fbpx

Namų prieškambario interjero idėjos. Ekspertų patarimai

2022-04-28
Namų prieškambario interjero idėjos. Ekspertų patarimai

Tikriausiai sutiksite su mumis, kad prieškambaris labiausiai apleista namo vieta. Norime Jums padėti atkurti prieškambarį , pasidalindami idėjomis. Šie patarimai padės geriau išnaudoti šią erdvę ir užtikrinti, kad prieškambario interjeras puikiai derėtų su bendra namų atmosfera.

Prieškambario interjeras taip pat yra svarbi erdvė mūsų namuose, todėl, kad ir ką pasirinktume dekoruodami, tai turi derėti su kitomis patalpomis. Jei tik įmanoma, patariame tai, kas einamuoju sezonu nenešiojama ir šiuo metu nereikalinga, sudėti kitoje spintoje, kuriuos svečiai nematys. Taigi, prieškambaris turi būti tvarkingas, stilingas, malonus akiai ir atspindėti jūsų skonį. Pasitaiko atvejų, kai į gimtadienio vakarėlį atvykę svečiai įteikia dovanas dar net neišėję iš koridoriaus. Paverskite savo prieškambarį jaukia, neapkrauta ir reprezentacine vieta. Nesvarbu, ar jūsų prieškambaris tamsus, ar sukrauta begale nereikalingų daiktų, pasisemkite įkvėpimo iš šių prieškambario dekoravimo idėjų. Tikimės tai padės išspręsti jūsų prieškambario dekoravimo dilemą.

Prieškambario interjeras. Spalvos

Norite daugiau spalvų savo namuose? Prieškambariai ir laiptinės yra puiki vieta tai padaryti.

Prieškambariai paprastai yra mažesnės erdvės, todėl galime sau leisti suteikti daugiau spalvų. Pagalvokite apie saulės geltonumo spalvas – kas gi nenorėtų būti apsuptas auksinio spindesio šilumos? Tai sukelia namų šilumos jausmą. O gal norite erdvės, kuri nukeltų jus į žalią lauką? Tuomet rinkitės minkštus salotų lapų atspalvius. Tačiau, jei norite sukurti dramatiškesnę aplinką, būtinai rinkitės spalvas, kurios sukelia stiprią emocinę reakciją – gilūs baklažanai arba slyvų atspalviai yra tinkamas sprendimas šiai emocijai išgauti. 

Mažo prieškambario interjeras nebūtinai turi būti nuobodus

Nebijokite eksperimentuoti su spalvomis, ypač šviesoje, užtikrintai naudojant ryškią spalvą, pavyzdžiui, geltoną, kuri suteikia jaukumo ir gyvybingumo patalpai. Jei nenorite nudažyti sienų ryškiai geltona spalva, pabandykite pridėti keletą drąsių priedų, tokių kaip kabliukai ar suolai, kad gautumėte panašų jausmą. Galime užtikrinti, kad mažo prieškambario interjeras gali būti žavus ir išskirtinis, jei nebijosite imtis originalių sprendimų.

Greitas dažymo patarimas

Tikrai paprastas ir efektyvus būdas savo prieškambariui suteikti šiek tiek spalvų – nudažyti horizontalią spalvų juostą žemės lygyje ir pakartoti tą pačią spalvą ant grindjuostės. Tai taip pat padės sumažinti įbrėžimų ir nusidėvėjimo atsiradimą.

Kurdami prieškambario interjerą, būkite praktiški

Nepriklausomai nuo to, kokią dažų spalvą pasirinksite, patartina investuoti į plaunamus prieškambario dažus. Tokiu būdu galima lengvai nuvalyti purvo purslus ar mažus pirštų atspaudus, užtikrinant, kad prieškambario interjeras išliktų nepriekaištingas. Taip pat medinės dailylentės gali padėti išlaikyti gerą sienų būklę.

Prieškambaryje vietos niekada neužtenka

Tapetai yra idealus būdas suteikti erdvei dizaino bruožų ir individualumo neužimant vertingos vietos ar per daug netvarkos. Dryžiai yra klasikinis namų pasirinkimas ir gali būti naudojami norint sukurti erdvės iliuziją koridoriuje. Horizontalios juostelės nukreips akį į viršų, o vertikalios juostelės pailgins plotą. Pasirinkus šviesias ir neutralias spalvas arba vis populiaresnius pilkos spalvos atspalvius, išgausite oro ir erdvės pojūtį.

Įvertinkite prieškambario grindų pasirinkimą

Jei įėjimas į jūsų namus gana kompaktiškas, grindų dangoms venkite įmantrių raštų. Jei renkatės grindų plyteles, žiūrėkite į didelio formato, itin poliruotas, šviesiai neutralaus atspalvio. Tai sukurs didesnės erdvės iliuziją ir maksimaliai išnaudos turimą natūralią šviesą.

Didesnėse, atviresnio plano erdvėse turite laisvę eksperimentuoti ir su raštu, ir su spausdinimu. Žaiskite su dizainais, kurie traukia akį nuo durų į namų širdį. Gražus parketo raštai puikiai tinka apgauti akį, kad pamatytumėte nesibaigiantį gylį, kartu išlaikant tradicinį, šiltą ir jaukų bendrą vaizdą.

Prieškambario dydis ir ilgis visada turėtų būti pagrindinis dalykas, renkantis spalvų paletę

Jei lubos žemos, galite jas padaryti aukštesnes, pasirinkę spalvas, kurios sukurs optinę iliuziją. Tai gali būti balta ir kiti pasteliai atspalviai. Tokiu atveju venkite, kad lubas būtų tokios pat spalvos kaip ir sienų.

Mažame prieškambaryje gali greitai pasijusti ankšta ir netvarkinga

Sprendimas – sukurkite erdvės iliuziją, pridėdami veidrodžių. Jie atspindi šviesą, todėl erdvė atrodo platesnė ir šviesesnė, taip pat suteikia galimybę dar kartą patikrinti savo išvaizdą prieš išeinant pro duris. Tokiu būdu mažo prieškambario interjeras taps ne tik stilingas, bet ir funkcionalus.

Prieškambario interjeras turi perteikti bendrą namų jausmą ir atmosferą

Pagalvokite apie tai, kaip norėtumėte jaustis savo namuose, nes tai informuos jus apie spalvą ir kryptį, kuria eisite. Pavyzdžiui, kad būtų šilumos jausmas, grindjuostės gali būti kreminės spalvos (blizgios), sienos gali būti švelnios sviesto geltonos spalvos, o lubos gali būti persikų ir kreminės spalvos. Jei norite, kad būtų gaivu ir vėsu, grindjuostės gali būti šviesiai pilkos (blizgios), sienos blyškios mėtų spalvos, o lubos – blankios žydros spalvos.

Gėlės ir kvapas

Augalai ir jų aromatas labai svarbu jaukumo jausmui suteikti. Prieškambaris tai pats pirmas kambaris į kurį įeiname, todėl turime prieškambario interjerui atkreipti daugiaus dėmesio. Padės kambariniai augalai, smilkalai ar kvapniosios žvakės. 

Prieškambario interjeras ir apšvietimas

Tamsiam ir niūriam prieškambariui pasirinkite tinkama apšvietimą. Kryptiniai sieniniai šviestuvai gali paryškinti gražias lubas, o pakabinamas apšvietimas gali būti tikrai veiksmingas, kad maža erdvė būtų daug didesnė. Vienas pakabinamas šviestuvas gali turėti neigiamą efektą, palikdamas per daug šešėlių ir tamsių dėmių. Vietoj to rinkitės kelis pakabinamus šviestuvus veikiančius per visą kambarį. Tai pritrauks akį, o pati erdvė atrodys daug šiltesnė ir patrauklesnė.

Atminkite, kad kuriant nuotaiką apšvietimas yra toks pat svarbus kaip ir spalva

Jei jūsų koridoriai yra tiesiog pažymėti taškais nuo A iki B, tuomet jūs turite įsitikinti, kad jūsų takas yra aiškiai apšviestas. Arba galite apšviesti lubas aukštyn kojomis, kurios atmuša šviesą nuo lubų ir tada atsispindi visame koridoriuje.

Reikia daugiau apšvietimo gudrybių?

Šviesa yra labai svarbi kuriant erdvės įspūdį prieškambaryje. LED laiptelių lemputės gali padėti sukurti dramą. Naudinga gudrybė yra naudoti 1 W LED apšvietimą, kad būtų apšviesta prieškambario gale esanti funkcija ar objektas. Tai patrauks akį į koridorių ir sukurs erdvės įspūdį. Derinkite tai su kryptiniais įleidžiamais apatiniais šviestuvais, kad šviesa nuplautų sienas ir apšviestų kiekvieną jūsų koridoriaus colį.

Dar keli prieškambario interjero patarimai

Netvarkingi batai yra ne tik negražūs, bet ir gali kelti pavojų suklupti

Sprendimas? Įsitikinkite, kad namuose turite pakankamai vietos saugykloms,  Koridoriuje palikite vos kelias poras batų, taip pat nepamirškite palikti vietos svečiams. Pridėkite sėdimų vietų, suoliuką kaip papildomą paskatą palikti batus prie durų. Kodėl nepasirinkus varianto, kai suoliukas yra ir saugykla sudėti batus?

Palto stovai ir kabliukai

Jei neturite atskiros verandos, greičiausiai jums vis tiek reikės kur pakabinti paltą ir kitus daiktus. Šiuolaikiniai paltų stovai gali įnešti į šiuolaikinius koridorius įdomaus elemento ir geriau priminti modernią skulptūrą nei tradicinis paltų stovas. Nėra vietos palto stovui? Spalvoti palto kabliukai gali pasiūlyti žaismingą alternatyvą, kuri bus mažiau įkyri nei palto stovas, bet vis tiek pasižymi tuo pačiu funkcionalumu. Tai išnaudokite kaip sienos dekoro elementus ir  prieškambario interjeras atrodys stilingai išbaigtas.

Sieninė saugykla

Jei visada ieškote raktų išeidami arba norite pasiimti pinigų, kad galėtumėte pastatyti automobilį, sieninė saugykla gali būti puikus namas jūsų smulkmenoms koridoriuje, nepakenkiant erdvei. Taip pat lengviau surasti tuos paskutinės minutės daiktus, kai skubate pro duris.

Sėdimoji vieta

Jei erdvė leidžia, sėdimos vietos gali būti naudingas koridoriaus papildymas. Tai gali būti puiki vieta pabėgti pailsėti ir paskaityti, pabendrauti telefonu ar tiesiog laukti, kol kiti apsiaus batus. Galite pasirinkti kėdę ir stalą, kad sukurtumėte tinkamą svetainės zoną, arba vietoj to naudokite suolą – galutinis sprendimas priklausys nuo to, kaip bus konstruojamas bendras Jūsų prieškambario interjeras.

 

Norint, kad Jūsų namai kiekvieną pasitiktų svetingai, būtina skirti pakankamai laiko prieškambario interjero įrengimui. Suplanavus viską nuo sienų spalvų iki baldų pasirinkimo, šios patalpos priežiūra bus kur kas lengvesnė.

 

Jei vis dar trūksta idėjų kviečiame apsilankyti mūsų salone bei Pinterest ar Instagram paskyrose.

Esu Interjero dizainerė. Baigiau VTDK kolegija, interjero dizaino specialybę. Tikiu kad namai tai vieta, kur žmonės kuria savo istoriją.