fbpx

Kaip klijuoti plyteles be tarpų? Pasidaryk pats

Iveta Peteraitytė: Kaip klijuoti plyteles be tarpų? Pasidaryk patsParašė: Iveta Peteraitytė

2023-10-16
Kaip klijuoti plyteles be tarpų? Pasidaryk pats

Atrodo dar visai neseniai visi naudojome tik neutralias plytelių spalvas, o apie įdomesnius variantus net minčių nebūdavo. Įrenginėjant namus ir žengiant koja kojon su naujausiomis technologijomis vis didėja reikalavimai patikimumui, estetikai ir ilgaamžiškumui. Ieškoma naujesnių statybos būdų, paprastesnių montavimo sprendimų ir įdomesnių vizualinių variantų. Mokslo ir technologijų pažanga nuolat daro didžiulius postūmius, tik spėk viską susekti. Vienas iš tokių variantų – itin estetiškai atrodančios modernios plytelės be tarpų, kurias vis dažniau galima pamatyti šiuolaikiniuose moderniuose namuose. Šiame straipsnyje aptarime besiūlių plytelių klojimo ypatumus ir papasakosime, kaip jas susiklijuoti patiems, nes viskas įmanoma ir labai didelio vargo čia tikrai nėra. Žinoma, tokias plyteles klijuoti yra kur kas sudėtingiau nei mums įprastas.

Plytelių be tarpų ypatybės

Plytelėmis be tarpų vadinamos tokios plytelės, kurių tarpas yra itin plonas ar vos pastebimas. Visiškai jo išvengti nepavyks, nes, visų pirma, plytelės būna nevienodų aukščių ir briaunų. Be to, dėl temperatūros svyravimų galimas plytelių judėjimas”, to pasekoje, minimalus tarpas vis tiek bus reikalingas. Teoriškai, visiškai išvengti tarpų galbūt ir įmanoma, bet praktiškai to daryti nerekomenduojama. Geriausia palikti bent iki 1 ar 2mm pločio siūlę. Tiek sienos, tiek grindys išklijuotos plytelėmis, be tarpų atrodo vientisiau, moderniau – lyg švari lygi drobė.

Plytelių klijavimas be tarpų

Plytelių klijavimas be tarpų reikalauja itin didelio tikslumo ir kantrybės. Čia negalima suklysti, nes visi netikslumai taps itin matomi. Tokiam klojimo būdui labai svarbu, kad plytelės būtų nupjautos itin lygiais kraštais ir jų matmenys būtų visiškai vienodi, pasitaikantys netikslumai ir neatitikimai čia mažai galimi. Planuojant klijuoti plyteles be tarpų, rekomenduojama rinktis didesnio formato stačiakampes arba kvadratines plyteles, kad būtų galima kuo tiksliau apskaičiuoti reikiamą plytelių kiekį ir išvengti pjaustymo. Tokiam klojimo būdui nepatariame rinktis kitų išskirtinių formų plytelių, todėl, kad jas klijuoti bus labai sudėtinga, galimi netobulumai. Jei neįmanoma apsieiti be plytelių pjaustymo, rekomenduojame iš anksto numatyti reikiamas nuopjovas ir jas pjaustyti kuo tiksliau per pusę, tokiu būdu dar ir sutaupysite.

Pasirengimas klijavimui ir plytelių klijavimas

Plytelių klijavimas be tarpų, galima sakyti, yra toks pat, kaip ir įprastinis klijavimas su tarpais, skiriasi tik tam tikri nežymūs niuansai.

1. Pradžiai, reikia viską gerai išsimatuoti ir susipjaustyti plyteles kuo tiksliau. Šiam darbui reikės specialios plytelių pjaustymo įrangos. Jeigu plyteles klijuojate ant grindų, tai visas plyteles susidėliokite ant žemės ir pasižymėkite, kurias iš jų reikės pjaustyti.

2. Prieš klijuojant plyteles labai svarbu, kad grindys arba sienos būtų tinkamai paruoštos ir išlygintos maksimaliai kiek įmanoma. Sienų ir grindų lygumas lemia, kaip tvirtai ir ilgai laikysis sudėtos plytelės.

3. Toliau tęsiami gruntavimo darbai. Prieš pradedant gruntavimo darbus klijuojama danga turi būti švari ir sausa. Gruntas lygiai paskirstomas ant viso klijuojamo ploto ir paliekamas išdžiūti.

4. Gruntui išdžiūvus pradedamas klijavimas. Svarbu užtikrinti tvirtą plytelių sukibimą su pagrindu, dėl to rinkitės tik kokybiškus ir patikimus klijus. Plytelę su klijais dėkite ypatingai lygiai ir tiksliai ir tik pasiekę idealią jos poziciją įspauskite ją. Tik tuomet, kai pirmoji plytelė bus tiksliai savo vietoje, pagal ją galima dėti ir kitas plyteles, kiekvieną prispaudžiant šalia, paliekant vos kelių milimetrų tarpelį. Plytelėms dėlioti naudokite matuoklį, kuris užtikrins pozicijos tikslumą ir lygumą. Jeigu darote kiek didesnius tarpus, galite naudoti kryželius, kurie taip pat puikiai tiks tiksliam plytelių pozicionavimui.

5. Sudėjus visas plyteles ir palaukus, kol plytelės pilnai išdžius, galima pradėti valymo darbus. Su gerai išgręžta drėgna kempine nuvalykite visą plytelių paviršių tol, kol plytelės bus tobulai švarios.

Kilus bet kokiems klausimams drąsiai skambinkite telefonu +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.