Tikriausiai daugeliui kaimo sodybos interjeras asocijuojasi su vaikyste arba bent jau ramiu ir jaukiu poilsiu gamtoje. Net pats šių žodžių junginys traukia šiluma, komfortu ir spragsinčiomis malkomis krosnyje, šalia kurios malonu ramiai ir tyliai praleisti vakarą. Priemiesčio nekilnojamojo turto savininkams nebus sunku sukurti kaimo sodybos stiliaus namo vidaus apdailą. Tokia apdaila panaši į grįžimą prie šaknų, prie liaudies kultūros ištakų. Gal todėl kaimo sodybos interjeras suteikia tokį ramybės pojūtį, kuris sutinkamas tik vaikystėje. Šiame straipsnyje aptarsime medinių pastatų privalumus ir trūkumus, pakalbėsime ir apie kaimo sodybos stilistikas ir autentišką vidaus interjerą.
Kaimo sodybos interjero idėjos
Medinių pastatų privalumai
Daugelis kaimo sodybą įsivaizduoja būtent medinę. Šis pasirinkimas išties gan populiarus ir nebe reikalo. Štai kokie yra medinių pastatų privalumai:
- Ypatinga estetika ir praktiškumas;
- Puiki garso izoliacija, leidžianti netrukdant kaimynams garsiai klausytis muzikos ar žiūrėti televizorių, burti triukšmingas kompanijas;
- Puiki šilumos izoliacija. Medis ilgai išlaiko šilumą, tokios sienos ir stogas palaikys komfortišką patalpų temperatūrą šaltą žiemą;
- Vienodo drėgmės lygio palaikymas.
Išskirtiniai kaimo interjero bruožai
Kaimo namo interjeras turi tam tikrą specifiškumą, kuris išskiria jį nuo miesto butų interjero dizaino.
- Baldai dažniausiai kaimo sodybos interjere pasirenkami būtent antikvariniai.
- Apdaila nereikalauja jokio „mandrumo”, didžiausias akcentas paprastumui ir autentiškumui. Jei naudojamos plytelės vidaus ir lauko apdailai, pirmenybė skiriama paprastam dizainui, praktiškumui, ilgaamžiškumui.
- Dažniausiai kaimo sodybos apdailai naudojamos natūralios apdailos medžiagos: akmuo arba medis.
- Detalėms ir dekorui skiriamas nemažas dėmesys. Gausybė įvairių smulkmenų, kurias savininkai ar meistrai pagamino savo rankomis bus puikus sprendimas tokio kaimo sodybos interjerui.
- Tekstilei dažnai naudojamos siuvinėtos staltiesės, servetėlės, indeliai su etniniais ornamentais, užuolaidos iš natūralių audinių: lino arba medvilnės. Įrengiant namą kaimišku stiliumi, dažnai naudojami pinti baldai.
Pagrindiniai kaimo sodybos dizaino stiliai
Kaimo namo dizainas viduje turėtų atitikti pagrindinį tikslą – sukurti ramybės ir tikro komforto atmosferą, todėl neturėtumėte savo vasarnamio interjerui pasirinkti, pavyzdžiui, minimalizmo stiliaus, jeigu nesate jo mėgėjas. Paprastai namas kaime projektuojamas atsižvelgiant į konkrečių žmonių kultūrines ypatybes. Tuo pačiu metu galite pasirinkti bet kurią etninę kryptį: Provanso stiliaus medinis namas ant upės kranto atrodys taip pat tinkamai kaip ir Prancūzijos provincijoje.
Taigi, populiariausi kaimo sodybos dizaino stiliai:
- Kantri;
- Provansas;
- Angliško tipo sodyba;
Dizaino ypatybės, kuriant „kantri“ stiliaus sodybą
„Kantri“ stilius sukuria šiltą, ramią kaimo namo atmosferą. Šiam stiliui geriausia naudoti pastelines spalvas: alyvuogių, levandų, smėlio ir kitas, reikėtų vengti aštrių kontrastų. Kadangi tekstilė yra nepamainomas dekoro atributas, gyvenamąją erdvę galima papuošti servetėlėmis, masyviomis užuolaidomis. Audinius geriausia rinktis ne sintetinius, o medvilninius, lininius. Sienų apdailai puikiai tiks natūralus ir dekoratyvinis akmuo ar plyta. Baldai, indai, dekoratyviniai daiktai turi būti pagaminti iš natūralių medžiagų: stiklo, medžio ar akmens. Sofoms ir foteliams dekoruoti dažnai naudojami apmušalai su gėlėtu raštu.
Provanso stiliaus kaimo sodybos interjeras
Kitas stiliaus pavadinimas – „French country“, tokie interjerai puikiai tiks žmonėms, pavargusiems nuo miesto šurmulio ir svajojantiems pasinerti į laisvo kaimo gyvenimo atmosferą. Būtent Provanso kaimo sodybos interjere sienos dažniausiai yra balintos arba nudažytos baltais dažais, dekoruotos paveikslais ir natūraliomis ar dirbtinėmis gėlėmis. Visi tekstilės aksesuarai turėtų būti pagaminti iš ryškių audinių su gėlių raštais. Dažnai naudojami išskirtiniai, ploni kaltiniai elementai. Grindys dažniausiai būna pagamintos iš lentos ir nudažytos šviesia spalva arba dekoruotos akmens masės plytelėmis. Išskirtinis šio Provanso interjero bruožas – dideli langai.
Kaimiškas virtuvės interjeras
Pradedant apdailos darbus reikia atsižvelgti į tai, kad anksčiau virtuvė buvo pagrindinė vieta, kurioje vykdavo dauguma šeimos susibūrimų. Likę kambariai buvo skirti miegui. Todėl projektuojant kaimo sodybos interjerą, reikia daug dėmesio skirti virtuvės erdvei ir nepamiršti, kad kaimiškas interjeras turi būti ne tik stilingas, bet ir praktiškas.
Jei leidžia kambario dydis, pastatykite didelį medinį valgomojo stalą. Virtuvę reikia padaryti šviesią: lubas išbalinti kalkiniais arba vandens pagrindo dažais, sienas išklijuoti paprastais šviesiais tapetais (galimas gėlių ornamentas), ant grindų rekomenduojama patiesti kilimėlius. Norėdami dekoruoti kambarį, naudokite servetėles, užuolaidas ir indų laikiklius iš natūralių medžiagų.
Kaimo stiliaus svetainė
Svetainės dizainas apskritai yra artimas virtuvės interjerui: baltos lubos, šviesūs tapetai. Ant langų dažnai statomos vazos ar dideli vazonai su gėlėmis, todėl užuolaidos turi būti lengvo peršviečiamo audinio arba siekti tik lango vidurį. Įdomus sprendimas būtų langai su vidinėmis langinėmis. Svarbus svetainės interjero dekoravimo elementas yra židinys.
Kadangi pagrindinė interjero sąlyga – natūralios medžiagos, minkštus baldus reikėtų apdengti austu audiniu. Ant naktinių staliukų ir staliukų galima kloti megztas servetėles, grindims naudoti kilimą.
Miegamojo apdaila
Centrinis dizaino elementas, aplink kurį sukomponuota kambario kompozicija, yra didelė medinė arba kaltinės geležies lova su natūraliu čiužiniu (idealiu atveju pūkų lova) ir daugybe skirtingų dydžių pagalvių. Tekstilės gaminiams pirmenybė turėtų būti teikiama pastelinių atspalvių linui. Ant grindų dedami nedideli kilimėliai.
Kaimo sodybos miegamajam rinkitės naktinius stalelius, spinteles, kėdes, masyvią komodą arba įspūdingo dydžio komodą, puoštą raižiniais. Svarbiausia sąlyga – geras apšvietimas, geriausia – natūralus, todėl patalpoje turi būti daug langų.
Kaimo stiliaus kūrimas yra įdomus procesas, kurio metu galite parodyti visą savo kūrybiškumą. Šiame kūrybiniame procese pravers visi mokami įgūdžiai. Galimybė siūti, megzti ir siuvinėti padės sukurti išskirtinio dizaino servetėles, staltieses ir užuolaidas. Išmokę medžio drožybos techniką, galite pagaminti unikalius baldus ir dekoro elementus net iš senų daiktų. Šio dizaino rankų darbo dekoro elementai yra begalo aktualūs. Išlaisvinkite savo vaizduotę, prisiminkite savo vaikystės pomėgius ir kaip rezultatą gausite kaimo sodybą, kuri visiškai atspindės jūsų asmenybę.