fbpx

Laiptai namų interjere

2022-12-20
Laiptai namų interjere

Laiptai. Tikriausiai visi žinome kokią funkciją jie atlieka kiekvienuose namuose. Tačiau šiais laikais laiptai namuose atlieka ne tik pagrindinę, bet ir estetinę funkciją. Viskas priklauso nuo to, koks interjeras kuriamas visame name, tuomet jau planavimo etape pasirenkami ir laiptų projektavimo sprendimai. Namų interjere laiptai gali tapti originaliai išreikšta, kartais ir unikalia detale bendroje dizaino koncepcijoje. Šiais laikais dizaineriai gali sukurti neįtikėtino grožio šedevrus, nes techninės galimybės yra be galo patobulėjusios ir pažengusios į priekį. Laiptų apdailos medžiagos, spalvos ir visą kitą gali būti pasirinkta pagal skirtingus individualius norus. Klasikiniame interjere tobulai tiks medinių laiptų dizainas, moderniame puikiai atrodys ir metalas, o laiptų plytelės tiks beveik kiekviename interjere. Todėl šiame straipsnyje aptarsime kokios gali būti daromos klaidos pasirenkant laiptų konstrukciją, aptarsime medinių, metalinių laiptų privalumus ir trūkumus, taip pat pakalbėsime, kaip laiptai gali tapti unikalia interjero detale. Taip pat pasidalinsime, kaip originaliai ir praktiškai galima išnaudoti vietą po laiptais.

Laiptai – namų interjero puošmena

Pastato lygiams sujungti naudojamos specialios konstrukcijos. Interjere esantys laiptai – tikra namų puošmena. Tai tinka beveik bet kokiam stiliaus sprendimui. Laiptai geba patraukti dėmesį ryškiomis detalėmis, įdomia geometrija, neįprastu faktūrų deriniu. Tinkamai parinktas dizainas ir vieta gali kardinaliai pakeisti erdvės suvokimą. 

Kokios klaidos daromos pasirenkant laiptus?

Pagrindiniai reikalavimai laiptams: saugumas, patogumas ir funkcionalumas. Tik po to derinamas grožis ir estetika. Labai dažnai laiptų konstrukcijai skiriamas nepakankamas dėmesys. Taupant vietą ir pinigus įrengiami itin statūs, siauri, nepatogūs laipioti, be turėklų laiptai, kurie ne tik sukelia diskomfortą jais naudojantis, bet ir gali sukelti visai neplanuotų traumų. Rekomenduojamas laiptų pakopos aukštis 15-18 cm, plotis 25-33 cm. Nesilaikant šių parametrų, laiptai bus itin nepatogūs. Dar vienas svarbus aspektas – laiptų plotis – jis turėtų būti mažiausiai 80-90 cm. Laiptų plotis tiesioginės įtakos saugumui neturi, bet platesniais ir erdvesniais laiptais tikrai bus patogiau naudotis. Saugumo prideda gerai ir saugiai įrengti turėklai. Turėklų dizainas ir jų kompozicija sprendžiama pirmajame planavimo etape.

Apdailos medžiagos laiptų gamybai: laiptų plytelės ir kiti pasirinkimai

Nuosavam namų interjerui dažniausiai pasirenkama patvari ir patikima apdailos medžiaga, kuri atlaikys net ir keliamus sunkius baldus į antrą aukštą. Ypač įspūdingai atrodo mediniai laiptai, kuriuos galima priderinti prie viso namo interjero, išgaunant tiek šiuolaikinį, tiek klasikinį stilių. Taip pat, ekologiška medžiaga suteiks jaukumo ir natūralumo namams. Tokius laiptus galima kloti ir medžio imitacijos plytelėmis, taip jos bus praktiškos ir atsparios įvairiems nusidėvėjimams. Plytelės laiptams sukurs išskirtinį grožį ir puikų vaizdą. Taip pat puikiai atrodo priderintos skirtingos apdailos medžiagos, toks vaizdas sukurs vientisumo harmoniją.

Verta atkreipti dėmesį, kad:

• Stikliniai laiptai interjere nėra itin patogus ir saugus variantas.
• Natūralus marmuras, dažniausiai pakeičiamas dirbtiniu akmeniu, natūrali medžiaga po kelerių metų pradeda palaipsniui nusidėvėti. Norint sukurti natūralaus akmens dizainą, tam puikiai tinka laiptų plytelės su akmens masės imitacija.
Taip pat laiptai gaminami iš geležies, aliuminio, bronzos ir kt. Patvarius metalo gaminius lengva montuoti, jiems nereikia didelių remonto išlaidų. Šios laiptų apdailos medžiagos pagalba lengva paversti realybe bet kokią dizainerio idėją.

Laiptų dizaino stiliai

Labai svarbu pasirinkti tinkamą spalvų schemą, taip pat atsižvelgti į visas projekto detales. Nuosavame būste nesudėtinga įrengti bet kokio stiliaus laiptus, tačiau jie turi derėti su visu namo interjeru ir atrodyti harmoningai. Šiuolaikiniam stiliui naudojamos išraiškingos modifikacijos. Skaidrūs gaminiai, papildyti metaliniais turėklais, akmens elementais. O skandinaviško stiliaus laiptai gali būti didesnių gabaritų, paprastesnio dizaino, tiesesnėmis ir aiškesnėmis linijomis. Solidžių spalvų laiptų plytelės suteiks kambariui išskirtinumo. Klasikai dažniausiai naudojamas akmuo ar mediena. Tai prabangus dekoras. Pagrindinis konstrukcijos pranašumas yra funkcionalumas ir įspūdinga išvaizda.

Kalbant apie sraigtinius laiptus, jie yra mažiau funkcionalūs, tačiau užima nedidelį plotą. Jeigu norima sutaupyti vietos, tai sraigtiniai laiptai gali būti kaip vienas iš pasirinkimų. Būtent sraigtinių laiptų konstrukcijoje nėra stovų, todėl atrodo, kad jie sklando tiesiog ore.

IDĖJOS PO LAIPTAIS

Laiptai gali įgauti dar daugiau funkcionalumo, juos išnaudojus dar vienu labai įdomiu būdu. Jeigu yra galimybė, erdvę po laiptais galima išnaudoti daiktų sandėliavimo daiktadėžėms. Taip pat galima susikurti jaukią darbo erdvę. Fantazija čia ribų nėra ir kartais pirma pasitaikiusi idėja gali tapti visiškai reali ir funkcionaliai.

Laiptai svetainėje

Laiptai  namuose gali labai gražiai derėti su viso interjero baldais. Dėl to jie dažnai montuojami svetainės zonoje. Mediniai laiptai namo interjere ar apgalvotai parinktos medžio imitacijos plytelės taps ryškiu akcentu, jei laiptams bus suteikta įdomi forma. Taip pat laiptai gali padėti sujungti skirtingų interjero stiliumi įrengtus kambarius. Svetainėje esanti laiptinė turi šiuos privalumus:

• Taupo kvadratinius metrus, nes erdvė po laiptais išnaudojama įvairiems tikslams.
• Tai dekoratyvinis elementas, kuris gali tapti viso interjero akcentu.

Laiptų pasirinkimas

Laiptų įrengimas turi būti apsvarstytas jau planavimo etape. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmes į Jūsų poreikius atitinkantį variantą, kiek namuose gyvena žmonių ir kitus dalykus. Laiptai į antrą aukštą montuojami taip, kad būtų ekonomiškai išnaudotas naudingas kambario plotas. Saugumui užtikrinti naudojamos tam skirtos patvarios medžiagos, pvz., plytelės laiptams. Užsakant išskirtinius modernius laiptus namuose, nereikėtų pamiršti ir jų praktiškumo bei saugumo. Atsižvelkite į struktūrines ir stilistines kambario ypatybes. 

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Socialinių tinklų mentorė ir video kurėja. Baigiau VGTU komunikacijos studijas ir savo hobį, paverčiau mylimu darbu.