fbpx

Buto vonios interjero idėjos. Profesionalų patarimai

Rūta Bielskė: Buto vonios interjero idėjos. Profesionalų patarimaiParašė: Rūta Bielskė

2022-10-02
Buto vonios interjero idėjos. Profesionalų patarimai

Gyvenimas mažoje erdvėje dažnai atrodo sunkiai suvokiamas, nes daiktų daug, o vietos nėra. Ne paslaptis, kad pirmiausia vonios kambarys bute kenčia labiausiai. Jei Jūsų vonia yra visiškai mikro dydžio, tikriausiai ieškote nedidelio vonios kambario idėjų, kad galėtumėte šiek tiek patobulinti jo įvaizdį. O galbūt įsigijote tokį butą, kuriame svarstote, kaip viską sutalpinti ir sukurti jaukią vonios atmosferą? Tikrai tai įmanoma, nes mažo buto vonios interjeras  tikrai gali būti jaukus, prabangus ir netgi funkcionalus. Jei kada nors bandėte mažame vonios kambaryje skirti daugiau vietos daiktams, žinote, kad tai gali atrodyti kaip neįmanoma užduotis. Štai todėl verta žinoti, kokios mažo vonios kambario idėjos gali padėti išnaudoti mažą vonios kambarį ir išlaikyti jį tvarkingą. Pateiksime keletą mažo buto vonios interjero idėjų – tiek iš mūsų archyvų, tiek iš „pinterest“, kad pasisemtumėte įkvėpimo. Mažame vonios kambario bute gali būti visko – nuo ​​pakabinamų lentynų ir mažyčių kriauklių iki mozaikinių plytelių ir elegantiškų rankšluosčių kabyklų, tačiau juos visus sieja vienas dalykas – viskas gražiai suprojektuota ir priderinta, kad patalpos nemažintų, o kaip tik suteiktų šviesos ir erdvės.

KAIP ĮSIRENGTI VONIOS KAMBARĮ BUTE

Kalbant apie buto vonios kambario dizainą, kiekvienas centimetras yra svarbus. Svarbu tiksliai išmatuoti patalpą ir atsižvelgti į duris, langus ar nuožulnias lubas, kurios gali nulemti mažo vonios kambario išdėstymą. Rinkitės moderniausias ir šiuolaikiškas vonios kambario medžiagas, madingas vonios spalvų paletes ir nuotaiką keliantį vonios apšvietimą, kad būtų sukurtas prabangiai atrodantis buto vonios interjeras. Drąsi vonios vizija suteiks galimybę nebijoti raštų ir kitų inovatyvių sprendimų. Papildykite erdvę geru ryškiu apšvietimu, kuris suteiks patalpai  jaukumo. Ekspertų parinktos vonios kambario apšvietimo idėjos yra neatsiejamas dizaino elementas, kurį reikėtų planuoti projekto pradžioje, ypač tuomet, kai kalbama apie mažas erdves. Nedideliame vonios kambaryje labai svarbu nenuvertinti gero apšvietimo svarbos. Tobulai atrodys dekoratyviniai sieniniai šviestuvai abiejose veidrodžio pusėse, kurie kambarį pavers malonesniu ir minkštesniu.

PRABANGIOS MEDŽIAGOS MAŽOJE ERDVĖJE

Maži vonios kambariai dažnai gali būti nuskriausti, todėl sumanus dizainas ir prabangi apdaila yra svarbiausia, svarstant, kaip įsirengti nedidelį vonios kambarį bute ir norint sukurti akiai malonų vaizdą. Renkantis medžiagas žiūrėkite ne tik į pačius pigiausius variantus. Verta investuoti į kokybę. Pavyzdžiui, svarstant, kokios vonios plytelės tiktų interjere, svarbu įvertinti, ar jos atitinka EU Sąjungos reikalavimus ir yra pirmos rūšies. Visos kitos medžiagos ne išimtis, tad rinkitės kuo natūralesnes savybes turinčias apdailos dalis. Kelios medžiagos gali sukurti prabangos jausmą šiuolaikiniame vonios kambario dizaine, vienas iš jų – tai marmuras. Elegantiškas ir prabangus pasirinkimas, kurios puikiai tiks mažame buto vonios kambaryje.

DAIKTŲ SANDĖLIAVIMAS. MAŽA KRIAUKLĖ IR SPINTELĖ PO JA

Geriausias būdas patobulinti savo buto vonios kambarį – į savo mažą erdvę įtraukti gerus daiktų laikymo sprendimus. Kai reikia įrengti daiktų laikymo vietą mažuose vonios kambariuose, pagalvokite apie tvirtinamus daiktus prie sienos, o ne daug vietos užimančius baldus, statomus ant žemės. Visada stenkitės, kad grindys būtų kuo tuštesnės, taip vizualiai atrodys daugiau erdvės. Taip pat siekdami maksimaliai išnaudoti vonios kambario laikymo idėjas, pagalvokite apie esamas nišas, veidrodžio spinteles ar papildomas lentynas ant sienų. Jos Jums tarnaus kaip papildoma vieta smulkiems daiktams pasidėti.

Visi daugiausiai laiko praleidžiame prie kriauklės – prausiamės, dažomės ir t. t. Tam tikri ritualai ir įpročiai reikalauja nemažai vietos daiktams pasidėti. Bet kai atsiduriame su mažomis erdvėmis, kuriose viskas suspausta, tuomet ir mūsų esamų daiktų poreikiai vonioje gali sumažėti. Taip mes atsiribojame nuo begalės nereikalingų dalykų, kurie nėra labai svarbūs. Kalbant apie kriauklės spinteles, kartais mažesnę ją turėti yra net gi praktiškiau. Juk tai padeda sumažinti netvarką ir skatina pasilikti tik tai, ką tikrai naudojame. Sumažindami daiktų poreikį padėsime ne tik sau, bet tuo pačiu tausosime gamtą. Nepamirškite dar vieno svarbaus momento – jei turite pakabinamą spintelę, galite pilnai išnaudoti vietą po ją, t. y. laikyti daiktadėžes arba pintus krepšius. Šie krepšiai puikiai tiks ne tik boho arba skandinaviško stiliaus interjeruose, bet taip pat ir prie modernaus interjero.

Šviesi paletė – erdvės jausmas

Tiems, kas bijo rizikuoti su ryškiomis spalvomis, visada yra paprastas sprendimas. Nedidelio buto vonios interjeras dažniausiai vis dar yra siejamas su balta spalva ir negalime paneigti šio sprendimo svarbos, nes pasirinkus baltus tonus, buto vonios kambarys atrodys erdvesnis. Dirbant su šviesiausiomis spalvomis arba balta palete, kompaktiškesni vonios kambariai jaučiasi daug erdvesni. Dėl natūralių medžiagų, tokių kaip marmuras, bendra spalva išlieka lengva ir neryški, o kiti elementai padeda sukurti kontrastą ir charakterį.

BUTO VONIOS INTERJERAS IR KAMBARINĖS GĖLĖS – AUGALAI GALI SLĖPTI IR DEFEKTUS

Kambarinės gėles arba bet kokie žali augalai – vienas iš puošniausių namų akcentų interjere ir vienas populiariausių pasirinkimų, svarstant, kaip įsirengti vonios kambarį bute. Įneškite žalumos akcentų savo mažame vonios kambaryje, kad natūraliai pagyvintumėte erdvę ir išvalytumėte orą. Ar žinojote, kad augalas gali būti ne tik interjero puošmena, bet ir akcentas, kuris gali paslėpti neestetiškai atrodančius elementus vonioje? Jei esate nusivylę atvirais vamzdžiais ar tiesiog nuobodžia spintele, kurių neįmanoma sutvarkyti arba tai reikalauja didelės investicijos – naudokite augalą, kad atitrauktumėte dėmesį nuo nepatinkančios vietos. Puiki idėja mažam vonios kambariui, kuris nereikalauja daug investicijų!

Prieš skambindami brokeriui, kuris padėtų ieškoti naujų didesni namų, atsakingai apsvarstykite, kokius privalumus turi mažas vonios kambarys bute. Pagalvokite apie geriausius galimus daiktų išdėstymo variantus. Įvertinkite kiekvieną centimetrą, juk ir mažose erdvėse galime sukurti įspūdingą atmosferą. O pagal pateiktus pavyzdžius matome, jog maži vonios kambariai gali būti neįtikėtinai žavūs, jei tik atrandame kiekvienam smulkiam daiktui jam skirtą vietą. Visi rankšluosčiai turi turėti savo kabliukus arba vietą lentynėlėse, o skalbinių krepšiai gerai paslėpti, kad nesimaišytų po kojomis. Neleiskime, kad ribota erdvė trukdytų gyvenimo kokybei!

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

.

Rūta BielskėParašė: Rūta Bielskė

Interjero dizainerė. Baigiau interjero dizaino studijas VDK kolegijoje, o patirtį įgijusi įvairiuose interjero projektuose. Savo žiniomis mielai pasidalinu su kitais žmonėmis, taip jiems padėdama susikurti savo svajonių erdvę. Tikiu, kad neperkrautas ir saikingas interjeras visada išliks ilgaamžiškas šių dienų madoms.