fbpx

Mažas vonios kambarys su dušo kabina - misija įmanoma

dalia: Mažas vonios kambarys su dušo kabina - misija įmanomaParašė: dalia

2022-07-12
Mažas vonios kambarys su dušo kabina - misija įmanoma

Gražiai įrengti nedidelį plotą nėra taip paprasta, ypač kai kalbama apie vonios kambarį, kurio patogumas, kaip taisyklė, nėra derinamas su stiliumi. O apie kokį interjero dizainą galima kalbėti, jei nemaža dalis ir taip mažyčio kambario yra užgriozdinta pačios vonios? Optimalus sprendimas – mažas vonios kambarys su dušo kabina. Erdvės ankštumas nereiškia, kad reikia apsiriboti ir komfortu – dizaineriai siūlo daugybę variantų stilingai ir šiuolaikiškai sutvarkyti vonios kambarį, kad galėtumėte patogiai mėgautis vandens procedūras.

O pradėti patariama nuo gana progresyvaus žingsnio: vonias pakeisti dušo kabinomis, kurioms vis daugiau žmonių ėmė teikti pirmenybę. Suprantama – kabinos ne tik daug patogesnės ir praktiškesnės nei vonios, bet ir užima daug mažiau vietos.

Kitas pliusas: dušo kabinos harmoningai dera prie bet kokio interjero dizaino. Štai ir keletas idėjų, kurias galite įgyvendinti savo vonios kambaryje.

Vonios interjeras su dušo kabina – madinga ar jau nebe?

Kad vonios kambarys atrodytų harmoningai ir jaukiai, jame esanti dušo kabina, turi neišsiskirti iš bendro vonios kambario stiliaus. O kadangi pačios kabinos yra gana lakoniško dizaino, jos geriausiai atrodys moderniuose ir minimalistiniuose interjero stiliuose.

Dušo kabina – ar ji reikalinga?

Dušo padėklas, kitaip vadinama pastatoma dušo kabina, išties labai prastas variantas stilistiškai. Šiais laikais dušo kabinos nėra gaminamos iš akrilo, kaip pavyzdžiui vonios, jos gaminamos iš plono plastiko, kuris su laiku pradeda girgždėti ir atrodo išties prastai.  Visos papildomos funkcijos, tokios kaip: radijas, apšvietimas, masažas vandens srovėmis, visiškai nesuteikia jums naudos ir funkcionalumo.

Modernaus stiliaus vonios kambarys su dušu

Griežtas, diskretiška, bet kartu ir funkcionalus interjero stilius, puikiai tiks vonios kambariui su dušo kabina. Svarbu, jog dušo kabina per daug nesiskirtų nuo likusių baldų ir santechnikos patalpoje, kurioje, kaip taisyklė, dominuoja stiklas, plytelės, veidrodžiai ir metalinės interjero detalės.

Lofto stiliaus vonios kambarys su dušo kabina

Lofto stiliuje pavyksta derinti daugybę skirtingų elementų – nuo ​​vamzdžių ir metalų iki medžio. O tokia įvairovė puikiai tiks vonios kambariui su dušo kabina, kurią galima priderinti prie visos aplinkos, pasirenkant, pavyzdžiui, įstiklintą dušo variantą su metalo intarpų imitacija. Šiame stiliuje pertvarų geriau atsisakyti, nes būtent lofto stiliui būdinga turėti erdvės ir šiek tiek netvarkos.

vonios kambarys su duso kabina misija imanoma 4

Skandinaviško stiliaus mažas vonios kambarys

Mažas vonios kambarys su dušo kabina puikiai atrodys pasirinkus skandinavišką stilių, kuris pasižymi komfortu ir paprastumu. Tokiu atveju pirmenybė turėtų būti teikiama baltos ir smėlio spalvos apdailai, o mozaikos ar plytelių raštai turėtų būti naudojami kaip ryškūs akcentai. Gyvybės vonios kambariui suteiks ir mediena, kuri gali būti naudojama tiek toje pačioje apdailoje, tiek kaip medžiaga baldams.

vonios kambarys su duso kabina misija imanoma 5

Vonios apdaila

Nėra prasmės kalbėti apie platų šiuolaikinių apdailos medžiagų asortimentą. Ne paslaptis, kad vonios kambario paviršiai gali įgauti bet kokią išvaizdą, net ir pasirinkus nedidelį biudžetą. Aptarkime kai kurias apdailos medžiagas ir apžvelkime populiariausias vonios plyteles:

Keramikinės plytelės

Tai populiariausias ir praktiškas pasirinkimas, ypač sienoms ir grindims duše. Priklausomai nuo jūsų pageidavimų, keraminės plytelės gali būti matinės arba blizgios, o galbūt turinčios ir 3D raštus. Renkantis plyteles neverta bijoti derinti skirtingų spalvų ir raštų plyteles, jog tik eksperimentuojant ir derinant įvairius variantus, atrasite sau tinkamą.

Plytelė taip pat gali lengvai pakartoti bet kokio atspalvio medžio ar akmens tekstūrą.

Neabejotinas plytelių privalumas – jas labai lengva prižiūrėti.

Mozaikinės plytelės

Mozaikinės plytelės tikrai dar nepaseno, tiesiog reikia žinoti, kaip jas derinti. Būtent mozaikinės plytelės gali pagyvinti vonios kambario interjerą, pasirinkus jomis dekoruoti pvz.: akcentinę sieną.

Akmens masės plytelės

Akmens masės plytelė yra ta pati keramikinė plytelė, bet patvaresnė ir tvirtesnė. Medžiaga puikiai susidoros su grindų dangos funkcija, taip pat tokios plytelės puikiai tinka ir sienų apdailai.

Tai pat jų priežiūra yra be galo lengva, o dulkės ant tokios dangos sunkiai pastebimos.

Mažas vonios kambarys su dušo kabina – kokie spalviniai sprendimai čia tiks?

Dažnai tam, kaip mes jaučiame tam tikrame kambaryje, turi įtakos spalvos, kurias pasirinkome apdailai. Spalvos išties turi didelę įtaką, netgi nuotaikai ir vadinamai kambario „aurai“. Būtent todėl mažas vonios interjeras su dušo kabina reikalauja ypatingo jūsų dėmesio.

Universali balta

Balta spalva bet kokiam kambariui suteikia erdvės, jaukumo ir šviesos, o tai ypač svarbu vonios kambariui. Be to, balta spalva tinka bet kokio interjero stiliui. Svarbu nepersistengti su balta spalva, nes vientisa spalva padarys kambarį vizualiai statišką ir neįdomų.

Smėlio ir rudos spalvos atspalviai

Poilsiui ir atsipalaidavimui geriausiai tinka švelnūs ir neutralūs atspalviai, tokie kaip kreminės ar smėlio spalvos. Todėl šie atspalviai labiausiai tinka jaukiai atmosferai sukurti. Rekomendacija vonios interjere, nenaudoti daugiau nei 3 spalvų.

Juodos spalvos akcentai

Juoda, kaip pagrindinė vonios kambario spalva, ne visada praktiškas pasirinkimas, nes vizualiai susiaurina erdvę. Tačiau ši spalva puikiai tiks kaip atskiri akcentai vonios kambaryje. Pavyzdžiui, viena juoda akcentinė siena, derinama su kitomis interjero detalėmis. Panašų efektą sukurs ir juodos grindys kartu su šviesiomis sienomis.

vonios kambarys su duso kabina misija imanoma 6

Neutrali pilka

Dar viena tinkama spalva vonios kambariui – pilka, kurios atspalvių išties yra be galo daug. Tai paaiškina ir šios spalvos universalumą: pilka tiks prie bet kokio interjero stiliaus ir puikiai derės su įvairiomis apdailos medžiagomis, įskaitant stiklą ir plyteles.

vonios kambarys su duso kabina misija imanoma 7

Dušo vieta mažame vonios kambaryje

Dažnai daugiabučiuose nėra gausu erdvių vonios kambarių. Ir jei nuspręsite apsiriboti dušo kabina, tai bus teisingas sprendimas.

Kad vonios kambarys su dušo kabina būtų pilnai įgyvendintas, visų pirma, reikia pasirinkti vietą dušui. Pasirinkite vietą šalia komunikacijų – vandentiekio, vėdinimo, kanalizacijos.

Pasirinkite optimalų dydį, kuris leis jums laisvai judėti kambaryje ir neužgriozdinti ir taip mažos erdvės. Geriausia paruošti trafaretą, kuris nurodys norimus konstrukcijos matmenis, ir su juo eiti į santechnikos parduotuvę, nes vien tik fantazija ir atmintis pardavimo vietoje tiesiog nepavyks, tačiau klaida sukels rimtų nepatogumų.

Dušo kabina – kokią pasirinkti?

Norint sukurti stilingą interjerą vonios kambaryje, reikia apgalvoti, kaip atrodys pati dušo kabina. Yra keletas pagrindinių dušo kabinos dizaino variantų, kurių kiekvienas tinka konkrečiam vonios kambario interjerui ir dydžiui.

Atviras dušas vonios kambaryje

Universaliausias variantas dušo kabinai, kuriai nereikia ypatingos apdailos ar derinimo su likusiais baldais. 

vonios kambarys su duso kabina misija imanoma 8

Kampinis dušas vonios kambaryje

Ši dušo kabinos versija yra mažiausių matmenų, todėl puikiai tinka mažam vonios kambariui. 

vonios kambarys su duso kabina misija imanoma 9

Dušo kabina be padėklo

Būtent toks dušo kabino montavimo būdas yra dizainerio darbą palengvinantis sprendima. – Dušo kabina be padėklo, tai yra ne tik ekonomiškas variantas, bet ir labai dažnai sukurią estetišką vonios interjero stilių. 

vonios kambarys su duso kabina misija imanoma 10

Įstiklintas dušas vonios kambaryje

Įstiklintos dušo kabinos yra įvairių stilistikų, kurios tiks tiek šviesiam, tiek tamsiam interjerui. Be to, stiklas yra patvari ir universali medžiaga. Svarbiausia pasirinkti patvariausią variantą.

vonios kambarys su duso kabina misija imanoma 11

Dušo kabina su pertvara

Geriausia dušo kabiną atskirti pertvara, jeigu leidžia vonios kambario plotas. Šis sprendimas pasiteisins jei vonia bus naudojama kaip dušo zona. Pertvara apsaugos nuo didelio pertekliaus ant grindų, greito prausimosi metu. O jei stiklo pertvara ne skaidri tuomet dar ir paslėps maišytuvus, bei sukus gražesnę visumą vonios patalpoje. 

vonios kambarys su duso kabina misija imanoma 12

Dušo kabina už sienos

Jei esate laimingas erdvaus vonios kambario savininkas, galite nesivarginti bandydami įsprausti dušo kabinos į tolimiausią kampą, o iš karto skirti jai atskirą plotą už sienos, kurį tiesiog būtina derinti su viso vonios kambario stilistika.

vonios kambarys su duso kabina misija imanoma 13

Dušo kabina nišoje

Jei vonios kambarys turi nišą, galite ją paversti dušo kabina. Taip ne tik sutaupysite vietos, bet ir natūraliai atskirsite dušą nuo likusios patalpos.

vonios kambarys su duso kabina misija imanoma 14

Mažas vonios kambarys su dušo kabina ir apšvietimas

Tiek didelis, tiek mažas vonios kambarys su dušo kabina turi būti įrengiamas pasirūpinant geru apšvietimu. Rekomenduojame taip pat naudoti didelius veidrodžius, blizgius ir stiklo paviršius.

Patarimai atrodo paprasti, tačiau juos pritaikius, net mažą vonios kambarį galima paverti labai funkcionalia ir patogia erdve. Nepamirškite, kad minimalizmas nedideliame vonios kambaryje yra racionaliausias ir estetiškiausias sprendimas.

O jeigu reikia profesionalų patarimo? Užsukite į svečius!

Taip pat įkvėpimo kviečiame semtis mūsų Instagram ir Pinterest paskyrose.

daliaParašė: dalia