fbpx

Namų prieangių interjero dizaino idėjos. Profesionalai pataria.

2022-04-22
Namų prieangių interjero dizaino idėjos. Profesionalai pataria.

Namo prieangis yra lyg namų veidas – tik įėjus žvilgsnis pirmiausia krenta į šią patalpą. O kadangi namų prieangiai dažniausiai būna siauri arba pailgi, tai grindys yra ta vieta, kuri niekada neliks nepastebėta. Prieangiai formuoja namų atmosferą, palaiko bendrą interjero visumą. Norint sukurti jaukių namų jausmą verta nepamiršti šios patalpos ir skirti jai lygiai tiek pat dėmesio kaip ir kitoms. Tai erdvė, kuri turi būti labai praktiška. Čia kaupiasi ir nešasi daugiau purvo, drėgmės, o eismas visada intensyvus – „if you know what I mean”. Tad labai svarbu išsirinkti geras patvarias medžiagas – grindims puikiai tiks plytelės iš akmens masės. Jeigu dar nepradėjote ieškoti plytelių prieangiui arba nežinote, kokios grindų plytelės tiktų Jūsų namų aplinkai, mielai pasidalinsime idėjomis ir patarimais. Pateiksime kelis koncentruotus variantus skirtingiems namų stiliams, kiekvienam pagal skonį ir poreikį.

Dievini natūralumą? #Akmeninės plytelės

Natūralų akmenį imituojančios plytelės idealiai tinka prieangiams, pereinamiems koridoriams, balkonams. Su tokiomis plytelėmis galite susikurti rustic arba modernų interjerą. Šios plytelės yra labai gerai maskuojančios – spalvų ir raštų variacija paslėps įvairius nešvarumus. Akmenį imituojančios plytelės su nelygiais kraštais, struktūruotu paviršiumi puikiai tik sodyboms ar namams, kuriuose dominuoja rustic ar industrinė stilistika. Rinkitės didesnes plyteles, bent 120×60 ar 120×120 cm. Taip interjeras įgaus erdvės jausmo, natūralaus ir modernaus prieskonio. Tokie paviršiai lengvai derinsis su kitomis medžiagomis, tokiomis kaip medis, metalas ar stiklas. Jeigu norisi ko nors išskirtinesnio, skanaus akcento, kuris pabrėžtų kambario charakterį – rinkitės spalvotus, įvairių raštų tapetus. Tikrai gausite WOW efektą.

Myli medį? #Medžio imitacijos plytelės

Idealus sprendimas skandinaviško dizaino mylėtojams – rinkitės medį visur, kur tik norisi. Ar praktiška, patogu? Tikrai taip. Nes medžio imitacijos plytelės atrodo lygiai taip pat, kaip ir tikras medis. Galima net suderinti spalvą su pasirinktu natūraliu medžiu. Taip gausite minimalistinį skandinavišką interjerą. Erdvės bus vientisos, jos turės natūralaus pojūčio, o derinti visą kitą bus vieni juokai. Jei norisi prieangį dar šiek tiek paįvairinti – rinkitės dabar labai populiarias eglutės rašto medžio imitacijos plyteles. Jos suteiks daugiau elegantiškumo. Vis dar kažko trūksta? Kilimas! Tai gali būti detalė, kurios kaip tik ir trūksta iki to pilnai svajonėse susidėlioto vaizdo. Kilimai tokioms plytelėms suteikia dar daugiau jaukumo, taip jas dar labiau pabrėžiant.

Prieangio interjeras, išsiskiriantis Wow efektu – misija įmanoma

Vien dėl to, kad prieangio plytelės turi būti praktiškos, nereiškia, kad negalite ten šiek tiek pasilinksminti. Drąsus prieangio interjeras – jį lengvai sukursite naudodami raštuotas plyteles. Pasirinkimas labai platus – nuo vintažinių sendintų plytelių iki išskirtinio formato rombo ar šešiakampių. Pasirinkus išskirtinio rašto plyteles jos jau taps prieangio interjero vinimi. Visą kitą teks derinti prie jų. Raštuotos plytelės leis kurti ne tik išskirtinius namus, bet ir bus labai praktiškos. Raštai maskuos visus purvus, balas ir roboto siurblio neprieinamų kampų paliktas dėmes, kurių taip nesinori valyti patiems. Galite rinktis plytelių miksą – tai skirtingų raštų plytelės iš vienos stilistikos. Toks pasirinkimas suteiks žaismingumo, bus mažiau įpareigojantis. O gal norite sukurti prieangį, turintį šiek tiek klasikos prieskonio? Galite iš raštuotų plytelių formuoti kilimą. Pasirinkę raštuotas plyteles į savo interjerą įnešite gyvybės jausmo, kuris visada suteikia tik pačius maloniausius jausmus.

Prabangos? #Marmurinės plytelės

Marmuras yra klasikinis pasirinkimas namų prieangiams. Šis stilius mena dar senuosius itališkus namus. Pasirinkus marmurines plyteles nereikės sukti galvos dėl praktiškumo – gausite prabangų marmuro dizainą ir praktišką lengvai prižiūrimą paviršių. Šiuolaikinės technologijos tobulai atkuria marmuro raštus ant plytelių. Pasirinkite kuo didesnio dydžio plyteles, taip bus praktiškiau, o ir vaizdas pranoks lūkesčius. Galite rinktis modernios klasikos suteikiančias detales – įvairius lipdinius, auksines detales. Marmurinių plytelių pasaulis pilnas įvairovės, galite rasti balto, juodo, rudo ar net rožinio marmuro plytelių. Derinkite jį prie bendros namų stilistikos, spalvų paletės. Norint sukurti modernios klasikos prieangį su cinkeliu – rinkitės raštuoto marmuro plyteles, o gal net verta suformuoti marmuro rašto eglutę?

Nesenstantis pasirinkimas – #Betono imitacijos plytelės

Saugus ir madai nepavaldus pasirinkimas – betono imitacijos plytelės. Prieangyje jos bus praktiškos, neįpareigojančios. Galėsite lengvai derinti įvairias medžiagas ir spalvas prie pasirinktos spalvos betono plytelių. Pasirinkę kuo didesnio dydžio plyteles sukursite vientisesnių grindų įspūdį. Erdvės bus platesnės ir vizualiai didesnės. Šiuolaikiniame plytelių pasaulyje betonas įgauna įvairius pavidalus – tai gali būti eglutės formos plytelės, skirtingų dydžių miksas ar įvairių raštų derinimas. Pasitelkus vaizduotę prieangio interjeras gali virsti išskirtine erdve. O kaip Jums idėja prieangio plyteles derinti prie namų fasado? O gal net terasos? Dabar įmanoma viskas!

Bendri patarimai prieangio dekoravimui

Prieangis yra viena dažniausiai naudojamų namų erdvių. Vienas svarbiausių klausimų – kaip viską jame sutalpinti. Geriausias sprendimas – aukšta spinta. Joje galėsite sudėti sezoninius lauko drabužius, visos šeimynos batų kolekciją. O kur dar šalikai, kepurės ir kiti daiktai. Jei prieangis yra mažas ir siauras, rekomenduojame į pagalbą pasitelkti veidrodžius. Jie suteiks daugiau šviesos ir erdvės. Jie gali būti pastatomi, pakabinami arba stumdomi kartu su spintos durimis. Bendra prieangio spalvų schema neturėtų labai skirtis nuo bendro namų interjero. Naudokite panašias medžiagas, spalvas ir dekorą. Jei turite tamsų, mažai šviesos gaunantį prieangį, spręskite šią problemą pasirinkdami šviesių spalvų paletę. Pasitelkę tam tikrus dekoro elementus galite sukurti labai unikalų interjerą. Rinkitės įvairius medžio akcentus, įvairiaspalvius tapetus, o gal net moldingus kaip papildomus klasikos elementus. Pagrindinis patarimas – nebijokite eksperimentuoti, suteikti savo namams charakterio ir intrigos. Jei baisu įsipareigoti, naudokite lengvai pakeičiamas detales. Tai leis derinti, bandyti, keisti ir kurti namus pagal nuotaiką ir sezonus.

Užsukite pas mus į svečius, esame įsikūrę Vilniuje. Apsižvalgysite ir galbūt rasite savo namų prieangiui tinkančias plyteles. Kartu prie kavos galėsime aptarti pliusus ir minusus. O gal tiesiog pasisemsite idėjų. 

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Namai turi atspindėti Jus, o ne kas yra madinga. Leiskite namams būti unikaliems, tokiems kokie esate patys.