Jeigu šiuo metu įsirenginėjat namus arba dar tik ruošiatės tai daryti, ir svarstote apie įdomesnius grindų variantus, apie plytelių ir laminato duetą, tuomet tikrai susidursite su klausimu, kaip sujungti šias visiškai skirtingas grindų dangas taip, kad siūlės atrodytų estetiškai ir tvarkingai. Sujungimas tarp plytelių ir laminato nėra sudėtingas procesas, reikia tik žinoti tam tikrus niuansus. Yra du pagrindiniai sujungimo būdai – su slenksčiu arba be jo. Anksčiau plytelių ir laminato sujungimas visada buvo atliekamas naudojant slenksčius, kurie šiais laikas nebėra itin praktiški ir vizualiai patrauklūs. Nors tai pats paprasčiausias būdas, bet vizualiai ne geriausias. Po slenksčiu kaupiasi dulkės ir nešvarumai, o ir susidariusi kliūtis visada bus ta vieta, už kurios kaip tyčia visi turi užkliūti. Kiti sujungimo būdai, kurie vis labiau populiarėja – tai plytelių ir laminato sujungimas glaistu, hermetiku ar skystu kamščiu. Straipsnyje pateiksime kelis sujungimų būdus tarp plytelių ir laminato, o Jūs jau patys nuspręsite kas tinka ir patinka.
Tinkamas plytelių ir laminato sujungimas. Pasidaryk pats
Plytelių ir laminato sujungimas
Norint išgauti kontrastingą, estetišką bei stilingą grindų vaizdą neretai tokioms erdvėms, kaip virtuvė, svetainės kambarys ar prieškambaris yra pasirenkamos skirtingos grindų medžiagos. Tai kaip menas, kuomet gali būti sukurtas individualus spalvų ir tekstūrų derinys, kuris bus ne tik stilingas, bet kartu ir labai praktiškas. Zonų apjungimas suteiks erdvės ir vientisą harmonijos jausmą.
Laminato ir plytelių sujungimas ir jų privalumai:
1. Originalumas. Plytelių ir laminato sujungimas leidžia sukurti originalią ir nenuobodžią grindų dangą
2. Zonų atskyrimas. Tokiu principu galite atskirti vienoje patalpoje esančias zonas be jokių pertvarų, pvz. svetainę nuo darbo kampo
3. Vizualinis pasikeitimas. Tinkamai suderinus raštus ir dydžius, sujungimas tarp plytelių ir laminato gali padėti vizualiai pakeisti ir padidinti kambario erdvę
4. Praktiškumas. Tose zonose, kur vyksta daugiausiai veiksmo arba grindys labiausiai braižosi, purvinasi ir dėvisi – dedamos grindų plytelės. Tai – virtuvė, prieškambaris, zona prie židinio, zona prie balkono ar terasos išėjimo. O zonose, kur grindų nusidėvėjimas nėra didelis, o atsparumas nėra toks svarbus yra dedamas laminatas.
#1 Sujungimas glaistu
Tarpams sujungti panaudojus glaistą danga bus tvirta ir atrodys išbaigta. Laminato ir plytelių sujungimas glaistu – tai ilgaamžiškas sprendimas. Rekomenduojame rinktis glaistą, kuris atsparus vandeniui ir kurių sudėtyje yra medžiagų prieš pelėsį ir grybelį. Glaistą galima rinktis įvairiausių spalvų – prisitaikantį prie plytelių ir laminato atspalvio arba priešingai – išsiskiriantį. Kad siūlės ilgiau išlaikytų natūralią spalvą ir nesusiteptų, kai jos išdžius, rekomenduojame padengti bespalviu laku.
Nuo ko pradėti? Pradžiai gerai išvalykite visus tarpus iki pat pagrindo. Svarbu, kad būtų išdžiuvę visi plytelių klijai. Tuomet plytelių kraštus nuvalykite drėgna kempinėle. Paruoškite glaisto mišinį, pagal instrukciją įdėtą pakuotėje (sumaišant glaisto mišinį su šaltu vandeniu ir labai gerai išmaišant, kol neliks jokių gumulėlių). Tuomet palaukite kelias minutes ir pradėkite glaistyti siūles su gumine mentele arba specialia glaistykle. Svarbu nepalikti jokių tuščių tarpų.
#2 Sujungimas hermetiku
Kitas būdas – laminato ir plytelių sujungimas hermetiku. Norint sujungti grindis hermetiku neprireiks jokių didelių žinių ar papildomų priemonių. Hermetiko pagrindinė paskirtis – užpildyti plyšius ir patikimai sujungti kelias plokštumas į vieną. Svarbu, kad siūlės būtų švarios, ne didesnės nei 5 mm. Užpildžius tarpus hermetiku svarbu, kad paviršius būtų kuo greičiau išlygintas grandikliu arba pirštu. Hermetikas yra tirštos ir lipnios konsistencijos, o išspaustas reaguoja su oro drėgme ir kietėja. Užtepus reikia palaukti bent parą, kad medžiaga pilnai išdžiūtų.
#3 Sujungimas skystu kamščiu
Plytelių ir laminato sujungimas skystu kamščiu – taip pat nesudėtingas ir paprastas būdas užpildyti sujungimus. Toks būdas ilgaamžiškas ir įdomiai vizualiai atrodantis, be to jam nereikia jokio specialaus pasiruošimo. Ši medžiaga sudaryta iš kamštienos drožlių, todėl yra itin elastinga ir gerai sukimbanti su visais paviršiais. Medžiaga atspari įvairiems temperatūrų ir drėgmės pokyčiams. Skystu kamščiu galima užpildyti bet kokio pločio ar gylio tarpą. Verta paminėti, kad skystas kamštis turi medienos atspalvį.
#4 Sujungimas slenksčio juosta
Sujungimas tarp plytelių ir laminato slenksčio juosta yra vienas estetiškiausių pasirinkimų. Sujungimo slenksčiai gali būti pagaminti iš įvairių skirtingų medžiagų – plastiko, metalo, plastmasės, laminato dangos arba medienos. Plastikinis profilis tinka tiek tiesioms, tiek lenktoms jungtims. Metalinis slenkstis, toks kaip aliuminis, žalvaris arba plienas yra itin patvarus, tvirtas ir atsparus dilimui. Plastmasiniai slenksčiai yra patys pigiausi, nes yra ne tokie patvarūs ir atsparūs nusidėvėjimui. Bet užtat jie pasižymi geru plastiškumu ir galimybe projektuoti lenktas formas. Be to, plastikiniai slenksčiai turi itin didelį spalvų pasirinkimą, dėl to galima labai nesunkiai priderinti norimus atspalvius. Mediniai slenksčiai populiarūs dėl savo estetinio vaizdo. Nors dažniausiai jų kainos būna didesnės, bet bendras vaizdas suteiks prabangiau atrodantį vaizdą. Laminato dangos slenksčiai puikiai pakeičia medinius profilius. Jie atrodo panašiai kaip natūrali mediena, tačiau yra atsparūs drėgmei ir nereikalauja daug priežiūros.
Kaip dėti? Išmatuokite reikiamą ilgį jį patrumpinkite ir dėkite ant tarpo tarp plytelės ir laminato. Gerai uždėjus profilį išmatuokite tvirtinimo taškus. Tuomet grindyse išgręžkite skyles kaiščiams pritvirtinti bei varžtams susukti.
Esu kūrėja. Tikiu, kad kiekviena detalė supanti mus kasdienybėje, kuria mūsų mintis. Skonius ir suvokimus. Labai svarbu pastebėti ir sugerti visus jų atspalvius. Dėl to visada esu jaukumo ir tikrumo paieškose. Namuose. Savose sukurtose erdvėse.