fbpx

Kas yra klasikinis interjeras? Patarimai ir idėjų galerija

Rūta Bielskė: Kas yra klasikinis interjeras? Patarimai ir idėjų galerijaParašė: Rūta Bielskė

2022-06-21
Kas yra klasikinis interjeras? Patarimai ir idėjų galerija

Klasikinis interjeras – tai stilius, atėjęs iš senų laikų, kur kultūra susijungia su dizainu. Interjeras KLASIKA pasižymi nesenstančia išvaizda, struktūrizuotu interjeru ir subalansuotu stiliumi. Taip pat tekstūra ir apdaila byloja apie šio interjero turtingumą. Tradicinė apdaila nėra laukinė ar chaotiška. Brangiosios medienos baldai su brangiais apmušalų audiniais sukuria unikalią meninę kompoziciją. Šiame straipsnyje aptarsime, kas būdinga klasikiniam stiliui ir į ką reiktų atkreipti dėmesį kuriant klasikinį interjerą. Patarimai bei idėjų galerija jums padės pasirinkti geriausius sprendimus, pradedant nuo apdailos ir baigiant smulkiomis detalėmis.

Klasikinis interjeras ir pagrindiniai dizaino bruožai

Prieš galvodami, kodėl klasikinis interjero stilius puikiai tinka jūsų namų visumai, trumpai pažvelkime į kai kuriuos bendruosius bruožus, kurie išskiria jį iš kitų.

  • Vyrauja simetrija, tvarkingai bei harmoningai išdėstyti elementai – šie pagrindiniai veiksniai kuria pusiausvyrą ir jaukią erdvę, atitinkančią klasikinius kanonus.
  • Naudojamos kokybiškos medžiagos, tokios kaip: ąžuolas, raudonmedis, bukas, keramika, bronza ir marmuras, taip pat aukštos klasės audiniai ir grindų kilimėliai.
  • Klasikiniame stiliuje vyrauja kolonų ar puskolonių, karnizų ir net statulų turintys elegantiški bei rafinuoti elementai, primenantys senovę.
  • Spalvos – tai dar viena svarbi dalis. Šviesūs ir neutralūs tonai naudojami, siekiant išryškinti „kilnias“ medžiagas, tokias kaip marmuras ar kokybiška mediena. Galimos ir ryškios akcentinės detalės, pvz., kaip sofa, foteliukas ar kiti meno elementai kaip įrėminti paveikslai ar statulėlės.
  • Klasikinio stiliaus interjero apšvietimas. Tai – toršerai, sieniniai šviestuvai. Tokiu būdu sukuriama ypač jauki atmosfera.

Kruopštus medžiagų baldų, aksesuarų parinkimas bei jų išdėstymas tinkamose pozicijose projektuojamą erdvę pavers prabangia bei elegantiška, o pats klasikinis interjeras name žavės savo rafinuotos senovės dvelksmu.

Kaip susikurti klasikinį interjerą? Patarimai, kurie padės judėti tikslo link

Klasikinio interjero kūrimui galime pasitelkti pagrindinius punktus apie kuriuos rašiau ankščiau. Pradėkime nuo pagrindinių elementų, o vėliau pabaikime su smulkmenomis, kurios galutinai užpildo visą visumą.

Grindys

Grindys yra vienas svarbesnių klasikos stiliaus elementų. Pagrindinis žingsnis, renkantis grindis, yra išsiaiškinti poreikius, pradedant nuo pirminio dizaino iki gaminio praktiškumo bei medžiagos ar rašto. Kaip klasikos elementai grindims vis dažniau yra pasirenkamos akmens masės plyteles. Šiais laikais raštų, formų ir spalvų įvairovė yra labai didelė, todėl Jūsų grindys gali atrodyti be galo įspūdingai. Aišku, neperspauskite su margumais, nes raštas gali būti labai blankus, tačiau, jei plytelė turės blizgų paviršių, ji iš karto atrodys prabangiai bei išskirtinai. Siekiant išlaikyti klasikos stilių, vienas iš veiksnių yra blizgūs paviršiai, kurie duoda prabangos jūsų namams. O dauguma matinių plytelių neturi tokios patrauklios – įspūdį keliančios išvaisdos. Šis paviršius gali būti naudinagas savo kitais aspektais: 

  • Neslidus paviršius
  • Plytelės nesibraižo
  • Mažiau matosi nešvarumai

Visos naudojamos medžiagos yra stiliaus dalis, kuri praturtins Jūsų interjerą. Svarbu, kad šios medžiagos atrodytų natūraliai.

Sienos

Sukurkite autentišką klasikinio stiliaus įvaizdį: rinkitės beveik baltus arba smėlio spalvos dažus. Klasikiniam stiliui būdingos spalvos, kurios dažniausiai yra įkvėptos gamtos, t. y. geltonos, mėlynos, žalios ir rudos spalvos atspalviai, turintys daug bendro su šiuo stiliumi. Taip pat galima žaisti su prislopintomis spalvomis, tokiomis kaip terakota ir pilka, kad pabrėžtumėte tradicinį bruožą.

Norėdami pridėti klasikinio ornamento jūsų namuose, bagetai gali būti papildoma funkcija. Šiuos bagetus galima naudoti virš grindjuosčių arba vietoj jų, tačiau jie būna kur kas aukštesni ir su ornamentais bei papildomomis detalėmis. Klasikiniai bagetai dažnai yra paprasti, tačiau juos galima sukurti atsižvelgiant į jūsų poreikius.

Lubos

Klasikiniame interjere lubų dizainas atlieka svarbų vaidmenį ir jam nuo seno buvo skiriamas ypatingas dėmesys. Šiais laikais jis tapo vienas iš svarbiausių interjero objektų, kuris turėtų būti originalus ir stilingas. Šis sprendimas kambariams suteikia individualų charakterį, paliekantis didelį įspūdį žmonių akyse.

Dekoratyvinis klasikinio stiliaus lubų dizainas yra beribė tema, nes tokių lubų dekoras yra pagamintas iš neįtikėtinų detalių elementų. Norėdami gražiai papuošti lubas klasikiniu stiliumi, turėsite į tai nemažai investuoti, nes pagrindinė klasikos puošybos rūšis yra tinkas. Taip pat lubose vyrauja šie elementai:

  • bagetai;
  • lizdai;
  • karnizai;
  • raštai ir tapyba.

Svarbu taip pat atsižvelgti, kad klasikinis interjeras reikalauja tam tikrų taisyklių laikymosi, t. y.:

  • Simetriškas dekoratyvinių elementų išdėstymas.
  • Visi kampai išlyginami dekoruotais karnizais.
  • Tobulai lygus lubų paviršius.

Kiekvienas interjero dekoratorius nori sukurti individualų raštą su išskirtinėmis detalėmis. Jų užduotis – nelengva, nes visi šie lubų elemetai turi derėti prie bendro interjero stiliaus. Pavyzdžiui, prie puošnių dekoruojamų lubų  didysis sietynas bus geras pasirinkimas klasikiniame interjere. Nepamirškime, jog apšvietimas interjere priduoda labai didelės įtakos išskirtinėms detalėms.  Juo mes galime pabrėžti arba prigesinti raštą, gilius dekoro iškilimus ar išskirtinę spalvą. Įkvėpimui, pridedame keletą nuostabių klasikinių idėjų, kurie galbūt bus tinkami Jūsų namams.

Baldai

Klasikinis interjeras siejamas su elegantiškais ir kartu patogiais baldais. Jų išvaizda pasižymi klasiškumu ir elegancija, o gražiuose raižiniuose yra daugiau žmogaus prisilietimo. Klasikinis stilius apima daugybę puošnių detalių ir raižinių. Priskiriami gerai pagaminti baldai su išskirtinėmis detalėmis, tokiomis kaip inkrustacija arba raižytomis susuktomis kojomis tap pat puošnios detalės su gėlių motyvai.

Audiniai taip pat dominuoja šiame stiliuje. Klasikiniam interjerui naudojamas audinys turi būti turtingas ir elegantiškas. Tai vienas iš prabangios klasikos elementų detalių. Tekstūriniai audiniai su subtiliais raštais gali būti puikus pasirinkimas. Tokie audiniai kaip šilkas, aksomas, linas ir medvilnė geriausiai tinka apmušalams ir užuolaidoms. Jie atrodo elegantiškai, nebūdami puošnūs. Šie audiniai puikiai dera su medinėmis ar marmurinėmis grindimis, papildydami klasikinę aplinką.

Klasikinio interjero aksesuarai bei kiti dekoro elementai

Klasikinis interjeras pasižymi minimalistiniais aksesuarais: dideli šviestuvai, puošiantys jūsų namus, kurie dažiausiai būna dėmesio centre. Meniškai sukurtos freskos gali papuošti jūsų sienas. Laiptus papuoškite dideliais mediniais įrėmintais jūsų šeimos paveikslais. Galima pasirinkti akmens, medžio ar bronzos skulptūras, kurios tiktų prie jūsų namų interjero dekoro. Ilgos užuolaidos su kutais. Variniai ir bronziniai vazonai jūsų augalams laikyti. Beje, naudokite vienos gėlės vazą ir padėkite ją ant stalo. Įveskite aukso elementus visuose namuose. Taip pat svarbu, kad atsirastų švelnių spalvų kilimai. Jei grindys yra neutralios, kilimų ar kilimėlių tekstūra yra svarbi, tad rinkitės kailius arba natūralaus plauko kilimus. Paprastos linijos, aksesuarai ir dekoracijos yra stipriausia išvaizda, kuriant klasikinį interjero stilių.

Nuo seniausių laikų iki šiuolaikinio pasaulio, klasikinį dizainą įkvėpė daugybę kartų. Senesnių laikų stilius visada intrigavo interjero dizainerius kurti panašiai arba bent šiek tiek sumodernintai. Klasikinis dizainas yra nesenstantis pasirinkimas, kuris niekada neišeis iš mados. Jei Jums patinka šis stilius ir ieškote spalvų bei raštų įvairovės, kuri galėtų tikti tiek sienoms, tiek grindims, apsidairykite mūsų plytelių salone Apdailos namai, Žirmūnų g. 70, Vilnius. Čia galite pamatyti plytelių apdailos medžiagas gyvai bei išsirinkti interjerui tinkantį plytelių dizainą. Mūsų dizainerių komanda visuomet pasiruošus padėti Jums įgyvendinti drąsiausias Jūsų svajones.

Daugiau idėjų ir patarimų galite rasti mūsų Instagram ir Pinterest paskyrose.

Rūta BielskėParašė: Rūta Bielskė

Interjero dizainerė. Baigiau interjero dizaino studijas VDK kolegijoje, o patirtį įgijusi įvairiuose interjero projektuose. Savo žiniomis mielai pasidalinu su kitais žmonėmis, taip jiems padėdama susikurti savo svajonių erdvę. Tikiu, kad neperkrautas ir saikingas interjeras visada išliks ilgaamžiškas šių dienų madoms.