Dažniausiai jokie plytelių darbai nepasibaigs, jeigu neužglaistysime tarpų tarp plytelių. Tai itin svarbus paskutinis darbų etapas, kurio praleisti tikrai nevalia. Tik gražiai ir kruopščiai atlikus siūlių glaistymą bus galima džiaugtis ir gėrėtis sudėtomis plytelėmis. Plytelių siūlių glaistymas tikrai nėra sudėtingas ar brangus darbas, priešingai – tai gali padaryti kone kiekvienas, svarbu žinoti šio proceso etapus ir jų laikytis. Taip pat esminis šio proceso punktas – tinamai parinktos darbo priemonės. Tik kokybiški ir patikimi produktai suteiks estetišką ir ilgaamžį efektą. Žinoma, kruopštumo ir kantrybės čia reikės daug. Straipsnyje supažindinsime, kas yra plytelių tarpų užpildymas, pateiksime naudingus patarimus apie glaistymo laiką bei galiausiai aptarsime, kaip išvalyti plytelių glaistą.
Plytelių siūlių glaistymo patarimai
Pradžių pradžia – kam reikalingas plytelių siūlių glaistymas?
Visų pirma, svarbu suvokti, kam plytelių siūlių glaistymas apskritai reikalingas ir kokia jo nauda. Trumpai tai ir aptarsime. Plytelių tarpų užpildymas pradedamas tik tuomet, kai visos plytelės jau yra suklijuotos, o klijai pilnai išdžiūvę. Visi tarpai glaistomi po kruopštaus plytelių nuvalymo. Tiek sienos, tiek grindys yra linkusios „vaikščioti”, dėl to glaistas padeda sugerti visus judėjimus ir taip neskyla pati plytelė. Taip pat tarpų glaistas apsaugo plyteles nuo drėgmės pertekliaus. Ir žinoma, tai veikia kaip jungiamoji dalis, kuri tvirtina visų plytelių sukibimą. Tiek sienų plytelių, tiek ir grindų plytelių tarpų glaistymas plytelei suteiks vientisumo ir švelnaus perėjimo efektą.
Po kiek laiko suklijavus plyteles galima pradėti glaistyti?
Pradėti glaistyti plyteles galima maždaug praėjus 22-49 val po plytelių klijavimo. Visi klijai, kurie naudojami klijuoti plyteles turi būti sukietėję ir pilnai išdžiūvę. Džiovinimo metu negalima judinti plytelių ar ant jų vaikščioti, nes kitaip plytelės gali pasislinkti arba netvirtai sukibti. Jeigu glaistymo darbus pradėsite pilnai neišdžiūvus klijams, gali kilti problemų. Kartais, dėl tokių klaidų, gali tekti perklijuoti plyteles iš naujo, o viską ardyti tikrai nėra malonus procesas. Tad svarbu laikytis šių rekomendacijų ir atrasti kantrybės išlaukiant, kol glaistas pilnai sustings.
Ką galima ir ko negalima daryti glaistant plytelių tarpus?
Siekiant turėti kuo greitesnį ir sklandesnį plytelių glaistymo procesą, pateiksime keletą naudingų patarimų:
1. Plytelių siūlių glaistymas turėtų būti pradedamas gerai viską išvalius. Pašalinkite nešvarumus iš tarpų, taip pat visas dėmes nuo plytelių paviršiaus. Viskas turi būti švaru, sausa ir tvarkinga.
2. Sumaišykite glaistą pagal nurodytas instrukcijas. Sumaišius glaisto mišinį leiskite jam pastovėti iki 15 minučių. Tuomet patikrinkite mišinio konsistenciją. Glaisto masė turi būti lygios ir vienodos konsistencijos. Jeigu reikia, įpilkite dar vandens, tuomet mišinio masė taps skystesnė ir dengsis ploniau. Svarbu vandens nepadauginti.
3. Tepkite plytelių siūles. Pradėkite nuo sienos arba grindų kampo. Naudokite mentelę arba specialią guminę glaistyklę. Užtepkite visus tarpelius, atidžiai patikrinkite ar viskas tikrai tolygiai pasidengė.
4. Užtepus glaistą į visus tarpus, palaukite 15 minučių kol jis įsigers, mentele nuvalykite jo perteklių perbraukdami mentele per paviršių. Tai kartoti galite kelis kartus, prieš kiekvieną kartą gerai nuplovus mentelę.
5. Gerai nuvalykite plyteles su drėgna kempinėle ir leiskite glaistui išdžiūti. Tuo tarpu užtepkite silikono ten, kur jo reikia. Silikono negailėkite, tepkite tvirtai ir stipriai. Jo perteklių taip pat gerai nuvalykite.
Svarbus patarimas: Paskutiniame žingsnyje valant plyteles ir jų tarpus, nenaudokite daug vandens ir netrinkite per stipriai, nes kitaip galite pašalinti užteptą glaistą. Plyteles valykite švelniai ir lėtai, taip išvengsite nemalonumų.
Kilus bet kokiems klausimams, kurie susiję su lauko plytelėmis arba namo apdaila drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.
Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:
Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.