fbpx

Kaip atrodo retro stiliaus virtuvė? Nuotraukų galerija

Iveta Peteraitytė: Kaip atrodo retro stiliaus virtuvė? Nuotraukų galerijaParašė: Iveta Peteraitytė

2023-01-13
Kaip atrodo retro stiliaus virtuvė? Nuotraukų galerija

Į žodį retro sutelpa labai daug reikšmių, vaizdų, jausmų ir detalių. Trumpai tariant, tai – grįžimas atgal. Retro – tai atgal į praeitį orientuotas stilius. Kai viskas kas iš praeities sugrįžta į dabartį, kai seni ir pasenę dalykai tampa naujai prikelti. Į šį stilių galima sutalpinti viską, ką tik norime, nuo mados, dekoro, muzikos iki interjero. Kalbant apie šį stilių, neriame į 6-7-8-ojo dešimtmečius, kur visi daiktai kelia sentimentus ir turi istorinį žavesį. Kalbant apie interjerą, tai nebūtinai turi būti labai seni ir antikvariniai baldai, tai gali būti tą laikmetį iliustruojantys daiktai ir baldai, apgalvotai parinktos plytelės ir kitos apdailos medžiagos, derančios spalvos ir raštai, kurie dabartiniame pasaulyje sukuria gilios istorijos prieskonį, bet yra nauji ir šiuolaikiški. Toks stilius nėra kasdienis ir nuobodus, jis su savimi nešiojasi daug žavesio, žaismingumo ir gyvumo. Norite susikurti retro stiliaus virtuvę, kuri kiekvieną dieną Jus džiugintų ir keltų tik malonius jausmus? Skaitykite toliau, aptarsime viską detaliai.

Retro stilius – išskirtiniai namai

Retro nuotaika banguoja nuo paprastumo iki elegancijos. Čia susipina viskas kas gyva, gausu ir ryšku. Interjeras gali būti subtiliai spalvotas, žaismingai margas arba elegantiškai sendintas. Priklausomai, ko norisi – daugiau prabangos ar daugiau žaismingumo. Retro stiliuje vyrauja ryškios spalvos, be jų jau niekaip. Bet gali pakakti tik vieno ryškaus akcento, nebūtina dekoruojant išnaudoti visas vaivorykštės spalvas. Savo vaizduotėje nusipiešus kokio vaizdo norisi, įsigijus tam tikrus dekoro elementus, iškarto pajusite kuria kryptimi judėti. Tokiuose namuose nėra to, kas nedera, čia kiekvienas daiktas įprasmina savo būtį, o bendra visuma įprasmina seno ir naujo dekoro elemento balansą.

Tekstūros, spalvos, raštai

Retro stiliuje labai dažnai naudojami tokie atspalviai, kaip žalia, avokado, rožinė, violetinė arba prigesinta geltona. Taip pat šiame interjero stiliuje galima sutikti įvairių margų atspalvių, rytietiškų raštų dailiai išpuoštų ryškiomis spalvomis. Šį laikotarpį atspindės įvairūs langeliai ir taškeliai, kurie gali nutūpti kur tik panorėjus – ant staltiesės, virtuvės spintelių, padėkliukų, vazonų, ir, žinoma, virtuvės plytelių. Įvairiais geometrijos elementais galima dekoruoti visą erdvę, nuo grindų iki lubų. Tik žinoma, nepamirštant, kad saikas egzistuoja net ir eklektiškame stiliuje. Retro stilius tikrai nepasižymi kuklumu, dėl to, jeigu esate įvairių audinių, raštų ir tekstūrų mylėtojas, tai kuriant retro virtuvės interjerą, čia galite drąsiai realizuoti visas savo silpnybes. Įvairovė ir sendinti motyvai čia labai tinka ir tik dar labiau priduos šarmo ir žavesio. Retro stiliuje nėra taisyklių, derinimo ir standartų. Jeigu norisi daugiau margumo – valio, jeigu norisi tik kelių atspalvių ir akcentų – dar didesnis valio. Kūryba ir savų norų realizavimas, pasitelkiant senove alsuojantį dvelksmą – tai yra šio stiliaus vizitinė kortelė.

Retro stiliaus virtuvė

Retro virtuvė leidžia įgyvendinti unikalias interjero idėjas. Sienos apdailai puikiai tiks retro stiliaus plytelės, kurios dažniausiai būna nedidelės, o formos – nuo eglutės, rombo iki stačiakampių. Baldus galima rinktis tiek sendinto tipo, tiek klasikinius ar modernius. Nepamirškim – tai stilius, kuris sugrąžina praeitį su šiuolaikiškais elementais. Retro stiliuje visada akis maloniai glosto medžio elementai – eglutės rašto motyvai spintelių apdailai ar medinės rankenėlės. Čia dominuojanti mediena visada atrodys labai skoningai, bet kojos nepakiš ir priderintas marmuras. Idealiai žiūrėsis ir spintelės su stiklinėmis stumdomomis durelėmis.

Retro baldai virtuvėje

Retro stiliaus virtuvė greičiausiai neapsieis be baldų su plastiškomis linijomis, grakščiomis detalėmis ar unikaliais ornamentais dekoruotais paviršiais. Šis interjero stilius tikrai reikalauja drąsesnio požiūrio, kuomet baldai ir daiktai pasižymi ryškumu ir išskirtinumu. Šiais laikais pasiūloje tiek daug visko, kad tikrai nesunkiai išsirinksite prie šio stiliaus derančią virtuvės įrangą, nuo orkaitės iki tosterio. O mes rekomenduojame nepamiršti savo tėvų ir senelių, galbūt jie savo palėpėse laiko dulkėmis aplipusią vazą, seną telefoną ar autentišką laikrodį? Šie elementai puikiai atgims retro stiliuje, o namai įgaus dar daugiau senovės jausmo.

Retro stiliaus apšvietimas – jis kitoks

Planuojant apšvietimą, ypatingą dėmesį skirkite lempos formai. Čia ji turi labai didelę reikšmę ir dažnu atveju netgi laimi prieš patį funkcionalumą. Norint virtuvėje sukurti daugiau dramos ir charakterio, tuomet rinkitės didesnius, įdomesnio dizaino lempas, kurios suteikia ryškų apšvietimą. Jeigu norisi mažiau apšvietimo, puikiai pasitarnaus mažesnės lemputės. Svarbu atkreipti dėmesį, kad apšvietimas, kurį dažnai įpratę matyti moderniuose ir šiuolaikiškose virtuvės interjero stiliuose, čia gali tiesiog netikti.

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.