fbpx

Vaiko kambario interjeras. Profesionalai pataria

2022-11-14
Vaiko kambario interjeras. Profesionalai pataria

Yra daugybę įvairių vaikų kambario interjero idėjų, nuo visiškai paprastų iki stulbinamai įspūdingų. Tai erdvė, kur vaikas augdamas gali išreikšti savo energiją, talentus, asmenybę ir raidos etapus. Dėl to labai svarbu, kad vaikas savo kampelyje jaustųsi saugiai ir laisvai. Vaiko kambario interjeras prasideda nuo idėjos ir užsibaigia kūrybos procesu jau viską įgyvendinus. Čia verta apgalvoti kiekvieną detalę, baldų sprendimus, jų formas ir spalvas, taip pat būtina palikti ir laisvos vietos erdvę. Svarbu suvokti ir pusiausvyrą – tarp erdvės žaidimams ir  erdvės poilsiui bei miegui. 

Baldai poilsiui ir žaidimams

Vaiko kambarys yra skirtas smagiam laiko praleidimui, ugdymui ir poilsiui, dėl to nereiktų nuvertini originalesnių, išskirtinių baldų. Apgalvotas vaiko kambario interjeras gali sukelti vaikui susidomėjimo jausmą, skatinti kūrybos procesus. Jeigu norisi, kad toks kambarys būtų praktiškas ir aplenktų bėgantį laiką, kuomet vaikui augant reikia keisti baldus –  supama arba pakabinama kėdė, tai viena iš idėjų žaismingam vaikų kambariui. Joje galima tiesiog suptis, migdyti, skaityti pasakas arba duodant vaikui laisvės, jis pats susigalvos, ką joje nuveikti.

Pasislėpti po žvaigždėmis

Ne itin patogias erdves gali būti sunku įrengti ar kaip kitaip išnaudoti, nes dažnai susiduriama su kampais ir nuolydžiais, tačiau gerai viską suplanavus, interjeras vaikų kambariui gali persipinti su smagios slėptuvės įrengimu. Tai bus vieta, kur vaikas turės savo slaptą erdvę, kuomet norės pasislėpti nuo viso pasaulio. Ir nuo tėvų, žinoma. Būtent dėl to palėpės erdvės ir yra tokios naudingos ir kūrybiškai išpildytos. Vaiko kambario interjere jaukios palapinės sukurs žaismingumo ir gyvumo. O didžiausias džiaugsmas, kad pro stoglangius, jeigu tokie yra, vakarais galima bus stebėti žvaigždes, o dienomis – plaukiančius debesis.

 

Kūrybiškas spalvų pasaulis

Vaiko kambarys yra ta vieta, kur spalvos gali nebederėti su viso namo interjeru. Tai jau visiškai kitas pasaulis, kuris gali priminti pasakų karalystę ar nukelti į fantastinę ateitį. Jeigu vaikas jau sąmoningas, kodėl jo neįtraukus į spalvų išsirinkimo procesą? Taip lavinsite jo vaizduotę ir kūrybiškumą, sužadinsite norą kurti, o paskui gyventi savo susikurtame kambaryje. Vaikus dažniausiai traukia ryškios spalvos, jos itin naudingos mažųjų vaizduotei augti. Jei norite, kad mažylis dar labiau įsitrauktų į visa procesą, leiskite jam prisidėti prie pačio veiksmo. Jeigu sienas dažote patys, leiskite dažyti ir vaikui arba klijuoti lipdukus ant sienų. Jeigu kambario įrengimui bus naudojamos sienų plytelės, leiskite vaikui išsirinkti jų dizainą ir spalvas (arba pateikite kelis variantus, palengvindami vaiko sprendimą). Jeigu stumdote baldus, leiskite su stumdymu pažaisti ir vaikui. Klaidinga manyti, jog žaidimai turi būti tik švaroje, linksmi ir kai tam ateina laikas. Viskas kas vyksta aplink yra vienas didelis nuostabus žaidimas, nepaisant tai yra remontai ar tvarkymosi darbai.

Vaiko kambario interjeras ir erdvių planavimas

Vaikų kambario interjeras turėtų būti projektuojamas pasitelkiant protingas, bet kartu ir žaismingas žaislų laikymo idėjas. Pagalvokite, kaip daiktų saugyklą paversti jau su turimais baldais. Ir įdomiau, ir praktiškiau. Vaikui žaidžiant tokiuose kambariuose,  labiau ugdoma vaizduotė, skatinamas išradingumas. Svarbu subalansuoti pramogas ir sukurti saugią erdvę ramybei bei miegui. Tai labai svarbu ne tik vaikams, bet ir tėvams. Migdyti vaiką turi būti patogu, nepatogumų neturi kelti per didelis žaislų kiekis ar netinamai išdėlioti baldai.

Lovos karalystė

Visi žinome, kaip dažnu atveju, sunku paguldyti vaiką miegoti, o jeigu vaiko lova taptų jo tvirtove? Vaiko kambaryje lova gali atlikti ne tik lovos funkciją, bet tapti visa karalyste, su įvairiomis pagalvėlėmis, užuolaidomis, pledais, pakabukais ir lemputėmis. Sutikite, dažnai apie tokią pasvajojam ir suaugus – minkštai įkristi, viską užsitraukti, pasislėpti ir truputį dingti nuo likusio pasaulio.

Pasakų tema interjerui

Nesvarbu, kokio amžiaus Jūsų vaikas, jis tikrai prisimins miegamąjį, kuriame užaugo, todėl manome, kad tai turėtų būti pati magiškiausia erdvė namuose. Paimkite temą, kuri patinka Jūsų vaikui, nesvarbu, ar tai princesės, piratai, vaivorykštės, ar ta, kurią susikuria pats vaikas. Ir pabandykite tai perkelti į realybę. Vaikų miegamasis turėtu būti įdomiausia namo vieta, nes tai kambarys, kuriame galite pasitelkti savo bei vaikų vaizduotę. Naudokite spalvas ir linksmus elementus, įvairius tapetus su raštus, geometrines formas. Vaiko miegamasis turėtų būti smagus, bet kartu ir saugus. Kiekvienas vaikas skirtingas, bet jie visi svajoja linksmintis.

Nuosava paveikslų galerija

Turime vieną idėją – įrenkite spintelę, spintą ar komodą į kurią galėtumėte sudėti visus žaislus ir daiktus, o jos dureles papuoškite vaiko meno kūrinių rėmeliais. Neslėpkime piešinių stalčiuose, jie dar spės ten nugulti. Rodykime juos, džiaukimės ir gėrėkimės. Vaikystę reikia užfiksuoti, nesvarbu kokiame pavidale – nuotraukomis, dirbiniais ar piešiniais. Juk tuose daiktuose ir piešiniuose nugula visos mūsų svajonės, baimės ir norai. O dažnu atveju, tiktais ten.

Būkite kūrybingi

Vyresniems vaikams patinka grafičiai ir tai tikrai gali atrodyti labai stilingai. Vaikų kambario interjeras papuoštas graffiti meno kūriniais pavers kambarį autentišku ir originaliu. Leiskime vaikams būti ten, apie ką jie patys yra. Tai jų erdvė, nekurkime per daug nuobodžių ir šaltų kambarių.

Knygos – gražiausias kambario aksesuaras 

Nesvarbu, koks būtų kambarys, mes visada sakome – jei turite knygų, turite ir dekoro elementus. Knygos kambariui suteikia tiek daug spalvų, tekstūros ir asmenybės, o kas yra smagiau ir spalvingiau nei vaikiškos knygelės, kuriose tiek daug gražių istorijų? Užuot paslėpę jas arba sudėję į uždaras spinteles, sustatykite jas, kaip meno kūrinius matomoje vietoje. Tai palengvins ir skaitymo ritualus, nes prieš akis visada matysis ko tuo metu norisi.

Kur sudėti žaislus?

Žaislai yra neatsiejama vaiko miegamojo dalis, todėl nustokime kovoti, kad nuolat būtų tvarka. Visi žaislai gali tapti akcentu arba dekoro dalimi, reikia tik protingai juos išdėlioti. Stilingai atrodys įvairios nišos ir kitos erdvės, kuriuose nuguls tuo metu nenaudojami žaislai.

Kaip gyvena princesė?

Jokia pilis nesiskaito tikra, jeigu joje negyvena tikra princesė. O gal tai visi rūmai, su aukštais išpuoštais bokštais? Tokios tematikos kambariai nebūtinai turi būti labai saldūs, vaikiški ir perdėtai rožiniai. Princesės vaiko kambarys gali būti subtilus ir lengvas. Esmę koncentruokite ne vien daiktuose, o audiniuose ir medžiagoje. Aksomas arba šilkas suteiks elegancijos ir jaukumo.

Kažkas kitokio?

Čiuožykla namuose – taip taip taip. Tai tikrai nelengvas sprendimas, bet patikėkite, vaikai bus labai laimingi. Juk vaikystėje ant sūpynių ir čiuožyklų norisi praleisti valandų valandas, o jeigu tokia žaidimų aikštelė yra namuose, tai užtikrins saugumą ir kokybišką laiką, tiek vaikams, tiek tėvams.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Esu Interjero dizainerė. Baigiau VTDK kolegija, interjero dizaino specialybę. Tikiu kad namai tai vieta, kur žmonės kuria savo istoriją.