fbpx

Kas yra modernus interjeras? Patarimai ir idėjos

2022-09-23
Kas yra modernus interjeras? Patarimai ir idėjos

Modernu, šiuolaikiška, inovatyvu. Tai žodžiai, kurie šiais laikais skamba dažniausiai. Tad pakalbėkime apie populiariausią šiuo metu interjero stilių – modernų namų interjerą. Tai stilius, kurio interjeras sukasi apie tai, kas aktualu dabar. Modernus stilius gali keistis, jis seka naujausias tendencijas, diktuoja mus supančią aplinką ir keičiasi kartu su mūsų gyvenimu. Tačiau yra kelios pagrindinės taisyklės, kurios iš esmės nesikeičia. Šiame straipsnyje aptarsime tokius klausimus:

• Kas yra modernus interjeras?
• Kokios modernaus interjero atmainos?
• Kokia apdailą naudoti norint išgauti šiuolaikišką vaizdą?
• Kaip sukurti akcentus ir apjungti interjerą į visumą?
• Kas yra tvarus interjeras?

Pirmyn, mes papasakosime viską iki smulkmenų.

kas yra modernus interjeras patarimai ir ideju galerija 3

Modernus namų interjeras – kas gi tai?

Šiuolaikiškesnio ir populiaresnio interjero negu modernus, šiai dienai turbūt nerastume. Tai kas gi tas „modernus interjeras“? Kad lengviau įsivaizduotumėte, apsidairykime aplinkui ir pastebėkime, kas dažniausiai kartojasi, kokios formos, detalės, tendencijos vyrauja labiausiai. Ir taip, Jūs turbūt jau atpažinote šį stilių, nes jo supainioti su jokiu kitu neįmanoma. Kalba eina apie švarą, eleganciją, erdves ir minimalizmą. Apačioje detaliau išsiaiškinsim, kokios detalės sudaro modernų interjerą.

Foto nr. 3 šaltinis:Urbanology Designs https://www.urbanologydesigns.com/

#1 – pagrindai arba esmė

Modernų stilių galima padalinti į dvi kategorijas: minimalistinis ir loftas. Minimalistinis stilius tinka žmonėms, kurie vadovaujasi gyvenimo principu, kad „mažiau yra daugiau“. Jie nori viską paslėpti ir aplink matyti tik švarius paviršius. Loftas – populiarus stilius tarp jaunesnių žmonių, mėgstančio industrinius gaminius. Stilius skirtas prikelti daiktus ir erdves antram gyvenimui. Jis išsiskiria gamykliniais akcentais, vamzdžiais, betoniniais paviršiais, aukštais dideliais langais ir atviromis erdvėmis. Daug pilkos, tamsesnės spalvos. Šios abi kategorijos turi daug bendrų bruožų. Judam toliau.

#2 – forma / funkcionalumas

Pagrindinė modernaus stiliaus taisyklė, kuria patartume vadovautis – forma seka funkciją. Reiškia kiekvieno daikto formą, išvaizdą ir grožį nulemia jo funkcija. Šiuolaikiniame interjere nelieka nei vieno daikto, kuris atsirastų Jūsų namuose „šiaip sau“. Viskam yra savo vieta ir paskirtis, net vaza, dubenėlis ar paveikslas neatsiranda be priežasties. Kalbant apie modernias formas – neabejotinai daug dėmesio skirta geometrijai. Tai sugriežtintos formos, statūs kampai, aiškios linijos, taisyklingos figūros. Viskas tvarkinga, aišku ir išplanuota.

#3 – spalvos

Spalviniai sprendimai moderniajame interjere turi pakankamai aiškias taisykles – pasirenkame 2-3 spalvas, kurias naudosime kaip interjero pagrindą. Tai gali būti balta ir pilka, ruda ir smėlio spalva. Patariame rinktis neutralias spalvas, kurios neerzins akies. Mėgstantiems ryškumą ir neįprastus sprendimus – įveskite 1-2 ryškias spalvas arba atspalvius, kurie taps namų akcentu. Tai gali būti sofa, užuolaidos ar pagalvėlė. Tik svarbu nepersistengti ir prisiminti, kad modernus stilius keliauja su šūkiu „daugiau yra mažiau“. O tiems, kas bijo spalvų, bet labai nori įnešti įdomių akcentų – siūlome pažaisti su dekoro formomis ir „pasileisti plaukus”. Modernus namų interjeras mėgsta netaisyklingas formas, neaiškių formų vazas, žvakes, įdomesnius veidrodžius. Visą tai įneš gyvybės ir žaismo. Rinkitės tai, kas geriausiai Jus atspindi. Eksperimentuokite.

Modernaus interjero apdaila

Aptarkime modernaus interjero paviršius. Ar pastebėjote, kokias medžiagas, metalus, dydžius tokiame stiliuje matote dažniausiai? Tikriausiai jau pastebėjote, kad šiame stiliuje mažus dydžius pakeičia dideli, atsiranda daugiau juodo arba pilko metalo, stiklo detalių, natūralių medžiagų. Visa tai yra modernumo požymiai.

Plytelių akcentai. Mažas raštuotas plyteles pakeičia didelių formatų akmens imitacijos plytelės. Toks formato ir rašto pasirinkimas padeda sukurti vientisą interjero vaizdą. Puikus sprendimas mėgstantiems akcentus – pasirinkti vieną sieną ir išskirti ją iš kitų. Tokiu būdu sukursite savo namuose akcentą, kuris papildys interjerą ir pritrauks dėmesį. Taip galite daryti ne tik vonios kambaryje, bet ir miegamajame, svetainėje ar net koridoriuje. Bet kur.

Metalinės detalės. Kalbant plačiau apie metalus – šiuolaikiniam moderniam interjerui būdingos metalinės detalės. Dabar vis dažniau dėmesį skiriame juodoms detalėms, chromui, auksui ar žalvariui. O jų visų derinys sukuria nepaprastai patrauklią spalvų gamą. Metalinės detalės turi labai svarbų vaidmenį interjere – tai detalės, kurios suriša atskirus kambarius į vieningą interjerą. Be to, dažnai metalinės detalės papildo ir išryškina visą namų interjero vaizdą.

Stiklo privalumai. Dabar ypač populiarios tampa stiklinės pertvaros. Dažniausiai jas sutinkame vonios kambariuose – dušo pertvarose. Stiklines pertvaras taip pat galima naudoti norint atskirti namų erdves, taip neapsunkinant bendro vaizdo. Stiklas vizualiai atskirs skirtingas erdves ir praplatins bendrą buto ar namo erdvę, nes vietoje storų sienų matysite tik peršviečiamą ploną pertvarą. 

Tvarumas ir natūralios medžiagos. Vis dažniau parduotuvėse, svečiuose ar viešosiose erdvėse galime pamatyti natūralias medžiagas. Dabar vis aktualesniu sprendimu tampa naudoti kuo tvaresnes, ekologiškas medžiagas. Tai gali būti patalynė, grindų danga ar kiti namų apyvokos elementai. Vis dažniau visur pamatysime liną arba medvilnę, negu tradicines sintetines medžiagas. Dėl to niekada nesuklysite pasirinkę medines parketlentes, negu laminatą ar vinilinę dangą. Drąsiai galime teigti, jog modernus interjeras – tai tvarus interjeras. Svabu nepamiršti, kad kokybė tarnauja ilgiau. Kuo daugiau ilgalaikių sprendimų – tuo geriau. Modernus interjeras dėl savo tvarumo, funkcionalumo ir vientisumo bus aktualus dar labai daug metų.

Papasakojome apie modernų interjerą, dabar lieka tik pasitelkti savo fantaziją ir susikurti interjerą, į kurį kiekvieną diena norėtųsi sugrįžti namo. Jeigu norite išrinkti plyteles į savo naujus namus, užsukite į mūsų saloną „Apdailos Namai“ esantį Vilniuje. Mūsų dizaineriai pakonsultuos Jus dėl plytelių ir sukurs būsimų namų vizualizacijas.

 

Kilus bet kokiems klausimams, drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Interjero dizainerė. Baigiau VGTU pramonės gaminių dizaino specialybę, tačiau save susiradau interjerų kūryboje. Prie kavos puodelio papasakosiu, kaip ergonomiškai ir stilingai įrengti savo namus