fbpx

Mažų namų interjero idėjos. Profesionalų patarimai

dalia: Mažų namų interjero idėjos. Profesionalų patarimaiParašė: dalia

2022-08-29
Mažų namų interjero idėjos. Profesionalų patarimai

Nedidelis miesto butas visada liks geriausias ekonominis sprendimas. Tiesa, mažų namų interjeras gali kelti gana daug klausimų, kadangi norint, kad ribotoje erdvėje išryškėtų geriausi dizaino akcentai, reikės pasitelkti žinias ir talentą. Nesvarbu, ar tai bohemiškas, ar Viktorijos laikų – erdvių apribojimai neturi lemti troškimų mažinimo. Kadangi mažos erdvės interjeras reikalauja didesnio kruopštumo ir apgalvojimo, kur bus padėtas kiekvienas daiktas, dėl to labai verta prisirinkti kuo daugiau idėjų ir patarimų. Vietos nėra daug, o daiktų, kaip visada – lyg sukritę net iš praeito gyvenimo. Norint išnaudoti visas dekoravimo galimybes, reikia turėti omenyje keletą patarimų. Pasidalinsime pagrindiniais efektyviausiais mažų namų interjero sprendimais, kurie gali padaryti mažą, kompaktišką butą didelį ir erdvų. Taigi, nuo ko pradėti?

#1 – Praėjimas ir koridorius

Siaurus butų koridorius gali būti sudėtinga suprojektuoti, tačiau be būtiniausių dalykų, tokių kaip batų lentyna ir veidrodis, galima priderinti ir kitas detales, kurios gali padaryti šiuos praėjimus estetiškus. Ištempiam ausis ir akis – pirmas patarimas – įrėminkite visus elementus, įskaitant ir veidrodį, duris bei paveikslus ta pačia medine apdaila kaip ir batų lentyną bei pagrindines duris. Taip koridoriuje esantys objektai estetiškai susijungs, erdvė atrodys labiau kompaktiška. Tai viena iš lengviausiai įgyvendinamų interjero dizaino idėjų mažiems namams su mažu biudžetu.

 #2 – Mažų namų interjeras ir baldų išdėstymas

Trumpai tariant, kuo daugiau akys gali suskaičiuoti daiktų priešais save, tuo erdvė atrodys mažesnė. Antras patarimas – visus baldus priglauskite prie sienos, kad kuo daugiau grindų liktų atviros. Taip mažų namų interjeras atrodys vizualiai didesnis. Norint sumažinti sėdimas vietas viduryje kambario aplink kavos staliuką, vietoje jų pastatykite kėdes, kurias, kai nenaudojate, galite laikyti prie sienos. Tai užtikrins erdvesnį išplanavimą bei suteiks daugiau vietos laisvam judėjimui nedidelėje erdvėje.

#3 – Gylio suteikimas

Yra įvairių įdomių dizaino detalių, kurios gali padidinti kambario erdves, suteikiant kambariams daugiau gylio. Sienoms naudokite horizontalias linijas arba medines plokštes. Sienų plokštės yra viena iš mažų namų interjero dizaino idėjų, kurias galima panaudoti siekiant maksimaliai padidinti estetinę erdvės vertę. Įsitikinkite, kad Jūsų mažo namo interjere atsispindėtų daug šviesos, nes šviesios spalvos suteikia kambariui erdvės jausmą. Taip pat tiks gerai išdėstytos, šviesą atspindinčios stiklinės nišinės vitrinos durys. Taip kambarys atrodys didesnis nei yra. Ir, žinoma, mažoms erdvėms rinkitės tik šviesias spalvas. Tamsios spalvos kambarį tik dar labiau mažins ir apsunkins. Siūlome nebijoti ir eksperimentuoti. Kaip? Turime įdėja! Sienų plytelės padės sukurti originalų akcentą. Nebijokite – tai nustebins visus jūsų svečius. Kaip alternatyvą pasirinkite žaismingas, raštuotas plyteles, kurios bet kuriai ergvei suteikia kūribiškumo. O gal patinka klasika? Tuomet rinkitės blizgias marmuro imitacijos plyteles. Blizgaus marmuro plytelės suteiks prabangos. Plytelių gausa tokia didelė, kad galite pasirinkti tiek industrinio stiliaus, tiek įvairių kitų.

#4 – Spalvų schema

Gal jau pastebėjote, kad dažniausiai mažų erdvių interjeras siekia išlaikyti apgalvotą spalvų balansą. Tamsūs mediniai baldai viename kampe yra subalansuoti su tamsiais baldais kituose kampuose. Sienų plokštės yra viena iš mažų namų interjero dizaino idėjų, kurias galima panaudoti siekiant maksimaliai padidinti estetinę erdvės vertę. Įsitikinkite, kad Jūsų mažo namo interjere atsispindėtų daug šviesos, nes šviesios spalvos suteikia kambariui erdvės jausmą.

#5 – Išnaudokite kuo daugiau erdvės

Mažuose namuose pridėkite kuo daugiau spintelių, lentynėlių, nišų. Šie akcentai bus ne tik įdomūs, bet ir labai praktiški. Nes daiktai juk turi kažkur nugulti. Virtuvės zonoje būtinai įsirenkite spinteles iki pat lubų, palikite tik oro tarpą. Taip pat siūlome virtuvės stalviršį rinktis šviesių spalvų. Visas mažų namų interjero idėjas galite įgyvendinti patys, tačiau visada rekomenduojame pasisamdyti profesionalus. Jie gali patarti dėl optimalių nišų suprojektavimo tose vietose, kur net sunku būtų sugalvoti patiems.

 

#6 – Stalai virtuvėje

Daugelis iš mūsų atsisako virtuvės stalų idėjos savo mažų namų interjerui, nes rasti jam vietos būna per sudėtinga. Tačiau įsirengti nedidelį staliuką galima bet kuriuose namuose. Kad staliukas neapkrautų valgomojo zonos, medžiagas rinkitės lengvas ir minimalistines. Tokie staliukai puikiai pabrėš virtuvės interjero paletę.

#7 – Mažos erdvės interjeras gali turėti ir miegamąjį svečiams

Mažų namų interjeras reikalauja funkcionaliai išnaudoti visą gyvenamąją erdvę, todėl svetainę naudokite ne tik draugų susitikimams, bet ir jų suguldymams, kai kas nors netikėtai nusprendžia pasilikti nakčiai. Baldus rinkitės funkcionalius, kurie galėtų išsiskleisti, o tobuliausia, kad dar būtų ir su nišomis arba patalynių dėžėmis. Jau ne kartą minėjome, kad veidrodžiai padeda didinti erdvę, tad nedidelėse svetainėse pakabinkite juos netoli langų, kad skleistų dar daugiau šviesos.

#8 – Miegamasis ne tik miegojimui

Atsižvelgiant į kasdienybę, kurią įtakojo pandemija, kai daugelis dirbo ir mokėsi iš namų, siūlome miegamąjį paversti ne tik miegojimo erdve. Taip kambarys bus išnaudotas ir kitoms veikloms ir nereikės visiems šeimos nariams grūstis vienoje svetainėje. Gali būti sunku susikaupti tame pačiame kambaryje, kuriame ką tik pabudote iš miego. Sprendimas? Sukurkite atskiras zonas arba dviejų atspalvių kambarį. Viena erdvė su raminančia spalva šalia lovos, o kita – ryškesniu akcentu darbo zonai. Spalvos stipriai įtakoja žmogaus nuotaiką, dėl to atsakingai jas pasirinkę, sukursite tiek raminančią, tiek energiją keliančias erdves. Sodrios, gilesnės, ryškesnės spalvos aplink darbo stalą gali kelti nuotaiką, motyvaciją, padėti susikaupti.

#9 – Nišoms visada sakome „taip” 

Mažos erdvės interjeras ir nišiniai sandėliavimo sprendimai – tai protingas ir estetiškas dizaino variantas. Nišos leidžia netrukdomai judėti ir suteikia papildomos vietos daiktų pasidėjimui. Vonios kambaryje galėsite pasirinkti mažesnį praustuvą, nes ant kriauklės nebereikės laikyti vonios reikmenų. Nišose sudėjus ir gražiai padekoravus įvairius daiktus sukursite estetiškai atrodančias jaukias zonas.

Tikimės, kad suteikėme prasmingų interjero dizaino idėjų mažiems namams, kuriuos galbūt panaudosite ir savo jaukiam kampeliui susikurti.

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

daliaParašė: dalia