fbpx

Plytelių klijavimas ant šildomų grindų - ką būtina žinoti?

Iveta Peteraitytė: Plytelių klijavimas ant šildomų grindų - ką būtina žinoti?Parašė: Iveta Peteraitytė

2023-06-01
Plytelių klijavimas ant šildomų grindų - ką būtina žinoti?

Vis dažniau namuose ir butuose pasirenkama įrenginėti grindinį šildymą. Nekyla klausimų, kodėl šildomos grindys vis labiau populiarėja naujakurių tarpe. Tai tikrai racionalus ir ekologiškas pasirinkimas bet kuriems namams. Pagrindiniai grindinio šildymo privalumai yra tie, jog toks vientisas šildymas itin efektyviai paskirsto šilumą. Šis sprendimas naudingas ir tada, kai patalpoje yra aukštos lubos arba namo kvadratūra išties nemaža. Kitas svarbus privalumas – suvartojamos energijos taupymas. Tokį šildymą patogu reguliuoti, esant poreikiui, galima keliais laipsniais sumažinti temperatūrą, o įšilęs grindų paviršius ilgai išlaiko savyje šilumą. Žinoma, estetinis vaizdas taip pat lieka svarbiu faktoriumi. Atsisakius radiatorių galima sukurti modernų, vientisą ir šiuolaikišką interjerą, taip pat toks sprendimas aktualus būstams, kurių langai yra iki žemės. Grindinis šildymas gali suteikti estetikos įspūdį kiekvieniems namams, tačiau nuspręsti, kokią grindų dangą pasirinkti, gali būti sudėtinga. Geriausias būdas apsispręsti – pagalvoti apie kambario, kuriame bus klojama grindų danga, paskirtį. Pavyzdžiui, vonios kambario grindys sušlampa, o tambūro zona ir koridoriai dažnai būna nešvarūs, dėl iš lauko atnešamų dulkių ar purvo, ypač reikia atsižvelgti į augintinius, kurie pasivaikščiojimus lauke mėgsta praleisti aktyviai. Taigi, kokią dangą kloti ant šildomų grindų? Straipsnyje aptarsime, kokios grindų dangos šildomai grindinei sistemai yra patogiausios ir naudingiausios.

Grindų danga šildomoms grindims

Grindų šildymas yra efektyvus būdas išlaikyti namus šiltus ir stilingus. Reikėtų nepamiršti atsižvelgti į tai, kad dėl specifinio šio tipo šildymo poveikio grindų danga, kuri yra klojama, turi atitikti tam tikrus kriterijus. Tai, kokia danga tinka šildomoms grindims, gali atsakyti šie veiksniai:

• Danga turi būti ne per stora;
• Danga turi turėti gerą šilumos pralaidumą;
• Danga neturi būti linkusi plėstis ir trauktis;
• Danga turi gerai toleruoti šilumą ir drėgmę.

Jeigu esate įpratę ir turite galimybę patys reguliuoti savo šildymą, pavyzdžiui, stipriai jį sumažinti tam tikromis dienomis ar valandomis, labai svarbu, kad grindų danga turėtų savybę greitai įšilti. Nestebina, jog visos grindys skirtingai praleidžia šilumą. Kuo danga laidesnė šilumai, tuo greičiau ir efektyviau įšils visi namai. Dėl to labai svarbu žinoti ir apskaičiuoti šilumos varžą, kurią turi visi grindų sluoksniai. Didžiausia šilumos varža grindų dangai yra 0,15 m2k/w. Jeigu varža yra didesnė, tuomet reikia keisti grindų dangą į kitą. Kitaip sakant, dėl šių niuansų yra ypatingai svarbu žinoti, ką geriausiai dėti ant šildomų grindų, nes pasirinkus netinkamą grindų dangą, gali sumažėti grindinio šildymo sistemos efektyvumas arba dėl netinkamos varžos, grindys gali tapti sugadintos. Toliau aptarsime pačius geriausius ir labiausiai tinkamus naudoti grindų dangos tipus.

Natūralios medinės grindys šildomoms grindims

Medinės grindys puikiai tinka šildomų grindų sistemai, kadangi jos pasižymi puikia šilumine varža. Medinės grindys yra populiarus pasirinkimas daugeliui naujų pastatų ar senų butų renovacijoms. Medinės grindys yra tinkamos ne tik patalpos šildymui, tačiau taip pat suteikia gerą estetinį vaizdą bet kurioje Jūsų namo zonoje. Kadangi mediena yra natūrali medžiaga, ji reaguoja į šilumą, o tai yra svarbus aspektas renkantis medines grindis savo namams. Svarstydami apie tai, kokia danga tinka šildomoms grindims, nepamirškite, kad vienos rūšies medžiai yra jautresni šilumai, o kitos, labiau atsparūs.

Pagrindiniai medinių grindų privalumai:

•  Medinės grindys gerai perduoda šilumą;
•  Tai nesenstanti apdaila;
•  Suteikia visam interjerui estetinį ir jaukų vaizdą;
•  Medinė grindų danga tinka įvairaus tipo grindų paviršiams.

Laminatas šildomoms grindims

Laminatas taip pat yra populiarus pasirinkimas, įsirengiant šildomas grindis įvairiose namų erdvėse – miegamuosiuose, vaikų kambariuose, svetainėse, koridoriuose. Šio tipo grindys yra pamėgtos ne tik dėl savo idealaus suderinamumo prie įvairaus namų interjero, bet ir dėl geros šilumos varžos savybių. Renkantis laminatą svarbu atkreipti dėmesį į jo storį – kuo storesnė grindų danga, tuo prastesnis šilumos pralaidumas. Tad geriausia rinktis plonesnę laminato dangą, siekiant greitesnio patalpos įšilimo laiko, tuo pačiu, taip sutaupant šilumos energijos suvartojimą.

Plytelių klijavimas ant šildomų grindų

Kaip ir medis ar laminatas, plytelės taip pat yra puikus pasirinkimas šildomoms grindims. Jos puikiai atlaiko šildymo temperatūros pokyčius, visiškai neišsiplėsdamos ir nesusitraukdamos. Visgi, geriausios grindų dangos, kurios skirtos naudoti su šildomomis grindimis yra kieti paviršiai, tokie kaip akmens masės ar keraminių plytelių, nes jos turi gerą šilumos pralaidumą ir efektyviai perduoda šilumą. Plytelės taip pat gali apdoroti drėgmę nepatirdamos jokios žalos. Nors iš pradžių buvo galima manyti, jog plytelės suteikia vėsumo jausmą, ant jų stovėti nemalonu, būtent grindinis šildymas joms suteiks jaukumo, šilumos ir komforto vaikštant. Grindų plytelės be abejonės yra tinkamiausias variantas vonios patalpose, bet jos lygiai taip pat puikiai dera virtuvėje, svetainėje, koridoriuose ar net miegamuosiuose.

Pagrindiniai plytelių privalumai šildomoms grindims:
•  Plytelės yra efektyvus ir tolygus šilumos laidininkas;
•  Grindų plytelės puikiai tinka virtuvėms, vonios ir svetainės kambariams;
•  Rinkoje galima rasti didžiulį plytelių spalvų ir raštų pasirinkimą;
•  Plytelės yra patvarios ir ilgaamžės;
•  Plyteles galima montuoti ant bet kokio grindų paviršiaus.

Klijuojant akmens masės plyteles, visada patartina naudoti jungiamą membraną ir specialius klijus, kad sumažėtų išsiplėtimo ir įtrūkimų tikimybė. Akmens masės plytelės yra patvarus ir ekonomiškas variantas, kurį dar ir lengva prižiūrėti. Tokia grindų danga šildomoms grindims ne tik suteiks didelės naudos, bet ir pabrėš namų erdvės privalumus. Plytelės suteiks vientisumo, švaros ir šiuolaikiškumo jausmą. Šildomos plytelių grindys pasirūpins, kad nebeliktų šaltų vonios kambarių, sandėliukų, tambūro ar šaltos virtuvės grindų.

Kiliminė grindų danga šildomoms grindims

Kokia situaciją su visais kilimais ir kilimėliais? Tai vienas dažniausiai užduodamų klausimų! Daugelis žmonių mano, kad grindų šildymas veikia tik su kietą paviršių turinčiomis grindimis, tokiomis kaip plytelės ar laminatas, tačiau kilimas taip pat yra tinkamas grindų dangos pasirinkimas grindiniam šildymui. Kai kuriuose kambariuose, pavyzdžiui, miegamuosiuose, tai tikrai labai jaukus ir patogus sprendimas, kurį verta apsvarstyti galvojant, ką geriausiai dėti ant šildomų grindų – galime užtikrinti, kad toks kambarys atrodys šiltas, patrauklus ir stilingas. Be to, kilimas linkęs sugerti dulkes, kurias galima lengvai išsiurbliuoti. Naudojant įprastus radiatorius, visos dulkės gali cirkuliuoti po kambarį ore nenusėsdamos.

Pagrindiniai kiliminės dangos privalumai šildomoms grindims:
• Itin patogus pojūtis po kojomis;
• Rinkoje itin platus spalvų, dizainų ir dydžių pasirinkimas;
• Puikiai tinka tiek klasikiniam, tiek moderniam interjerui.

Svarbu žinoti, jog patartina vengti sintetinių, veltų kilimų, nes jie gali turėti įtakos šilumos perdavimui. Taip pat visada pasitikrinkite, kas rašoma ant kilimų etiketės, jei nuspręsite naudoti šią dangą ant šildomų grindų paviršiaus.

Tikimės, jog padėjome apsispręsti, kokia danga tinka šildomoms grindims. Kilus klausimams ar pritrūkus įkvėpimui, drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.