fbpx

Svetainės interjeras bute. Patarimai ir dizaino pavyzdžiai

Iveta Peteraitytė: Svetainės interjeras bute. Patarimai ir dizaino pavyzdžiaiParašė: Iveta Peteraitytė

2022-07-25
Svetainės interjeras bute. Patarimai ir dizaino pavyzdžiai

Visai nesvarbu kur mes gyvename – kelių aukštų name ant vandenyno pakrantės, moderniame lofte, autentiškoje kaimo sodyboje viduryje miško ar nedideliame daugiabutyje. Namų jausmas, patalpų jaukumas ir erdvės išpildymas priklauso tik nuo to, kaip mes jį susikursime patys. Apgalvotas svetainės interjeras bute leidžia pasiekti tokių pačių rezultatų, kaip ir kuriant jį erdviame name. Ir erdvės stoka tam nėra didelė kliūtis. Svarbu jos nebijoti, susidraugauti ir išnaudoti kaip privalumą. Jei klaustumėt – koks tų mažų erdvių privalumas? Mes atsakytume – svarbu žinoti mažų butų interjero gudrybes. Ir jas išnaudoti. O didžiausi jų privalumai, tai – lankstumas, įvairiapusiškumas, intymumo jausmas, funkcionalumas ir vientisas harmoningumo įspūdis. 

SVETAINĖS INTERJERAS = VIZITINĖ KORTELĖ

Svajonių svajonė, kaskart įžengus namo aikčioti nuo to malonaus jausmo, kuris užplūstų viduje. O tą jausmą galėtume apvilkti šiais žodeliais – „mano erdvė, gera, čia dingsta rūpesčiai, mano pasaulis, asmeninė tvirtovė, ramybė, …”. O kadangi svetainė dažniausiai tampa ta erdve, kuri tampa visų namų centru, lyg vizitinė kortelė, nusakanti viso buto nuotaiką, dėl to jos interjeras tampa labai rimtu dalyku į kurį reikia žiūrėti su visa turima atsakomybe.

SVETAINĖS INTERJERAS MAŽAME BUTE. Patarimai ir mažos gudrybės

MINIMALIZMAS – arba mažiau yra daugiau. Dažniausiai svetainėje norisi viską sutalpinti maksimaliai, nes kitur vietos tiesiog nėra, bet rekomenduojame rinktis daugiau minimalizmo. Jei daiktas daugiau trukdo, už jo kliūnama – geriau jo atsisakyti. O baldai turėtų būti siauresni, mažesni, plonesni, labiau susiglaudę. Taip bendras vaizdas atrodys harmoningiau. Juk tokio jausmo dažniausiai ir siekiame, tiesa?

PERTVAROS. Nereiktų jų bijoti. Nors jos vizualiai ir mažina erdvę, bet kartu sukuria namams jaukias „formas”. O tai gali būti geriausias sprendimas, norint atskirti patalpas, kai reikia privatumo. Pertvaros gali būti pagamintos iš stiklo arba būti tuščiavidurės, taip interjeras atrodys „lengvesnis”. Pertvaros su įmontuotu apšvietimu vizualiai atitolins sieną ir padidins kambarį.

VEIDRODŽIŲ KARALYSTĖ. Jei namie nėra veidrodžių – reiškias juose kažko trūkta. Kodėl taip manome? Mes tvirtai įsitikinę, kad jie būtini visuose namuose, ne tik dėl energetinio lauko, bet taip pat ir dėl bendros estetikos. Gėlės padėtos šalia veidrodžių, atsispindėdamos sukurs miško ir gaivumo jausmą. Mažuose butuose veidrodžiai stipriai vizualiai padidina erdvę. O pakabinus ar padėjus vieną priešais langą, jis sukurs tarsi gyvą judantį peizažą.

LANGAI ŠVIESAI. Jeigu bute yra nedidelis langas, neuždenkite jo baldais ir tamsiomis užuolaidomis. Rinkitės lengvesnius, šviesesnius audinius. Juk šviesa gyvybiškai svarbi tiek mūsų butui, tiek mūsų nuotaikai.

RYŠKUS DEKORAS. Nebijokite eksperimentuoti. Mažos erdvės labai mėgsta ryškius dekorus, detales, akcentus. Padėkite ką nors įdomesnės formos ar tekstūros. Taip namai atrodys „gyvesni”. O tik į juos įėjus, galima bus pajusti namų charakterį.

TORŠERAI. Jiems skiriame net atskirą eilutę. Mums tai atrodo lygiai taip pat svarbu, kaip ir sofa namie. Gerai, gal truputį ironizuojame, bet visgi dalis tiesos yra – jaukus vakaro apšvietimas bute sukurs didesnės erdvės ir šiltą jaukumo pojūtį, kuris pažadame, leis pamiršti dienos rūpesčius. Bent jau trumpam. Patys bandėme – tikrai veikia. Toršerai, ypatingai mažesniuose butuose kuria charakterį, akcentą ir tą lengvą jaukumo jausmą, kurio visi taip siekiame. O apšvietimas visada lieka vienas esminių dalykų, kuriant svetainės ir bendrą namų interjerą.

KAMBARIO CENTRAS ITIN MAŽOSE PATALPOSE. Jeigu leidžia galimybės, kambario centro neužkraukite baldais ir daiktais, juos palikite prie sienų ir kampų. Taip sukursite daugiau erdvės jausmo.

DIDELIEMS ŠVIESTUVAMS SAKOME – „NE ŠĮ KARTĄ”. Mažoms patalpoms rinkitės nedidelius šviestuvus, žvakes, lempas. Ir ne vieną, o kelis. Protingai išdėliotas apšvietimas, įvairiomis pusėmis krentantis šiltas apšvietimas sukurs namams įspūdingai atrodantį efektą.

NESTANDARTINIAI BALDAI. Nebijokite improvizuoti su nestandartiniais baldais, nes tai sukurs autentiškumo ir puikiai užsipildys visas kambario erdves. Pvz. sofos šoninės atramos gali atstoti nedidelius kavos staliukus, taip sutaupysite vietos ir nebereikės staliuko viduryje kambario. Arba sofos galinę atramą paverskite į nedidelį staliuką arba spintelę, kur galėsite susidėti knygas ir kitus daiktus. Taip kambaryje reikės mažiau lentynų.

APDAILA. Svetainės interjeras daugiabutyje arba kitame mažame bute atrodys įspūdingai, jeigu iki galo pasirūpinsite tinkama apdaila. Metalas, stiklas, mediena ir oda gerai atspindi šviesą ir suteikia šviesos pojūtį.

60-30-10 TAISYKLĖ. Tai taisyklė, kuria vadovaujantis tikrai nepaskęsite spalvų ir daiktų jūroje. Kokia ji?

Daiktuose: 60% kambario susideda iš stambių objektų, baldų. 30% sudaro nedideli baldai, kilimai, tekstilė, medžio apdaila, lempos. Ir 10% sudaro dekoracijos, mažos interjero detalės. Spalvose: 60% sudaro šviesi spalva, 30% papildomos spalvos (gali būti šviesios, tamsios, ryškios). Ir 10% sudaro mažos detalės, raštai, tekstūros, žvilgesys.

SVETAINĖS INTERJERO IDĖJOS MAŽAME BUTE

Modernus svetainės interjeras mažame bute atrodys praktiškai ir stilingai, o šviesios ir lengvos detalės orientuotos į minimalizmą ir komfortą sukurs jaukios ir elegantiškos erdvės pojūtį. Bendras vaizdas atrodys tvarkingai, erdvės nebus perkrautos.

Retro interjeras namuose sukurs ypatingo nostalgiško dvelksmo. Medžio grindys, įvairesnių formų baldai, gėlėti ir margi raštai, vintažinės plytelės, spalvingos pagalvėlės, aukso ir medžio detalės – tai neatsiejami šio stiliaus elementai. Tik nepadauginkite raštų ir spalvų, nes nedidelė erdvė iš jaukios namų oazės labai greitai gali tapti netvarkinga beskonybe.

Dar viena idėja – atoki gamtos oazė namuose. Samanų, medžių, džiunglių spalvas sumaišykite su sodriomis paviršių faktūromis, taip sukurdami itin gaivią užuovėją nuo visada skubančio miesto triukšmo. Pakanka sužaisti su detalėmis, augalais, dekoracijomis – ir turėsite viršelio vertą namų interjerą.

Norėdami pašviesinti svetainę – naudokite baltas, pastelines spalvas. Bet nebijokite joms į draugiją priderinti raštų, ryškesnių spalvų, detalių. Ornamentai ir raštai sukuria gilumo ir netikėtumo įspūdį.

Ar įtikinome, kad svetainės interjeras bute ar daugiabutyje gali atrodyti lygiai taip pat stilingai ir įspūdingai, kaip erdviuose namuose? Jeigu trūksta idėjų, visada jų galite pasistemti mūsų socialiniuose tinkluose. Juose – dalinamės, patariame, įkvepiame.

Instagram / Facebook / Pinterest


Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.