fbpx

Virtuvės dekoravimo idėjos šventėms ir ne tik

Iveta Peteraitytė: Virtuvės dekoravimo idėjos šventėms ir ne tikParašė: Iveta Peteraitytė

2023-06-01
Virtuvės dekoravimo idėjos šventėms ir ne tik

Sutiksite, jog virtuvės jaukumas kuriamas naudojant atskirus daiktus, dekoracijas ir kitus elementus. Visi jie suteikia ne tik didelio susižavėjimo jausmą virtuvėje, bet ir daug žavesio. Kai virtuvė galutinai įrengta, laikas pradėti ją dekoruoti ir jaukinti. Virtuvės dekoravimas gali tapti maloniu procesu, čia svarbiausia neskubėti, atsakingai derinti ir vadovautis savo intuicija, kartais net didieji interjero žurnalai nesuteiks tokių idėjų Jūsų virtuvei, ką gali sukurti pati namų šeimininkė. Šiais laikais galima rasti pačių įvairiausių dekoravimo elementų, kurie į namus įneš įvairovės ir gyvybės. Galima dekoruoti tiek sienas, tiek grindis, jau nekalbant apie lentynas ir patį stalą. Dėl to labai svarbu apgalvoti kuo daugiau įvairiausių idėjų, kurios gali netikėtai pasėti mintį, kurią užsimanysite įgyvendinti. Straipsnyje aptarsime ir pasiūlymus, kaip galima dekoruoti savo virtuvę gimtadieniams bei vakarėliams.

Virtuvės dekoravimas nebijant spalvų

Spalvos kuria jausmą. Jos ypač pagyvina baltą arba kitą šviesų interjerą. Nors virtuvėje paprastai dominuoja šviesios apdailos medžiagos, pvz., baltos plytelės, svarbu žinoti, kad pridėjus įdomesnius spalvotus akcentus lengvai pakeisite nuotaiką iš neutralios į gyvesnę. Visos ryškios spalvos net pačią nuobodžiausią erdvę gali paversti visiškai kitokia įnešant jai žaismingumo. Tokiose erdvėse norisi būti, jose gera gaminti ir vakarieniauti. Kokius ryškesnius akcentus nuspręsite pasirinkti yra visiškai Jūsų fantazijos reikalas. Virtuvės dekoravimas gali apimti ir įdomesnių atspalvių kėdžių, šviestuvų ar stalo kilimėlių derinimą. Šiais laikais galima rasti praktiškai viską, apie ką pagalvojame svajodami, tad tikrai nesunkiai susikursite sau patinkantį interjerą. Svarbu paminėti, jog virtuvės dekoro spalvos neturi asociacijų su jokiu interjero stiliumi. Dekoro elementai suteiks laisvę kurti tokį stilių, kokio norite. Ryškesnės spalvos dera tiek klasikiniame, tiek moderniame ar minimalistiniame stiliuje.

Veidrodžiai niekada netrukdys

Tikrai nėra taisyklės, kurioje būtų sakoma, kur galima kabinti veidrodžius, o kur ne. Kabinkite juos ten, kur norite pabrėžti erdvumo pojūtį. Veidrodis virtuvėje gali tapti puikia interjero detale, o, galbūt, net viso kambario akcentu. Veidrodžiai labai tinka mažoms erdvėms, nes savo atspindžiais jis gali padidinti erdvę vizualiai, taip pat patalpai suteikti daugiau šviesos. Norite, kad virtuvės dekoras žavėtų originalumu? Apsvarstykite galimybę sieną išklijuoti keliais mažais veidrodžiais arba pakabinti vieną didelį, kuris tikrai neliks nepastebėtas.

Šventinio stalo dekoravimas

Jokia šventė neapsieina be virtuvės. Čia gaminame, ruošiame, taip pat valgome ir džiaugiamės šventiniais malonumais. Bet kokiai šventei ir šventinei nuotaikai sukurti, ruošiamės iš anksto. Virtuvės stalo dekoravimas taip pat tampa neišvengiamu dalyku, kuris prisideda prie šventės kūrimo. Puošti stalą galima labai skirtingai – vieni tai daro labai subtiliai, kiti tam skiria labai daug laiko ir dėmesio. Toliau pateiksime kelias stalo dekoravimo idėjas, kurios neatims nei daug laiko, nei didelių finansų, tačiau tikrai nustebins susirinkusius svečius, o pats virtuvės dekoravimas įgaus išskirtinės elegancijos prieskonio. Tikimės, jog bent vieną iš jų kada nors pasinaudosite ir Jūs.

Miškas ant stalo

Šis stalo dekoravimo tipas įkvėptas miškų ir gamtos. Virtuvės dekorui sukurti naudokite žemiškus atspalvius, rinkitės gamtos motyvus atspindinčias dekoracijas ir audinius. Ant stalo komponuokite kankorėžius, spyglių šakeles, alyvų krūmelius ar net citrinas, kurios, šalia žemiškų spalvų, taps akcentine spalva. Prie tokių elementų puikai tiks lininės servetėlės ar stalo takeliai. Ši dekoravimo idėja skirta tikriems gamtos mylėtojams.

Baltų debesų įkvėptas dekoravimas

Baltas stalo dekoravimas tiks kiekvienai šventei – tiek Kalėdoms ar gimtadieniams, tiek vestuvėms, ar gražioms metinėms paminėti. Balta spalva simbolizuoja švarą, estetiką ir lengvumą. Prie tokio stalo norisi pasitempti ir elgtis elegantiškai. Stalui dekoruoti rinkitės baltą staltiesę. Servetėlės gali būti tiek baltos, tiek kitą, šviesų atspalvį turinčios spalvos. Derinkite krištolą arba keramiką, tokie indai kalbės patys už save. Nepamirškite gyvų gėlių, kurios tokiam dekoravimo stiliui yra tiesiog būtinos.

Juoda įkvėpta aukso

Tiems, kas mėgsta subtilią prabangą, žėrinčius akcentus ir dievina išskirtinę nuotaiką, tiems juodos spalvos stalo dekoravimo idėja yra tai, kas atpirks visus jų lūkesčius. Nesugalvojame, kas gali būti dar stilingiau už klasikinę juodą, o, kai jai į kompaniją prisijungia aukso elementai, – prabangi šventė garantuota. Tai elegancija, kuri niekada neišeis iš mados. Būtent dėl šios priežasties, vis dažniau virtuvės interjere pastebimi ir juodi-aukso elementai, pvz., prabangios virtuvės sienų plytelės. Kurdami šventinę nuotaiką, derinkite juodas lėkštes su juodais puodeliais, prie jų įkomponuokite auksu žėrinčius stalo įrankius ir kitą atributiką. Galime užtikrinti – toks virtuvės dekoravimas taps malonią nuostabą keliančiu elementu.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.