fbpx

Namų kambarių interjero idėjos. Profesionalų patarimai

2022-04-27
Namų kambarių interjero idėjos. Profesionalų patarimai

Šitame straipsnyje aptarsime kokie yra skirtingi interjero stiliai bei pagrindinius žingsnius, kuriuos reikia žinoti norint sukurti Jums labiausiai tinkantį savo namų interjerą. Skaitydami suprasite, nuo ko pradėti ir kaip išsirinkti sau tinkamą stilių ir apdailą. Atrasite populiariausius šiuo metu stilius bei kas jiems būdinga, kokios medžiagos dabar labiausiai naudojamos, kaip įmanoma „sužaisti“, kad išgautumėte išskirtinį vaizdą ir kas labiau tiks jūsų gyvenimo būdui. Liks tik išsirinkti medžiagas ir duoti kelią profesionalams, kurie įrengs būstą pagal Jūsų įsivaizdavimą. Tam, kad iškart matytumėte, kaip atrodys būsimi namai, mes siūlome kreiptis į dizainerius, kurie paruoš 3D vizualizaciją su Jūsų išrinkta medžiaga. Rezultatas  –  Jūsų svajonės namai, kur norisi praleisti kuo daugiau laiko. 😊

Nuo ko pradėti interjero parinkimą?

Nusprendėte atnaujinti savo būstą arba įrengti naują? Pirmiausia, ką jums reikia padaryti – nuspręsti, kas jums tikrai patinka ir kas tikrai ne. Taip jus lengvai išvengsite savo interjere dalykų, kurie galėtų erzinti arba kelti nepasitenkinimą. Svarbiausia taisyklė renkantis savo buto, namo ar net vieno kambario interjerą  – prisiminkite, kad jūsų namai turi būti jaukiausia vieta, kur jus slepiatės nuo viso pasaulio ir ilsitės, kur norite sugrįžti kiekvieną vakarą. Lengviausias būdas suprasti, kas jums patinka – Pinterest išnaršymas. Tenai jus tikrai rasite begalybę interjero stilių ir pavyzdžių, įdomių detalių ir dekoracijų. Kai turėsite išsisaugoję jums patinkančius pavyzdžius, tolimesnis darbas vyks sklandžiau ir greičiau. 😊

Interjero stiliai ir kas jiems būdinga

Jeigu šalia neturite dizainerio, kuris užves jus ant kelio ir padės išgryninti jums artimą interjero idėją, štai keli šiuo metu populiariausi interjero dizaino stiliai:

  • Industrinis stilius

Ypač populiarus stilius, reikalaujantis mažiau apdirbimo, bet atrodantys tikrai puikiai ir moderniai. Šiam stiliui būdinga: aukštos lubos, cementiniai ir betoniniai paviršiai, nepaslėpti vamzdžiai, medžio ir juodo metalo elementai. Toks interjeras tinka žmonėms, mėgstantiems matyti konstrukcijas ir neapdirbtas medžiagas

 • Minimalistinis stilius

Minimalistinio stiliaus „kredo“ – mažiau yra daugiau. Dažnai šio stiliaus interjerai būna išlaikyti vienos spalvinės gamos, pavyzdžiui, pilkų arba smėlio atspalvių, tačiau tikrai galima naudoti ir ryškesnes spalvas. Minimalistinio stiliaus mėgėjai slepia visus būtinus prietaisus už fasadų ir siekia išgauti lygų vaizdą su kuo mažiau detalių, nemėgsta daug ryškių akcentų ir „vizualinio triukšmo“. Maksimalus paprastumas ir funkcionalumas.

 • Moderni klasika

Stilius mėgstantiems subtilią prabangą. Moderni klasiką turi visas geriausias šiuolaikinių stilių savybės – paprastumas, funkcionalumas, estetika persipina su klasikinio stiliaus elementais. Baltas interjeras su auksinėmis ar žalvarinėmis detalėmis, mediniai elementai, gipso dekorai, lubų apvadai ir grindjuostės.  Lengvai prabangi ir elegantiška atmosfera klasikos mėgėjams.

 • Skandinaviškas stilius

Šis stilius yra artimas minimalizmui, tačiau čia didesnis dėmesys atkreipiamas į natūralių medžiagų ir žemiškų spalvų panaudojimą. Interjeras gausiai dekoruojamas augalais, šviesaus medžio elementais, o baze išrenkama balta arba šviesiai pilka spalva.

Apdailos patarimai

Išsirinkot stilių, išsisaugojot patinkančius pavyzdžius, kas gi toliau? Einam prie namų bendros koncepcijos! Labai svarbu žinoti, kur kas bus jūsų namuose, kas kokia vietą užims ir kodėl. Faktiškai, viską lemia patogumas, funkcionalumas ir ergonomika. Renkantis medžiagas reikia atsižvelgti į savo gyvenimo būda, pavyzdžiui:

 • ar dažnai tvarkote namus? Nuo to priklauso, kokia grindų danga jums labiau tiks ir patiks;
 • ar dažnai gaminate? Taip suprasite ar jums reikia daug laisvos vietos virtuvėje, ar svarbiau yra sandėliavimo funkcijos;
 • ar turite gyvūnų? Paprastai gamintojai siūlo medžiagas draugiškas gyvūnams. Jos yra labiau atsparios įrėžimams ir kitiems mechaninėms poveikiams;
 • išanalizuokite sau svarbiausius gyvenimo aspektus, kas gali lemti jūsų interjero patogumą.

Bendrą erdvės pojūtį nulemia sienos ir grindis, reiškia ir didžiausias dėmesys jiems.

Svarbiausia, ką reikia prisiminti – tamsios spalvos vizualiai gali sumažinti erdvę, šviesios – padidinti. Vertikalios detalės vizualiai paaukština patalpą, o horizontalios prailgina. Žinant šios niuansus jus galite laisvai valdyti erdvę ir žaisti proporcijomis taip, kaip jums reikia.

Panagrinėkime apdailos medžiagas

Sienos

Kalbant apie sienas, variantų ne tiek daug: dažai, dekoratyvinis tinkas, tapetai ir plytelės.

 • Dažai

Vis dažniau žmonės renkasi dažus kaip pagrindinę sienų apdailą. Taip nutinka dėl to, kad  dažų paletę sudaro begalybę atspalvių – galima rasti sau labiausiai tinkanti variantą. Dažu pagalba jus galite gauti vientisą namų vaizdą, o galite išryškinti kelias sienas kaip namų interjero akcentą. Pavyzdžiui, ryški siena už televizoriaus suteiks jūsų namams įdomų akį traukiantį akcentą. O šiek tiek tamsiau nudažyta siena už jūsų lovos miegamajame suteikia jaukumo. Dažai leidžia lengvai keisti erdvės pojūti ir vaizdą pagal jūsų norus, o ir perdažyti, kai norisi atnaujinti kambarį ne taip sunku. 😊

 • Dekoratyvinis tinkas

Dekoratyvinis tinkas – tai įdomesnis būdas padekoruoti sienas, nes jo pagalba išgaunamas subtilus raštas. Toks variantas gali būti tinkamas Lofto stiliaus sienų apdailai, norint išgauti betono tekstūrą. Šis apdailos būdas taps elegantiška namų detale.

 • Tapetai

Dar vienas labai populiarus apdailos variantas – tapetai. Anksčiau juos naudojo visuose namuose, tačiau dabar tapetai – puikus variantas, norit įnešti į savo interjerą įdomesnio rašto akcentą. Didelis akcentinių tapetų asortimentas leidžia pasirinkti sau tinkamiausį variantą, kuris puikiai derės ir papildys visą namų interjerą.

 • Plytelės

Rečiau pasitaikantys, bet labai įdomus variantas – plytelės ant sienų. Šis apdailos būdas labiau tinka patalpos dekorui. Plytelių pagalba galima sukurti sienos dydžio paveikslą, įnešti kitokią tekstūrą ar spalvų derinį. Privalumas – jų dydis ir dizainas, plytelės būna nuo smulkių, pavyzdžiui, 10×10 cm iki 150×270 cm, Jų pagalba galima išgauti išties įspūdingą vaizdą.

Grindys

Renkantis grindų dangą, svarbiausias aspektas, į kurį reikia atsižvelgti – praktiškumas. Dabar rinka siūlo rinktis iš: parketo (medinės grindys), vinilinės dangos ir akmens masės plytelių. Galime trumpai pakalbėti apie kiekvieną:

 • Medinės grindys

Tikrai populiarus variantas mėgstantiems gamtos jausmą savo namuose. Medinės grindis – puiki ir praktiška apdaila – žiūrint į ateitį, juos galima atnaujinti: nušlifuoti ir padengti alyva iš naujo. Tačiau iš principo medis bijo vandens, todėl vonioje parketo jau nepaklosi, o virtuvėje teks elgtis kiek atsargiau. Norint pakloti visur parketą, reikia atsižvelgti į savo gyvenimo būdą ir įvertinti, ar galėsite jį tinkamai prižiūrėti.

 • Vinilas

Nauja vis populiarėjanti grindų danga, siūlanti didelį spalvų ir tekstūrų pasirinkimą. Tai kažkas bendro tarp laminato ir linoleumo, tik aukštesnės klasės – dažnai medžio imitacija, tačiau atsparesne trinčiai, dilimui ir drėgmei. Dėl savo savybių vinilą galima kloti ir vonioje, kur dagiau drėgmės, tačiau tikrai ne dušo kabinoje. Ši danga tinka žmonėms, kurie nelabai mėgsta ar turi laiko tvarkytis, nes raštų pasirinkimas leis paslėpti purvą.

 • Plytelės

Tikriausiai, vos ne vienintelis apdailos variantas, kuri gali būti klojamas bet kuriame jūsų namų arba net lauko kampe. Plytelės visiškai nebijo vandens, tačiau reikia žinoti vieną paprastą taisyklę: akmens masės plyteles tinka naudoti ir grindims ir sienoms, tada kai keramines plyteles mes galime naudoti tik sienoms. Žinant šį faktą, tikrai nesuklysite ir plytelės jums tarnaus ilgai. Dar vienas pastebėjimas, siūlome nedėti ant grindų blizgių plytelių, net jeigu tai akmens masė. Blizgi plytelė lygu slydi plytelė, todėl dėl jūsų pačių saugumo geriau pasirinkti matinę plytelę grindims. Kas gi liečia plytelių pasirinkimą, tai gamintojai siūlo didelę įvairovę dydžių, raštų, tekstūrų it faktūrų. Nuo mažyčiu šešiakampių iki viso patalpos aukščio marmuro plokščiu. Plytelių pagalba galima išgauti vientisą vaizdą, padekoruoti vieną sieną, kuri atrodys lyg paveikslas, arba sugalvoti savo raštą, kuri tikrai daugiau pas nieką nepasikartos.

Štai, žinant tokią pagrindinę informaciją, lieka tik pasileisti savo fantaziją ir sukurti sau namus iš Pinterest, kad kažkas vėliau išsisaugotų ir Jūsų interjerą kaip pavyzdį į savo galeriją. 😊

Tam, kad sužinotumėte daugiau ir išrinktumėte plyteles savo naujiems namams, užsukite į mūsų saloną „Apdailos Namai“. „Apdailos Namų“ dizaineriai pakonsultuos Jus dėl plytelių ir sukurs būsimų namų vonios ar svetainės vizualizacijas! 

Taip pat įkvėpimo kviečiame semtis mūsų Pinterest ar Instagram paskyrose.

Interjero dizainerė. Baigiau VGTU pramonės gaminių dizaino specialybę, tačiau save susiradau interjerų kūryboje. Prie kavos puodelio papasakosiu, kaip ergonomiškai ir stilingai įrengti savo namus