fbpx

Kas yra moderni klasika interjere? Patarimai ir idėjų galerija

2022-04-27
Kas yra moderni klasika interjere? Patarimai ir idėjų galerija

Moderni klasika interjere yra modernaus ir klasikinio stiliaus baldų derinys, sumaišytas su minimalistiniu stiliumi. Šiame stiliuje pagrindinį vaidmenį atlieka spalvos: pilki, sidabriniai, balti, šviesiai žali ir mėlyni atspalviai yra itin svarbūs modernios klasikos stiliaus namuose. Modernus klasikinis stilius pasižymi modernaus interjero dizaino įkūnijimu, susiliejančiu su paprastumu, kurį suteikia klasikinis stilius, su švariomis ir įspūdingomis erdvėmis, liekančiomis mūsų atmintyje.

Šio stiliaus baldai yra modernaus ir klasikinio stiliaus derinys, kuriame natūralios medžiagos yra tiesioginis tiltas tarp klasikos ir modernumo. Būtent baldai yra pagrindiniai klasikinio dizaino elementai, kurie palaipsniui perėjo prie modernaus dizaino stiliaus. Moderni interjero klasika turi nesenstantį dizainą, kuris visada demonstruoja subtilų rafinuotumą; pasirinkti aksesuarai ir akcentai išryškina ir dera su aplinkiniais baldais.

Modernus klasikinis stilius semiasi įkvėpimo iš klasikinio dizaino, pavyzdžiui, Viktorijos laikų, Art Deco ar net graikų ir romėnų stilių. Toks klasikinis dizainas sumaišytas su šiuolaikiškumu, todėl gaunamas elegantiškas ir rafinuotas modernios klasikos dekoras. Modernūs klasikiniai baldai dažniausiai pasižymi minimalistiniu, bet vis tiek rafinuotu dizainu, daugiausia dėmesio skiriant kokybei ir netgi aukščiausios kokybės medžiagoms.

moderni klasika interjere

 

Modernus ir šiuolaikinis interjero dizainas: koks skirtumas?

Šiuolaikinio ir modernaus stiliaus sąvokos dažnai maišomos viena su kita ir vartojamos kaip sinonimai, nors tikrai yra nemažai panašumų, tai visgi yra du skirtingi dizaino stiliai, iš skirtingų laikotarpių. Iš pradžių atsirado modernizmas, o vėliau – šiuolaikinis dizainas. Modernus namų stilius pasižymi ramybe, paprastomis linijomis ir natūraliomis spalvomis.  Jis išsiskiria savo paprastumu ir funkcionalumu. Šiuolaikinis stilius priešingai – suteikia ramybės, jaukumo pojūtį. Šiuolaikiniame interjere susitelkiama į architektūrinius elementus, dekoro detales ir tam tikrą spalvų paletę, siekiant sukurti šiltą ir jaukią namų erdvę. 

 

Klasikiniame interjere laikomasi paprastų taisyklių, kurias galite pritaikyti savo moderniam stiliui

Spalvos

Visų pirma, spalvos yra labai svarbi modernios klasikinės interjero atmosferos dalis. Galite derinti baldų, erdvės ar sienų spalvas. Taip pat dekoracijos ar paveikslai. Tačiau tobula modernaus klasikinio interjero dizaino paletė turi būti kuo paprastesnė. Pagrindinės šio stiliaus spalvos yra pilka, sidabrinė, balta ir juoda. Čia taip pat puikiai tinka tamsiai rudi ir mėlyni atspalviai.

Moderni klasika interjere_minimalistiniai baldai

Tinkamos medžiagos

Sukurkite minimalistinio stiliaus pojūtį ir modernaus stiliaus derinį su aukštos kokybės medžiagomis. Naudokite natūralias tvirtas medžiagas, kurios moderniam klasikiniam interjerui suteiks prašmatnumo ir didingumo. Dėl šios priežasties auksinės detalės, stiklas, marmuras, metalas ar aksomas minkštoms prekėms – puikus pasirinkimas šiam nesenstančiam interjero dizaino stiliui. Pavyzdžiui, virtuvėse ir vonios kambariuose natūralaus akmens grindys suteiks senojo pasaulio žavesio. Be to, kietmedžio grindys svetainėje arba valgomajame sukurs šiuolaikišką kvapą ir įdomų žaismą minimalistiniam dizainui.

moderni klasika interjere_sienų plytelės

Kiekviena smulkmena yra svarbi

“Detalės nėra tik detalės. Jie kuria dizainą.” – Charlesas Eamesas.

Paprastos linijos, aksesuarai ir dekoracijos yra stipriausia šiuolaikinės klasikos interjero stiliaus išvaizda. Kiekviena jūsų namų interjero detalė gali paryškinti jūsų namus! Viena gėlė stiklinėje vazoje arba meninis paveikslas, minimalistiniai piešiniai ant sienos ar geometrinių raštų pagalvės.

smulkmenos_klasikiniame_interjere

Baldai

Modernus klasikinis interjero dizaino stilius išsiskiria specifiniu baldų dizainu. Nuo baldų medžiagų pasirinkimo iki spalvų ir detalių – kokybiški baldai sukurs patogią ir šiuolaikišką atmosferą.

Moderni klasika interjere_svetaines baldai

Grindys

Dažniausiai modernus klasikinis interjeras kuriamas naudojant švelnių spalvų kilimus ar medines grindis. Dėl šios priežasties kilimai ar kilimėliai yra labai svarbi detalė, kuri sukurs išskirtinę nuotaiką. Berberų kilimai, kailiai ir sizalio kilimėliai yra populiarūs šio gražaus interjero dizaino pasirinkimai.

 

moderni klasika interjere_kilimas svetaineje

Sienos

Sienos turi būti neutralus jūsų vietos fonas. Atitinkamai švarūs, neutralūs, žemiški tonai ar ryški balta spalva suteiks nesenstančio ir elegantiško kvapo – štai kas yra moderni klasika interjere. Neutralios sienos sukurs puikią aplinką meno kūriniams, dekoracijoms, veidrodžiams, sieniniam apšvietimui ar baldams.

sienos_moderni_klasika

Pridėti “dramos”

Galiausiai, šiuolaikinis dizainas mėgsta dramą. Drąsus spalvų pliūpsnis, unikalus modernaus meno kūrinys ar išskirtinio dizaino baldai – šiek tiek dramatiškumas taps paskutiniu interjero tašku. Tačiau drama turėtų būti kambario akcentas, o ne pagrindinis tonas. Per daug nežaiskite – moderni klasika interjere yra apie eleganciją ir rafinuotumą!

moderni_klasika_namu interjero akcentai

Pasisemkite įkvėpimo

Namuose jūs galite atskleisti save, savo individualumą. Pasisemkite įkvėpimo iš to, ką mėgstate, nesvarbu, tai būtų kelionės, knygos ar menas. Moderni klasika interjere dažnai siejama su įvairiais XX a., ypač penktajame ir šeštajame dešimtmetyje, pagamintais ir tuo metu milžiniško pripažinimo sulaukusiais daiktais. Galbūt savo namuose turite pokario laikus menančių kūrinių? Tuomet ištraukite juos į dienos šviesą. Sentimentus keliančios interjero detalės papuošia kambarį ir suteikia jam originalumo.

 

Aptarkime kaip sukurti modernią klasikinę svetainę

Kaip jau rašėme anksčiau, spalva turi didelę reikšmę atmosferoje. Didelio kontrasto derinys yra rafinuotas ir dramatiškas. Galite derinti baldų spalvą, erdvę, dekoracijas, kad sukurtumėte tobulą šiuolaikinės klasikos interjero stilių.

Būkite kuo paprastesni ir pasirinkite savo projektui tinkamiausią paletę. Pagrindinės šio stiliaus spalvos turėtu būti – pilka, sidabrinė, balta, juoda, tamsaus šokolado ir pilkiausių mėlynų atspalvių. Paprastos linijos, aksesuarai ir dekoracijos yra stipriausia išvaizda. Naudokite vienos gėlės vazą ir padėkite ją ant stalo. Nudažykite sieną, jei mėgstate geometrinius raštus, naudokite juos kaip pavyzdžius ant kai kurių pagalvių. Šiuolaikinio klasikinio stiliaus baldai turi specifinį dizainą, perteikiantį visą šio stiliaus esmę.

Nuo medžiagų parinkimo iki spalvų, kiekviena detalė yra vertings norint įkomponuoti ir sukurti tobulą erdvę. Šiandien daugiau nei madingas stilius yra momentas ir patogi atmosfera gyventi ten.

Modernios klasikos dizaino grindys yra neutralios. Paprastai naudojami švelnių spalvų kilimai arba šiltų atspalvių medinės grindys. Kadangi grindys yra neutralios, kilimų ar kilimėlių tekstūra yra svarbi. Berberų kilimai, kailiai ir sizalio kilimėliai yra populiarus pereinamojo stiliaus pasirinkimas.

 

Kuo skiriasi moderni klasika interjere nuo tradicinės?

Tradicinis klasikinis dizainas yra pakankamai puošnus, jame gausu dekoratyvinių elementų. Moderni klasika kur kas  paprastesnė, joje labiau atsispindi subtilumas. Tiek vienam, tiek kitam stiliui būdingos panašios spalvos. Kambario sienoms įprastai naudojami neutralūs, o baldams – ryškesni atspalviai.

Tradiciniame klasikiniame interjere netrūksta ekstravagancijos, dažnai jame naudojami prabangūs audiniai, tokie kaip aksomas, šilkas ir natūrali oda. Jie gali papildyti ir modernaus klasikinio stiliaus erdvę, tačiau šiuo atveju tokie audiniai pasitelkiami tik akcentams.

 

Kuo moderni klasika skiriasi nuo šiuolaikinio stiliaus?

Modernus klasikinis dizainas imituoja šiuolaikinį stilių. Tam pasitelkiamos aiškios linijos, paprastos spalvos ir skirtingos medžiagos, tokios kaip mediena, marmuras, stiklas ar metalas. Šiuolaikiniam interjerui būdingas paprastumas, subtilus rafinuotumas, sąmoningas tekstūrų naudojimas ir švarios linijos. Labiausiai jame akcentuojama erdvė, o ne daiktai.

Svarbų vaidmenį tokio stiliaus erdvėje atlieka horizontalios ir vertikalios linijos, lenktos formos. Nepaisant daugybės panašumų, šiuolaikiniame interjere retai naudojamos klasikinės detalės. Žymiai daugiau dėmesio jame skiriama konkrečiu laikotarpiu vyraujančioms tendencijoms.

 

Moderni klasika ir minimalistinis stilius 

Minimalistinis stilius pasižymi ypatingu paprastumu. Jame labai svarbus švaros ir tvarkos jausmas, taip pat akcentuojami architektūriniai erdvės bruožai. Minimalistiniame interjere vyrauja juoda ir balta spalvos, ryškesni tonai naudojami akcentams. Moderni klasikinė erdvė yra puošnesnė, ji dažnai papildoma išraiškingomis dekoro detalėmis ir klasikinio stiliaus baldais.

Moderni klasika interjere – tobulas derinys estetikos gerbėjams, besižavintiems tiek tradiciniu, tiek šiuolaikiniu įvaizdžiu. Pasinaudojus pateiktais patarimais ir pasitelkus tinkamas priemones, jos idėjas galima pritaikyti ir savo namuose. „Magrės baldų“ asortimente gausu tam tobulai tinkančių gaminių. Turite klausimų, o gal norite pasitarti? Susisiekite su mumis svetainėje nurodytais kontaktais – mielai jums padėsime.

Jei vis dar trūksta idėjų kviečiame apsilankyti mūsų salone bei Pinterest ar Instagram paskyrose.

 

 

 

Esu Interjero dizainerė. Baigiau VTDK kolegija, interjero dizaino specialybę. Tikiu kad namai tai vieta, kur žmonės kuria savo istoriją.