fbpx

Idėjos geltonai spalvai interjere

Iveta Peteraitytė: Idėjos geltonai spalvai interjereParašė: Iveta Peteraitytė

2023-02-10
Idėjos geltonai spalvai interjere

Neretai pasitaiko, kad taip stipriai prisijaukinam ir įsimylim kokią nors vieną spalvą, jog gražiai įsikabinę jai į parankę kartu keliaujam per gyvenimą jos taip ir nepaleisdami. Renkamės vienodo atspalvio drabužius, indus, aksesuarus, plyteles ir dekoracijas. Puošiam namus tos spalvos akcentais ir raštais, kolekcionuojam vienodo atspalvio lėkštes ir gėlių vazonus. Tai tikrai labai gražu, savita ir originalu. Ne paslaptis, kad spalvos interjere stipriai veikia mūsų nuotaikas ir emocijas, jos mus ramina arba suteikia energijos. Retas, kuris tai pastebi, nes to pastebėti protu tiesiog neįmanoma, bet viskas šiame pasaulyje turi energiją. Šįkart nudžiuginsime geltonos spalvos mylėtojus ir pateiksime idėjas, kaip geltona spalva interjere gali suteikti daug šilumos ir gyvasties.

Geltonos spalvos energija

Geltona spalva simbolizuoja išmintį, intelektualumą, džiaugsmą bei teigiamą požiūrį. Tai pati šviesiausia spalva iš visų. Ji padeda susikaupti, nepriimti skubotų sprendimų, skatina pasitikėjimą savimi. Tai optimistų spalva, kuri stipriai veikia mūsų požiūrį. Geltoną spalvą dažnai mėgsta intelektualūs žmonės, kurie nebijo iššūkių, kadangi ji skatina kūrybą ir veiksmą. Ši spalva pakelia aktyvumą ir energiją, suteikia motyvacijos nepasiduoti, dėl to šia spalva nudažytos sienos labai tinka koridoriams, prieškambariams ir svetainėms. Ši spalva puikiai tiks ir kambariams, kurie mato mažai saulės, nes kambarys atrodys šiltesnis ir šviesesnis. Geltonas interjeras bus iš tiesų išskirtinis, tačiau jeigu geltona spalva interjere atrodo per ryškiai, galima rinktis jos pusseserių atspalvius – garstyčių, prigesintą geltoną, gelsvą, sviesto, auksinę.

Geltona spalva interjere

Visų pirmą, verta paminėti, jog nebūtinai reikia būti geltonos spalvos fanams, norint namus paversti saulėtais ir šviesiais. Galbūt mėgstate mėlyną, o geltona Jus net erzina? Bet vis tiek kviečiame pasižvalgyti po šios spalvos interjero idėjas, nes nematyti ir nauji dalykai mums labai greitai gali tapti mylimi ir artimi.

Geltona virtuvė. Šioje erdvėje ši spalva jausis kaip namie. Pusryčiaujant virtuvėje kartu su saulės spinduliais, geltonas interjeras dar labiau sukurs pozityvią energiją, kuri taip svarbi nuo pat ryto. Galima rinktis geltonas sienų plyteles, spinteles ir baro kėdes. Taip pat geltonos spalvos buitinę techniką, rinkoje šiais laikais tikrai rasite geltoną virdulį ar duonos skrudintuvą. Įvairios staltiesės, tekstilė, vazonai, dubenėliai, žvakės ir paveikslai gali tapti viso interjero akcentu.

Geltonas miegamasis. Miegamajame greičiausiai norėsis ramesnių tonų, nes energiją čia reikia slopinti, o ne žadinti. Puikiai žiūrėsis keli šio atspalvio akcentai, kurie suteiks jaukumo, tai – geltoni paveikslai, užtiesalai, patalynės ir pagalvėlės. Jeigu miegamajame yra daugiau vietos, padėkite garstyčių spalvos krėslą, kuris visada tampa labai reikalingas, tiek drabužiams pasidėti, tiek norint prisėsti.

Geltona svetainė. Svetainėje geltoni atspalviai gali būti įkomponuojami net ir pačiose netikėčiausiose vietose, pilnai galime leisti iš vidaus kylančiai kūrybai reikštis. Geltona sofa tiks tiems, kas myli Artdeco stilių. Geltonų rėmelių paveikslai, toršerai, užuolaidos, pagalvėlės ir vazos svetainėje sukurs labai šiltą ir skaniai žaismingą atmosferą. Interjere naudojant ryškias detales, jos turi pagyvinti kambarį, o ne varginti.

Geltona vonia. Net ir tamsioje vonioje, kurioje mažai natūralios dienos šviesos, ši spalva atrodys šiltai ir jaukiai. Galima pasirinkti akcentinę sieną, panaudojant geltonas sienų plyteles. Geltonas interjeras visada bus prisirpęs gerų emocijų. Galima pasirinkti geltono atspalvio spinteles, kurios duos žaismingumo. Dekoruojant galima rinktis citrinos atspalvio rankšluosčius, kilimus, muilines ir šviestuvus. Saldu ir skanu jau vien žiūrint.

Geltonos spalvos derinimas

Namai nebūtinai turi turėti tik vieną atspalvį, prie kurio prisirištume ir viską apstatytume vienodomis spalvomis. Nors geltona spalva interjere tikrai gali atrodyti labai skoningai ir stilingai, bet kaip ir visur, svarbu neperžengti ribos. Geltona spalva taip pat labai gražiai žiūrisi su kitais spalvų deriniais, pavyzdžiui – pilka. Toks duetas dvelkia modernumu ir gali sukurti tiek ramų interjerą, tiek kontrastingai žaismingą. Pilkos ir geltonos atspalviai lengvai priderinami prie daugelio interjero stilių. Miegamajame toks derinys atpalaiduos, o svetainėje sukurs gyvybės. Geltona spalva interjere taip pat dera ir su ruda bei visais kitais žemės atspalviais. Tokie deriniai niekada nenuvils, priešingai – skoningai pabrėš charakterį. Paskutiniu metu interjeruose dažnai vyrauja tamsios ir niūrios spalvos, kuomet norima sukurti modernų, minimalistinį ar industrinį interjerą. Bet tikrai neverta pamiršti ir ryškesnių atspalvių, kurie lygiai taip pat dera šiuose stiliuose ir įneša gyvasties bei išraiškingumo.

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.