fbpx

Virtuvės interjero ir dizaino idėjos. Profesionalų patarimai.

2022-06-21
Virtuvės interjero ir dizaino idėjos. Profesionalų patarimai.

Tikriausiai kiekviena namų šeimininkė svajoja apie erdvią, funkcionalią, stilingą, patogią ir jaukią virtuvę, kurioje viskas – nuo virtuvės plytelių iki mažiausių dekoro elementų – dera tarpusavyje. Ką reikia padaryti, jog tokią virtuvę sukurti? Į ką būtina atsižvelgti? Kaip ir kalbant apie bet kuriuos dizaino sprendimus – nėra itin griežtų taisyklių planuojant savo virtuvę, tačiau svarbu pirmiausia išsiaiškinti savo poreikius. Pažiūrėkite į save iš šalies – kaip naudojatės savo virtuve? Ko dažniausiai trūksta? Kas jums būtina virtuvėje, o kas visiškai nereikalinga? Atlikite analizę ir patys geriausiai išsiaiškinkite savo poreikius, norus bei vizijas. Tačiau suprantame, jog truputis papildomų žinių tik pagelbės gryninant, koks virtuvės interjeras jums bus tinkamiausias. Šiame straipsnyje aptarsime virtuvės interjero stilistikas, jų ypatumus, virtuvės išplanavimo svarbą ir apšvietimo aspektus.

Virtuvės išplanavimas

Planuodami virtuvės dizainą ir interjerą, pradėkite nuo savo patogumo ir komforto. Šioje zonoje viskas turi būti maksimaliai patogu ir tinkamose vietose. Pamirškite primestus stereotipus: jei jums nereikia tam tikros virtuvės dalies, kuri šiuo momentu yra labai madinga, tiesiog atsisakykite jos. Jei kampinis darbinis paviršius jums atrodo nepatogus, ieškokite kitų variantų. Jei seniai svajojote apie kriauklę prie lango, leiskite sau šią nedidelę prabangą.

Kartais optimalų išplanavimą padeda rasti patalpos ypatybės: esamos nišos, laikančiosios kolonos, erkeriai. Pagalvokite, kaip tam tikrus trūkumus paversti privalumais.

virtuves interjero ir dizaino idejos profesionalu patarimai

Virtuvės interjero stilistika – ar ji svarbi?

Kalbant apie stilių, kiekvienas jį renkamės pagal savo gyvenimo būdą, grožio supratimą bei praktiškumą. Aptarkime kelis iš jų.

 Skandinaviškas virtuvės interjeras

  • Paprasta apdaila ir baldai
  • Neutralios spalvos (balta, pilka, mediena)
  • Interjero akcentai su raštais ar ryškiomis detalėmis

Moderni klasika virtuvės interjere

Labai populiarus interjero stilius, kurį labai dažnai renkasi daugelis žmonių.

Bet mintis išties gera: imame neutralius elementus iš klasikinių stilių (fasadų frezavimas, dekoratyvinės rankenos, įmantrūs šviestuvai), bet visa kita panaudojame iš modernaus stiliaus. Šis interjero stilius plačiai naudojamas JAV ir ten laikomas vos ne tradiciniu stiliumi.

virtuves interjero ir dizaino idejos profesionalu patarimai

„Už borto“ paliekame paauksuotas interjero detales, freskas ir visas prabangos detales, kurios tik didina sąmatą, o naudos ir funkcionalumo dažniausiai iš jų nebūna.

Loftas

Ši stilistika pasižymi savo brutalumu, faktūrinėmis interjero detalėmis ir tamsiomis spalvomis. Būtent lofto tipo virtuvės dažniausiai būna dviejų tipų:

  • Tamsios spalvos, grubios tekstūros, plytų mūras, seno stiliaus aksesuarai (pvz.: šviestuvai), vyraujančios vario ir bronzos spalvos, atviri laidai ir ventiliacija.
  • Moderni. Minimalizmo atmaina, bet individualesnė. Šiame stiliuje dominuoja šviesiai pilko betono ir pavieniai lofto elementai.

Kokie šios virtuvės interjero stilistikos minusai? Visi interjero sprendimai turi būti įdomūs ir originalūs pvz.: įprastas radiatorius ar virtuvės maišytuvas labai lengvai sugriaus visą kurtą įvaizdį, tačiau dizainerių kurti daiktai yra gan brangus malonumas. Todėl lengviau yra miksuoti kelias interjero stilistikas ir jų elementus tarpusavyje, negu išlaikyti vientisą interjero stilių virtuvės erdvėje.

Minimalizmas

Šis interjero stilius yra pagrindas visų šiuolaikinių virtuvės interjero stilistikų. Laikui bėgant, virtuvėje atsiranda labai daug nereikalingų daiktų ir tai sukelia netvarkos jausmą. Todėl tam visuomet geriausias sprendimas – uždaros spintelės daiktų laikymui. Minimalistinių virtuvių dizainas visuomet atrodo tvarkingai ir išbaigtai.

Kaip ir bet kuri kita, stilinga ir moderni virtuvė reikalauja visų prietaisų ir baldų įmontavimo. Virtuvėje neturėtų likti tamsių kampų, viršutinių spintelių ne iki lubų, atskirai pastatomų viryklių ar mikrobangų krosnelių.

Tinkamų medžiagų pasirinkimas

Rinka nuolat vystosi, atsiranda naujų medžiagų, naujų praktinių sprendimų, su kuriais keičiasi ir virtuvės idėjos, pvz., ilgą laiką gana mažo dėmesio sulaukusios virtuvės grindų plytelės šiandien leidžia įgyvendinti praktiškai bet kokius dizaino sprendimus, atitinka aukštus tvirtumo ir praktiškumo reikalavimus. Ieškodami tinkamų virtuvės interjero sprendimų ir vertindami platų medžiagų pasirinkimą, pasidomėkite naujausiomis stiliaus ir dizaino tendencijomis: tai išplės jūsų pasirinkimą ir suteiks galimybę interjerą paversti šiuolaikiškesniu. Jeigu matote, jog pasirinkimas labai platus ir bijote suklysti užsukite į Apdailos Namus, kur dirba savo srities specialistai, galintys patarti visais dizaino klausimais.

Daiktų saugojimo spintelės

Geriausias virtuvės erdvės organizavimo variantas, neatsižvelgiant į jos plotą, bus harmoningas atviro ir uždaro daiktų sandėliavimo derinys. Po ranka laikykite visa tai, ką naudojate kasdien gamindami. Stalviršį atlaisvinkite nuo krūvos indų ir elektros prietaisų, kuriuos naudojate ne dažniau kaip kartą per savaitę. Išnaudokite visas sienos ploto galimybes.

Visiškai atviros lentynos, be uždarų pakabinamų viršutinių spintelių, nuotraukoje ar vizualizacijoje gali atrodyti gražiai, bet praktiškai šis sprendimas sukelia išties labai daug problemų. Nebent jūs pasiryžę išlaikyti nuolatos idealią tvarką, kurioje kiekvienas stiklainiukas ir buteliukas yra vienodo dydžio ir stovi vienodu atstumu, tada taip, bus idealiai graži tvarka, bet ar tai praktiška? Manome jog ne, todėl kaip ir minėjome pradžioje, atviras ir uždaras daiktų saugojimo spinteles geriausia kombinuoti tarpusavyje.

Virtuvės interjeras be viršutinių pakabinamų spintelių

O ką daryti tokiu atveju, jei pakabinamų spintelių nesinori išvis? Taip, toks interjero sprendimas jau yra gan plačiai naudojamas. 

Pakalbėkime atvirai:

  1. Žvelgiant iš interjero prizmės, virtuvė be viršutinių spintelių išties gali atrodyti labai stilingai ir įdomiai, bet…
  2. Kalbant apie praktiškumą, šis sprendimas nėra vienas teisingiausių. Šansų, jog galutinis variantas jums gali nepatikti, išties labai daug.

Tokių virtuvių dizainas visų pirma yra paremtas estetikos ir funkcionalumo sinteze. Kitaip sakant, svarbu atsižvelgti ne tik į gražų vaizdą, rastą internete, bet ir savo individualią virtuvės situaciją ir išmatavimus. Be abejonės, reiktų labai gerai apgalvoti ir praktiškumą, kaip ir kur viskas bus sutalpinta, netgi mažiausios smulkmenos.

Turite apgalvoti visas smulkmenas, kurios gyvenant jums netrukdytų ir leistų virtuvėje jaustis komfortiškai.

Indų džiovyklė
Dažniausiai spintelė virš kriauklės  yra naudojama indų džiovinimo sistemai. Ji būna pagaminta arba be dugno, arba su tarpeliu tarp fasadų ir apatinio krašto, kuris leidžia cirkuliuoti orui ir neužsistovėti drėgmei. Be to, sutikit, jog tikrai nėra patogu pasilenkus padėti/išimti indus iš stalčių.

Gartraukis

Jei nesiruošiate kepti ir troškinti, kartu su viršutinėmis spintelėmis galite atsisakyti  ir gartraukio. Kitu atveju jums reikės šią problemą išspręsti. Gartraukiai dažniausiai  yra įmontuojami – kur? Teisingai – viršutinėse spintelėse, kurių virtuvėje šiuo atveju neturime. Todėl sprendimas: teks įsigyti neįmontuojamą (lubų) dėžutės formos gartraukį.

Šaldytuvas, mikrobangė ir orkaitė

Norėdami pilnai atsisakyti viršutinių spintelių, turėsite visa buitinę techniką kažkur gražiai „paslėpti“, kitaip tariant įmontuoti, nes kitu atveju atskirai stovintis šaldytuvas sugadins visą virtuvės interjero vaizdą. Todėl įmontuota buitinė technika šiuo atveju geriausias sprendimas. Kalbant apie mikrobangę ir orkaitę, jas geriausia išdėstyti rankų lygyje, ne apačioje.

Apšvietimas

Geriausias sprendimas – LED juostinis apšvietimas po viršutinėmis lentynomis – praktiška, patogu ir naudojama kasdien. Jeigu virtuvės siena virš stalviršio visiškai laisva ir tuščia, be jokių lentynų, tada apšvietimą sukurkite pasitelkdami reguliuojamus ar  pakabinamus šviestuvus.

Zona tarp viršutinių (kurių šiuo atveju nėra) ir apatinių spintelių – prijuostė

Dažniausiai tai būna 60 cm zona, kuri dažniausiai išklojama plytelėmis arba stiklo plokštėmis. Būtent ši dalis gaminant maistą apsaugo sieną nuo riebalų ir garų. O kai viršuje nebelieka pakabinamų spintelių iškyla klausimas: Kokio aukščio daryti prijuostę. Atsakymas: ne mažiau kaip 60 centimetrų. Galite daryti ir iki pat lubų.

Buitinė technika

Neteisingai parinkta buitinė technika gali sugadinti visą interjero įspūdį, o stilingi elektros prietaisai, priešingai, pabrėžia dizainą.

Rinkdamiesi virtuvės įrangą sutelkite dėmesį į savo gyvenimo būdą: gausiai šeimai reikalingas erdvus šaldytuvas, kavos mėgėjams patiks idėja įrengti kavos barą, o retai gaminantiems prireiks dviejų degiklių kaitlentės. Būtina kovoti su pagunda viską sutalpinti iš karto, stenkitės išlaikyti harmoniją ir neperkrauti stalviršio nereikalingais daiktais – taip užtikrinsite, kad virtuvės interjeras išliktų tvarkingas ir patrauklus.

Jei turite galimybę pasirinkti įmontuojamą buitinę techniką, tai puikus sprendimas sukurti tvarką ir harmoniją virtuvėje. Ypatingai tai svarbu įrenginėjant mažas virtuves.

virtuves interjero ir dizaino idejos profesionalu patarimai 5

Apšvietimas

Tinkama šviesa yra vienas iš svarbiausių virtuvės dizaino sprendimų. Be bendro apšvietimo, reikia pasirūpinti ir darbinio ploto apšvietimu – virš stalviršio. Jei valgomasis yra toje pačioje patalpoje, virš jos taip pat reikės gero suplanuoto apšvietimo.

Virtuvės interjeras ir spalvos – ar jų reiktų bijoti?

Virtuvės interjere ryškios spalvos = rizika, bet, kas nerizikuoja tas… Išties bijoti nevertėtų, jei jums atrodo, jog jūsų svajonių virtuvė turi būti su ryškiai mėlynos spalvos akcentais, tai kodėl gi ne. Netgi su tokios spalvos kombinacijomis galima išgauti puikų virtuvės interjero dizainą.

Tačiau labiau rizikingas sprendimas – yra žalia virtuvė. Ši spalva labai skirtingai atrodo natūraliame ir dirbtiniame apšvietime, todėl nepatariame jos naudoti patalpoje, kur daug natūralios šviesos – rezultatas gali būti nenuspėjamas. Arba spalvos pavyzdį būtinai apžiūrėkite dienos šviesoje ir geriausia net nusivežkite plokštės pavyzdį į savo projektuojamus namus. Tokiu būdu – nesuklysite!

Tamsios spalvos ne visuomet yra praktiškos. Ypatingai nepraktiški yra blizgūs juodi virtuvės paviršiai, tačiau galima išbandyti juodos spalvos matinį variantą arba rinktis tamsią, tačiau margesnę plokštę, kuri leis maskuoti nešvarumus virtuvėje.

Apgalvojimas iki smulkmenų

Smulkmenose slypi stilius. Išties viskam reikia skirti dėmesio: furnitūrai, patogioms jungiklių ir lizdų vietoms, ploviklių dozatoriams, maišytuvams, šepečiams ir netgi kempinėms. Kuo detaliau apgalvosite visas detales, tuo patogiau ir komfortiškiau jausitės būdami virtuvėje.

Ar šalti atspalviai prastai atrodo virtuvės interjere? Tikrai ne, pasižvalgykime po idėjas.

Daugiau idėjų ir patarimų galite rasti mūsų Instagram ir Pinterest paskyrose.

Susiję straipsniai

Stilingos 2022 m. idėjos virtuvės remontui. Dizaino patarimai Klasikinė virtuvė. Ekspertų patarimai jaukiems namams Valgomojo interjero idėjos Idėjos mažos virtuvės interjerui. Profesionalų patarimai namams. Jungtos svetainės ir virtuvės interjero idėjos Kaip išsirinkti tinkamas detales virtuvės interjerui? Ką reikia žinoti renkantis virtuvės grindų plyteles? Kaip atrodo retro stiliaus virtuvė? Nuotraukų galerija Skandinaviško stiliaus virtuvės idėjos Profesionalios lauko virtuvės idėjos Virtuvės stalviršiai iš plytelių užtikrins ilgaamžiškumą Virtuvės dekoravimo idėjos šventėms ir ne tik

Socialinių tinklų mentorė ir video kurėja. Baigiau VGTU komunikacijos studijas ir savo hobį, paverčiau mylimu darbu.