fbpx

Stilingos 2022 m. idėjos virtuvės remontui. Dizaino patarimai

2022-07-12
Stilingos 2022 m. idėjos virtuvės remontui. Dizaino patarimai

Atėjo laikas remontuoti savo virtuvę? Sprendžiate, nuo ko pradėti? Šiame straipsnyje pateikiamos kelios praktiškos idėjos virtuvės remontui, kurios šiai erdvei suteiks ne tik stilingumo, bet ir dar daugiau patogumo. Kadangi virtuvė yra namų centras, kur dažniausiai praleidžiame daugiausiai laiko, tai labai svarbu pasirinkti tokius sprendimus ir detales, kurios gyvenimą palengvintų, o ne vargintų. Visi interjerų stiliai modernizuojami pagal mūsų poreikius ir pasaulio tendencijas. Ar tai būtų klasika, ar viduramžių („Mid-century“), ar kiti stiliai – jie visi transformuojasi, bet išlaiko savo pagrindinius bruožus.

Kuriant savo namus, būtina išsiaiškinti savo poreikius, įvertinti galimybės, bei paklausti – „ko aš noriu? Kas man patinka? Kokie mano poreikiai? Koks mano biudžetas ir lūkesčiai?”. Būkite atviri ir nebijokite savęs paklausti ir nepatogių klausimų, pavyzdžiui, „kaip pigiai įsirengti virtuvę? Kaip virtuvės remontui išleisti mažiau? Kokios virtuvės plytelės yra praktiškiausios?” ir kt. Tik atsakius į Jums svarbius klausimus, galima eiti prie darbų planavimo ir dizaino koncepcijos. Net nesvarbu ar mėgstate gaminti, ar dažniausiai užsakinėjate maistą iš kavinių, virtuvė išlieka vieną dažniausiai naudojamų namų erdvių. Kartais norisi tiesiog sustabdyti laiką ir pasėdėti ramiai su kavos puodeliu.

#1 Pradedam nuo dydžio

Pirmiausia, ką reikia padaryti, – tai įvertinti savo virtuvės erdvės dydį, nes tai bus atskaitos taškas tolimesniems veiksmams. Ši dalis ypatingai svarbi, jei jums svarbu žinoti, kaip įsirengti mažą virtuvę, kuri būti ne tik stilinga, bet ir funkcionali. Kuo mažesnė erdvė, tuo funkcionaliau viskas turi būti išdėstyta, nes daiktų turi tilpti tiek pat, kiek į didelę virtuvę. Pažvelkite į savo dabartinę virtuvę, įvertinkite, kas Jums patinka, kas ne, ką norėtumėte matyti savo naujoje erdvėje, o ko tikrai nereikia. Taip bus lengviau sudėlioti ir apgalvoti kiekvieno daikto vietą.

#2 FUNKCIONALUMAS = MODERNUMAS

Modernumą šiais laikais galima apibūdinti taip – grožis seka funkciją. Tai reiškia, kad pirmiausia mes atsižvelgiam į funkcionalumą ir praktiškumą, o po to – į grožį. Graži ir funkcionali erdvė – ergonomiška erdvė. Įvertinkite savo poreikius – kaip dažnai naudojate tam tikrus įrenginius ir daiktus, kur norisi daugiau vietos, kur gali būti nepatogu prieiti – tam, kad išvengtumėte klaidų ateityje. Nepamirškite, kad ergonomika ir praktiškumas – tai žmogaus santykis su erdve. Pradžiai turi būti patogu, o tada visą kitą.

#3 STILINGA VIRTUVĖ IR VIRŠUTINĖS SPINTELĖS – TAIP / NE?

Vis daugiau žmonių atsisako viršutinių spintelių savo virtuvėje. Tai puikus sprendimas, norint neapkrauti ir neužtamsinti erdvės. Spintelės nėra reikalingos, jeigu mėgstate minimalizmą, švarios erdvės pojūtį ir neturite daug daiktų. Tai modernus pasirinkimas paliekant tuščią sieną kaip pagrindinį interjero akcentą. Jeigu daiktų niekada nemažėja, priešingai – jų tik kaupiasi, tai spintelės būtinos. Virtuvės baldus ir spinteles derinkite prie bendro namų interjero. Puikus sprendimas – baldus rinktis sienos spalvos arba su medžio akcentais. Taip išgaunamas vientisumas ir šiuolaikiškas minimalizmas.

#4 SPALVŲ IDĖJOS VIRTUVĖS REMONTUI IR ĮRENGIMUI

Ilgalaikę vertę kuriančios idėjos virtuvės remontui neatsiejamos ir nuo tinkamai parinktų spalvų. Tiesa, renkantis spalvą virtuvės baldams labai nesunku pasiklysti, nes dažnai neapsisprendžiam, ar norim išskirti, ar atvirkščiai – suvienodinti. Kalbant apie madingas spalvas ir spalvų tendencijas 2022 metais, verta pastebėti, kad dabar „ant bangos“ yra gamtos spalvos. Žemiški atspalviai tiks žmonėms, kurie mėgsta vientisumą ir ramybę. O žalios ir mėlynos spalvos atspalviai tiems, kas nori išryškinti savo virtuvę ir nebijo įdomesnių spalvų. Visi tamsūs atspalviai sukuria prabangos, estetikos ir tvirtumo jausmą. Svarbu nepamiršti, kad tamsios spalvos vizualiai gali sumažinti erdvę, todėl nesirinkite labai tamsių atspalvių, jeigu turite mažą virtuvę. Šviesios spalvos tiks tiek mažoms, tiek ir didesnėms erdvėms. Kaip ir visur, nereikia visiškai pilnai pasikliauti mada ir tendencijomis, nes jos kasmet keičiasi. Rinkitės tokius sprendimus, kurie patinka tik Jums. O laikantis paprastų taisyklių, virtuvės dizainas bus stilingas dar 10 metų. Dar vienas patarimas tiems, kas nemėgsta arba neturi laiko tvarkytis – pasirinkite margą virtuvės paviršių. Tai žymiai supaprastins virtuvės priežiūrą, o ir tokių stalviršių pasirinkimas dabar itin platus. Ypač populiarus sprendimas – akmens imitacija. Marmuras, betonas, skalūnas – tai praktiška, šiuolaikiška ir stilinga virtuvė.

Kartais norisi kažko įdomesnio negu virtuvės fasadų ar sienų spalva. Tada į pagalbą ateina sienų plytelės – universali ir praktiška apdailos medžiaga. Plytelės – tai puikus būdas įnešti ryškų arba subtilų akcentą (viskas pagal jūsų norus) į jūsų svajonių virtuvę. Puiki vieta tam padaryti – tarpas tarp spintelių. Dažnai žmonės renkasi suvienodinti stalviršį ir šį tarpą, tačiau kodėl gi jo neišskirti pasirinkus akį traukiančias plyteles? Didelio formato plytelė sužavės jus savo įspūdingais raštais, o mažas formatas padės sukurti įdomią plytelių kompoziciją. Verta pagalvoti, kad ne tik tarpas gali būti klijuojamas plytelėmis, bet ir visa siena, jeigu spinteles neužima viso sienos ploto arba jus visiškai atsisakėte spintelių ir turite laisvą erdvę savo fantazijai. Dar vienas įdomus būdas drąsesniems – virtuvės sala, apklijuota plytelėmis. Neapsistokite vien ties įprastomis medžiagomis, leiskite sau kurti ir ieškoti įdomių sprendimų.

#5 APŠVIETIMAS LEMIA ERDVĖS SUVOKIMĄ

Kas visas virtuves padaro stebuklingai įspūdingomis? Tai apšvietimas. Apšvietimas vertas dėmesio bet kurioje namų dalyje, tai vienas svarbiausių dalykų, kurį reikia itin atidžiai apgalvoti ir suprojektuoti. Tinkamai parinkus lemputes ir šviestuvus nesunkiai susikursite stilingą virtuvę, kurioje visada norėsis būti. Yra trys apšvietimo rūšys: bendras apšvietimas, funkcinis ir dekoro. Patariam daryti taip.

Virtuvėje yra būtinas bendras apšvietimas – dažniausiai tai taškiniai šviestuvai lubose. Jie apšviečia visą patalpą, tačiau nesuteikia ryškesnio akcento ten, kur jo reikia daugiau. Tam yra skirtas funkcinis apšvietimas. Tai stalviršio, stalo apšvietimas. Dažniausiai LED juosta dedama po virtuvės spintelėmis, taip sukuriant ryškesnį apšvietimą virš gaminimo zonos. Dekoro apšvietimą galima dėti po apatinėmis spintelėmis virš grindų, į indaujas, įvairias lentynas ir nišas. Tai sukuria bendrą stilingą visumą su lengvu, jaukiu, vos matomu apšvietimu. Originalus šviestuvas virš valgomojo stalo gali tapti visos virtuvės akcentu. Kiekviena detalė kuria visumą ir estetinį vaizdą, dėl to čia svarbu ne kiekybė, o kruopščiai atrinkta kokybė. Šiais, kaip ir pastaraisiais metais apskritai, vyrauja minimalistiniai, metaliniai, dažniausiai juodi šviestuvai. Tai tik tendencijos į kurias verta atsižvelgti, bet kuriant savo namus svarbu rinktis tokias detales, kurios dera prie kitų kambarių, tam, kad būtų sukurtas vientisumas. Ieškokite „savo” stiliaus, galbūt minkštų formų, asimetriškų sprendimų. Kuo įdomiau, tuo stilingiau, tik svarbu nepersistengti ir neapkrauti erdvės. Šviestuvas turi papildyti bendrą vaizdą ir tapti akcentu.

#6 SMULKMENOS IR DEKORAS

Projektuojant virtuvę svarbu nepamiršti ir apie smulkmenas. Tik atrodo, kad numestas rankšluostis nesugadins vaizdo, bet smulkios detalės lemia viską. Verta kiekvienam daiktui iš anksto apgalvoti jo vietą – kur bus kabliukai rankšluosčiams, kur laikysim prieskonius, lenteles, peilius ar net kaip atrodys muilinė. Ir daug kitų mažų detalių. Vizualinis triukšmas labai apsunkina bendrą erdvę ir suteikia betvarkės pojūtį. Negalima pamiršti ir dekoro. Atkreipkite dėmesį, kaip atrodys zona tarp spintelių, iš kokios medžiagos ji bus padaryta, galbūt išsiskirs kokiu nors įdomesniu raštu. Taip pat spintelių rankenėles suderinkite su visa namų stilistika, galbūt norėsis pasirinkti išsiskiriančias formas. Įleiskite į savo virtuvę augalų, natūralių medžiagų, gamtos pojūčio ir kvapų. Interjero ekspertai pabrėžia, kad žmonės, kurie domisi, kaip įsirengti virtuvę, visų pirma turėtų pagalvoti apie tai, kaip sukurti tokią erdvę, kurioje norėtųsi leisti daugiausiai laiko. Radę atsakymą į šį klausimą, galite būti tikri, kad jūsų namuose bus stilinga virtuvė, o jos dizaino sprendimai išliks visada aktualūs.

Jei Jus domina praktiškos idėjos virtuvės remontui, norite pasikonsultuoti ar sužinoti daugiau apie dizaino ypatumus, pasitarti su savo sričių specialistais ar tiesiog išsirinkti plyteles – užsukite į „Apdailos Namų” saloną Vilniuje. Mūsų dizaineriai pagelbės įgyvendinti Jūsų svajonių namus.

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Interjero dizainerė. Baigiau VGTU pramonės gaminių dizaino specialybę, tačiau save susiradau interjerų kūryboje. Prie kavos puodelio papasakosiu, kaip ergonomiškai ir stilingai įrengti savo namus