fbpx

Valgomojo interjero idėjos

2022-11-14
Valgomojo interjero idėjos

Labai dažnai internete matome patarimus, kaip įsikurti jaukią ir komfortišką miegamojo ar virtuvės zoną, taip pat tikriausiai esat mate patarimų apie svetainės įrengimo aspektus. Bet kaip gi valgomasis? Mūsų manymu, tai yra labai svarbi erdvė namuose, apie kurią tikrai nevertėtų pamiršti. Tai zona, kurioje susirinkę visi šeimos nariai gali pasimėgauti vakariene ar savaitgalio pusryčiais ir pietumis. Būtent valgomojo zona, gali tapti šeimos susibūrimo simboliu ir ritualų vieta. Įsirenginėjant valgomojo erdvę labai svarbu apmąstyti visus aspektus ir savo lūkesčius šiai erdvei. Valgomojo interjero idėjos leis lengviau apsispręsti kokį valgomąjį pasirinkti – atskirą ar sujungtą su svetaine, taip pat aptarsime, kokie gali būti valgomojo tipai. Papasakosime apie valgomojo zonos organizavimą ir baldų išdėstymą bei dekoro detales.

Valgomojo išdėstymo variantai

Valgomasis – tai patalpa, skirta šeimos susibūrimams prie stalo. Tačiau šiandieninei visuomenei tai tik stalas su kėdėmis kur nors kambario kampe arba virtuvėje. Šiai namo daliai skiriama išties labai nedaug dėmesio, nors jis taip pat turi tam tikrą funkcionalumą. Valgomojo interjeras atspindi savininko gyvenimo būdą ir jo įpročius. Todėl pagal vietą galima suskirstyti į:

atskirą valgomąjį,
virtuvę ir valgomąjį,
virtuvė-svetainė su valgomojo zona.

Atskiras valgomasis

Viduramžių laikais visas namo aukštas buvo atiduodamas valgomajam tam, kad pabrėžti savininko statusą. Dabar valgomojo zonai skiriant visą atskirą kambarį, tai daroma tik dėl patogumo arba kitų priežasčių. Tokia idėja tinka nuosavo namo valgomojo interjero dizainui, taip pat tinka ir butui, su sąlyga, kad bute yra papildomų kvadratinių metrų. Atskiro valgomojo privalumas yra tas, kad galite priimti daug svečių ir jaukiai praleisti laiką. Minusas – greičiausiai atskiras valgomasis bus naudojamas tik ypatingoms progoms. Atskiras kambarys yra puikus pasirinkimas, jei dažnai priimate svečius ir Jums svarbi iškilminga priėmimo atmosfera. Arba, žinoma, jeigu turite labai didelę šeimą.

Virtuvė – valgomasis

Tai labiausiai paplitęs valgomojo išdėstymo tipas. Tradiciškai, valgomasis stalas statomas virtuvės kambaryje. Toks išdėstymo tipas tinka mėgstantiems gaminti ir suburti visą šeimą prie stalo kasdieniams patiekalams arba neturintiems galimybės atskirti valgomojo kitame kambaryje. Virtuvė-valgomasis yra skirtas mažoms šeimoms, kurioms reikia nedidelės valgomojo zonos.

Virtuvė – svetainė su valgomojo zona

Valgomasis kartu su svetainės zona apima maisto gaminimo, valgymo ir atsipalaidavimo funkcijų derinimą. Tokioje patalpoje galite rengti tiek šeimyninius pasisėdėjimus, tiek linksmus vakarėlius. Didelėms šeimoms tai puikus būdas derinti kasdienius buities darbus ir bendravimą su vaikais. Minusai – netvarka vienoje vietoje reiškia netvarką visur. Be to, kvapai sklindantys iš virtuvės neabejotinai laikysis ir svetainės kambaryje, kuriame galbūt norėtųsi jausti tik židinio ar namų kvapų kvapą.

 

Valgomojo interjero idėjos ir organizavimas

Iš pradžių gali atrodyti, kad valgomojo dizainas yra ta sritis, kur neįmanoma sugalvoti nieko įdomaus.  Pastatei stalą su kėdėmis ir viskas. Dažna įsirenginėjimo klaida yra šią zoną paversti nereikšminga ir nesuteikti jai jokių įdomesnių akcentų. Svetainės ir valgomojo interjeras yra paskutinis harmoningo namų dizaino prisilietimas. Netinkamas baldų stilius ar jų išdėstymas gali sugadinti visą bendrą interjero vaizdą.

Planavimas

Nuo to priklauso valgomojo koncepcija ir jo išvaizda. Nustatykite šios zonos tikslią vietą pagal savo poreikius. Jei tai yra atskiras kambarys, galite pasirinkti bet kokį stilių. Jei derinama su virtuve ar svetaine, interjerą derinkite su bendru sukurtu interjero stiliumi. Bet koks kelių funkcijų derinys vienoje vietoje reiškia kelių zonų sujungimą į bendrą visumą. Šiai technikai galite naudoti ir pertvaras, ir baldus. Pertvarkymo metu nebūtina visiškai nugriauti sienos. Galite padaryti atvirą angą, kuri pridės erdvės, tačiau tuo pat metu atskirs dvi skirtingas zonas. Esant ribotiems kvadratiniams metrams, valgomojo zona gali būti išdėstyta kampinėje ir linijinėje versijoje. Vietoj palangės padarykite stalviršį su baro kėdėmis. Didesniuose kambariuose ar privačiame name stalą galite įrengti kambario centre.

Apdaila ir spalvos

Valgomasis laikomas gyvenamąja zona, todėl šiai erdvei nėra jokių apribojimų pasirenkant medžiagas apdailai. Išskyrus atvejus, kai virtuvė yra maža, o zona, kur kaupiasi drėgmė gaminant yra labai arti. Tuomet grindims rinkitės akmens masės plyteles. Apdaila priklauso nuo pasirinkto stiliaus ir spalvų schemos. Atskirame kambaryje geriausia pasirinkti vienos spalvos dominavimą, o akcentus galima išgauti dekoro ir baldų pagalba. Žinoma galima rinktis ir akcentines raštuotas plyteles ir tokiu būdu sukurti išskirtinumą.

Apšvietimas

Valgomojo interjero idėjos neatsiejamos nuo apšvietimo variacijų. Iš tiesų, apšvietimas yra vienas iš zonų atskyrimo būdų. Jo pagalba galima vizualiai padidinti erdvę, keisti spalvas, išryškinti įdomias faktūras. Valgomasis tikrai reikalauja gero ir suderinto apšvietimo. Šviesa turi būti minkšta ir šiek tiek prislopinta. Pakanka 50W galios lempučių. Ideali šviestuvų vieta – virš valgomojo stalo. Dizaineriai lempas pataria kabinti 170 cm atstumu nuo grindų arba 70 cm atstumu nuo stalviršio.

Valgomojo baldai

Žinoma, pagrindiniai valgomojo objektai yra valgomojo stalas ir kėdės. Populiariausi stalo variantai yra apvalūs ir ilgi stačiakampiai. Mažoms erdvėms geriau rinkitės ovalų ar kampinį stalo variantą. Taip pat yra pusapvalių modelių su vienu tiesiu kraštu, kuris tvirtinamas prie sienos. Iš apdailos medžiagų – mediena visada liks klasikos šalininkė. Šiuolaikiniai stiliai naudoja stiklą ir plastiką. Prabangiam dizainui siūlomi akmeniniai stalviršiai. Transformuojantis stalas patogus didelėms šeimoms ar susibūrimams. Jei leidžia plotas, valgomojo baldus geriausia pastatyti centre. Tai suteiks laisvą prieigą prie stalo iš visų pusių. Kėdės valgomojo interjerui yra ne tik baldas, bet ir valgomojo interjero dekoras. Jei leidžia plotas, galite rinktis masyvias kėdes su porankiais. Kukliame kambaryje kėdės turi būti lengvos ir kompaktiškos. Mažoje virtuvėje galite naudoti kampinį valgomojo komplektą. Originaliai atrodo vienoje stalo pusėje įmontuota sofa. Tam, kad minimaliai atskirti zonas, nebūtina daryti nišos, galima tiesiog šonuose pastatyti aukštus stelažus ar spinteles.

Dekoras

Valgomojo interjero dizainas taip pat turi teisę būti nenuobodus. O tam, kad sukurti jaukią erdvę, galima pasitelkti keletą dekoro gudrybių:

Tekstilė. Gražiai krentančios dieninės ir naktinės užuolaidos, mažos pagalvėlės ant kėdžių, servetėlės ​​ir staltiesės. Taip pat reikia nepamiršti apie tokį dalyką kaip kilimas.
Apšvietimas. Jeigu norite pagyvinti erdvę, naudokite krištolo ar metalo, ryškių spalvų ir neįprastų formų šviestuvus.
Baldai. Dėmesys kėdėms. Pasirinkite tinkamos spalvos, komfortiškus modelius. Aukštos kėdžių nugaros suteikia prabangos.
Papildomas dekoras. Įrėmintos gražios gyvenimo akimirkos ar piešinys ant sienos virš stalo puikiai derės prie valgomojo zonos bendro interjero. Nedidelį kambarį vizualiai galima išplėsti, pasitelkiant veidrodžius. Taip pat kaip interjero detalę galima naudoti ir biožidinį, kuris suteiks jaukumo ir ramybės.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo, drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Socialinių tinklų mentorė ir video kurėja. Baigiau VGTU komunikacijos studijas ir savo hobį, paverčiau mylimu darbu.