fbpx

Idėjos mažos virtuvės interjerui. Profesionalų patarimai namams.

dalia: Idėjos mažos virtuvės interjerui. Profesionalų patarimai namams.Parašė: dalia

2022-04-29
Idėjos mažos virtuvės interjerui. Profesionalų patarimai namams.

Virtuvė – tai viena dažniausiai lankomų erdvių namuose, o jeigu mėgstate gaminti, ši erdvė tiesiog neatskiriama nuo Jūsų kasdienybės. Virtuvė nepriklausomai nuo jos dydžio ir ploto, turi išlikti visuomet jauki ir funkcionali. Erdvi ir funkcionali virtuvė, neabejotinai kiekvienos šeimininkės svajonė. Tačiau būtent daugiabučiuose maža virtuvė tikrai yra dažnas atvejis. Ir daugeliui iškyla klausimas „Kaip įsirengti mažą virtuvę?“ O išlaikyta harmonija, turi būti visuomet. Atsižvelgiant į Jūsų asmeninius reikalavimus (pvz. Ar dažnai gaminate maistą namuose?), reikėtų nepamiršti ir virtuvės funkcionalumo. Šiandien pasidalinsime, kaip mažos virtuvės interjeras gali tapti stilinga ir funkcionalia erdve. Aptarsime ne tik kokias virtuves plyteles pasirinkti, bet ir kokius atspalvius derinti mažos virtuvės interjere ir ko geriau nesirinkti, norint nedidelę virtuvę išnaudoti visu 100 procentų.

Mažos virtuvės interjeras ir spalvos – ką pasirinkti?

Būtent mažiems kambariams šviesių spalvų kombinacijos yra tikras išsigelbėjimas. Naudojant interjere šviesius atspalvius erdvė vizualiai plečiasi, daugėja natūralios šviesos.

Virtuvės išplanavimas

Įrenginėjant itin mažą virtuvę, išties verta labai tiksliai apgalvoti ir turėti planą, kur kiekvienas baldas ir daiktas atliks pilnavertišką savo funkciją. Prieš pradedant baldų užsakymą susiplanuokite, kur galėsite kabinti spiteles, būtinai gerai apsvarstykite plautuvės, kaitlentės ir šaldytuvo išdėstymo planą.

Taupant vietą pravers siauri stalviršiai, siauro plautuvės, o taip pat siauresnės indaplovės, jų pasirinkimas šiais laikais išties didelis. Netaupykite vietos skirtos kaitlentei ir orkaitei, taip pat darbinei zonai, kuri pravers jums gaminant.  

Kartais išties protinga atsisakyti durų virtuvėje, tiesiog paliekant arką, tokiu būdu suteikiant mažai virtuvei vizualios erdvės. Taip pat atsisakius durų virtuvėje, mažoje virtuvėje tikrai jausitės daug jaukiau ir laisviau.

Mažos virtuvės interjeras ir stiliai

  • Šiuolaikinis stilius. Į šį stilių įeina be galo daug stilistikų ir tuo pačiu tos, kurios bus aptariamos žemiau. Šiam interjerui sukurti naudojamos stilingos ir šiuolaikinės apdailos medžiagos.
  • Minimalizmo stilius – dar vienas aktualus sprendimas mažoms  virtuvėms. Minimalizmas ir modernus stilius vienas nuo kito skiriasi labai nedaug. Praktiškumas, funkcionalumas, minimalus dekoras ir maksimaliai išnaudota mažos virtuvės erdvė: štai iš ko susideda minimalizmas.
  • Klasikinis stilius. Tai nereiškia, jog šis stilius senovinis ir pasenęs. Tai atsisakymas nuo neįprastų formų ir ryškių spalvų, bet tai nereiškia nuobodu. Klasika visuomet išliks klasika. Todėl renkantis stilių išties verta atsižvelgti į asmeninius norus ir pageidavimus.

Grindys mažoje virtuvėje

Turime suprasti, kad bet kurios mažos virtuvės dizainas, nenaudojant šiuolaikinių interjero sprendimų ir idėjų, jau yra pasmerktas nesėkmei. Būtent šis šiuolaikiškumo aspektas labai svarbus renkantis grindų dangą, mažoje virtuvės erdvėje. Vienas neteisingas sprendimas ir taip mažas virtuvės kambarys taps vizualiai dar mažesnis.

Renkantis dangą virtuvėje labai svarbu atkreipti dėmesį į keletą aspektų: grindų danga turi būti atspari drėgmei ir būti lengvai plaunama. Mažos virtuvės dangai puikiai tiks – keramikinės plytelės. O su natūralios medienos grindų danga, būtent virtuvės zonoje, reikėtų būti atsargiems, nes medžiaga gali deformuotis veikiama didelės drėgmės. Be abejonės, šiais laikais technologijos yra beribės ir gamintojai šiai dienai gali pasiūlyti plokštes iš masyvo, kurios yra specaliai apdorojamas drėgmei atspariais komponentais, tačiau plokščių kaina yra gan įspūdinga. Todėl ne kiekvienas mažos virtuvės savininkas gali sau leisti kokybiškas medines grindis.

Bet jeigu esate medžio gerbėjas ir mėgstate natūralios medienos raštus, turime sprendimą – medienos imitacijos plytelės. Jos atsparios drėgmei, lengvai valomos, o kas svarbiausiai vizualiai labai sunkiai atskiriamos nuo natūralios medienos, o raštų pasirinkimas milžiniškas.

Kokias spinteles pasirinkti mažoje virtuvėje?

Kai virtuvės erdvė itin ribota, atsisakyti pakabinamų sieninių spintelių nevalia. Vieta virtuvės reikmenims, smulkiai buitinei technikai, serviravimo indams ir kitiems svarbiems daiktams laikyti tiesiog būtina. Geriausias būdas išvengti vizualinės erdvės netvarkos yra pakabinamos sienų spalvos spintelės. Dažniausias pasirinkimas pakabinamos spintelės iki lubų. Taip pat, jeigu norite jog būtų išnaudotas kiekvienas naudingas mažos virtuvės plotas, rinkitės baldus, kurie yra pagaminti pagal jūsų individualius virtuvės išmatavimus. Pasirinkus baldus gaminti pagal individualų užsakymą, galėsite reguliuoti spintelių aukštį, plotį ir vidinę spintelių dalį, stalviršių plotį,  ko nepadarysite pasirinkus jau pagamintas virtuves  pagal standartinius išmatavimus.

Kompaktiška buitinė technika

Šiuolaikiniai įrangos gamintojai jau seniai atsižvelgė į mažų virtuvių savininkų poreikius: daugumos prekių ženklų asortimente yra kompaktiškiausios viryklės, orkaitės, šaldytuvai ir gartraukiai ir indaplovės.

Pasirinkus kompaktiškus namų ūkio pagalbininkus, sutaupysite vietos ir žymiai padidinsite virtuvės funkcionalumą. Pavyzdžiui, tai suteiks jums galimybę neišsižadėti indaplovės, kuri  išties yra tikras pagalbininkas buityje.

ideju mazos virtuves interjerui profesionalu patarimai namams 7

Papildomi virtuvės interjero elementai

Funkcionalus dekoras

Mažoje virtuvėje geriausia atsisakyti beprasmių dekoracijų ir teikti pirmenybę funkcionaliausiam dekorui.

ideju mazos virtuves interjerui profesionalu patarimai namams 8

Atidūs spalviniai akcentai

Nedidelėje zonoje su ryškiais spalviniais akcentais reikėtų būti itin atsargiems: kuo ribotesnė erdvė, tuo ryškesnė atrodo kiekviena dizaino detalė.

Priešybių sąjunga

Priešingybių derinys: šilti ir šalti atspalviai, jaukios ir grubios tekstūros.

Betoninės sienos atrodo labai įspūdingai derinamos su medžio detalėmis, šaltai pilkos spalvos kartu su pasteliniais atspalviais. O kodėl gi ne?

Minimalizmas mažoje virtuvėje bei kompaktiška valgomojo zona

Jei atsisakysite didžiulio stalo ir didelių gabaritų kėdžių, o pasirinksite kompaktišką barą arba sulankstomą stalą, galėsite sutaupyti išties daug vietos.

Geras apšvietimas

Silpnai apšviesti kampeliai mažoje virtuvėje labai blogas sprendimas.  Šiuo atveju tiesiog būtina pasirūpinti pakankamu natūralaus ir dirbtinio apšvietimo kiekiu.

Atsisakykite sunkių užuolaidų ant langų ir naudokite šviesesnes užuolaidas. Taip pat pasirūpinkite papildoma šviesa pvz. Ties valgomuoju stalu ar darbastaliu.

Daugiau idėjų ir patarimų galite rasti mūsų Instagram ir Pinterest paskyrose.

daliaParašė: dalia