fbpx

Kaip išsirinkti korio formos plyteles? Atsako plytelių ekspertai

Iveta Peteraitytė: Kaip išsirinkti korio formos plyteles? Atsako plytelių ekspertaiParašė: Iveta Peteraitytė

2023-02-10
Kaip išsirinkti korio formos plyteles? Atsako plytelių ekspertai

Korio formos plytelės arba šešiakampės plytelės – niekada neišeinančios iš mados ir niekada nenusibostančios. Kodėl taip drąsiai teigiame? Nes to padaryti neleidžia itin didelė stilių ir raštų pasiūla. Šiais laikais galima rasti tiek daug skirtingų dizainų, jog net galva sukasi nuo spalvų, formų ir tekstūrų įvairovės. Jos visada atrodo šiuolaikiškai ir dera prie visų interjero stilių. Korio plytelės yra elegantiškos ir traukia akį, nes šios mozaikinės plytelės visuomet tampa dėmesį kaustančiu akcentu – nesvarbu puošite grindis ar sienas. Įvairios formos leidžia kurti įdomius ir žaismingus dizainus, jas taip pat galima derinti su standartinėmis arba trikampėmis plytelėmis. O norint sukurti dar daugiau žavesio, tarpus galima nuglaistyti ryškiu plytelių glaistu. Rezultatas visada maloniai nustebins. Korio formos plytelės būna įvairaus dydžio, tiek mažesnės, tiek didesnės, o dedant skirtingais išdėstymais galima sukurti šiltą ir žaismingą jausmą.

Korio plytelių rūšys

Plytelių pasirinkimas turi būti atsakingas ir itin atidus darbas, kadangi pasirinkus netinkamą spalvą ar tekstūrą galima labai greitai sugadinti bendrą vaizdą. Norint sukurti harmoningai gražų interjerą, verta atkreipti dėmesį į daugelį veiksnių. Dėl to svarbu suprasti skirtingus plytelių dizainus ir kokios būna jų rūšys:

1. Blizgus plytelės paviršius. Blizgios plytelės turi blizgų paviršių, kuris gaunamas naudojant glazūrą. Blizgios plytelės lyg veidrodis atspindi šviesą, todėl kambarys tampa jaukesnis ir didesnis. Tai gana slidi danga, todėl reikia atkreipti dėmesį, kuriuose patalpose jos bus dedamos. Nerekomenduojame ten, kur bus didelė drėgmė ir daug vandens.

2. Matinis plytelės paviršius. Matinės plytelės išsiskiria švelniais ir jaukiais tonais. Tai subtilumo, estetikos, prabangos akcentas, kuomet nesinori blizgių tonų. Nuo blizgių plytelių jos skiriasi dar ir tuom, jog nešaldys basų kojų. Jos puikiai atrodo visuose kambariuose, nuo virtuvės iki vonios. Matinėmis plytelėmis galima puošti sienas ir grindis.

3. Reljefinis plytelės paviršius. Reljefinės, tekstūrinės arba 3D plytelės gali būti tiek matinės, tiek blizgios. Jos išsiskiria savo detalėmis, akcentais ir raštais, kurios yra šiek tiek iškilusios. Tokios korio plytelės suteiks unikalų ir gyvybingą įvaizdį. Namų išskirtinumas ir charizma tikrai bus jaučiama.

4. Poliruotas plytelės paviršius. Poliruotos plytelės yra du kartus degtos – iš pradžių su norimu raštu ar spalva, o po to su permatomu sluoksniu. Tada atliekamas poliravimo procesas su poliravimo ratukais ir poliravimo mišiniu. Nors gali atrodyti labai panašiai, bet poliruotos plytelės skiriasi nuo blizgių. Blizgi plytelė tiesiog padengiama glazūra. Nedidelėse patalpose poliruotos plytelės sukuria erdvės įspūdį. Atspindėdamos šviesą jos sukuria švaraus ir prabangaus interjero įspūdį. Jas galima naudoti sienoms ir grindims.

Susikurti originalų interjerą

Dėl savo šešių kampų korio plytelė žiūrisi originaliai ir unikaliai. Jos puikiai tinka, jeigu norisi pokyčių nuo klasikinių kvadratinių ar stačiakampių plytelių. Toks plytelių dizainas bet kuriam kambariui suteiks savitą stilių. Jos yra lengvai prižiūrimos, gerai valosi, nebijo drėgmės ir nesibraižo. Korio formos plytelės labai gražiai žiūrisi su kitomis grindų medžiagomis. Plytelių perėjimas į laminatą ar parketą sukuria gražų ir įspūdingą vaizdą.

Žaiskite spalvomis

Nedidelio dydžio akmens masės korio plytelės gali būti pritaikomos grindų ir sienų dangai. Dėliojant įvairias kompozicijas, galima naudoti vieną spalvą arba maišyti kelias, dvi ar net tris. Įvairūs kelių spalvų sprendimai sukuria paįvairintą interjerą ir suteikia dinamikos bei žaismingumo. Tokie sprendimai tobulai atrodo vonios kambariuose ir virtuvėje.

Terakota korio plytelės

Tie, kurie žavisi natūralumu, autentiškumu, retro stiliumi ir ispanišku interjero žavesiu terakotos plytelės bus būtent tai, ko reikia Jūsų namams. Šios rudos, žemės atspalvio, pastelinės, oranžinės korio formos plytelės namams suteiks žemiškumo, Viduržemio jūros miestelių žavesio ir jaukumo. Tokių plytelių pasiūla nuolat auga, dėl to tikrai nesudėtinga išsirinkti tai, kas labiausiai dėrės prie namų stiliaus. Terakotos plytelėmis galima sukurti net kelis įvairius interjero stilius, taip pat jomis papuošti ne tik grindis ir sienas, bet ir židinius bei fasadus. Puiki alternatyva – terakotos plytelių imitacija, kuri pagaminta iš akmens masės, o tai leidžia jai turėti pranašumą dėl itin lengvos priežiūros. Taip nereikės bijoti nei purvo, nei drėgmės. Tokiomis plytelėmis galima klijuoti vidaus ir lauko erdves. Terakotos stiliaus korio plyteles labai mėgsta saulėtos terasos. Patrauklu, praktiška ir labai jauku.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.