fbpx

Kaip atrodo grindys eglute ir kaip tinkamai klijuoti?

Iveta Peteraitytė: Kaip atrodo grindys eglute ir kaip tinkamai klijuoti?Parašė: Iveta Peteraitytė

2022-09-23
Kaip atrodo grindys eglute ir kaip tinkamai klijuoti?

Kiekvienas  žingsnis, žengtas namuose, būna kuom nors apsuptas – kasdienybės darbais, svajonių realizavimais, ramybės ritualais, įvairių darbų narpliojimais. Ne mažesnę reikšmę neša ir tie mažiau juntami dalykai kaip netikėtai užplūstantys įkvėpimai, gaivus švaros jausmas, mažų detalių pakutenimai, įvairių spalvų ir raštų įtaka. Visos geometrinės detalės, tokios kaip linijos, dryžiai, taškai, visada visur suteikia įdomumo, gyvumo, svajingumo jausmą, nesvarbu, ar tai būtų drabužiai, pagalvėles ar grindys. Geometrija mūsų kasdienybėje yra labai svarbi. Grindys eglute naudojamos jau nuo senų laikų – tai laikui nepavaldus klasikinis klojimo raštas, kuris padeda sukurti tiek klasikinį, tiek modernų interjerą. Būtent jai šį kartą ir dedikuojam straipsnį, nes pasakyti tikrai turime ką. Grindų klijavimas eglute dar vis yra vienas populiariausių klojimo būdų, nes tai erdvei suteikia dar daugiau charakterio ir gyvybingumo. Toks stilius gelbėja, kai norisi ko nors daugiau, nei tik švarių, tradicinių linijų ir vienspalvių erdvių.

Pradžiai – pasirinkite medžiagą

Jeigu nusprendėte savo grindis kloti eglutės raštu, pradžiai turėsite nuspręsti, kokią tam medžiagą naudosite. Tokiam raštui sukurti naudojamos šios medžiagos:

1) Eglutės formos plytelės. Jų būna įvairių raštų ir spalvų, taip pat įvairiausių dydžių. Toks klojimo būdas reikalauja minimalios priežiūros. Tai atsparus paviršius, kuris nejautrus avalynei. Ilgaamžiškas. Lengvai valomas.
2) PVC ruloninis vinilas. Nesunku naudoti didelėse patalpose. Rulonas nesunkiai klijuojamas.
3) Lentelės. Jautresnis avalynei. Gali būti klijuojamos ant bet kokio paviršiaus – cementinio, betono, faneros ar kitų.

SPALVŲ IR FORMŲ RELJEFAI

Grindų plytelės EGLUTĖ yra puikus sprendimas bet kokiame interjere. Ar tikrai? Mes patikinsime, kad tokias grindis mielai įsileis bet kokio stiliaus namai. Jos gražiai susilieja prie bendros visumos, suteikdamos jaukumo ir gyvumo visuose interjero sprendimuose. Derinkite natūralaus akmens spalvų gamą prie modernių namų akcentų, kurie sukurs tikrą prabangos imperiją. Plytelės gali būti minimalistinio stiliaus, klasikinės, betono ar medžio imitacijos, modernios ar, žinoma, klasikinės. Itin platus formų bei paviršių pasirinkimas ir jų tarpusavio derinimas suteikia galimybę sukurti originalius dizaino sprendimus įvairiose namų patalpose. Visos plytelės pasižymi išskirtinumu, įvairovės galimybėmis. Jos gali imituoti bet ką – ąžuolą, beržą, uosį, marmumą, betoną, tekstilę, granitą ir taip tęstume iki ryto. Jeigu netikite – užsukite pas mus į saloną – įtikinsime.

GRINDYS EGLUTE IR JŲ PRIVALUMAI

Iki galutinio apsisprendimo, jeigu dar esate dvejojimo būsenoje, pateiksime pagrindinius privalumus, kuriais pasižymi grindų plytelių klijavimas eglute:

Atsparumas vandeniui. Tokios plytelės nebijo drėgmės. Jas drąsiai galima klijuoti tiek virtuvėje, tiek ir vonioje.
Tvirtumas. Plytelės yra atsparios ir tikrai nebijo aukštakulnių. O tai jau didelis privalumas – ar ne?
Grindų ir sienų duetas. Tikrai bus WOW! Pratęsę eglutės formos raštus ant sienų, sukursite akis glostantį maloniai „skanų” reginį. Eglutės raštu puoškite virtuvės sienas, vonios interjerą, koridorių ar kitus kambarius.
Unikalumas. Itin lengvai pritaikomos spalvos leis kurti neregėtus interjerus. Nuosaiki spalvų variacija sukurs jaukumo įspūdį.
Atsparumas temperatūrų svyravimams. Eglutės raštą klokite net ir balkone ar terasoje. Jos taip pat puikiai tinkamos šildomoms grindims.
Lengvai prižiūrimos. Pakanka reguliaraus valymo drėgna šluoste. Paprasta ir lengva.
Tinka visur. Eglutės rašto grindys nuostabiai atrodys ne tik namuose, bet ir komercinėse patalpose. Tai klasikinis sprendimas, kuris visada išliks stilingas ir madingas.

Kaip atliekamas grindų plytelių klijavimas eglute?

Galima rasti galybę grindų plytelių derinimo variantų, skirtingų formatų ir paviršių. Grindų plytelių klijavimas eglute reikalauja kruopštumo ir tikslumo, dėl to svarbu žinoti tokio klijavimo principus. Žinoma, visada rekomenduojame tokius darbus patikėti profesionalams. O jeigu nusprendėte klijuoti plyteles patys – štai keli naudingi patarimai, kurie, tikime, kad pravers. Visas klijuojamas grindų raštas tęsiasi per visą grindų plotą. Dažniausiai pradedama nuo centrinės kambario linijos ir tuomet kuriamos kitos linijos pagal ją. Kombinuojant eglutes raštą ir spalvas naudojamos tos pačios kolekcijos plytelės. Plytelės būna dviejų tipų – su jau nupjautais kampais arba be jų. Plytelės su nepjautais kampais būna pigesnės, o su jomis galima sukurti Anglišką eglutės raštą, kuris yra lengvesnis ir paprastesnis. Visas dėliojimas vyksta lipdant „V’ raidės formą, kuomet vienos stačiakampės plytelės apačią glaudžiate prie kitos. Štai ir visas stebuklas. Kartojant tokį dėliojimą sukuriamas gražusis eglės formos raštas.

Grindys eglute visada liks aktualus, elegantiškas ir niekada nenusibostantis sprendimas, o lygios plytelės atrodys kaip tikros medžio lentos. Norint apžiūrėti įvairius grindų plytelių pavyzdžius gyvai, kviečiame apsilankyti mūsų salone „Apdailos namai“, kurie įsikūrę Vilniuje.

Kilus klausimams arba jei trūksta įkvėpimo, drąsiai skambinkite telefonu: +370 644 03644 arba rašykite į elektroninį paštą info@apdailosnamai.lt.


Sekite mus socialiniuose tinkluose, kur kasdien dalinamės įkvepiančiomis idėjomis ir naudingais patarimais:

Instagram / Facebook / Pinterest

Iveta PeteraitytėParašė: Iveta Peteraitytė

Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.