fbpx

Ką reikia žinoti renkantis virtuvės grindų plyteles?

Iveta Peteraitytė: Ką reikia žinoti renkantis virtuvės grindų plyteles?Parašė: Iveta Peteraitytė

2023-01-13
Ką reikia žinoti renkantis virtuvės grindų plyteles?

Renkantis virtuvės grindų plyteles svarbu apžvelgti svarbiausius kriterijus, kurie apima funkcionalumą, vizualinį vaizdą bei pačią stilistiką. Nesvarbu, ar įsirenginėjat namus, ar juos tik atsinaujinate, bet dar prieš pradedant derinti visus darbus, visada pravartu sau atsakyti į tam tikrus klausimus, kad virtuvės grindų pasirinkimas būtų sklandesnis ir greitesnis procesas. Atsakykite – kokia konkreti virtuvės funkcija pas Jus namuose? Ar ji tik trumpoms ir greitoms šeimos vakarienėms, ar ilgiems maisto gaminimo ritualams, kuomet skonio šventę dažnai kuriate ne tik sau, bet ir draugams? Nuo to, kaip dažnai ir ilgai užsibūnate virtuvėje, priklausys kiek daug drėgmės ir veiksmo bus joje. Taip pat suplanuokite bendrą remonto darbų biudžetą, pradžiai, visai namų apdailai, o paskui kiekvienam kambariui atskirai. Tai labai padeda, norint tinkamai surikiuoti išlaidas ir įsivertinti kiek kas kainuos. Kadangi dažnas grindų keitimas yra ne maža investicija, tai virtuvės grindų plyteles rinkitės kruopščiai ir atsakingai, nepamirštant, jog kokybiškesnės grindų plytelės bus ir ilgaamžiškesnės.

Kodėl svarbios grindų plytelės virtuvėje?

Sutikite, kad kai viskas gražiai suderinta, vientisa ir harmoninga, tuomet mūsų akys lengvai plaukioja po visą interjerą, gėrisi ir atsipalaiduoja. O tik kokia neteisinga detalė, atmestinai numestas akcentas, kuris net ir pats rėkia, kaip jam čia nepatinka, interjerą padaro neskoningu, nuobodžiu, o baisiausia, kai jis tampa net varginančiu. Virtuvės grindys gali tapti arba visos erdvės skoningu papildymu arba rėkiančiomis ir nepatenkintomis grindimis, kurios gadina visą interjerą. 

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

Šiais laikais virtuvės dažniausiai būna sujungtos su svetaine, o tai iškelia dar daugiau reikalavimų. Norint stilingai sujungti šias dvi skirtingas erdves reikia gerai apgalvoti kiekvieną detalę, nuo spalvos iki formos. Kloti tiek svetainės, tiek virtuvės grindis medžiu nėra prastas variantas, bet reikia atkreipti dėmesį, kad tokios grindys labai nemėgsta drėgmės, riebalų, purvo ir temperatūrų skirtumų, nuo kurių sunkiai pabėgsime, jeigu mėgstame gaminti ir ilgai sukiotis virtuvėje. Dėl to virtuvės grindų plytelės yra pats logiškiausias ir praktiškiausias pasirinkimas. Jeigu basa koja bijo šaltos grindų plytelės, prieš tai galima įsirengti šildomas grindis. Virtuvės grindys iš plytelių yra praktiškas pasirinkimas bet kokiems namams.

Be jokios abejonės, pirmasis pats svarbiausias kriterijus yra tai, kad virtuvės grindų plytelės būtų atsparios drėgmei. Virtuvės ir kituose kambariuose dažniausiai dedamos akmens masės plytelės, kurios pasižymi ilgaamžiškumu ir patvarumu. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į plytelių dilumo klases. Jų charakteristikos skirstomos nuo 1 iki 5. Pačios atspariausios plytelės žymimos 5. Tokias naudoja prekybos centruose ir kitos komercinės patalpos, kur didelis žmonių srautas. Namuose pilnai pakanka 4 lygio plytelių. Ispaniškos ir Itališkos plytelės visame pasaulyje laikomos kokybės ir ilgaamžiškumo ženklu.

Kokias plyteles rinktis, kad virtuvės grindys atitiktų visus reikalavimus?

Norint, kad virtuvės grindys kuo ilgiau atrodytų kaip naujos, grindų plytelės turi būti pilnai atsparios drėgmei, riebalams ir temperatūrų skirtumams. Kitas, turbūt daugeliui svarbiausias niuansas renkantis grindų plyteles yra išvaizda. Galima rinktis vienspalves plyteles, raštuotas plyteles, matines plyteles, reljefines ar mozaikines. Šiai erdvei reikėtų vengti slidžių ir blizgių plytelių, nes ant jų patekus vandeniui galima paslysti. Elegantiškai ir šiuolaikiškai žiūrisi medžio imitacijos plytelės, kurios sukuria vientisumą su svetainės grindimis. Medis visada gražiai žiūrisi su akmens raštu, dėl to virtuvės sienų plytelėms į draugiją tobulai tiks akmens imitacijų plytelės. Su mozaikinėmis plytelėmis galima sukurti tiek rustic, tiek prabangų klasikinį stilių. Terakotos imitacijos plyteles virtuvei suteiks savitą šarmą ir šilto pietietiško jaukumo. Vienspalvės, baltos plytelės labiau išryškina susikaupusius nešvarumus, o tamsesnės plytelės bei plytelės su raštais purvą ir nešvarumus labiau paslėpia.

O kaip su plytelių dydžiais?

Nuo grindų plytelės dydžio priklauso, kaip atrodys vizualinis virtuvės įspūdis. Kiekviena plytelė turi sugebėjimą vizualiai keisti kambario dydį, dėl to labai svarbu pasirinkti patį tinkamiausią sprendimą. Nors jau seniai žinoma, jog didelės plytelės didina kambario dydį, o mažesnės priešingai, bet nereiktų tuom vadovautis aklai. Gali būti ir taip, kai mažos plytelės nedidelei erdvei bus labiausiai tinkančios, nes proporcingai sujungs visas interjero detales. Norėdami pasirinkti grindų plyteles virtuvei, pirmiausia turite apgalvoti bendrą virtuvės interjerą ir remiantis stilistine koncepcija, pasirinkti labiausiai tinkančias grindų plyteles pagal spalvą, dydį ir formą.

Tikimės, jog atsakėme į rūpimus klausimus ir virtuvės grindų pasirinkimas nebekels streso ir nereikalingų dvejonių. Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.