fbpx

Kaip išsirinkti tinkamas detales virtuvės interjerui?

Iveta Peteraitytė: Kaip išsirinkti tinkamas detales virtuvės interjerui?Parašė: Iveta Peteraitytė

2022-07-27
Kaip išsirinkti tinkamas detales virtuvės interjerui?

Virtuvės interjero detalės kalba ir pasakoja savo istorijas. Jos gali mus nuteikti pozityviai arba priešingai. Visos tarpusavyje suderintos detalės suteikia namams išskirtinumo ir autentiškumo pojūtį. Atrodo, tik nuimsi kokią vieną jau tobulai priderintą detalę ir pakeisi ja kita, mažiau derančia, tai iš karto susidarys netvarkos įspūdis. O to tikrai nenorime. Dėl to labai svarbu tinkamai ir atsakingai pasirinkti ne tik virtuvės plyteles ar virtuvės baldus, bet kartu suderinti  ir visas mažas detales, kad bendras virtuvės interjero stilius atrodytų skoningas ir harmoningas. Net pačios mažiausios detalės, dekoras ar akcentai yra labai svarbūs ir reikšmingi. Juk retas iš mūsų daug dėmėsio skiriame stalo įrankiams, bet ar kada susimąstėte, jog pakeitus šakutės spalvas į kiek kitokias, galbūt žalvarines ar net juodas, bendras vaizdas atrodys jau stipriai kitaip. Visos idėjos virtuvei pradžiai prasideda apibrėžiant koks stilius dominuos visuose namuose. Tai gali būti modernus, klasikinis, tradicinis, industrinis, skandinaviškas, minimalistinis, eklektinis. Apsibrėžus stilių jau galima judėti ties mažais, bet labai svarbiais akcentais.

VINTAŽO IR MINIMALIZMO PABARSTUKAI

Kai pasaulyje daug chaoso ir netvarkos, tai norisi bent jau namuose įnešti darnos ir ramybės jausmą. Jeigu virtuvės interjero stilius dvelks istorijos prieskoniu, tai būnant namuose Jūs jausitės lyg būtumėte kažkur toli toli. Vintažo interjerui sukurti rinkitės sendintas detales, medinius spintelių paviršius, gėlėtas spalvas, senovinius čiaupus, prancūziško stiliaus dekoracijas, vintažinio stiliaus buitinę techniką. Norėdami sukurti vintažinę atmosferą neapsieisite be languotų, dryžuotų rankšluosčių, kurių tikrai neslėpkite giliai stalčiuje. Vintažo stilius mėgsta matyti daiktus, dėl to jie gali būti išdelioti ant medinių lentynėlių. Naudokite įvairius kabliukus ant kurių pasikabinsite įvairius virtuvės reikmenis. Virtuvės sienų plyteles taip pat rinkitės įvairių raštų ar ornamentų, nes tai akimirksniu sukurs subtilų senų laikų žavesį. O virtuvės grindų plytelės jau rinkitės labiau atsižvelgiant į jų praktiškumą.

Idėjos virtuvei – NATŪRALUMO SINTEZĖ

Kuo toliau, tuo labiau į mūsų gyvenimus grįžta natūralumas, ekologija, taupumas, tradicijos. Virtuvės interjero detalės taip pat gali būti ekologiškos ir natūralios. Pasirinkdami natūralias medžiagas niekada neprašausite, nesvarbu kokį stilių kurtumėte. Vietoje vienkartinių daiktų rinkitės daugkartinius. Interjerą derinkite kartu su ekologija. Į savo interjerą įtraukite natūralių spalvų turinčias detales, švelnius atspalvius – nuo šviesios žalios, mėlynos iki geltonos. Galima semtis viskuo, ką matote gamtoje. Natūralus medis visada suteiks jaukumo jausmą. Naudokite įvairius molinius indus, vazonus, padėkliukus, gyvus augalus, pintus krepšius, medinius šaukštus. Neverta pamiršti ir antikvarinių daiktų, kurie visada „kvėpuoja” istorijomis ir atrodo išties autentiškai. Naujam gyvenimui prikelti daiktai tas istorijas toliau pasakos jau Jūsų namuose.

EKLEKTIKA – SU KUO JI VALGOMA?

Jeigu nusibodo tradicinės virtuvių idėjos galbūt pabandykite ką nors išties naujo? Jei norisi daugiau šarmo savo namuose – siūlome paragauti eklektiško interjero skanumynų. Šis stiliaus primena žaismingo ir saldaus gyvenimo oazę. Tai įvairių stilių derinys, mišinys ir interpretacijų įvairovė. Įžengus į tokią virtuvę niekas niekada nepagalvos, jog tai jau kažkur matyta. Nes čia vyrauja savitumas, kūryba ir originalumas. Interjerą kuriate pagal tai, kokie esate. Čia vadovaujatės savo pasaulėžiūra, patirtimi ir vaizduote, nes leidžiama viskas. Niekas Jūsų neteis ir neplaks už neteisingai priderintą muilinės spalvą. Skamba intriguojančiai? Mums tikrai taip.

APŠVIETIMO DETALĖS. KAS, KUR, KAIP?

Nors apšvietimas yra vienas svarbiausių elementų virtuvėje, bet pasitaiko, kad jam skiriame per mažai dėmesio. Kuo ankščiau viską atidžiai apsvarstysime ir suplanuosime, tuo mažiau problemų ir užmirštų dalykų pasitaikys paskui. Svarbu apžvelgti visas zonas, kurias norima apšviesti, tiek pagrindines, tiek dekoracines. Tinkamai priderinus visas lempas, bendra virtuvės interjero spalva prie vakarinio apšvietimo atsiskleis visai kitomis spalvomis. Tikrai liksite sužavėti rezultatu. Dažnu atveju apšvietimo būna per mažai, negu per daug. 

PAKABINAMI ŠVIESTUVAI. Puikiai tiks norint sukurti švelnų apšvietimą. Toks apšvietimas dar labiau pabrėš virtuvės akcentus ir detales. Verta paminėti, kad pakabinami šviestuvai gali nebūtinai kabėti vidurį sienų, virš stalo, salelės ar kitų objektų. Jie gali gražiai kristi ir prie pat sienų, jeigu nėra viršutinių spintelių. Taip pat ir virš kriauklės.

PASLĖPTAS APŠVIETIMAS. Toks apšvietimas kuria estetikos, elegancijos jausmą. Paslėptas lengvas apšvietimas virtuvei sukurs simetrijos, švelnumo ir harmonijos įspūdį. Apšvietimas gali būti tiek po spintelėmis, tiek po salelės stalviršiu ar net palei grindis.

SIETYNAI. Ne kiekvienas renkasi sietynus, bet jeigu juos pasirinksite – jie tikrai neliks nepastebėti. Pažadam, tokia graži namų puošmena ir komplimentų susirinks. Jų įvairovė tokia plati, kad galva sukasi nuo idėjų gausos. Rinkitės įvairaus dydžio ir formos, krištolo, senovinius, klasikinius, modernius arba sendintus. Pagal tai, ko norisi. Pagal tai, kas tinka su bendru virtuvės stiliumi.

KITOKS SKONIS SU STALO KILIMĖLIAIS

Kodėl nesusikūrus interjero, kaip restorane? Kur visada jauku ir viskas estetiškai suderinta. Švęsti kasdienes mažas šventes savo namuose yra dar įdomiau ir prasmingiau. Kur norėsis ilgiau pasėdėti, bendrauti ir skanauti įvairių gyvenimo skonių. Visos virtuvės interjero detalės vienodai svarbios, dėl to pagrindiniu stalo akcentu gali tapti staltiesė arba stalo kilimėliai, kurie suvienija visas virtuvėje esančias detales ir sukuria akiai malonų derinį. Net ir viena maža detalė, kuri bus tobulai suderinta, bendrą vaizdą gali pakeisti akimirksniu. Stalo kilimėlių, takelių ir servetėlių spalvas derinkite prie bendro namų interjero. Apvaliam stalui rinkitės apvalius stalo padėkliukus. Kvadratiniam derinkite tiek kvadratinius, tiek apvalius.

IDĖJOS VIRTUVEI – PASISEMKITE ĮKVĖPIMO

Visi stebuklai susideda iš mažų detalių. Jos daug svarbesnės ir reikšmingesnės, nei kartais mums gali atrodyti. Ir taip su viskuom. Sėkmės kūryboje!

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.