fbpx

Profesionalios lauko virtuvės idėjos

Iveta Peteraitytė: Profesionalios lauko virtuvės idėjosParašė: Iveta Peteraitytė

2023-02-10
Profesionalios lauko virtuvės idėjos

Jeigu turite sodą, kiemą arba didesnę terasą ir dažniau kepate maistą ant griliaus, nei keptuvėje ar orkaitėje, taip pat šiltuoju sezonu dažniau laiko praleidžiate lauke, nei namie – Jums tikrai patiks mūsų lauko virtuvės idėjos. Juk tikra svajonė gaminti vakarienę lauke šviečiant saulei šalia baseino. Įsirengti lauko virtuvę nėra labai paprasta, bet taip pat nėra ir sudėtinga, svarbu žinoti bent jau pagrindinius niuansus, tam, kad tokia erdvė būtų ne tik patraukli, bet ir patogi bei praktiška. Lauko virtuvė gali būti įvairaus dydžio, maža arba su įvairiais įrenginiais, jos apdailai gali būti naudojamos plytelės ar kitos medžiagos, o ši virtuvė gali atlikti tik maisto gaminimo funkciją arba tapti ir valgomąja zona kartu su jaukiu kampeliu poilsiui. Prieš įsirengiant tokią zoną svarbu suderinti ir atlikti visus svarbius dalykus, o tuomet galėsite mėgautis skaniais laužo kvapo įsigėrusiais patiekalais ir vaizdingais saulėlydžiais. Straipsnyje pateiksime lauko virtuvės idėjas, patarsime, į ka reikia atkreipti dėmesį ir kokių klaidų nedaryti.

#1 Must have – grilius

Kokia lauko virtuvė be griliaus. Tiesa, jokia. Dažnas barbekiu mėgėjas nori įsigyti patį moderniausią rinkoje pardavinėjamą grilių, bet mes rekomenduojame apgalvoti visus variantus ir rinktis tokį, kuris tikrai atitiks Jūsų poreikius ir norus. Galima rinktis stacionarų arba įmontuojamą grilių. Pastarasis tik tiems, kas nori susikurti lauko virtuvę pagal savo norus. Lauko kepsninės gali būti dujinės, elektrinės arba naudojamos anglimis. Griliai su dujomis skina pirmas vietas Amerikoje ir visame pasaulyje, bet Lietuvoje tai dar neįprasta. Bet yra tokių variantų, kuomet dujinė kepsninė gali atlikti ir anglių griliaus funkcijas. Praktiška ir patogu.

#2 Medžiagos

Lauko virtuvės įrengimas susideda iš kelių punktų ir vienas iš jų – medžiagų pasirinkimas. Lauko virtuvės idėjos gali derėti prie įvairiausių interjero stilių ir namo išplanavimo sprendimų. Galima rinktis betoną, medieną, stiklą ar net molį. Betonas ar stiklas suteiks šiuolaikiškumo, o medis visada tiks prie visko.

#3 Jaukumas smulkmenose

Nors baldai ir dideli daiktai atlieka didžiausią vaidmenį, bet reikia nepamiršti ir mažų smulkmenėlių, be kurių baldai lieka tik šaltais rėmais. Lauko vazonai ir gėlės sukurs jaukią atmosferą, kuomet nesinorės būti niekur kitur. Lauko žibintai tokiose erdvėse visada suteiks magiškos šviesos. O įvairūs pledai ir pagalvėlės poilsio zonai suteiks švelnumo.

Lauko virtuvės idėjos: svarbiausi patarimai

Klaidų pasitaiko visiems, tai labai normalu ir žmogiška, bet visada geriau jų išvengti, dėl to verta pasidomėti kokių jų būna ir užbėgti viskam į priekį. Lauko virtuvės įrengimas nėra sudėtingas, tačiau verta atkreipti dėmesį į šiuos aspektus.

1. Net ir lauke svarbiausia virtuvės funkcionalumas. Lengvas judėjimas ir lengvas daiktų pasiekimas itin svarbus bet kuriai virtuvės erdvei. Dėl to viskas turi būti apgalvota taip, kad būtų arti po ranka. Lentynos, įrankiai, indai. Juk nelakstysime į namus kaskart, kai reikės aštresnio peilio. Žinoma, pabėgioti visada sveika, bet jeigu daryti virtuvę lauke – tai maksimaliai patogiai, ar sutinkat?

2. Norint maistą išlaikyti šviežią verta pagalvoti apie stogą, kuris bus puikus išsigelbėjimas ne tik nuo kaitrios vasaros saulės, bet ir lietaus, sniego ar vėjo.

3. Jeigu lauko virtuvę naudosite dažnai, nepamirškite įsirengti visą reikalingą komunikaciją – nuotėkas, vandenį ir elektrą. Elektra bus reikalinga tuomet, jeigu planuojate turėti elektrinių grilį ir šaldytuvą. Ji taip pat bus reikalinga ir lauko apšvietimui.

4. Nepamirškite apšvietimo. Ir pradžių tai gali pasirodyti ne itin svarbu, bet mes patikinsime, jog bet koks apšvietimas yra geriau, nei jokio. Šiuolaikiškos lauko virtuvės idėjos neatsiejamos nuo paslėptų šviestuvų, kurie padeda sukurti prabangos ir jaukumo nuotaiką. O jeigu apšvietimas dera su bendru namo interjeru, tai Jūsų virtuvė tikrai galės keliauti ant žurnalo viršelio. Be to, tikrai pasitaikys situacijų, jog maistą gaminsite jau sutemus, o sudeginti kepsnių tikrai nesinori.

5. Grindų danga lauke lygiai tokia pat svarbi, kaip ir viduje. Kadangi tai zona, kur grindys stipriai dėvisi, sugeria daug riebalų ir kitų maisto likučių, tad geriausias ir praktiškiausias sprendimas tokiose zonose rinktis lauko akmens masės plyteles. Jos šiais laikais būna įvairiausių spalvų ir tekstūrų. Lauko plytelėmis laisvai galite sukurti medžio imitacijos vaizdą, taip lauko erdvė, jeigu yra šalia namo, susilies su vidaus svetaine ir sukurs vientisumo įspūdį. Puikiai atrodys ir betono imitacijos plytelės, kurios sukurs švarų urbanistinį eksterjerą.

6. Pagalvokite apie mini sodelį arba vazonėlius. Įsivaizduokite, kaip smagu gaminti maistą ir ištiesus ranką pasiskinti šviežiai kvepiančių mėtų, petražolių, bazilikų ar čiobrelių. Tai ne tik itin praktiška bei sveika, bet kartu duoda žavesio bendram interjerui.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.