fbpx

Vonios kambarys palėpėje - ką turiu žinoti?

Iveta Peteraitytė: Vonios kambarys palėpėje - ką turiu žinoti?Parašė: Iveta Peteraitytė

2023-01-13
Vonios kambarys palėpėje - ką turiu žinoti?

Kiekvieno žmogaus siekiamybė yra jaukūs ir komfortiški namai, nepaisant kur jis gyvena ir koks interjero stilius dominuoja. Vienas patalpas įrengti lengviau, kitas šiek kiek sudėtingiau. Vienus namus statome nuo nulio – kitus renovuojame. Jeigu namuose turite palėpę arba dar tik ketinate tokią turėti, susidursite su tam tikrais klausimais, kuriuos reikia apgalvoti iš anksto, pavyzdžiui – vonios kambarys palėpėje. Deja čia standartiniai išplanavimai ir sprendimai ne visada tinka. Palėpė jau seniai nebėra tik vieta daiktams laikyti. Šiais laikais čia vyksta lygiai toks pats gyvenimas, kaip ir kituose namų kambariuose. O pasitelkus fantaziją galima sukurti neįtikėtinai stilingą interjerą ir erdvę paversti funkcionalia ir praktiška. Norite įsirengti vonios kambarį palėpėje? Žinoma, kodėl gi ne! Įdomu, gražu, praktiška ir originalu. Įrenginėti vonią palėpėje gal tapti labai įdomiu procesu, nes galutinis rezultatas dažnai pranoksta lūkesčius.

Gera pradžia – pusė darbo

Norint įsirengti vonią palėpėje, pradžiai turite susidėlioti punktus, kuriuos reikia kruopščiai apgalvoti. Pradedant nuo baldų, jų išdėstymo, apšvietimo klausimo, baigiant plytelių spalvomis ir augalais. Dažniausiai palėpės nebūna itin didelės ir erdvios, dėl to čia kiekviena detalė yra itin svarbi, reikalaujanti atidumo ir kruopštumo. Apgalvokite ar norite tik nedidelio tualeto ar viso komplekto su bide. Ar pakaks tik dušo, ar visgi norisi vonios, kuri galėtų būti pastatyta tiesiai po stoglangiu, kuomet vėsiais vakarais susikurtumėte SPA ritualus po žvaigždėmis. Kriauklės pakaks vienos, o gal tilptų net dvi, tuomet vienu metu galėtų praustis daugiau šeimos narių. Jeigu vonios kambarys arba tualetas yra ir pirmame aukšte, tai rekomenduojame, jeigu tik įmanoma, jog antrame aukšte vonia būtų panašioje vietoje. Taip bus paprasčiau sujungti visus reikalingus vamzdynus. Taip pat dėl drėgno ir šilto oro vonios patalpoje, būtina įsirengti tinkamą ventiliaciją, kuri neleis orui kondensuotis prie lubų ir skverbtis ten, kur nereikia. Reikia nepamiršti ir geros bei patikimos šilumos izoliacijos.

Vonios kambarys palėpėje – baldai ir detalės

Stogo posvyrio kampas riboja vonios funkcionalumą, dėl to čia labai svarbu į pagalbą pasikviesti vizualizacijas. Jos leis susidėlioti visus baldus tinkamai, randant geriausius sprendimus. Norint vonioje turėti dušą, jam reikia surasti vietą, kuriai reikia bent 2 m. aukščio. Jeigu nėra vietos dušo kabinai, rinkitės vonią. Nors ilgų ir laisvų sienų palėpėje nebūna daug, bet tikrai galima atrasti vietos ir pakabinamoms spintelėms, netgi veidrodžiui. O jeigu tokio varianto nėra, puikiai atrodys pastatomas veidrodis ir daugiau spintelių pro kriaukle. Baldai su blizgiais paviršiais erdvę pavers šviesesne ir gilesne. Dažnai vonios kambariai esantys palėpėje turi įvairias nišas, kurias išnaudojus tinkamai, galima suteikti labai daug jaukumo. Žinoma, jos puikiai pasitarnaus ir daiktams susidėti.

Būtina apgalvoti visas mažas detales – laikiklius, komodas, gėlių vazonus ir skalbinių krepšius. Kiekviena maža interjero smulkmena suteiks akcento ir papuoš interjerą. Medžio detalės suteiks palėpei savito sendinto žavesio, o blizgančios auksinės detalės – prabangos jausmą. Vonios kambario palėpėje išskirtinumas toks, kad šis kambarys gali būti bet kokio stiliaus, jos nebūtinai derinti prie viso namų interjero. Čia galima susikurti visiškai savitą, išskirtinį pasaulį, į kurį visada bus malonu įžengti ir būti tiek, kiek norisi.

Vonios kambario apdaila

Vonios kambario sienas rekomenduojame dekoruoti šviesiomis spalvomis, tačiau ši sąlyga tinkama tik labai mažoms patalpoms. Jei vonios kambarys palėpėje yra didesnio dydžio, puikiai tiks bet kokių atspalvių derinys. Puikiai atrodys ir pastelinės, rudos, pilkos spalvos. Taip pat puikiai žiūrisi medines konstrukcijos, vonios plytelės, netgi tapetai. Bet pastarieji yra mažiau praktiški dėl drėgmės. Grindims tokioje erdvėje labai gražiai žiūrisi veidrodinės plytelės arba tokios, kurios savyje turi blizgesio –  blizgios plytelės. Taip krentanti šviesa nuo stoglangio jas dar labiau pabrėš ir suteiks malonaus švytėjimo.

Bendros rekomendacijos

Pateikiame keletą praktinių patarimų, kurie tikrai pravers įsirenginėjant vonią palėpėje. Siūlome susikurti tokią vonios erdvę iš kurios nebesinorės išeiti.

1. Vonios kambarį palėpėje, dėl kanalizacijos ir vandentiekio, geriausia įrengti virš pirmame aukšte esančios virtuvės arba kito vonios kambario.

2. Ten kur lubų nuožulnumas didžiausias, praktiškiausia statyti tualetą arba spinteles

3. Veidrodį kabinkite arba pastatykite ant žemės šalia stoglangio. Taip krentanti šviesa gražiai atsispindės ir suteiks kambariui daug jaukaus švytėjimo

4. Jeigu yra tam vietos, vonią statykite viduryje kambario arba arčiau lango

5. Aukščiausiose vietose statykite dušo kabiną, lentynas, kriauklę su veidrodžiu. Žemiausiose vietose gali būti tualetas, spintelės, skalbimo mašina

6. Pro stoglangius krentanti šviesa yra jaukumo pagrindas. Bet taip pat verta nepamiršti ir žaliuzių, užuolaidėlių ar markizių, kurios apsaugos patalpą nuo pernelyg didelio karščio vasaros metu. Žinoma, tai ir jaukumo akcentas, kurio praleisti nevalia.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.