Minimalizmas, šviesa, natūralumas – tai vieni pagrindinių skandinaviško stiliaus bruožų, kuriems vis sunkiau atsispirti. Tai matosi iš jau top’us skinančio šio stiliaus paklausos. Tikrai nebestebina, kodėl skandinaviškas stilius taip pavergia visų širdis. Čia susipina elegancija, paprastumas ir natūralumas. Interjeras tiesiog skamba grožiu, nes geras skandinaviškas dizainas visada džiugina akį. Šis stilius atkeliavo nuo šiaurės šalių, kur gyventojai dažniau gyvena tamsiomis dienomis, nei saulėtomis. Vietinių šiauriečių languose atsispindi vingiuoti fiordai, rūko miglos, apsnigti kalnai ir ledinės upės. Dėl to šiame stiliuje tiek daug natūralių atspalvių. Skandinaviškas stilius, kuris atsirado sunkiomis šiaurinėmis sąlygomis, reikalavo minimalizmo, efektyvumo, funkcionalumo ir elegancijos. Jis tiesiog tobulai tinka tiek virtuvės, tiek visų namų interjero dekoravimui. Skandinaviško dizaino grožis slypi tame, kad visas interjeras kuriamas labai paprastai ir nesunkiai, o plytelės ir kitos apdailos medžiagos harmoningai dera tarpusavyje. Skandinaviško stiliaus virtuvė visada sukurs ramybės ir jaukumo jausmą, nes vyraujanti balta spalva ramina ir atpalaiduoja, o medis, kuris šiame interjero stiliuje yra neatsiejama dalis, įneš savitos šilumos.
Skandinaviško stiliaus virtuvės idėjos
Skandinaviška virtuvė – šviesos gausa ir erdvumo jausmas
Turbūt nerastume kito tokio interjero stiliaus, kuris skandinavišką stilių pralenktų savo šviesos gausa. Net ir nedidelėje virtuvėje, kurioje nėra daug natūralios dienos šviesos, patalpa atrodys gaiviai ir šviesiai. Dėl šviesių arba baltų spalvų skandinaviškos virtuvės interjeras visada atrodo tvarkingas ir prižiūrėtas. Balta spalva yra skandinaviško stiliaus pagrindas ir vizitinė kortelė. O baltumui į parankę kimbantis medis sukuria raminančio žavesio ir malonios šilumos. Be to, tokioje virtuvėje nesimatys dulkių ir purvo, jeigu kartais pamirštume kokią dieną nuvalyti stalviršį.
Interjero charakterio bruožai
Skandinaviško stiliaus virtuvėje vyrauja tiesios ir griežtos, simetriškos linijos, kurios ir kuria bendrą interjero charakterį. Čia nėra bangelių ar raižytų detalių, juos paliekam klasikai. Skandinaviškas stilius dievina minimalizmą, tekstūros grožį, medžio raštus ir natūralias detales. Visas grožis slypi paprastume ir ko jo daugiau, tuo geriau. Interjerą kurkite mažomis detalėmis, prigesintų spalvų vazomis, medinėmis lentelėmis ir dubenėliais, baltais interjero aksesuarais. Skandinaviška virtuvė mėgsta įvairias ir unikalias detales, kurios įneša savito charakterio ir sujungia visą erdvę į visumą. Toks interjeras traukia natūralias gamtos spalvas, tokias kaip ruda, žalsva ar pilka. Šie atspalviai labai gražiai žiūrisi baltame virtuvės fone. Rekomenduojame spalvų per daug nemaišyti, geriau pasirinkti vieną ar du atspalvius, kurie taps ryškesniais akcentais, bet ne užgoš šio stiliaus bruožų. Verta paminėti, jog skandinaviško stiliaus virtuvė neįsivaizduojama be mažų dekoracijų, tokių kaip įvairių dydžių dėžutės, pinti krepšiai, sienų laikikliai, paveikslai ir žvakės. Visi aksesuarai leidžia interjerą išlaikyti jaukiu, o būtent to ir siekia visi šiaurietiško stiliaus gyventojai.
Stalviršio pasirinkimai
Vienas didžiausių ir stilingiausių skandinaviško stiliaus virtuvės akcentų yra stalviršis. Dažniausiai, tik įėjus į virtuvę visas dėmesys kreipiamas būtent į jį, nes tai visos erdvės širdis. Jis diktuoja nuotaiką ir jausmą, o kuo stalviršio daugiau, tuo stipresnį įspūdį jis kuria. Medienos rašto stalviršiai šiame stiliuje atrodo išties labai patraukliai. Puikiai dėrės tiek šviesesni, tiek tamsesni atspalviai. Pilkas stalviršis kontrastingai pagyvins baltų fasadų virtuvės dizainą.
Baldai, medžiagos ir formos
Skandinaviško stiliaus virtuvėje baldai pasižymi natūralumu. Jie dažniausiai lengvi ir skleidžia lengvumo emociją. Masyvūs baldai stilių apsunkins. Rinkitės natūralias medžiagas, nes tai kokybės stilius. Baldai dažniausiai kuriami iš medžio arba betono, derinant su lengvais ir natūraliais audiniais. Virtuvėje puikiai tiks ir minkšti baldai. Šiame stiliuje labiausiai vertinama medvilnė, linas, šilkas. Priderintos pastelines ir lengvos spalvos vilioja ilsėtis ir atsipalaiduoti. Norint įnešti originalumo, galima pasirinkti įdomesnius akcentus tam tikroms zonoms. Virtuvės kėdės gali būti unikalių, kiek kitokių formų, tai suteiks patalpai išskirtinumo. Jei savo namų interjere norite šiuolaikiškumo ir lengvumo rinkitės pakabinamas spinteles su stiklo durelėmis. Virtuvės sienų plytelės gali susilieti su pakabinamomis spintelėmis arba būti kontrastingos ir įnešti interjerui papildomo žavesio. Prie medžio rašto stalviršių tobulai žiūrisi baltos arba pilkų atspalvių sienų plytelės.
Tamsi skandinaviško stiliaus virtuvė
Verta pabrėžti, kad skandinaviškos virtuvės interjeras ir visi baldai nebūtinai turi tilpti į baltą gamą. Saikingai naudojant tamsesnes paletės spalvas, tokias kaip pilka, juoda ar tamsiai žalia, lygiai taip pat galima sukurti harmoningai atrodantį jaukų interjerą. Tamsiame interjere šilumos suteiks medis, kuris yra neišvengiamas, jeigu nenorim interjero paversti šaltu ir niūriu. Visi pilki, rudi ir juodi atspalviai puikiai dera ir su balta spalva.
Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.