fbpx

Baltas interjeras. Idėjos ir patarimai

Iveta Peteraitytė: Baltas interjeras. Idėjos ir patarimaiParašė: Iveta Peteraitytė

2023-04-13
Baltas interjeras. Idėjos ir patarimai

Dėl skonio nesiginčijama, bet yra viena bendra taisyklė, kurios tikrai neverta pamiršti – namai turi būti jaukūs, teikti malonius jausmus ir į juos turi būti gera sugrįžti. Vieniems patinka šviesus interjeras, kiti dievina tamsų, treti visokį. Vieni myli baltą interjerą, kiti jo nesupranta. Bet sutiksite, bet kuriuo atveju, tai labai universali spalva, kuri tiks visuose interjeruose, visuose namuose ir visuomet visur atrodys stilingai. Todėl šiandieninė mūsų tema – baltas interjeras ir norime su jumis pasidalinti idėjomis, kaip išskirti ir pabrėžti balto interjero privalumus. Šviesus interjeras visada tiks tiems, kurie ilgai neapsisprendžia, koks stilius turi dominuoti namuose. Nes pakeitus kelias detales, kai ką išėmus, kai ką palikus, nesunkiai kaitaliojami stiliai tarpusavyje. Baltas interjeras idealiai tinka nedideliuose namuose, nes balta spalva atspindi šviesą ir sukuria erdvės pojūtį kambaryje. O tai itin svarbu paskutiniu laikotarpiu, kai iš rinkos graibstomi nedideli butai.

Niekada nesenstanti, visada stilinga

Iš tikro balta spalva kaip spalva neegzistuoja, ji yra sudaryta iš visų spektro spalvų. Balta spalva techniškai bespalvė, ji neturi jokio atspalvio. Jau vien tai ją daro unikalia ir ypatinga. Ji gali būti lyginama tik su priešinga spalva – juoda. Bet laimei, jų duetas taip pat atrodo stilingai, o tie kontrastai interjere įneša charakterio ir šarmo. Baltos spalvos daiktai yra ilgaamžiai. Ar kada susimąstėte apie baltas užuolaidas, baltus marškinėlius, baltus indus, baltas lempas? Tai unikali spalva, kuri nesensta, jai laikas neegzistuoja. Ir lygiai taip pat yra su baldais, dekoro detalėmis ir visa interjero visuma, kuomet jame dominuoja šviesūs atspalviai.

Baltas interjeras – lyg tuščia drobė

Galima pajuokauti, jog balta spalva yra kaip laboratorija, kurioje galima eksperimentuoti ir pasitelkiant fantaziją sukurti išties įstabią ir labai savitą kūrybą. Be to, balta nėra tik balta. Tai itin platus tonų spektras nuo ryškiai baltos iki dramblio kaulo, magnolijos, pieno ir panašiai. Tai lyg tuščia drobė, kurioje viskas labai gražiai nugula, o įkomponuoti keli akcentai priduoda vaizdui daug gyvumo ir išryškina tam tikras detales. Kad ir kokį atspalvio variantą pasirinktumėte savo namams, įsitikinkite, kad visur naudojate tą patį ar bent jau panašius atspalvius, kad išvengtumėte nesuderintos beskonybės.

Įvairovė su kitomis spalvomis

Jeigu pasirinkote namų interjere akcentuoti baltą spalvą, tai nereiškia, jog visiškai viskas turi būti tik baltos spalvos. Nes toks vaizdas gali priminti ligoninę ar kitas įstaigas. Pasirinkus baltą interjerą, netgi būtina jam šiek tiek suteikti šiltumo ir kitoms spalvomis. Pritaikius keletą kitų spalvų, galima dar labiau pabrėžti tam tikrus baldus ar dekoracijos, nes baltame fone jos labai gražiai išryškės. Baltuose interjeruose kaip antrinės spalvos dažnai naudojamos ir tamsesnės spalvos. Svetainėje galima priderinti pilkas arba rudas dekoratyvines pagalvėles, o virtuvėje, prie baltų sienos plytelių gražiai žiūrėsis žalsva arba melsva vaza.

 

Ko nors įdomaus? Rinkitės baltas grindis

Šviesios arba nubalintos medinės grindys labai mėgstamos Skandinavijos šalyse. Tai sukurs tikrą grožį ir estetiką bet kuriuose namuose. Vis labiau tokia grindų spalva populiarėja ir Lietuvoje. Baltų grindų spalvos intensyvumas gali būti labai įvairus. Jos gali būti tik truputį nubalintos arba visiškai šviesios. Ir nebūtinai medis, šviesios arba baltos plytelės lygiai taip pat sukurs stulbinantį erdvės efektą. Baltas interjeras ir santūriai šviesios grindys drauge žiūrėsis labai elegantiškai, tai dar labiau suteiks švaros ir estetikos jausmą.

Balta turi daug žavesio

Baltas interjeras be vargo ir labai paprastai sukurs subtilų žavesį. O žavesio savyje jis turi tikrai daug. Šviesus interjeras stulbinančiai atrodys dieną ir tiesiog tobulai prie žvakių šviesos vakare. Kad padidintumėte žavesio dar daugiau, verta pagalvoti apie išskirtinius akcentus. Paryškinus interjerą metaliniais elementais, tai gali būti aukso arba žalvario spalvos, baltame interjere sukursite subtilios prabangos pojūtį. Tokios medžiagos kaip marmuras ar kiti akmenys namus taip pat apgaubs klasiška elegancija.

„Wow, tai dangiška!”

Ar esate kada nors įėję į kambarį, kuris buvo toks tobulas, kad jautėtės tarsi patekę į dangų? Tokius WOW efektus dažniausiai patiriame kur nors kelionėse arba svečiuose. Labai tikėtina, kad toks interjeras buvo šviesios spalvos, žinoma, su aukštomis ir elegantiškomis užuolaidomis, minkštais puriais kilimais bei stilingais minkštais baldais. Įsivaizduokite, kad tokį efektą susikuriate ir savo namuose. Kodėl gi ne? Nors sienų lengvai nepraplatinsite ir lubų aukščiau neiškelsite, bet visą kitą pasiekti tikrai laisvai įmanoma. Juk paprastumas yra didžiausias rafinuotumas.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Susiję straipsniai

Namų kambarių interjero idėjos. Profesionalų patarimai
Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.