dažnai naudojamas, jau nekalbant apie tai, kad jis suteikia komforto ir patogumo jausmą vonios kambaryje. 

Nepamirštame interjero detalių ir smulkmenų

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – dekoro elementai vonios kambaryje, kurie leidžia paversti vonios kambario interjerą išbaigtu ir tikrai jaukiu. 

Lentynos ir sienų dekoracijos

Daugelis žmonių mano, kad lentynos užgriozdina erdvę ir subjauroja vonios sienas. Tačiau lentynos gali būti išties labai funkcionalios ir stilingos, jeigu jas pritaikome prie vonios kambario interjero. Jau nekalbant apie tai, kiek daug naudingų dalykų galite ant jų padėti ir taip puikiai išnaudoti visą vonios erdvę.

vonios kambario interjero idejos profesionalu patarimai 4

Vonios veidrodis

Be pagrindinės funkcijos, veidrodis vonioje vizualiai padidina erdvę, o tai ypač naudinga ankštam ir mažam vonios kambariui. Ir nepamirškite išsirinkti prie bendro vonios kambario stiliaus derančio veidrodžio rėmo, tuomet veidrodis taps dar reikšmingesne dekoro detale.

Stilizuoti aksesuarai

Nereikėtų persistengti su aksesuarais vonioje, nes gali atsirasti netvarkos efektas. Nepaisant to, tinkamai parinkti dekoro elementai suteikia kambariui jaukumo, o vonios kambario dizainas atrodo išbaigtas. Tai gali būti žvakės, indai smulkiems daiktams laikyti, buteliukai su kvepalais ar aliejais. Kitaip tariant, viskas, ką galima laikyti vonioje ir tuo pačiu nepaslėpti nuo pašalinių akių.

Augalai

Nepaisant to, kad augalai dažniausiai auginami erdvesnėse, apšviestose ir gyvenamose patalpose, vonios kambaryje jie taip pat gali šiek tiek suteikti jaukumo. Jei įmanoma, stenkitės pasirinkti gyvus ir dekoratyvinius augalus, kurie tiktų bet kokiam stiliui ir nebūtų reiklūs laikymo sąlygoms. Vis labiau populiarėjantys sukulentai taps universaliu pasirinkimu.

vonios kambario interjero idejos profesionalu patarimai 5

Audiniai

Galiausiai, įvairiausi interjerą švelninantys audiniai sukuria namų jaukumo pojūtį, todėl tokius audinius drąsiai naudokite ne tik pagal paskirtį, bet ir dekoravimui. Prie dušo padėkite minkštą kilimėlį, ant sienų pakabinkite kilpinius chalatus, o rankšluosčius sulankstykite tvarkingomis krūvelėmis ar jaukiais ritiniais.

vonios kambario interjero idejos profesionalu patarimai 6

Daugiau idėjų ir patarimų galite rasti mūsų Instagram ir Pinterest paskyrose.

Socialinių tinklų mentorė ir video kurėja. Baigiau VGTU komunikacijos studijas ir savo hobį, paverčiau mylimu darbu.