Klasika niekada nesensta, nepraranda savo aktualumo ir visada yra rafinuoto skonio ženklas. Būtent todėl klasikinė virtuvė yra paprastas, bet kartu ir protingas sprendimas, leidžiantis derinti tokias svarbias šio kambario savybes kaip praktiškumas, stilius ir komfortas. Daugelis šį stilių įsivaizduoja pernelyg prabangų, tačiau sukurti dizaino meno šedevrą prireiks jėgų ir didelio dėmesio detalėms.
Klasikinė virtuvė. Ekspertų patarimai jaukiems namams
Pagrindinės klasikinės virtuvės dizaino taisyklės
- Klasikinis stilius – tai įsipareigojimas aiškioms linijoms ir geometrinėms formoms. Beveik visada tokio dizaino sprendimo virtuvė apima linijinį virtuvės išdėstymą (kartais taip pat galima naudoti kampinį variantą).
- Labiausiai šis stilius tinka erdvioms virtuvėms – didelėje erdvėje galima atskleisti visą detalių turtingumą ir prabangą. Tačiau klasikos privalumas yra tas, kad šio stiliaus nesugadins ir mažos virtuvės – tokiu atveju reikės atidžiau apgalvoti projektą, tačiau jaukumas ir komfortas bus bet kokiu atveju.
- Šiam stiliui būdingas tik natūralių arba dekoruotų medžiagų naudojimas. Dažniausiai naudojamas medžio masyvas, taip pat dizaineriai dažnai pasitelkia detales iš natūralaus akmens. Dažniausiai klasikiniai virtuvės baldai gaminami iš ąžuolo, kedro, riešutmedžio ir vyšnių. Tačiau visiškai natūralių elementų naudojimas yra susijęs su didelėmis finansinėmis išlaidomis, todėl dažnas pasirinkimas būna imituojančios apdailos medžiagos.
- Projektuojant patalpą daug dėmesio skiriama šviestuvų parinkimui. Akivaizdu, kad šiuolaikiniai plastikiniai ir panašūs šviestuvai šiam stiliui ne visai tinka.
- Dažniausiai klasika neapima daug smulkių detalių – neturėtų kilti perkrovos jausmo. Tačiau tinkami bendrai spalvų gamai interjero daiktai bus geras pirkinys net tokiai patalpai.
Kokias plyteles pasirinkti virtuvėje?
GRINDIMS
Plytelėmis išklota grindų danga turi atitikti du pagrindinius kriterijus: nebijoti stiprių smūgių (pavyzdžiui, nuo krentančios keptuvės ar peilio) ir nesusidėvėti nuo nuolatinio žmonių „trypimo“ vienoje vietoje (prie viryklės ar kriauklės). Kaip ir renkantis laminatą, plytelėms taip pat buvo išrasti koeficientai, padedantys nustatyti jų stiprumą ir atsparumą dilimui. Jie pažymėti PEI indeksu ir romėniškais skaitmenimis nuo I iki V. Virtuvės grindims optimalios PEI III ir PEI IV klasės. Taip pat atkreipkite dėmesį į plytelių trinties koeficientą: vargu ar būsite patenkinti slidžiu paviršiumi po kojomis. Virtuvei idealu pasirinkti plyteles, kurių parametras yra 0,75 (priimtinas nuo 0,4, bet ne žemesnis).
PRIJUOSTEI
Sienos apsauga darbinio paviršiaus srityje virtuvėje turi būti kokybiška ir praktiška. Todėl prijuostei tinka paprastesnė ir pigesnė plytelė. Jei virtuvėje ant grindų parenkamos 7-9 mm storio plytelės ir dažnai naudojami net porcelianiniai keramikos dirbiniai (jie tvirtesni už keramiką), prijuostės atveju galima supaprastinti apdailos reikalavimus. Čia svarbiau, kaip plytelė kepimo metu atspari karščiui, riebalams ir purvui. Todėl keramiką geriau užsakyti su emaliu (prie jo mažiau prilimpa tarša) ir su raidėmis AA ant pakuotės. Šis indeksas rodo maksimalų tokios apdailos atsparumą buitinei chemijai (žemesnės klasės pažymėtos raidėmis AB, AC ir AD).
Kokią spalvą išsirinkti klasikinio stiliaus virtuvei?
Tokios virtuvės spalvų schemą dažniausiai apima vienspalvių tonų naudojimas. Interjere dominuoja dvi ar trys spalvos, o neoniniai ar ryškus į akis krentantys atspalviai visiškai neįtraukiami. Dėl to klasikinė virtuvė niekada nedirgina akių ir nevargina. Pažvelkime atidžiau į galimas spalvų paletes.
Šviesi klasikinė virtuvė
Būtent šviesių atspalvių pasirinkimas buvo populiarus visais laikais ir, kas jau aišku, neišeina iš mados. Klasikinės virtuvės interjeras retai dekoruojamas švaria sniego baltumo spalva, nes, kaip sakoma, ji neperteikia klasikiniam stiliui būdingo prabangos jausmo.
Dažniausiai pasirenkamos spalvos iš pastelinės spalvų paletės: vanilės ar karamelės spalvos, kapučino ar dramblio kaulo atspalvių, taip pat pieno, grietinėlės, kviečių spalvos – visa tai bus puikus sprendimas klasikinei stilistikai. Rečiau naudojami labai šviesūs mėlynos ir rožinės spalvos atspalviai. Pastelinių atspalvių pasirinkimas ne tik puikiai tinka šiam stiliui, bet ir yra lengvai derinamas su kitomis spalvomis ir apdailos medžiagomis. Šviesioje virtuvėje puikiai tiks paauksuotos ir sidabruotos detalės. Renkantis šviesias spalvas apdailai, reikia nepamiršti ir jų vizualinių gerųjų savybių: jos praplečia erdvę ir ją pašviesina, todėl puikiai tinka mažoms patalpoms.
Tamsi klasikinė virtuvė
Tamsiame klasikinio stiliaus interjero dizaine dažniausiai naudojami rudi atspalviai. Kartais taip pat galite rasti tamsiai pilkų ir tamsiai mėlynų tonų.
Juoda – taip pat vienas iš galimų sprendimų, tačiau tik derinant su kitais atspalviais, antraip interjeras iš klasikos virs gotikiniu.
Kurdami dizainą galite naudoti kontrastingas spalvas, tai yra derinti aukščiau išvardintus tamsius ir šviesius atspalvius. Svarbiausia, kaip minėta anksčiau, nepridėti pernelyg ryškių detalių, kurios išsiskiria iš bendros koncepcijos.
Maža klasikinio stiliaus virtuvė
Kuriant nedidelės virtuvės kambario projektą, didžiausią reikšmę turi kiekvienos interjero detalės funkcionalumas. Klasika leidžia derinti grožį ir ergonomiką, todėl šiuo stiliumi galima suprojektuoti ir mažo ploto virtuvę.
Tokiu atveju rekomeduojame vadovautis šiais patarimais:
- Rinkitės šviesias spalvas, kurios vizualiai padidins erdvę ir padės išvengti vizualios netvarkos.
- Atkreipkite dėmesį į mažo dydžio kampines virtuves – tai idealus variantas derinant funkcionalumą ir stilių.
- Ypatingą dėmesį atkreipkite į teisingą apšvietimo parinkimą – nedidelė virtuvė turi būti šviesi, nes tai yra šilumos ir komforto garantas.
- Venkite sunkių daiktų – masyvių užuolaidų ir didelių šviestuvų. Klasikiniai virtuvės baldai taip pat neturėtų būti masyvūs.
- Viskas turi būti proporcinga – virtuvės dydis turi atitikti interjero detalių dydį.
- Laikydamiesi šių taisyklių, galite sukurti tobulą klasikinę virtuvę net ir mažoje patalpoje.
Socialinių tinklų mentorė ir video kurėja. Baigiau VGTU komunikacijos studijas ir savo hobį, paverčiau mylimu darbu.