fbpx

Jungtos svetainės ir virtuvės interjero idėjos

2022-12-02
Jungtos svetainės ir virtuvės interjero idėjos

Svetainės su virtuve interjeras – šiais laikais gana dažnas namų įrengimo sprendimas. Tai atspindi atvirumo, pilno šviesos ir oro, erdvių, maksimalaus komforto troškimą. Erdvus svetainės ir virtuvės kambarys leidžia įgyvendinti drąsiausias svajones, neįprastas idėjas. O studijos tipo apartamentuose virtuvė ir svetainė viename kartais yra vienintelė išeitis. Noriai šalina storas pertvaras ir nedidelio būsto savininkai. Toks žingsnis leidžia vizualiai padidinti turimą plotą, padaryti modernesnį svetainės išdėstymą. Šiame straipsnyje apžvelgsime svetainės ir virtuvės interjero ypatumus, aptarsime tokio išplanavimo niuansus, spalvų ir baldų pasirinkimą.

Kuo svetainės su virtuve interjeras yra patraukli idėja?

 • Esant išskirtinei patalpų konfigūracijai – su nepatogiomis nišomis, erkeriais, daugiakampio formos arba su lankine siena, virtuvės ir svetainės derinys leidžia išnaudoti visą būsto plotą su maksimaliu efektyvumu.
 • Mažuose butuose, studijose, virtuvės-svetainės suteikia unikalią galimybę sukurti interjerą pagal savo skonį, neatsigręžiant į  išplanavimo standartus.
 • Kombinuota erdvė sujungia visus šeimos narius, leidžia suartėti ir daugiau laiko praleisti kartu su savo šeimos nariais. Virtuvėje-svetainėje smagiau atlikti kasdienius darbus, gaminti maistą, užsiimti namų valymo darbais.
 • Galite rengti vakarėlius, pasikviesti svečių, kurie tokioje svetainėje jausis patogiai.
 • Vientisas virtuvės ir svetainės interjeras sukuria holistinį gyvenamosios erdvės vaizdą.
 • Jei šeimoje auga vienas ar keli mažamečiai vaikai, tėvams lengviau atlikti buities darbus ir kartu stebėti svetainėje žaidžiantį vaiką/vaikus.
 • Svetainėje, sujungtoje su virtuve, pakanka įrengti vieną televizorių.
 • Valgomojo stalui galite skirti patogią, jaukią zoną, šalia virtuvės zonos. Dažnai butuose savininkai yra priversti svetainėje įrengti atskirą stalą šventinėms vaišėms, nes mažutėje virtuvėje tiesiog neužtenka vietos.
 • Ir, žinoma, virtuvės sujungimas su svetaine padeda laimėti kelis kvadratinius metrus brangios erdvės, o tai labai svarbu mažuose butuose.

Tačiau svetainės ir virtuvės derinys turi keletą trūkumų

 Atsižvelkite į tai priimdami sprendimą dėl pertvarkymo:

 • Norint išgriauti sienas tarp svetainės, koridoriaus ir virtuvės, jums reikės specialaus leidimo. Jei pertvarkymas paveiks atramines sienas arba, specialistų teigimu, neigiamai paveiks pastato konstrukciją, pertvarkymas bus draudžiamas;
 • Jei name ar bute bus įrengtos tinklinės dujos, nebus galima įrengti virtuvės ir svetainės sujungimo. Pertvarkymas bus leistas atlikti tik įrengiant kapitalines pertvaras iš gipso kartono, stiklo, medžio, su stumdomomis durimis;
 • Sienų ir durų išmontavimas turi neigiamą poveikį: gaminimo garsai ir aromatai laisvai sklando visoje virtuvėje-svetainėje. Todėl teks įsirengti galingą gartraukį ir ieškoti mažai triukšmingos buitinės technikos.

Svetainės ir virtuvės interjeras: bendros erdvės išplanavimas

Prieš pradedant svetainės-virtuvės remonto darbus, būtina parengti išsamų, kruopščiai apgalvotą planą. Ką turite žinoti planuojant virtuvės-svetainės  erdvę?

 • Virtuvė tradiciškai skirstoma į tris zonas – darbinę, praeinamą ir nedidelį pusryčių stalą. Jį galima pakeisti baro stalu, kuris vienu metu atlieka stalo ir pertvaros tarp svetainės-valgomojo ir pačios virtuvės vaidmenį.
 • Svetainės zona taip pat skirstoma į 2-3 dalis, priklausomai nuo gyvenimo būdo, šeimos narių skaičiaus ir poreikio. Svetainės zona neabejotinai yra patogi, jauki poilsio zona, kurioje galima derinti miegamojo funkcijas. Be to, šioje kambario dalyje dažniausiai įrengiamas valgomasis su dideliu stalu, kėdėmis ar foteliais.
 • Kad erdvė atrodytų harmoningai, nepertraukite jos arkinėmis konstrukcijomis, lubų, grindų, pertvarų atskyrimais. Idealus variantas virtuvės zonai atskirti yra baro stalas, sala ar pusiasalis. Svetainei – kampinė sofa arba elegantiškų fotelių komplektas ir kavos staliukas.
 • Yra dar vienas įdomus šiuolaikiškas sprendimas: jei šeimai įprasta valgyti ne virtuvėje, o atskirai, galima atsisakyti didelio stalo ir 4-6 kėdžių. O atsilaisvinusią erdvę tinkamai išnaudojus tam, kad įsirengti papildomus buitinius prietaisus ar praplėsti svetainės zoną.

Virtuvės su svetaine dizainas: spalvų ir apdailos medžiagų pasirinkimas

Tam, kad sutvarkyti kombinuotą virtuvę-svetainę yra keletas paslapčių:

 • Rinkitės vientiso stiliaus sienų ir lubų apdailą, neutralią, artimą gamtiniai, spalvinę gamą. Didelėje svetainėje-virtuvėje bus labai sunku harmoningai derinti ryškias, akį traukiančias spalvas ir skirtingas faktūras. Didelė rizika, kad vietoj vienos erdvės atsiras chaosas, o ne harmonija;
 • Labai svarbu pasirūpinti geru apšvietimu. Kiekvienoje virtuvės ir svetainės zonoje turi būti įrengtas atskiras šviestuvų komplektas: lubinis šviestuvas ir sieniniai šviestuvai. Tuo pačiu neverta išryškinti cokolio vietos LED juostelėmis;
 • Ne visada pateisinantis sprendimas virtuvės ir svetainės vizualiam atskyrimui naudoti skirtingas grindų dangas. To paties stiliaus ir medžiagos grindys atrodys stilingiau ir nereikės rūpintis gražiu perėjimu iš vienos dangos į kitą.
 • Būtina pasirūpinti pakankamu rozečių skaičiumi virtuvės zonoje ir svetainėje, kurie montuojami pagal schemą: nuolat naudojamos buitinės technikos skaičius plius dar papildoma viena rozetė.
 • Renkantis grindų plyteles jas labai svarbu derinti su grindų danga kuri yra svetainėje. Tai nebūtinai reiškia, jog virtuvės grindų plytelės turi būti panašios spalvos į svetainės grindų dangą. Dažnu atveju kontrastingos spalvos dar gražiau atrodo, tačiau renkatis medžiagas tikrai labai svarbu kartu sudėti planuojamas plyteles su planuojamomis svetainės grindimis. Kitas sprendimo būdas rinktis vientisas grindis tiek virtuvėje, tiek svetainės zonoje. Tuomet patvariausias pasirinkimas vis tik yra plytelės, kadangi jos lengvai valomos, patvarios. Tokiu atveju parinktos virtuvės – svetainės grindų plytelės padės užtikrinti, kad svetainės ir virtuvės interjeras būtų vientisas ir užbaigtas.

Baldų išdėstymas 

 • Nedelsiant nustatykite nuolatinius judėjimo maršrutus svetainėje ir virtuvėje, atitinkamai įrenkite laisvus praėjimus, kurių plotis ne mažesnis kaip 60 cm. Baldai ir dekoro elementai neturi trukdyti laisvam judėjimui;
 • Nepamirškite, kad kiekviena bendros svetainės su virtuve funkcinė zona gali turėti kompozicijos akcentą, centrinį objektą, aplink kurį bus kuriama likusi aplinka. Tai gali būti televizorius, valgomasis stalas, židinys, dekoratyvinė siena su gražiu paveikslu.
 • Verta gerai apgalvoti televizoriaus išdėstymo vietą. Idealiu atveju ekranas turėtų būti aiškiai matomas ir iš virtuvės, ir iš svetainės;
 • Nestatykite darbo zonos virtuvėje taip, kad šeimininkė gamindama maistą buvo priversta visą laiką būti nugara į svetainę. Tai trukdo bendrauti su kitais šeimos nariais, svečiais, sukelia psichologinį diskomfortą;

Svetainė-virtuvė gali būti dekoruota bet kokiu interjero stiliumi. Svarbiausia, kad atmosfera patiktų jums, sukeltų tik teigiamas ir malonias emocijas.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Socialinių tinklų mentorė ir video kurėja. Baigiau VGTU komunikacijos studijas ir savo hobį, paverčiau mylimu darbu.

Susijusios kolekcijos