fbpx

Plytelių mozaika grindims - stilingas pasirinkimas

Iveta Peteraitytė: Plytelių mozaika grindims - stilingas pasirinkimasParašė: Iveta Peteraitytė

2022-10-02
Plytelių mozaika grindims - stilingas pasirinkimas

Elegantiška ir itin traukianti akį. Praktiška, nes tinka visuose interjero stiliuose. Mozaika interjere – tai lyg iš praeities atklydę aidai, senomis istorijomis apipintos paslaptys. Mozaika grindims sukuria prabangos, originalumo vingius. Tai savitumas ir neblėstantis žavesys. Mozaikos raštus naudojo jau senosios Afrikos, Australijos, Meksikos ir Naujosios Zelandijos tautos. Tai jau kelis tūkstančius metų naudojama technika, kuri niekada neišeina iš mados su nesenstančia istorija ir savitu originalumu. Seniau grindų mozaika buvo naudojama puošiant šventyklas, vienuolynus ir dvarus, dabar ryškiai ir spalvingai puošiame savo namų kambarius. Įdomūs raštai, suderintos spalvos ir įvairūs ornamentai sukuria savitą istoriją. Grindų mozaika visuomet tampa dėmesį kaustančiu akcentu – žaismingas jų stilius net ir labai monotoniškam interjerui įkvepia gyvybės ir autentiškumo. Tinkamai pasirinkus plytelių dydžius, priderinus raštus ir spalvas prie kitų namų interjero akcentų, galima skurti labai elegantišką ir akį glostantį interjero sprendimą.

Mozaikinių plytelių rūšys

Tam, kad būtų lengviau gaudytis ir nepasiklysti didelėje gausoje, supažindinsime su mozaikinių plytelių rūšimis.

Akmens masės mozaika. Tai, žinoma, pačios populiariausios ir praktiškiausios plytelės, turinčios didžiausią pasiūlos įvairovę. Plytelės tinka tiek vidui, tiek ir laukui. Jų padidintas patvarumas ir atsparumas lengvai leis papuošti vonios arba terasos grindis. Galite lengvai maišyti spalvas ir raštus, kad sukurtumėte tobulą savo namų dizainą.

Stiklo mozaika. Tokios plytelės vizualiai padidina erdvę ir suteikia elegantiškai malonų pojūtį. Dėka įvairių spalvų, galima sukurti įdomius ir unikalius grindų paviršius. Stiklo mozaikos plytelės virtuvę arba vonią gali paversti labiau atpalaiduojančia ir ramesne erdve, beveik kaip SPA. Stiklo plytelės tobulai atrodys šviesiose patalpose su dideliais langais. Ši plytelė gali būti matinė arba blizgi. Stiklo mozaika išdeginama specialiu būdu, dėl to ji yra itin atspari temperatūrų pokyčiams. Stiklo mozaika tinka tiek grindims, tiek sienoms.

Betono mozaika. Mozaikinio betono plytelės sužavės tvirtumu, todėl tokią apdailą laisvai rinkitės lauko ir terasų grindims, taip pat ir vidaus apdailai. Tokios plytelės gali būti išmargintos akmenukais, kurie suteikia įdomų ryškų akcentą. Tai puikus pasirinkimas šiuolaikiškuose interjeruose.

Marmuro arba granito mozaika. Šios plytelės neskilinėja, net esant dideliems temperatūrų svyravimams, taip pat yra lengvai valomos . Natūralus akmuo atrodys prabangiai ir pagyvins namų interjerą. Dėl savo storio ir atsparumo, granito ir marmuro mozaikines plyteles galima klijuoti beveik visose patalpose. Tik primename, jog šių plytelių nerekomenduojame valyti jokiais valikliais, kurie turi abrazyvinių dalelių ar nėra pritaikyti būtent marmuro mozaikos priežiūrai. Taip akmuo išliks nepakitęs ir tarnaus daugybę metų.

Mozaikinių plytelių formos

Šiais laikais mozaikinių plytelių formų ir dydžių įvairovė yra išties milžiniška. Galima rinktis paprastesnes, mažiau išsiskiriančias, vienodos spalvos plyteles arba sukurti ką nors charizmatiškesnio panaudojant įdomesnį raštą ir formą. Mozaikinės plytelės su įdomesniu išdėstymu ir prasilenkiančiais raštais sukuria dinamišką dekorą. Mozaiką grindims galima rinktis iš šių plytelių formų:

Kvadratinė mozaika. Tai dažniausiai naudojama, klasikinė plytelės forma. Tokios plytelės dažniausiai naudojamos vonios kambariuose, pirtyse, prie baseinų, virtuvėse.

Šešiakampė mozaika. Kampai plytelei suteikia individualų charakterį, taip sukurdami unikalumą ir savitą harmoniją. Tai taip pat viena populiariausių formų  grindims, renkantis mozaikos raštus. Tokios plytelės puikiai žiūrėsis erdviose patalpose, prie didelių veidrodžių arba vonios kambariuose, baltose virtuvėse.

Apvali mozaika. Tokios formos plytelės tikrai neliks nepastebėtos. Jos harmoningai prisiderina prie kitų elementų, suteikdamos patalpai jaukumo, žavesio, gylio pojūtį. Tai gali tapti interjero akcentu, kuris suvienija grindis, sienų dangas, baldus ir šviestuvus.

Stačiakampė mozaika. Tokios formos plytelės gali būti tiek mažos, tiek ir didesnės. Pailga ir siaura forma, kuri gali būti įvairiausių spalvų ir atspalvių, sukurs lygų ir šiltą jausmą. Šias plyteles galima naudoti įvairiais, skirtingais išdėstymais.

Neįprastos formos mozaika – rombai, trikampiai. Tai puikus pasirinkimas tiems, kas ieško dar daugiau išskirtinumo. Šių formų grindų mozaika papildys vonios, virtuvės ar kitų kambarių interjerus ir sudėlios trūkstamus akcentus. Geometrinės formos suteiks interjerui daugiau žaismingumo. Derinant plyteles tarpusavyje galima sukurti daugybę skirtingų derinių.

Įkvėpk naujų idėjų su mozaika grindims

Vos įžengus į namus pirmiausia į akis krenta ne sienų spalva ar spintelės durelės, bet grindys. Dėl to labai svarbu tinkamai pasirinkti, kokio stiliaus mozaiką dėsite savo grindims. Pasirinkus kokybiška grindų dangą, priderinus raštus ir spalvas savo namuose sukursite ypatingą nuotaiką. Mozaika yra viena patogiausių ir įdomiausių, leidžiančių sukurti ypatingą atmosferą ir modernų dizainą vonios kambaryje.

Vonios kambaryje puikiai atrodys stačiakampio formos plytelės, kurios sukurs modernų ir šiuolaikišką stilių. Spalvos – klasikinė balta su juoda. Arba ko nors drąsesnio – balta su raudona. Mozaikinės plytelės nebijo vandens, yra atsparios cheminėms medžiagoms ir temperatūros pokyčiams, dėl to laisvai gali būti klojamos ten, kur drėgna. Dar vienas variantas – grindis derinti su sienomis – dušo kabiną taip pat išklijuoti mozaika. Bendras vaizdas sukurs vientisą žavingą ir harmoningą derinį. Verta paminėti, jog vonios grindų mozaikai rinkitės neslidžias plyteles.

Stiklo mozaika yra įdomi ir harmoninga. Spalvų paletė taip pat labai įvairi. Stiklo paviršiai labai gražiai sukuria šviesos ir prabangos pojūtį, kadangi kiekvienas mozaikos kvadratėlis atspindi šviesą.

Tamsesni žemės atspalviai interjerui suteks šarmo ir atspindės gamtos spalvas.

Pagrindinė mozaikinių plytelių savybė yra ta, kad iš jų galima sukurti neįprastus įvairių spalvų ornamentus. Grindų mozaika gali būti ne tik moderni arba minimalistinė, bet taip pat turėti gėlių ir rytietiškų ornamentų. Mozaikos plytelės laisvai derinamos su akmens, marmuro, betono imitacijos plytelėmis. Jos puikiai tinka tiek visam grindų plotui, tiek norint paryškinti tam tikrą dekoro elementą, pabrėžti jo išskirtinumą.

Tiems, kurie ieško ir vertina unikalius ir gyvybingus namų puošybos elementus, tikrai turėtų sužavėti mozaikinės plytelės. „Apdailos namai“ siūlo iš arčiau apžiūrėti šių apdailos medžiagų asortimentą – tikime, jog apsilankę pas mus, greitai nuspręsite, kurios mozaikos plytelės labiausiai derėtų prie kitų interjero sprendimų.

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.